Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość Locaa
W preparatach witaminowych jest za mała dawka kwasu foliowego, w 2 , 3 trymestrze i podczas karmienia piersią jest wystarczająca ale na w okresie planowania ciąży i w jej pierwszych tygodniach lepiej wziąć oddzielnie kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
kasiczek 159 . dopiszę się tylko.. yyy jak? :) A co do samopoczucia to ja czuję się świetnie, żadnych Bardziej męczących dolegliwości. No może odwiedzaniem WC co 15 minut :) ale pozatym nic. Jem wszystko, mdłości ani wymiotów nie ma. I tak od początku - czasem zastanawiam się czy wszystko ok. bo przecież dolegliwości to raczej "norma" i świadczą o prawidłowej ciąży. A u mnie nic. Może jakieś bóle wcześniej ale teraz żadko i niezbyt dokuczliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
Sandra, poprostu skopiuj tabelke i uzupełnij :) Witamy :) i ciesz się, że objawów nie masz, bo ja zawsze jak się pochwale, że jest lepiej to od razu potem umieram :/ tak jak teraz, w pracy. Masakra :/ chce do domu poleżeć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wklejam, bo dopiero teraz zorientowałam się że wpisujecie się w kolejności terminu porodu ;) NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30_____ 08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30_____ 08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Sandra________28______08.01______Kielce________?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Rimela jak się żle czujesz to się zwalniaj i do domu - nie ma co się męczyć. Dzidziuś najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
ojj, to nie jest takie proste niestety. Naszczęście za 2 godz do domq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
jesteś w ciąży - masz teraz dodatkowe prawa. KOrzystaj z nich. Pracodawca nic ci nie może zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra... no i tutaj się mylisz. Czasami ciąża nie ochrania. Ja np. pracuję w upadłości, więc np. mają mnie i tak i tak prawo zwolnić ( końcu nikt specjalnie dla mnie firmy nie będzie utrzymywał, żebym urodziła). Poza tym jak komuś zależy na pracy i na tym, żeby potem mieć za co utrzymać maluszka (a nie oszukujmy się, ale to niezłe wydatki ;) ), a nie musi nic dźwigać to niestety i tak i tak musi pracować tyle co trzeba. A nie ileś tam tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, jak zależy na pracy i chce się mieć łatwy i miły powrót do niej to trzeba ją szanować. Najważniejsze że juz bliżej niż dalej końca pierwszego trymestru a drugi jest najfajniejszy w całej ciąży :) I ja znowu swoje :) Dziewczynki kolejność w tabelce :):):) Trzeba pilnować porządku :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kwasu foliowego to mi lekarz też kazał, tak samo jak w pierwszej ciąży , do końca pierwszego trymestru a potem witaminki , bo teraz dziecko zacznie rosnąć i zazwyczaj w tym okresie wychodzą gorsze wyniki , dzidziuś więcej sobie będzie zabierał :) Dawniej zażywałam Prenata clasic a teraz kupiłam sobie już Vita-miner Prenatal, niecałe 20 zł za 60 sztuk, tabletki są w miarę małe a też mam problem z połykaniem większych :) Jutro skończę 11 tydzień , jeszcze tydzień i będzie prawie 4 miesiąc, powiem Wam że niby się to ciągnie ale jakoś tak szybko mi to zleciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
jak miło Sandra, że jesteś z Kielc, nareszcie ziomalka... Ja obecnie mieszkam w Koszalinie ale pochodzę ze Skarżyska. Może wkrótce się okaże, że przeprowadzę się do Radomia a wtedy napewno będę rodzić w Kielcach. Podobno moja ginka, która prowadziła mi pierwszą ciążę teraz jest w szpitalu w Kielcach, może się spotkałaś z nazwiskiem dr Dembowska. Cudna lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
no właśnie tak to z pracą jest, zależy mi, zeby mieć do czego wrócić. Dobrze zarabiam i naprawdę się nie przepracowuje. Atmosfera jest fajna. Mdłości pewnie niedługo mi się skończą więc odliczam dni :) w pracy jeszcze nikt nie wie oprócz kolegi, który bezpośrednio ze mna pracuje - bardzo mi pomaga :) zamierzam prezesowi powiedzieć dopiero w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello czy Was też pobolewają jajniki? dziś mi tak prawy daje sie we znaki, pierwszy raz chyba od początku ciąży, kłuje co jakiś czas Ja tez tylko kwas foliowy na razie łykam, wizyta kolejna 30 czerwca, dopiero :( Ja w pracy też chcę powiedziec o ciązy dopiero w 11tyg po kolejnym usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra11
