Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Fajne kombinezony widziałam w Pepco , chyba coś po ok 30 zł były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Alka28 Wózek X_LANDER XQ ma już obracaną spacerówkę i to oparcie jest już jakoś inaczej rozkładane :) Ja też łykam DHA - biorę Femibion 2 Aniela6 - nie martw się, ja ostatnio wylądowałam u lekarza bo mały tak nienaturalnie się wiercił... czasem dzieci mają taki przypływ energii. A te kłucia to też normalka jeśli Twoja dzidzia jest nisko... Mi Mały cały czas uciska główką w dół - wiem boli, ale cóż zrobić. Ja wtedy się kładę i z reguły na drugi dzień jest już lepiej AnaLena - mam nadzieję, że już ok z Twoim brzuszkiem. To normalne , że jak troszkę psozalejemy to później nas męczą te twardnienia i skurcze. Dziewczyny trzeba jak mówi mój doktorek zwolnić tryb życia! Kika79 - też bym chciała wiedzieć jak urodzę, do wczoraj było jasne że będzie CC wraz z operacją przepukliny, ale po wczorajszej wizycie chirurg troszkę mi to odradza (a na początku proponował) bo jak się okazuje będą dwie rany - dotychczas byla mowa o jednym cięciu... sama już nie wiem. Boję, się że dwie rany na brzuchu to za dużo, że sie to będzie źle goić itp. Wkurzam się bo nastawiłam się już że ok 15.12 będę już po i na święta wyjdę do domu a teraz to nie wiem co zdecydować. Zobaczymy co móg gin powie - na wtorek mam wizytę :( smeffetka Ja piorę wszystko, nie wiadomo kto to wcześniej dotykał... Już zaczęłam i mam pełny stojak prania. Jutro wpadnie mamusia to pomoże prasować :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika, ja tam rozumiem. Sama ostatecznie urodziłam sn ale wcale nie było łatwo. W pewnym momencie myśleli o próżnociągu. W końcu udało się bez ale boję się co będzie jeśli ten maluch będzie też taki duży. :O Muszę pogadać o tym z moim ginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej No to byłam u lekarza. Jezeli chodzi o kaszel to nic nie ma osluchowo, brać wapno, wit. C i rutinoscorbin. Ewentualnie jak kaszel będzie męczył to robic sobie syrop z buraka :-) Natomiast pieczenie skóry to zdaniem pani dr efekt ucisku na nerwy w kregoslupie. Jedyna możliwa pomoc to masaż odcinka piersiowego kręgosłupa. Umowilam się w centrum rehabilitacji ale niestety dopiero na poniedziałek. A wcześniej musze jeszcze stoczyć biurokratyczna walkę z luxmedem o możliwość skorzystania z zabiegu który mam w abonamencie. Uroki prowincji. :-) Co do wanienki to szczerze też się zastanawiam jak ona się sprawdzi, no ale zobaczymy pewnie sama bym takiej nie kupiła. Gapp Bardzo fajna ta komoda kapielowa. I cena też spoko. Pościel kupiłam firmy AMY, też ma dobre opinie ale niestety też do najtańszych nie należy (chociaż jest tańsza niż feretti, nad która też się zastanawialam). Rozmiar ten większy chyba 135x100 ale my mamy większe lozeczko. Kombinezon też mi się wydaje że 62 trzeba kupić. A już zwłaszcza jak ktos ma termin na koniec stycznia. No właśnie po ile są te w Tesco? A z ciekawostek to wam powiem, że mi baterie w wadze padły :-) Dobrze, że jeszcze nie wydaje komunikatu: proszę wchodzic pojedynczo! :-) Leze dalej, ale zrobilam ten obiad. Na 4 raty ale zrobilam. Nawet do lekarza się sama zawiozlam :-) ale teraz już leze... Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka - jeśli faktycznie musiałabyś mieć dwa ciecia to zastanowiłabym się nad tym , bo nie dość że rana na macicy , brzuchu to jeszcze druga , a ty musisz wstać i zająć się dzieckiem , chyba że masz pomoc w domu . Fajnie by się było pozbyć kłopotu ale jeśli ta przepuklina nie dokucza Ci bardzo i można operacje odłożyć na kilka miesięcy to pewnie bym odłożyła , chociaż może lepiej zacisnąć zęby , wytrzymać wszystko i mieć spokój , bo potem też może nie być łatwo wyrwać się z domu . Trudny wybór, najlepiej zdaj się na lekarzy :) Natel - no właśnie jak słyszę nazwy :prużnociąg, kleszcze to mam od razu dreszcze , nie sztuką jest urodzić dziecko które waży 2,5 kg a takie co waży 4,5 kg , ponoć nawet pół kilograma robi różnicę , u mnie w rodzinie raczej rodzą sie duże dzieci , tzn moja mama duże rodziła , moja babcia, ja też nie sądziłam że pierwsze dziecko będzie ważyło ponad 4 kg. Porozmawiaj z lekarzem i powiedz jak było przy pierwszym żeby w razie