Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość monia555
madzia mi.... ciesze sie ze nie tylko ja tak mam.... dzis cos brzuch mnie pobolewa ale tak nie duzo. taki ciagnacy bol u samego dolu... ja to chyba wpadne w jakas depresje od tego myslenia i martwiena sie czy wszystko bedzie dobrze... szkoda ze nie moge chodzic do pracy bo bym przynajmniej sie czyms zajela. a tak to tylko gonie do lazienki czy czasem nie mam jaks plamien. takie mam uprzedzenia po ostatnim poronieniu ze masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pobolewa brzuch to łykaj no-spe i dużo odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do zrobienia krew, mocz, glukoza, toxoplazmoza i cytomegalia. Chciał jeszcze dać HIV ale robiłam w poprzedniej ciąży, grupę krwi mam już oznaczoną aha i WR jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
Ja mam do zorbienia badania krwi, też na grupe bo nie znam :/ mocz i WA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Dawno mnie nie było i miałam okropne braki! :) Dziewczyny jeśli chodzi o seks mój mąż jest przerażony, że coś się stanie i nawet nie chce myślec twardo twierdzi, że wytrzyma, ale ile? heheh jak mu przegadac???? Jeśli chodzi o badania ja miałam: morfologie, mocz, glukoze, tsh, ft4 (ale mam chorą tarczyce) toxoplazmoze, cmv? Teraz dostałam skierowanie na grupe krwi bo nie mam i tpha - co to? i przeciwciała anty HBs - co to? noi tradycjyjnie tsh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Obawiam się, że wynik HIV z poprzedniej ciąży się nie liczy, może być nieaktualny czego nikomu nie życzę. Nie trzeba powtarzać oznaczenia grupy krwi (pod warunkiem, że masz oryginał wyniku badania) oraz toxo i cyto jeśli wynik poprzednio był pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
tak sobie właśnie uświadomiłam, że nie wiem co to jest badanie WA :/ wiecie dziewczynki co to za badanie? na necie nic nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimela - pewnie chodzi o WR to choroby weneryczne, a Hbs to do żółtaczki. Ja HIV nie będę powtarzać bo uznałam to za niepotrzebne. Toxo i cyto muszę zrobić bo w poprzedniej ciąży miałam negatywny. A i ważne jest czy miałyście różyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dawcą krwi i co 3 miesiące mam robione badania na HIV więc jakoś nie czuje potrzeby bo wiem że mam wynik ujemny tak dla uściślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Rimela, a może to twoje WA to poprostu WR? Wiesz jak lekarze potrafią bazgrolić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
Jeśli lekarz się zgodził to w sumie... To tak samo jak z oznaczeniem grupy krwi, mogą Ci uwierzyć na słowo lub papier w innego laboratorium ale jeśli się pomylisz to siedzieć idzie lekarz który osobiście nie sprawdził. Mi obojętne, pewność wyniku mam, jedno wkłucie tak czy siak, więc niech dla bezpieczeństwa mojego i bliskich zrobią jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rimela
też tak myślałam, ale jak byk pisze WA i pamietam jak lekarz mówił, że koniecznie badanie WA musze zrobic, no nic, zobacze co powiedzą w przychodni, a jaknie to zadzwonie do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
nie no jak masz badanie sprzed 3 miesięcy to oczywiste, ze nie powtarzasz!!!!!!!!!!!!!!!! myślałam ze lekarz uwzględnił badanie sprzed kilku lat, stąd moje ogromne zdziwienie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Locca - ale ja mam to na świstku :) i nie ma powodu by lekarz mi nie wierzył zwłaszcza jeśli przynoszę zaświadczenie z krwiodawstwa. Przy pierwszej ciąży też przyniosłam a badanie HIV zrobiłam dla siebie to lekarz się mnie zapytał po co robiłam skoro mam z punktu oddawania krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
