Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Aniela byle nie przerywaj leczenia domowymi sposobami, dobrze wygrzewaj gardło. Dona Julia syna będziesz kochać jeszcze bardziej, nie bez powodu mówi się "synuś mamusi" bierz się dziewczyno w garść i nie histeryzuj to tylko hormony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ja po dłuższej przerwie. Tak dziś wkurzona chodzę.. byłam na wizycie. Lekarz mnie wkurzył. Nie dość że usg nie zrobił (a to juz 20tc) to jeszcze stwierdził że zwolnienia na wf mi nie da bo mogę ćwiczyć.. (!!!!!) szok dla mnie. I bez gadania i myślenia zwinęłam się od niego i zmieniam lekarza prowadzącego. Dość mam patrzenia na tego buraka i chama :/ Jutro umówiłam się prywatnie na usg 3D tak więc zobaczymy jak tam nasze maleństwo. A co do przyzwyczajania się do płci dziecka.. to ja ciągle zwracam się do brzuszka "synku", ale ostatnio tak myślałam, że jak będzie córa to się załamię chyba... Zmykam spać, jutro przecież od rana do szkoły. (poinformowałam wychowawczynię o ciąży, a ona "gratuluję koleżanko" i nic więcej..ha to Ci wychowawczyni ) Dobranoc i do jutra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aless - tak właśnie spytałam bo wyczytałam kiedyś, że bardziej kontrolują małe firmy (możliwe nawet, że firma zleciła sprawdzenie zwolnienia) i zwolnienia dłuższe niż 30 dni Aniela6 - a byłaś u ogólnego lekarza? może doradzi Ci coś jeszcze co powinnaś robić, ja np. mam takie gardło, które się strasznie szybko wysusza i wtedy jest masakra bo przychodzi takie swędzenie i okropne drapanie, a przez to muszę kaszlnąć, z tego powodu ja osobiście nie płuczę gardła, a przynajmniej nie dłużej niż 1 dzień bo mam wtedy po śluzówce, pij bardzo dużo ciepłych, letnich lekkich herbat owocowych, rumianek z miodem itp. przez cały dzień polegiwania w łóżku (ja robię sobie cały duży dzban lekkiego naparu i piję po trochu, a potem znowu, sikam jak szalona no ale coś za coś), mało rozmawiaj - to pomaga!! jestem cały dzień w domu sama i czułam się lepiej, a tu przyszła siostrzenica i od razu swędzenie i chrypa i kaszel się pojawił bo za dużo gadałam, na wieczór piję mleko z miodem i czosnkiem i w ogóle wrzucam czosnek gdzie się da, dodatkowo jem również kanapki z chrzanem, nie powiem żeby mi jakoś super przechodziło bo mam wrażenie, że przeziębienie utrzymuje się na podobnym poziomie, ale nie czuję już rozkładania, kaszlę zdecydowanie mniej i gardło mniej boli, mam tylko problem z suchym nosem, który aż boli, smarowanie maścią nic nie daje Socjofobiqe - weź się nie przejmuj, zmień lekarza, a zwolnienie to chyba nawet byś dostała od lekarza ogólnego, trudno mi sobie wyobrazić, żebyś rzucała piłką lekarską, grała w dwa ognie czy koszykówkę narażając się na uderzenie w brzuch, a przecież Ci nie wymyślą indywidualnych zajęć, no chyba, że masz basen w ramach WF to bym sama chętnie pochodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Wczoraj od 14 nie miałam dostępu do internetu, jakieś prace modernizacyjne, wrrrr.... czytam sobie teraz co u Was Socjofobiqe - co za kretyn bez wyobraźni nie chciał dać Ci zwolnienia z WF, tak jak pisze elzuniaw1 koniecznie zmień lekarza elzuniaw1 - ja pracuję w korporacji i zwolnienia mam max na 30 dni (myślałam że na więcej nie można), a na zwolnieniu jestem od 8 tygodnia ciaży i na razie ZUS się o mnie nie upomniał - moze faktycznie jest tak jak piszesz, że kontrolują małe firmy (czyli np. jakiś fikcyjne zatrudnienia). Co do badań z pakietu - to ja też chodzę do ginekologa prywatnie, a wszystkie badania mam robione w ramach tego pakietu. Może spróbuj pójść tam do ginekologa lub faktycznie lekarza ogólnego i poprosić o skierowanie na badania - nie zaszkodzi spróbować - myślę, że to zależy od lekarza - człowieka. Szkoda płacić tyle kasy za badania (a kosztuje to pewnie nie mało), skoro masz już to opłacone przez pracodawcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki:) U nas dziś brzydka pogoda- pada deszcz:( jesień wielkimi krokami zagląda nam przez ramię... Socjofobiqe- bardzo dobrze zrobiłaś, że zmieniłaś lekarza. Trzeba było zapytać, czy weźmie odpowiedzialność za Ciebie. Brak mi słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 - właśnie się zarejestrowałam do lekarza ogólnego, takiego fajnego, który w zeszłym roku zlecił multum badań ze względu