Ogie chyba wiem o którą lekarkę ci chodzi. Pracuje na Prostej prawda? Wogóle tam są dobrzy lekarze a ona to poprostu anioł nie kobieta. Bardzo mi pomogła w zeszłym roku gdy poroniłam. takich lekarzy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra11
A co do pracy dziewczyny to ja wiem, że nie jest łatwo. Ja zosałam bez pracy i bez świadczeń. Ale teraz najważniejszy jest dla mnie dzidziuś i jego zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
gdzie pracuje to nie wiem ale kiedyś jak rodziłam pierwszą córke to pracowała w Skarżysku. Teraz przy drugiej ciaży dowiedziałam się, że nie pracuje już w tym szpitalu tylko kieleckim. Przyjmuje prywatnie w Skarżysku. Teraz jest dobra droga nowiutka to z Kielc do Skarżyska śmiga się w 10 minut 30 km. Prawie jak autostrada... Mam nadzieję,że juz niedługo bede mogła zacząć chodzić do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra11
Droga po remoncie i szpital też. W zeszłym roku oddali nowiutkie sale na ginekologi a teraz robią porodówke i oddział dla noworodków. Jak leżałąm dwa tygodnie temy to pielęgniarki obiecały mi że rodzić będę juz w wyremontowanych i super wyposażonych salach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
dziewczynki, wzięłam udział w plebiscycie na najfajniejsze zdjęcie z wakacji... może któraś z Was chciałaby zagłosować, mój numer to 11, tylko muszę uprzedzić głosowanie jest prez sms (1,23 zł z Vatem) co zancząco zniechęca.. http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110610/ZDJECIEZWAKACJI/188575074 http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GG&Date=20110609&Category=GALERIA&ArtNo=557717323&Ref=PH&Params=Itemnr=11 to moja fruwająca córcia ze swoim tatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivanilli
Kochane a ja źle odczytałam z karty ciąży :P Mój maluszek ma 14mm a nie 7,4 mm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta:D wreszcie weekend:D:D yupi:D a co do kwasu foliowego to mi juz kazal przestac brac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłam sobie poprawić tabelkę :) NICK________WIEK____ TERMIN____MIASTO______PŁEĆ czarna1992____19______ 01.01___ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______ 01.01____Warszawa______ ? Kinia74________36______01.01____Wrocław_______ ? kika79________ 31______02.01____Rzeszów_______ ? Susełek________35______03.01____Olsztyn________ ? Madzia_mi_____ 21_____ 04.01____ Warszawa______ ? Gosiaczek 126__26_____ 04.01____ Raszyn________ ? spiderka_______28______05.01____ Tarnów________ ? foxy30________30______08.01 ____ śląskie________ ? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka____ ? Sandra________28______08.01______Kielce________? ogie__________ 31____ 08-19.01___ Koszalin _______ ? kasiek1984____ 27_____ 09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23_____ 09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23_____ 09.01_____ Tarnów________ ? Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin______ ? kizia__mizia____25_____10.01_____Wrocław_______? inka1989______ 21_____11.01_____ Wadowice______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B______ ? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska___ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok______ ? Rimela________ 29_____ 14.01______ śląskie________ ? DoniaJulia_____ 31_____ 14.01_____ Oświęcim_____ ? Aless__________32_____15.01_____ Kraków_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy_________? youstta_______ 28_____17.01_____ Wrocław_____ ? -cukierkowa-___20_____18.01_____ Dolny Śląsk ____ ? Emma9999_____ 25_____18.01_____ Kraków_______? ivonne36______ 36_____ 18.01_____ Gdynia_______ ? Ebel__________ 33_____ 20.01_____ Głogów_______ ? Mmalgorzataa8_ 29_____21.01_____ trójmiasto____? zoooja________ 23_____21.01_____ Podkarpacie___? kat-har-sis_____25_____22.01______Warszawa_____? Vivanilli________21_____24.01_____ Śląskie _______? MelisQa_______ 22_____ 24.01_____ Poznań_______? iti___________ 34______25.01_____ Toruń________? Locaa_________28_____ 26.01_____ Wawa________? ira1___________26_____???????_____ UK _________ ? monia_aa______ 23______ ?________ wlkp ________ ? edkar2________32_______?________ Kraków______ ? Natalucha_____ 22_____ 28.01_____ trójmiasto ____? polajanka______30_____ 28.01_____ Dolny Śląsk_____?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia555
