Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

dzieki wielkie za wrzucenie notek co do miesiecy ciazy, sama sie zastanawiałam czy to jeszcze piaty czy juz szosty miesiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Cześć dziewczyny , mnie dopadło jakieś choróbsko i fatalnie sie czuję gardło zawalone na maksa w doodatku głowa mnie dziś rozbolała ale gorączki nie mam naszczęście . Martwie sie o dzidyie kopie ostatni bardzo słabiutko , chyba też to odczuwa . Płukałam gardło azulanem zawsze mi pomagało a tym raze chyba mam zabardzo zaawansowaną infekcje , syropek z cebuli ,czosnku i miodu sobie zrobiłam i nie wiem czy moge ale psikam hasco septe do tego rutinoskorbin . Jak narazie drugi dzień i nic nie pomaga nie wiem jak sie wyleczyć co może mi pomóc żeby szybko zadziałało a nie zaszkodzić maleństwu . Boję sie jak szlak kiedyś już sie rozchorowałam na początku ciąży i potem obumarcie w 9tc . Dlatego mnie to troche przeraziło . jak możecie poradzcie coś bo ja ju z wychodze z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Wg Haczewskiego 6 miesiąc zaczęłam już prawie 2tyg. temu. No nic idę za dwa dni na wizytę to zapytam gina o te miesiące. O ile znów nie zapomnę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniela probowałam wyliczyc ilosc tygodni wg strony ktora podałas, ale wychodzi zupełnie niz wyliczyło mi 2 lekarzy najpierw moj prowadzacy, potem w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie ich rozbierznosc wynosiła tydzien, ale według tamtej stronki wychodzi mi 4tg roznicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilcia_w
Cześć dziewczyny Cama no to ja już wiem...będzie chłopak...mały ekshibicjonista nic się nie wstydził i pokazywał co chwila co tam ma, nawet lekarka zdjęcie zrobiła "dowodu". Jakby lekarka nic nie powiedziała sama bym zauważyła. Zbadała malucha dokładnie. Maż był ze mną, naprawdę fajnie, że mężowie mogą uczestniczyć w badaniu, jego mina sama mówiła za siebie, że jest szczęśliwy. Moja lekarka chodziła dumna i chwaliła się pielęgniarkom jakie zdjęcie udało jej się zrobić, otwarta prawa rączka, identycznie jak logo "Heyah". Tak maluch się z nami przywitał. Zdjęcie jest rewelacyjne. Pisałaś że masz wizytę chyba 14.09, co tak szybko? Socjofobiqe podjęliście już decyzję jak będziecie mieszkać po ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela ja jak jestem przeziebiona pije herbate z sokiem malinowym lub napoj z cieplej (nie goracej) wody, cytryny oraz miodu i jem sporo cytrusow, no i oczywiscie gdzie sie da dodaje czosnek. Przesylam kopie wypowiedzi agniesiulki dotyczaca leczenia: "wiecie co, dziele sie z wami najnowszym sms'em od mojego gina. wczoraj mu napisałam, że to tylko przeziębienie, a on mi wysłał leczenie i tak: rutinaceę, wapno, tabletki na gardło (np halset lub neoangin), jesli taka potrzeba to krople do nosa np nasivin, witaminę c (w sumie 1500mg razem z tą w rutinacei). w razie gorączki i bólu paracetamol 3x2 tabletki. wszelkie domowe sposoby dozwolone " Mysle, ze powinnas jednak skontaktowac sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, a ja mam dzisiaj takiego doła, nie wiem co mi jest. Strasznie jestem przygnębiona, nic mi się nie chce. Ach te hormony....., mam nadzieję, że szybko przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 idź do lekarza. Może konieczny jest antybiotyk. Z tego co piszesz to już chyba domowe sposoby nie pomogą. Nie ma co męczyć siebie i dziecka. Dziś w moim suwaczku jest napisane że dzidziuś może mieć kolki i że to mu się podoba :-) podobno to bardzo fajne uczucie dla mamy jak tak dzidziuś w brzuszku skacze. Póki co dostaję