na to, że miałam złe samopoczucie (nawet wymaz z języka mi wtedy kazał robić :D ), przy okazji skontroluję moje przeziębienie czy coś na oskrzela nie poszło także nie pójdę po samo skierowanie tylko mam jakiś pretekst :) akurat jestem w finansowym dołku i dodatkowy wydatek 50zł jest dla mnie ogromny.... ja mam taką samą sytuację ze zwolnieniem, też korporacja, też od 8 tygodnia i zwykle zwolnienie na mniej niż 30 dni, chociaż teraz dostałam na 31 i aż się boję :/ a z małymi firmami to tak właśnie słyszałam, że badają fikcyjne zatrudnienia, a jak ktoś zostanie w ciąży zatrudniony to ma niemal bankową inspekcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1 - to trzymam kciuki za to skierowanie :) - szczególnie, że chcesz tylko na 2 badania, a nie na całą listę - to myślę, że powinno być dobrze. Daj znać jak po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoniaJulia - Ja w sumie wolałabym Twojego wpisu nie komentować ale skusze się . Ja też od zawsze chcialam córke , podejrzewam ze było to spowodowane tym ze bylam wychowywana tylko przez mame i babcie a meżczyzni w moim zyciu byli mi obcy. Fakt bardzo się ciesze ze jednak bedzie dziewczynka. Ale twoj wpis mnie troche zszokował, wrecz pokusze się o stwierddzenie czy aby z Toba wszystko jest ok? Bez urazy ale to nie jest Twoja pierwsza ciąża, masz dziecko, i swiadomie decydowalas sie na macierzynstwo a płeć to jak loteria wiec chyba zdawalas sobie z tego sprawe że może to być syn? Wiesz co nie cieszysz sie z tego ze dziecko zdrowe? wiesz ile kobiet nie moze miec dzieci albo ile kobiet porania ciąże wielokrotnie jak np. nasza agniesiulka z forum? z takim podejsciem jak ty nie decydowalabym się na kolejne dziecko. Wybacz ale ode mnie nie usłyszysz słów wsparcia ani pociechy. socjofobige- koneicznie zmien lekarza przeciez nie bedziesz skakac na wf:) a Ja dziewczynki już po porannej kawce i rogaliku maślanym:), jakos mam duzo optymizmu w sobie:) wczoraj troszke dla siebie zrobilam:D, paznokcie, maseczka, brwi itakie tam:D chciałam sie poczuć kobietą:) i mi sie udało!:) Maluszek sobie dyskoteke urzadza w moim brzuszku od rana:D ehhe tak skacze wesolutko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja dziś mam tą wyczekaną wizytę zwykłą bez usg, pewnie dostanę wielką listę badań do zrobienia, Muszę powiedziec że też jeszcze jakoś nie kręcą mnie zakupy, za wózkiem się rozglądałam ale to z powodu braku znajomości tego rynku :) ale o niczym tak jeszcze poważnie nie myślę Donia - musisz chyba zjeść jakiś mega deser co by poprawił ci humor ja jeszcze nie wiem czy to będzie dziewczynka czy chłopczyk, ja zwracam się do brzuszka w formie żeńskiej a mąż w męskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl to trzymam kciuki za wizyte:) Ja nie wiem czemu nigdy po lekarzach chodzic nie lubilam a teraz to dostaje jakiejs euforii na sama mysl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny, ja ostatnio znowu na maksa zalatana jestem. Donia, mam nadzieje jak dziewczyny że to tylko zmienne nastroje... Ja mam dwóch synów, i teraz od początku mówiliśmy na beybiczka Hania, a tu psikus następny CHŁOPIEC Maksio, i cieszę się szalenie...małe cudne ogrodniczki,śliczne adidaski i do tego eleganckie koszulki....cudo. w ten sposób pomyśl.... A muszę wam się pochwalić kupiłam dwa dni temu wielkie łoże małżeńskie w starym stylu metalowe....i cudnie się w nim śpi. A i pożalić też się troszkę muszę....strasznie bolą mnie plecy, po tym moim złamanym kręgosłupie, mam straszne uciski na nerwy a dopiero 13 mam wizyte u specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan nic mi nie mow o bolach pleców, ja najprawdopodobniej dostałam rwy kulszowej:( wiec ledwo chodze:( dopiero teraz zobaczylam zdjątka twojego bobasa z usg. :) Maksio bardzo fotogieniczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi ..a dziękuję, w dodatku kompletnie Maksio jest nie wstydliwy...jak się pokazał że jest facetem to dodatkowo mu ,,siurak,, stanął jak armata, wszyscy mieliśmy ubaw. Bolących plecków współczuję, wiem co to znaczy, ja dodatkowo się martwię bo po moim złamanym kręgosłupie każdy najmniejszy ból jest zagrożeniem że znów usiąde na wózku....ale szczerze, nawet to by nie nie załamało ważne żeby chłopak zdrowy się urodził.