hej dziewczyny. widze ze mdłosci nie chca nas opuscic. mnie nie wymiotuje tylko non stop mdli. jesc nie moge a njak juz cos to tylko to na co mi ochota przyjdzie. co do pracy toja nie pracuje od samego poczatku poniewaz mam w pracy szkodliwe warunki. zarabialam dobrze ale ze wzgledu na pierwsze poronienie trzy miesiace temu nio i ta miedz wpracy i olow nie moge pracowac niestety... powoedzcie mi dziewczyny. czy wy wagowojuz cos przytylyscie bo ja ani deka. maz mowi ze nic nie widzi po mnie . a jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mdłości polecam gorzką herbatę :) Ja póki co nie przytyłam. Brzuszek właściwie też mi nie urósł. Weszłam właśnie w 8.tydzień. W pierwszym trymestrze zazwyczaj się wręcz chudnie ;) Szczególnie jeśli kobiecie towarzyszą częste wymioty tudzież brak większego apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat-har-sis to masz fajnie, ja już w brzuszku 8 cm i tak do 2 kg ( waga mi zawsze waha o te 0,5 kg, dlatego mówię około :) Na szczęście w tyłeczku pozostało bez zmian. Ale jak gdzieś tam czytałam to taki przybytek wagi jest jak najbardziej ok w okresie do 3 m-ca. Poza tym ja zawsze byłam szczupła, więc maluszek musi sobie jakoś gniazdko uwić i porozpychać ciutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ira1
u mnie to brzuszek spory przed ciaza mialam wzdecia moze dlatego i teraz mam wrazenie ze rosnie przytylam niecale 0,5kg, i moj brzusio juz spory, u mnie ciazy nie da sie ukryc, he he juz wszyscy dokola wiedza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Jak mogę dopisać się do tabelki? Jeśli chodzi o leki, to biorę: kwas foliowy - dużą dawkę na receptę ze względu na wady poprzedniego dziecka magnez x 2 dziennie omega 3 forte 1 x dziennie duphaston 2 x dziennie Wszystkim polecam ten zestaw (prócz duphastonu, to kwestia indywidualna) A myślicie już o imionach? W poprzedniej ciąży myślałam, że jeszcze za wcześnie i moja córeczka nie dostała imienia :( Teraz więc już wybraliśmy: będzie Krzyś albo Emilka, choć nie wykluczam, że nam się jeszcze odmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu ją skopiuj, wklej i wpisz się :) tak jak wypada termin porodu ;) Ja nie myślę jeszcze nad imionami...Nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaDi
Hej dziewczyny :) Cieszę się, że mogę dołączyć do zacnego grona przyszłych styczniowych mam. Mój termin wypada na 8.01. Maluszek ma 2,64 cm i kończymy 10 tc. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepszego samopoczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe forumowiczki. Już Was nie ogarniam :-) Mi też lekarz kazał brać kwas foliowy i nic poza tym. Śmiał się ze mnie że biorę go już od roku, no ale cóż począć jak nie wiedziałam kiedy będzie miesiąc przed ciążą :D Teraz będę szła z badaniami krwi więc gdyby coś nie tak wyszło to pewnie przepisze witaminy, ale ja jestem przeciwniczką wszelkich sztucznych witamin, więc jak nie będzie się upierał to nie będę wcale brała. Ja już mam strasznie duży brzuch, zastanawiam się czy to normalne w 10 tc. 83 cm w najszerszym miejscu. Dobrze że jest lato i można nosić sukienki w których nie widać. Ja nie mam zachcianek, ale mam straszny apetyt na owoce, mąż jednak zabrania mi ich dużo jeść bo coś mnie uczula ale nie możemy zlokalizować co. Poza tym te owoce teraz mało wartościowe. Ale wiecie co zauważyłam uwielbiam zapach w sklepie mięsnym :-) ale znowu nie mogę w domu otwierać lodówki bo mi z niej śmierdzi chociaż już ją ze 3 razy myłam :-) NIe wierzyłam w tą wrażliwość na zapachy dopóki sama nie doświadczyłam. Bałam się że nie będę umiała odstawić kawy a mnie tak od niej odrzuciło że nikt w mojej obecności kawy pić nie może. Natomiast mam super smaki na napoje energetyczne które przecież są strasznie niezdrowe, ale czasem pozwalają mi wypić 2-3 łyki :P No i jeszcze jakby minął ten metaliczny posmak w ustach to ja bym była już mega szczęśliwa. Dziewczyny współczuję Wam tych mdłości, chociaż jak jadę w autobusie to siedzę przy drzwiach w razie czego no ale na razie dawałam radę. Myślę że mnie nudności opuściły już na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×