mocne kopniaczki w sam pępek. Mniej więcej już wiem w jakich godzinach dokazuje a kiedy śpi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Aniela - wszystkie domowe sposoby są dobre, ale może idź do lekarza bo po co się tak męczyć i zamartwiać. Kamilcia_w - no to "Heyah";) Gratuluje synka! Elzunia - czekam na wieści z wizyty. Cama - widzisz, udało się zorganizować wyjazd nad morze tak jak chciałaś. Ciesze się. Wg OM i pierwszego kalendarzyka, który podała Edzia jutro zaczynam 6 m-c i tego się będę trzymała ;) Zaniosłam dziś firanki do krawcowej, byłam w sklepie (wszędzie blisko) wróciłam i padłam na łóżko. Jestem dziś taka zmęczona i nie mam siły, spać mi się chce. Idę zrobić sobie małą kawkę. Powieszę pranie i wracam do łóżka bo jakoś źle się czuję. Miłego dnia! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - fajny ten suwaczek z opisem. Pisałaś, że masz katar w ciąży, ja też mam taki "ciążowy objaw". Hmmm...miałaś też zrobić dla nas fotkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Mufi, co za kolki wymyśliłaś. Czkawkę może mieć. :D Moje dziecię już kiedyś miało czkawkę -śmiesznie mi tak brzuch podskakiwał raz za razem w tym samym miejscu. :) Kamilcia, super masz że już znasz płeć. :D Aniela, szoruj do lekarza to leczenie coś nie daje efektów. Ivona, tak czasem bywa, jak to w ciąży. Pewnie jutro będzie lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia_w no to super ,że miałaś szanse podejrzeć :) a jak wymiary maluszka waga itp ?? Aguniek0121 No udało się udało jadę z mężem i 2 psiakami nad morze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dlugo nie zagladalam, staram sie nie przesiadywac przed monitorem co do mojej wizyty w szpitalu: trochę to dziwne było, ani usg, ani ktg, tylko zwykłe badanie... ale to szpital bielański, cudów nie ma... lekarz stwierdził, że krwawienie było, że mam uważać, nic nie dźwigać, nie przestawiać mebli itp., leżeć jak najczęściej do końca i nie pracować , a już na pewno nie w restauracji, bo przedwczesny poród zapuka do drzwi. na wypisie natomiast napisał "oszczędny tryb życia"- i nic więcej, żadnych innych zaleceń, wyparzył nadżerkę ale stwierdził że niegroźna codziennie boli mnie brzuch a dzisiaj mam wizytę i ginekologa i boję się że nie da mi zwolnienia, bo walczę z nim od dawna, wypisał mi z łaski ostatnio i powiedzial że już mi nie wypisze bo miał wezwanie do ZUSu. a zwolnienie mam do dzis, jestem zalamana, bo jak wrócę do pracy to może się coś stać, a prywatna wizyta w W-wie 130 zł, w portfelu pusto... :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela6 ja w 8 tc miałam taką infekcję i mogłam tylko brać rutinoscorin i pić wapno oraz często herbatki z miodem i cytryną niestety nie przechodzi to szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszsytkie! Martini657, nie martw się, idź do lekarza. Myślę, że w takim przypadku wręcz nie może Ci nie wydać zwolnienia lekarskiego. Nie sresuj się, myśl o Maleństwie. Zobaczysz, poukłada się... Dobrze, że się odezwałaś, martwiłyśmy się o Ciebie! Uważaj na siebie teraz!!! Buziaki dla całej reszty... A propos miesięcy, tygodni ciaży ja korzystam z tej strony Haczewskiego... Tygodnie ciąży mi się zgadzają, tylko nie bardzo miesiące bo niby już ponad tydzień temu zaczęłam 6 co nie jest prawdą... :) Buzia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Martini, dobrze że u ciebie wszystko ok. Co do chorobowego to pewnie lekarz się boi bo ostatnio ZUS ostro zabrał się za kontrole L4. Szkoda że na wypisie ze szpitala nic konkretnego w zaleceniach nie napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja też jestem w