czego nie czekali długo i męczyli dziecka i Ciebie . Na przełomie 28 i 29 tygodnia moje maleństwo ważyło ponad 1600 g, lekarz mówił że ten szybki przyrost może się zmienić ale jak na razie zanosi się na dużego dzidziusia , szczególnie że to dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika :D a u nas w zasadzie lekarz nie powiedział wprost "oto syn" :D tylko, widziała pani, ja, że tak. a potem tak sobie myślałam, ze chyba by sprostował jak mówiłam do męża czy sięcieszy z synka :D hehehe ale może doktorek niesłyszał :D w poniedziałek mam wizytę i usg więc sie dopytam o potwierdzenie :D najwyzej ciuszki oddam bratowej i ściągnę swoje dziewczęce spowrotem, a tych letnich nie wydam :D ale zdaje się, że to jednak chłopak. nigdy przeczucie mnie nie zmyliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego zamiast p wskoczyła mi ta mordka , nic śmiesznego w słowie próżnociąg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika co do kombinezonów z Pepco- ja już kilka dni się czaję, chodzę i się zastanawiam,bo mam do Pepco przez ulicę, ale boję się, że są za cienkie. Kosztują 39,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój bąbel w 29t 6d miał wg usg 2300. Zastanawiam sie co usg pokaże teraz. Zerknęlam na usg z pierwszej ciąży i tam w 32tc synuś ważył 2410g. Urodził się ważąc 4200g.Nie było łatwo dlatego że wody odeszły mi wcześniej i nie było poślizgu. Zobaczmy jaki wynik będzie na usg za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika, dałaś ":" zaraz przed p i wyszła buźka z jęzorem. :P Muszę zajrzeć do Pepco i Tesco w takim razie. Mają u nas otworzyć Pepco ale pewnie potrwa trochę więc nie ma co na nich liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka- tak to ze mną pisałaś o ubrankach, ale się nie przejmuj. Ja póki co jeszcze nic nie kupowałam, bo najpierw chciałam się przeprowadzić i dopiero kupować, bo po co kolejne kartony. Chociaż dziś się zastanawiam czy nie zacząć kompletować- bo chyba remoncik troszkę się przedłuży, a nie chce później w grudniu tego robić, bo będą święta, sprzątanie w nowym mieszkaniu. Ja już przez ten remont mam dość, a przede wszystkim mąż. Dziś musiał wykłuć rowek na jakieś 3 metry w małym pokoju już wymalowanym, bo się okazało, że do jednego gniazdka nie podciągnęli kabla i byłoby nieczynne, przy czym kując spadło mu trochę ściany. W sumie lepiej, że teraz niż miało to by być jak już zamieszkamy. Nie wiem czy Wy, ale ja łapię trochę dołki, mąż pewnie myśli, że idiotka ze mnie, ale mi po prostu brakuje czułości, przytulenia. W sumie to go rozumiem, że wraca z pracy i z remontowanego mieszkania dopiero wieczorem zmęczony i wkurzony. Mam nadzieje, że niedługo się to skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel, bardzo duży dzidziuś :) Moja Amelka teraz, w 32 tc ma 1800- i nie wiem czy to nie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini, jest dobrze: 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) biorę poprawkę na błąd usg ale nie liczę na to że maluszek będzie mniejszy niż braciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini to bardzo tanio udało Ci się kupić te ciuszki Mufi - Ty chyba przeginasz z oknami, zagoń kogoś do pomocy, bo faktycznie żebyś się wcześniej nie rozpakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel- to teraz jakbyś wytrwała do 40 tygodnia to przynajmniej 4500g było by spokojnie , w takiej sytuacji to rozmawiałabym z lekarzem o CC. Martini - jakoś nie zwróciłam uwagi czy są cienkie czy grube bo ja mam już kupiony, taki z grubego polaru, w sumie też nie jest mega gruby ale cieplutki , do tego jeszcze kocyk i powinno byc dobrze . Zastanawiam się jak skompletować wyprawkę na przyjazd do domu , Zuza urodziła się w maju wiec było już cieplutko , nie wiem czy założyć body z krótkim albo długim rękawkiem do tego cienki pajacyk bawełniany i na to ciepła bluzę i spodnie czy body o gruby , ciepły pajacyk na gołe nóżki ? Oczywiście do tego czapka i kombinezon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia_1893 robiłaś dzisiaj test z glukozą, masz już wynik. Bo ja niestety odebrałam i po 2 godz wyszło mi 165,po godz 171, na czczo 81. Niestety nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie USG nie było ale znowu