I tu masz absolutną rację. W większości badania mają być po prostu aktualne. A dla tych, co regularnie oddają krew to już w ogóle wielki szacunek, bo bezinteresownie ratujecie wielu ludzi. Pamiętam natomiast, ze lekarz i położna tłumaczyli mi, że w przypadku grup krwi muszą bardzo uważać. Do szpitala trzeba przynieść koniecznie oryginał badania a jeśli odpukać zajdzie potrzeba transfuzji to i tak oni jeszcze raz osobiście oznaczają grupę krwi. Obowiązuje zasada absolutnego braku zaufania do wyników badań z innych laboratoriów. Niestety zdarzają się pomyłki a wtedy na ratunek jest już na późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zastanawiam sie jak to jest z dentystą bo kiedyś jak u niego byłam to mnie pytał czy nie jestem czasem w ciąży.troche mnie ząb boli i nie wiem czy moge iść jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooja
Inka jasne że moszesz iść a nawet powinnaś, przecież nie bedziesz chodzić 9 miesięcy z bolącym zębem tylko na dzień dobry zaraz zaznacz że jesteś w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia74
Mój lekarz mi zlecił całą furę badań - mocz, morfolologia, WR, toxoplazmoza IgM i IgG, glukoza, Hbs, HCV, TSH, HIV, grupę krwi itp. itd. :) Wszystko tak na wszelki wypadek, ale moim zdaniem to o nim dobrze świadczy, że woli zapobiegać i znać wszystkie fakty już na początku gdyby coś było nie tak. Kazał mi od razu dzwonić gdybym miała jakieś plamienia czy inne niepokojące obajwy. Na szczęście ( nie zapeszając) jest wszystko jak dotąd ok. Przestałam być totalny śpioch i mam więcej energii. No i co najważniejsze nie męczą mnie tak "poranne" nudności ( nie wiem jak u Was, ale u mnie to one raczej są wieczorne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mig_otka
Kinia74 To wszystkie badania masz takie same jak ja miałam za pierwszym razem zrobic :) Ja sobie bardzo chwalę moją lekarkę, bardzo sympatyczna babeczka.. I u mnie mdłości też na wieczór się odzywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i przyszłe mamusie!! Bardzo serdecznie zapraszam na moje aukcje allegro, gdzie znajdziecie ciuszki dla swoich maluszków. Na aukcjach oferuję wiele fajnych ciuszków po mojej córeczce Zosi,która urodziła się w grudniu i wiele ubranek niestety ani razu nie założyła. Zatem jeśli chcą Panie efektowanie i za symboliczne pieniążki ubrać swoją córeczkę, bardzo ZARASZAM!! Znajdziecie ciuszki takich firm jak: h&m, tup-tup, pepco, disney, early days i wiele innych!! Można naprawdę skompletować dziecku fajną wyprawkę za grosze :-) u mnie te ciuszki leżą bezużytecznie, a mogą przecież przydać się innym dzieciom :)) Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy ;) http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7842084 Moje serduszko Zofia ❤️ :) Urodzona: 7.12.2010 Waga: 3380g i 53cm długa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareście.. czytam i czytam i wkońcu nadrobiłam zaległości. witam wszystkie mamusi które, dla mnie są nowe, gratuluję ciąży. bardzo mi przykro z powodu małgosi i klaudusi.. szczerze to miałam nadzieję że chociaż to nasze forum się nie da i szczęśliwie w komplecie dotrwa do porodu, ale niestety.. mimo wszystko w dalszym ciągu trzymam kciuki za resztę z nas. ja też przeszłam te wszystkie badania, w pierwszej ciąży miałam ich mniej jakby, napewno nie miałam HIV ale jak poszłam z wynikami to gin powiedzial ze z 60 paciętek dziś miała i żadna w ciąży nie miała takiej dobrej morfologii strasznie się ucieszyłam oczywiście :) ciekawa jestem co u basieńki.. kochana jak nas podczytujesz może po cichu to daj znać co u Ciebie, troszkę się martwię :) a grupę krwi mam wpisaną w książeczkę krwiodastwa (raz tylko oddałam krew) tylko tam mam panieńskie nazwisko i przy pierwszej ciąży nie było problemu i w szpitalu też (miałam przetaczaną krew po porodzie) a teraz ta sama gin kręci nosem że to może w szpitalu nie przejść, nie rozumiem dlaczego??? idę bo mi dziecię strasznie dycha w drugim pokoju, wogóle to wczoraj mieliśmy akcje na placu zabaw, moja mała istota pędziła nie patrząc pod rozhuśtane większe dzieciaki i normalnie mój chłop w ostatniej chwili ją dogonił i złapał ale z taki poświęceniem się na nią normalnie rzucił aż spodnie na kolanach całe w trawie!!! i potem cały wieczor przeżywał że za dwoma to on nie da rady wydążyć. al enaprawde mało brakło a nie wiem co by było jak by taka huśtawką oberwala... aj te dzieci,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogie
