Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

ja chodze do prywanie do lekarza i usg tez wykonuje prywatnie, tu ide tylko dlatego ze przepisał mi moj panstwowyt lekarz skierowanie to pojde ale i tak on sie kieruje tym od prywatnego usg. mam dwoch prowadzacych lekarzy i wykonuje po 2 usg na dany przedział tygodniowy.;)) co dwa zdania to nie jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też dostałam skierownaie na obciazenie glukoza, mocz morfologie, ponowna toxoplazmoze i przeciwciala rh bo mam RH -. ale nie powiedzial kiedy mam je zrobic. mam przyjsc na wizyte do niego za miesiac wiec bede robic za ok 3 tyg a wtedy bede w 24 tyg.;) aczkolwiek badania na cukier juz mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki... Tak się rozpisałam i wcięło mi wszystko:( Yousta- bardzo się cieszę , że dzieciaczki zdrowe no i że parka:) Zazdroszczę... wczoraj robiłam badania (krew i mocz) i przez kilka godzin tak mi się w głowie kręciło, że musiałam leżeć... Nawet na leżąco czułam się jak po alkoholu-helikopter:( U nas chyba zbiera się na burzę, właśnie słyszałam "grzmot"... Madzia_mi- co za cymbał z tego lekarza!!! W życiu bym do niego nie wróciła!!! Słonko, nie przejmuj się i znajdź jakiegoś porządnego, który będzie szanował pacjentki... A macie dziewczynki problem z ciśnieniem? Strasznie uszy mi się zatykają. Mierzę ciśnienie od miesiąca i mam strasznie niskie- dzisiaj mam 89/55, puls 94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
no glukoza to między 24 a 28tc jest zalecana więc bez pośpiechu póki co. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U nas z rana grzmiało i się chmurzyło, ale teraz się rozpogodziło więc chyba deszczu nie będzie. Madzia_mi widzę że z Ciebie twarda kobita, lekarz Cię obraża a Ty sobie nic z tego nie robisz. Super, podziwiam takie osoby. I dobrze, bo to cham jakich mało. kizia__mizia nie przejmuj się lekarzem, ludzie są różni, może ten miał akurat gorszy dzień. youstta wspaniała wiadomość - GRATULACJE !!! i dla wszystkich dziewczyn z dobrymi wiadomościami po badaniach. Mi wreszcie udało się zapisać do ortopedy, dokładnie za miesiąc, ale czuję że z ręką jest coraz gorzej, więc nie mam wyboru. Dziewczyny jak macie jakies pomysły na prezent dla 2 latka na urodziny to po proszę, wskazówki: ma mnóstwo zabawek, ubranek nie potrzebuje, rodzice mają małe mieszkanko wiec wszystko co duże odpada. Ja chciałam taką dużą pufę kupić ze styropianem w środku, no ale nie ma szans - nie ma gdzie jej postawić. Acha, kupuję mu już takie literki i cyferki na magnes, ale to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi własnie nie daje satysfakcji takim osobą, bo gruba nie jestem bez porzesady 70 kg to grubas ze mnie?? ja mu przy ostatniej wizycie powiedziałam co myslalam ze gdyby nie leki ktore biore i po ktorych przytyłam 20 kg, to bym dzis z panem nie rozmawiala bo dawali mi 30 % szans na przezycie i sie zamknął wiec podejzawam ze dzis bedzie dla mnie milutki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane u nas tez od rana grzmiało ,ale sie już wypogodziło miło słyszeć takie dobre wieści ja sama teraz czekam na Usg które mam w piątek w szpitalu :) mam nadzieję ,że coś więcej się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta- Gratulacje :) ja nigdy nie chciałam mieć bliźniąt ale taka parka, super :):):) Kizia-mizia - nie przejmuj się już tym chamem , po prostu zapomnij o tej wizycie i już nigdy do niego nie chodź . Ja tez mam trochę tłuszczyku na brzuchu i nigdy lekarz nie zwrócił mi na to uwagi i nie miał z nim problemu przy badaniu . Madzia_mi - w połowie ciąży zazwyczaj hemoglobina, żelazo spadają bo dziecko zaczęło szybciej rosnąć i zabiera mamusi więcej . Bierz to żelazo, jedz produkty z jego dużą zawartością . A w dalszym ciągu nie kazał Ci brać witamin ? Krzywą cukrową mam zrobić przed następną wizytą to będzie 24 tydzień , zwykłe badanie poziomu cukru a krzywa cukrowa to w sumie różne badania . To drugie robi się w tym czasie bo wtedy niektóre kobiety dopada cukrzyca ciążowa i to badanie