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan to gwiazdor z niego bedzie:D hehe usg to zawsze fajne przezycie i ubaw z dzieciaczków:D moja mała ostatnio była ułozona jka polamana:P ze az lekarz sie zaczol ssmiac jak to dziecko lezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie dzis leniwie, zjadłam bardzo pozne sniadanie na balkonie i chyba dzis sie stad nie rusze:) Pogoda jest sliczna, musze sie nia nacieszyc i złapac troche promieni słonca. Az mi zal lata:) Wczoraj wkoncu zamowilismy meble, ale na szafe trzeba czekac nawet do 6 tyg. Aniela - stosuj wszystkie mozliwe sposoby domowe, mam nadzieje, ze szybko przejdzie to okropne przeziebienie. A, i jak gardło boli to nie mozna go nagrzewac bo to poteguje infekcje. To opinnia lekarza ze szpitala, pisze to bo moj tato miał problemy z gardłem i nagrzewał gardło. Trafił z tym do szpitala i własnie lekarz powiedział,ze nagrzewac nie mozna. Youstta - wiem,wiem o tym remoncie zoo, on juz od tamtego roku trwa. Mysle,ze na nst.wakacje dla nas bedzie pieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a my mówimy na ktosia w brzuszku "nasze ej" ;) ja mam przeczucie na synka, a M na córeczkę podobno wysoka beta to wyznacznik na córkę, a ja w 31dc miałam bete ponad 1000 (cykle29dniowe) no ale zobaczymy w styczniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aless - gratuluje chłopca. Rozsan - tez podobaja mi sie takie duze, metalowe łoza. Kolorowych snow kazdej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iti - a ja słyszałam jeszcze, że po tętnie można rozpoznać czy dziewczynka czy chłopiec, wysokie tętno, takie 150 - 160 to córka, a niższe to synek. U mnie się sprawdziło, ja od początku miałam wysokie i jest córeczka :). A jakie tętno miały Wasze maluszki? Ciekawa jestem czy coś jest w tej teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iti ja słyszalam ze i uderzenie na minute mallucha tez sa wazne:P czym wyzsze powyzej 140 na min to baba:D u mnie sie sprawdzilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
co do tętna to u mnie niby z tego wynika córka(150) a dr twierdzi że synek. No ale 100% pewności nie ma więc różnie może być. Szkoda że nie mam karty z pierwszej ciąży dla porównania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - no :) i mamy już pierwsze potwierdzenie, u Ciebie też się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek0121--dziękuję...to łóżko marzyło nam się od roku... Gosia32---co do tętna to nawet nie wiem jakie maleństwo miało., i pewnie do końca ciąży się już nie dowiem...to moje usg to było pierwsze i ostatnie. teraz jeszcze do końca ciąży czekają mnie raptem z 4 wizyty u barmuszki-położnej i to wszystko. raptem przez całą ciąże bede mieć 3 razy robioną krew i mocz...i to wszystko przy prawidłowej ciąży co wykonują w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wszystkie teorie na dziewczynke sie sprawdziły:P tętno , kalendarz chiński, i zapłodnienie, 3 dni przed owulacją się kochaliśmy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan - a przed porodem też nie robią? to skąd wiadomo, że dziecko jest np. prawidłowo ułożone do porodu, ile waży, czy nie owinęło się pępowiną? Wczoraj dowiedziałam się od koleżanki (ma termin porodu na połowę stycznia), że usg ma robione o tydzień - to dopiero masakra - ale ponoć jest jakaś wątpliwość czy wszystko ok z serduszkiem mauszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas płeć na tym etapie nie interesuje, czy synek czy córeczka radość będzie ta sama ;) także czekam na niespodziankę na porodówce ;) o tym tętnie też słyszałam, ale gina nie pytałam nigdy, on tez nie mówił, zresztą gin wie że płci nie chcemy znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
pytałam lekarza o tętno i stwierdził że to nie prawda z tą płcią. Powiedział że tętno zależy od aktywności mamy i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a u mnie nic się nie sprawdziło. Przeczucia, kalendarzyk i tętno wskazywało na chłopca, a będzie dziewczynka ;) No chyba, że będzie niespodzianka przy porodzie i jednak będziemy mieli synka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iti - podziwiam :), mnie ciekawość by zżarła. Mój M na początku też nie chciał wiedzieć, ale go przekonałam. No ale w styczniu będziecie mieć mega niespodziankę - fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×