Dziewczyny, trochę się pogubiłam. Jaki wiek ciąży podajecie na forum? Liczycie od odstatniej miesiączki czy od faktycznego zapłodnienia (ok. 14 dni przed spodziewana następna @)? Mój lekarz w zeszłym tygodniu powiedział, że to 6 tc a od ostatniego dnia @ minęło 8 tygodni. Jak liczyć, że jestem w 8 czy 6? Nie wiem jak patrzeć w internecie na jakim etapie jest moja fasolka. 2 tygodnie różnicy to dużo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? Kinia74______36_______01.01____26.03___Wrocław_________? kika79_____ 31_______02.01_____26.03_____Rzeszów_____? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? monia555_______25____08.01_______06.04 Sucha Beskidzka ogie___________31____08-19.01______01.04.2011____Koszalin kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? Shagyy_________25____12.01________19.04____Wielkopolska_ __?? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? Rimela_________29_____14.01_______07.04._____śląskie___ __?? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_____? ? -cukierkowa-____20______18.01_____15.04_____dolnyśląsk_ _? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29___21.01?______13.04_____trójmia sto____? zoooja________ 23____21.01.2012_______15.04. Podkarpacie Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? MelisQa_______22_____24.01_________17.04_____Poznań___ ___?? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK monia_aa_______23____?________________19.04.__wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ICK_____WIEK___DATA PORODU__ OSTATNIA @ __MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01____11.03____ Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01____25.03___ warszawa______? Kinia74______36_______01.01____26.03___Wrocław_______? kika79______31________02.01___26.03___Rzeszów______? Susełek________35_____03.01_____21.03 ___ Olsztyn______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________ Warszawa________? Gosiaczek 126____26____04.01____27.03____ Raszyn_______? spiderka_____ 28______ 05.01_________ Tarnów________? foxy30______30______ 08.01 _________ śląskie______? monia555_______25____08.01_______06.04 Sucha Beskidzka ogie___________31____08-19.01______01.04.2011____Koszalin kasiek1984___ 27_____ _09.01_____03.04____Wrocław______? hannam______23_______09.01.__________ trojmiasto___?_? Mig_otka_______23____09.01________ Tarnów____? inka1989______21_____11.01_______Wadowice______? m0nik@______ 28______ 12.01_________ Bielsko-B_______? Shagyy_________25____12.01________19.04____Wielkopolska_ __?? fillipinka______27______ 13.01 _________ Białystok______? Rimela_________29_____14.01_______07.04._____śląskie___ __?? youstta_________28_____17.01______ 10.04_____Wrocław_____? ? -cukierkowa-____20______18.01_____15.04_____dolnyśląsk_ _? Emma9999______25_____18.01?_____12.04______ Kraków______? Mmalgorzataa8__29___21.01?______13.04_____trójmia sto____? zoooja________ 23____21.01.2012_______15.04. Podkarpacie Vivanilli________21_____23.01?-_______16.04_____Śląskie ____? MelisQa_______22_____24.01_________17.04_____Poznań___ ___?? ira1___________26_____???????_______19.04_____UK monia_aa_______23____?________________19.04.__wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za śmiecenie, ale mnie któraś wsadziła na koniec innej linijki i nie mogłam tego zmienić :) Ogie- ciążę liczy się od dnia ostatniej @, tak liczą lekarza i ja tak podaję . Lekarze obliczają też na podstawie USG ale to się będzie zmieniać i na koniec ciąży to zazwyczaj ma się kilka terminów :):):) No i można obliczyć z wyniku badania krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co kalkulator ciąży to mi wychodzi inny termin porodu, mieszczę się w przedziale od 26 .12 do 03.01 a termin mam na 02.01. No ja myślę że na razie licz od ostatniej @ i tyle. Różnie też interpretują te tygodnie bo np ja mam dokładnie teraz skończony 9 tydzień i 3 dni, jedni mówią że to już 10 tydzień a inni że 9 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Licząc pełnymi tygodniami od 01.04 wychodzi że w piątek skończyłaś 8 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×