pozwala ją wykluczyć albo potwierdzić . W laboratorium pobierają krew , potem trzeba wypić 50 g rozpuszczonej glukozy , posiedzieć godzinkę i znowu pobrać krew , jak coś wyjdzie nie tak to powtarza się to samo tylko z 75 g glukozy. A ja bym sobie nie pozwoliła żeby systematycznie lekarz mnie obrażał czy upokarzał jakby był bogiem czy jedynym lekarzem na ziemi, nie jestem gorszym człowiekiem żebym musiała to znosić . A co Twój lekarz prowadzący na to że chodzisz podwójnie ? Nie myślałaś że tyle badań USG może szkodzić dziecku? Skoro piszesz że ten lekarz jest taki jak piszesz , że ma kiepski sprzęt, że Twój lekarz i tak kieruje się tym prywatnym USG to nie rozumie po chodzisz podwójnie , mi by się nawet nie chciało ale to oczywiście Twój wybór :) Ja chodzę do jednego lekarza , na wizyty kontrolne , badania itd , nie muszę już nigdzie indziej chodzić , wszystko mam na jednej wizycie . Mufi - a może poszukaj lekarza prywatnego bo tyle czekać a ręka Ci dokucza , już chwilę z tym chodzisz , żeby ci się coś nie porobiło . Znajomy niedawno zwichnął sobie nogę i poszedł prywatnie , płaci chyba 50 zł . Dwulatka czyli chłopczyka ? Może klocki, Lego są fajne chociaż drogie ale są też fajne bez firmowe , puzzle takie dla małych dzieci, malowanki wodne , układanki -po prostu coś w takim stylu żeby mało miejsca zajmowało. A może rybkę w takiej małej kuli , oczywiście jeśli rodzice by sie zgodzili , on miałby radochę z karmienia jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piłam odrazu glukoze 75 gram. z tego co czytałam teraz zwiekszyli. o 8 rano miałam pobraną krew potem musiałam czekać bo po dwóch godzinach pobrali mi ponownie i wsio:)) ta glukoza smakuje jak cukier puder...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Mamy 18 tydzień :) !!!!!! Jej jak ten czas szybko leci ... dziś miałąm znowu skurcz łydki ,ale u drugiej nogi a biorę Magnez :( Jej jak bolało :( nawet pomasowac nie mogłam bo skurcz mnie złapał jak miałam zgięta noge w kolanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do witamin polecił mi Materne i to zakupie. chociaz nadal twierdził ze lepiej jesc zdrowo owoce i warzywe niz faszerowac sie chemia. Usg z tego co sie orientuje nie szkodzi przynajmniej tak słyszalam od 3 lekarzy w tym od mojej mamy ktora rowniez jest lekarzem. niektore kobiety moaja robione usg co wizyte i nic maluchom sie nie dzieje wiec bez obaw. co do chodzenia do dwoch lekarzy , to jest tak ze mam lekarza prywatnego i kto inny wykonuje usg prywatnie w tej samej klinice i chodze rowniez panstwowo do lekarza i dziala do w ten sam sposob on wysyla mnie na usg do innego publicznego lekarza. obaj lekarze sa bardzo dobrzy takze dla mnie ich cenne rady sa przydatne, zreszta moja mama ktora jest lekarzem innej specjalizaji rowniez sugerowala mi chodzenie do dwoch lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
przy obciążeniu 50g glukozy mogą się zdarzać pomyłki w wynikach. Wiem bo sama tak miałam. Przy 75g już pomyłki są wykluczone więc jest bardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika szczerze to szkoda mi pieniędzy na prywatne wizyty, bo pewnie na jednej się nie skończy, do tego rtg lub usg ręki - kolejny koszt. Jakoś przeżyję, chyba ze do tego czasu będzie mnie bardziej boleć to pojade na pogotowie. Jestem zła bo co miesiąc płacę za naszą służbę zdrowia 240 zł a nic z tego nie mam. Dzięki za pomysły, lego to dobry pomysł, dostał już jedne od nas, ale teraz może dostać kolejne. Tak to chłopczyk. Nie wiem co to są malowanki wodne ale zaraz na necie poczytam :-), puzle to tez świetny pomysł - wielkie dzięki. Rybka odpada bo jego rodzice mają już duże akwarium i on nie jest specjalnie zainteresowany tematem, co innego jakby miał pieska albo kotka - bo futrzaki uwielbia. Kika napisz mi jeszcze czy ja tą glukozę mam kupić w aptece czy w przychodni mi dadzą? I jak mi lekarz napisał - obciążenie 75 g, to znaczy że ja też dostanę najpierw 50 a za godzinę 75g? I czy to jest ta krzywa cukrowa czy badanie poziomu cukru ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyn, ja