pracy, ale znalazłam chwilę, żeby tu chociaż do Was zajrzeć:) Ja także niedawno byłam przeziębiona i mój lekarz pozwolił mi leczyć się czosnkiem:), rutinoscorbinem oraz witaminą C. Mi bardzo podoba się taki wózek: http://allegro.pl/roan-marita-2011-spacerowka-gondola-kurier-gratis-i1773857354.html co o nim myślicie? Czytałam, że ma wiele pozytywnych opinii, ale niestety jest dość ciężki i nie ma skrętnych kół. No i spacerówka jest dość specyficzna, bo dziecko siedzi dosyć wysoko. Za to gondolka jest przecudna - przynajmniej to jest moja subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYŁAM NA MIESCIE BO MUSIAŁAM DOSTARCZYC ZWOLNIENIE SZPITALNE DO PRACY, I WPADŁAM DO CIUCHA :) I TRAFIŁO MI SIE BO BYL DUZY WYBOR SPIOCHOW DLA DZIECI I TROSZKE SIE ZAOPATRZYŁAM, WIEC I SATYSFAKCJA Z KUPNA BO ZA SZTUKE 3ZŁ, I HUMOR POPRAWIONY :) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini - dobrze,ze juz jestes w domku :) Tylko dziwne,ze nawet usg Ci nie zrobili w tym szpitalu, a i zwolnienie powinni Ci dac skoro masz teraz lezec i nie pracowac. Ja własnie w szpitalu dostałam w 8tc. Teraz Twoj gin musi Ci dac zwolnienie. Lez i odpoczywaj, nie martw sie, wszystko sie ułozy:) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - mój lekarz na przedostatniej wizycie, zamiast mnie zbadać i zrobić USG zapytał się jak się czuję, odpowiedziałam że świetnie a on zapytał na ile ma mi wypisać l4.... Spojrzałam na niego i mówię mu, że nie chcę l4, a on na to, że z czymś takim się jeszcze nie spotkał... Już do niego nie chodzę na szczęście, po tej wizycie zapisałam się prywatnie do innego lekarza, aby zrobił mi usg lub przynajmniej posłuchał tętna dziecka bo skąd mam wiedzieć, że wszystko tam w brzuchu dobrze, jeżeli ruchów jeszcze nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
W tym rzecz że na wyspach jedynie co dadzą to paracetamol i nic więcej więc nie ma sensu iść do lekarza (a wizyte u położnaj mam w piątek) , bo i tak nic mi nie poradzą , paracetamol to ja mam w dom zastanawiam się czy czasem go już nie wziąść bo choć gorączki nie mam ale łep mnie boli chyba z osłabienia a niby takie leki są tez na stany zapalne jak myślicie????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking gondola faktycznie ładna wózków jest teraz tyle, że ciężko coś wybrać mi osobiście nie podobają się takie 4koła, jeden w sklepie oglądałam bujał się strasznie mi wpadł w oko bebecar icon http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1085&osCsid=0ee53caee691afc3219a5be35018e428 oraz jedo vedi http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=374&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paracetamol podobno można w ciąży - pytałam o to lekarza. Sama wzięłam ze 2 razy na bardzo mocny ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparking ja właśnie nie mam zastrzeżeń do mojego lekarza, oprocz zwolnienia, bo mialam już problemy w 11tygodniu, teraz znowu cos i po prostu boję się o dzidzię ale on ma to w d..., zwolnienia nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela ból głowy w ciąży zazwyczaj jest gorszy, rób sobie zimne okłady, mi ostatnio pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl wózki faktycznie ładne obydwa, ale cena tego pierwszego masakryczna... trochę szkoda mi byłoby wydać taką kasę na wózek. Ja chyba będę szukała czegoś do 1500 zł, no chyba, że któryś droższy faktycznie mnie zauroczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 to dziwny lekarz skoro masz powody do l4 a on się boi. Mam nadzieję, że będzie dobrze i bez problemu wypisze Ci to zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×