grzybica powróciła ciśnienie miałą 142/84 i niestety dostałam skierowanie do szpitala popłakałam się nie wiem czemu ale szpitali boję się strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 - wiem, że już 100 razy tłumaczyłaś nam (nawet chyba też mi) siatkę centylowi, ale jakiś beton ze mnie, powiedz mi proszę czy dobrze rozumiem, że wszystkie 3 wartości podane w kg dla 32 tygodnia są prawidłowe? czyli, że jeśli dziecko waży od 1,3 do 2,6kg to jest dobrze? czy to trzeba patrzeć wyłącznie analizując poprzednie wartości wagowe? nie żebym się znowu schizowała wagą dzieciątka bo już nauczyłam się, że jak lekarz mówi, że dobrze to znaczy, że dobrze, ale ciekawam bo rozbieżność jest przecież ogromna Mufi - mnie też korci żeby ciągle coś robić i niestety nie umiem mierzyć sił na zamiary i zwykle pod wieczór zdycham, ale dziś leżałam pół dnia, nie zrobiłam nic, ani obiadu, ani nie odkurzyłam (a roznosi mnie bo wczoraj były wieczorem skręcane meble i z tych pudeł powysypywały się takie wióry), nawet zadzwoniłam do męża czy może wyjść po pracy z psem bo nie chcę chodzić po tym zimnym polu a materiały możesz mi wysłać na elzuniaw małpa poczta.fm miałaś mi jeszcze wysłać jakiś formularz czy coś odnośnie urlopu ojcowskiego więc też poproszę, a i jeszcze tych sprzedawców na allegro od wyprawki czy coś :) jakoś się wcześniej zapomniałam przypomnieć :) Patka1986 - jakbym czytała o samej sobie, mój mąż jest jak z krzyża zdjęty w związku z naszym remontem, po pracy lubi położyć się i tępo patrzyć w TV i nic nie robić i nie gadać, o przytulaniu mowy nie ma, na brzuch nie spojrzy, też mieliśmy kupę perypetii w związku z poprawkami, poprawkami poprawek itp., w kółko malowanie jednej ściany bo ciągle coś z niej odpada itp. sylwka - kurczę to kiepsko wygląda kwestia Twojego CC :/ masz nad czym się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 chyba tak :( a miałam fajnie weekend spędzic z mężem a tak w szpitalu będę :( Pani ginekolog chce mi badania porobic Usg zrobic posiew itp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama ja tez mialam ostatnio duze cisnienie 140 na 80 ale mi lekarz kazal zalozyc zeszycik i mierzyc codzien cisnienie i zapisywac jesli przekracza 150 90 to mam natychmiast do nniego podejsc bo trzeba leki brac juz wczesniej mialam dosyc wysokie ale mi sie wydaje ze to wszystko robi stres ja przed wizyta zawsze sie denerwuje chyba bialy fartuszek na mnie tak dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tez mam grzybice...ja juz przeszlo miesiaca sie z tym borykam.. jak wylecze to znowu wroci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia1986 no ja zauważyłam ,że zawsze u niej mama wyzsze cisnienie :( w przychodni zawsze mam w normie :( ale boje sie isc do tego szpitala a grzybice mam już po raz 3 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 dasz radę. Ja też miałam takie podejście do szpitali jak Ty, dopóki nie trafiłam tam(i to już 3x w tej ciąży). To dla dobra naszych dzieciaczków. Pewnie ja też jeszcze tam trafię zwłaszcza że mój gin już coś wspomina. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia _mi jeszcze nie poznałam dopiero w piątek mi zrobi usg :( ale boje się jak cholera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cama - nie stresuj się (wiem wiem, też nienawidzę jak mi tak ktoś mówi), skoro lekarz rzecze, że trza do szpitala to trza, zrobi ci na miejscu wszystkie niezbędne badania, a na pocieszenie może dowiesz się kto u ciebie siedzi w brzuszku - ja obstawiam, że chłopak bo tu już dziś o tym dziewczyny pisały ;-) więc uszy do góry, szykuj seksi piżamkę i do przodu, i nie martw się...nikt nie lubi szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Cama_85 trzymaj się przy okazji ci usg zrobią badania będziesz spokojniejsza, grzybica to nic dobrego też ją przechodziłam w pierwszej ciąży naszczęscie teraz jak narazie mnie nie dopadła. A z ciśnieniem nie ma żartów więc lepiej z tym uważać. Bądz dobrej myśli może cię dzień tylko lub dwa potrzymają i wypuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 - bede o Tobie myslała:*:*:** nie bój sie kochana, na pewno bedzie wszyztsko dobrze, nie wazna plec wazne zeby z maluszkiem bylo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×