też się bardzo cieszę, zwłaszcza że z pomiarów wynika że wszystko jest super z dzieciakami. Jak się naczytałam na początku o komplikacjach w ciąży bliźniaczej typu podkradanie itp to wczoraj naprawdę byłam zestresowana tym usg. Ale odetchnęłam.. przynajmniej na razie ;D A z płcią to na 100% jest chłopak a na 99% dziewczynka. Madzia_mi - . ja ważę teraz więcej niż 70kg i nikt mi nic nie powiedział. Tylko położna opierniczyła ostatnio za zbyt szybki przyrost wagi. Mufi - a to prezent dla chłopaka? może kolejkę taką z pociągiem na baterie? mój mąż gdzieś na allegro kupił za 70 zł pociąg+tory. A póżniej dokuywał jeszcze pojedyńcze tory po 2,5 zł/szt i można naprawdę zbudować super kolejkę. Moja Majka na 2 urodziny dostała jeszcze "Zestaw mechanika" - taki z malutkim warsztatem, do tej pory się nim bawi. Fajnym prezentem jest też pistolet na bańki mydlane. kizia_mizia - ja w pierwszej ciązy miałam w 24 tc obciążenie glukozą. Teraz jeszcze nie dostałam skierowania Aguniek0121 - daj znać po wizycie tojah - nooo.. ja sobie tak tłumaczę że to dlatego te kilogramy tak do produ lecą ;P rozsan - najważniejsze jest to, czy dziecko zdrowo rośnie - czy wszystko ok z serduszkiem, główką, nerkami. Jakie ma wymiary ile waży. U mnie wczoraj na usg lekarz sprawdzał u dziecka: - układ komór mózgu, zarysy czaszki, kręgosłup czy nie ma cech rozszczepu, okolice wargi górnej(tez czy nie ma roszczepu), sylwetkę serca i przegrode międzykomorową, żołądek, wątrobę, nerki, pęcherz moczowy, kończyny płodu, rodzaj pępowiny, płeć, waga dziecka i ilosc wód płodowych (AFI) +wszytkie wymiary - główki, rączek, obwód brzuszka itp. Jeszcze tętno i przepływy krwi. kizia_mizia - a do jakiego lekarza we wrocławiu chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mufi, skoro masz obciażenie 75g glukozy to robisz tylko 75g. 50g nie robisz. W ogóle robi się naraz albo 50g albo 75g. Przy 75g pobiorą ci pewnie krew na czczo przed glukozą a potem po 1godz i po 2godz. Co do kupna glukozy -zadzwoń do laboratorium i zapytaj czy masz mieć swoją czy oni dają bo różnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi- no tak , pewnie wizyt bedzie kilka . A zapisałaś się w pierwszym miejscu jakie Ci sie trafiło czy szukałaś, bo może trafisz gdzieś na dobrą duszę , powiesz ze jesteś w ciąży i nie możesz tyle czekać . Jak masz napisane 75 g to musisz taką glukozę kupić , zazwyczaj trzeba kupić w aptece , nie spotkałam się że w laboratorium sprzedawali, lepiej sobie kupić wcześniej i się nie stresować potem . Weź sobie jeszcze cytrynę , którą Panie ci wycisną do tego "napoju" ,trochę ta słodycz będzie złagodzona , jak nie masz swojej to czasem dodają tą cytrynkę w płynie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży robiłam 50 i teraz też mi tak lekarz kazał , nie wiem w sumie ile czeka sie po 75 . Na ostatnich badaniach na Warzywnej-tam teraz chodzę - pytałam Panią o to badanie , to mówiła mi że glukozę musze mieć swoją , mogę mieć cytrynę i żeby rano zjeść lekkie śniadanie i po dwóch godzinach przyjść na badanie , lekarz też mi tak kazał zrobić , żebym nie szła na czczo , bo się mogę źle czuć po wypiciu tej glukozy. Mufi - a Ty opłacasz dodatkowe ubezpieczenie medyczne czy jakiś pakiet ? To czemu z tego nie korzystasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, po raz pierwszy w tym wątku. Termin mam na 26.01.2012. Pierwsza ciąża. Płeć jeszcze nie znana, ale z męzęm imionka mamy już wybrane - Wiktoria albo Cezary :) Czuję się dobrze, czasami jeszcze pojawiają się mdłości. W pracy w wolnej chwili ogladam wózki i zastanawiam się który wybrać. Bebecar Icon czy Jedo Vedi Freestyle? czy któraś może wybrała któryś z tych modeli?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi dot. glukozy, ja poczekam, zrobię przed następną wizytą dopiero. Będzie to akurat 26 tydzień... Youstta, na tym badaniu usg teraz bylam prywatnie w corfamedzie. A tak to aktualnie zmieniam swojego lekarza prowadzacego. Chodziłam do Kocyłowskiego na Wołowskiej. Mam z pracy wykupiona opieke medyczna w LIM, Luxmed i Promedisie wiec staram sie z tego jak najwiecej skorzystac. Teraz bede chodzila do lekarza w galerii dominikanskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie zadzownię i dopytam odnośnie tej glukozy, dobrze że zapytalam, bo później szukałabym apteki. Ale to i tak dopiero za 3-4 tygodnie przed wizytą. Obdzwoniłam wszystkich ortopedów w Rzeszowie, to najwcześniejszy teramin. Niestety nie zlitują się nad ciężąrną. Nie opłacam dodatkowego ubezp. Jestem na działalności i tyle wynosi składka zdrowotna co miesiąc. A dziś mnie bardzo dół brzucha boli i dodatkowo dzidziuś kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w poniedziałek zapisałam się na wizyte do dentysty na 28 września:D fajnie co??:)) na szczescie mnie nie boli tylko się skruszył;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - mam nadzieję, że usg nie szkodzi dzidzi bo ja dziś będę miała 8 z kolei ;) (nie planowane, tak wyszło i już tego nie zmienię). Mufi - szkoda mi Ciebie, że tak cierpisz z tą ręką. Co za opiekę mamy w tym kraju, trzeba być naprawdę zdrowym, żeby chorować. Jestem taka nabuzowana, że dziś chyba zrobiłabym komuś gdyby mnie chamsko potraktował ;) Może idź prywatnie. Wiem, że szkoda kasy ale zdrówko jest najważniejsze. Albo na pogotowie. Co za kraj ;/ Mnie już też krew zalewa na tą służbę zdrowia i wszystko inne. Mój mąż pracował ponad 4 lata w firmie, bez stałej umowy bo szanowne panie prezes bawiły się z nim w kotka i myszkę. W tamtym roku załatwił ze współpracownikiem mega duży projekt za grube pieniądze. SAMI siedzieli nad nim cały ubiegły rok od świtu do ciemnej nocy bo tylko oni mogli tą "działką" się zająć. Mąż wziął tylko 3 dni urlopu na nasz ślub. Jak przyszło do dzielenia kasy to panie podzieliły wszystko na całą firmę przyznając sobie duuuże premie. Ale to długa historia... W niedzielę M.kończyła się umowa, teraz musiały zatrudnić go na stałe albo zwolnić.....i zwolniły go na 3 m-ce tłumacząc się kryzysem. Ale na pensję dla alkoholika, który znika na całe miesiące nie szkoda im kasy na pensję. Zrobiły to specjalnie, w tamtym roku posuwały się nawet do szantażu, teraz kombinują coś z urlopami. Szkoda słów:/ Nie chodzi mi o kasę bo na szczęście mamy oszczędności, ale o te zszarpane nerwy, męża jak i moje teraz, o to jak można potraktować człowieka przez zawiść. Mąż może tam jeździć i robić projekty na firmę, ale bez pensji teraz. Hehe nieźle to sobie obmyśliły. Po 3 miesiącach znów zabawa w przedłużanie umów i mega stres. Mąż nie odszedł bo lubi tą pracę i tą firmę, ale to był błąd. Przepraszam, że tak zanudzam i to nie na temat ciążowy, ale musiałam się wygadać. Mam nadzieję, że po wizycie odzyskam humor. Do gina idę na 15h, a na usg na 16.30, a potem napić się z mężem ;)......soczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja badania z glukozą jeszcze nie miałam, ale pewnie dziś mi je zaleci razem z morfologią i moczem na nst.wizytę. Wiem tylko, że 1 września mam powtórzyć badanie na toksoplazmozę. Idę dziewczynki porobić coś w domu, a potem na wizytę porozmawiać z dzidziusiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Aguniek, ale jak to twój mąż będzie pracował bez wynagrodzenia? Tak na piękne oczy z nadzieją tylko że może łaskawe panie go za 3mies. znów zatrudnią? Moim zdaniem one już pokazały jak go szanują i że mają go gdzieś. Nie zdziwiłabym się gdyby po tych 3mies. pokazały mu figę. chore babska. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słuchajcie, pojawiła mi się ciemna linia od pępka w dół :)Kurcze, bardzo mi się podoba... :) Macie już? Martwię się, bo dalej nie czuję ruchów, może to przez umiejscowienie łożyska-jest z przodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia tak po 19 od paru dni mnie puknie pare razy;)) a tą kreske pod pępkiem to ja mam już od dłuższego czasu;)) no nic lece:))Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lini nie mam i raczej mieć nie będę:) Jeżeli ktoś ma b.jasną karnację, to może się nie pojawić podobno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×