Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

bagatelka11 - ja jestem z KRK, jest jeszcze chyba jedna dziewczyna i tyle :) także witaj :) o wózkach piszemy od czasu do czasu, ale temat pewnie będzie powracać, ja jestem cały czas niezdecydowana jaki wózek kupić i ciągle mi się wydaje, że za wcześnie, boję się, że przez to obudzę się z ręką w nocniku Donia - dobrze, że wróciłaś do równowagi i że przywykłaś, że będzie syn :) Madzia_mi - współczuję Ci z tym zębem, mnie nigdy ząb nie bolał, ale mężą tak więc domyślam się jaka to masakra a ja przegięłam wczoraj z pomocą przy remoncie... niby nic nie nosiłam, ale podawałam różne rzeczy, sprzątałam, myłam grzejniki, chodziłam tak i z powrotem, w efekcie dostałam takiego bólu pleców, że w nocy zaciskałam zęby żeby przewrócić, się na bok, a rano mąż pomagał mi wstać do WC, koszmar, w ciągu dnia rozchodziłam ból, ale już czuję co się będzie działo w nocy, czy wy też tak macie? mnie boli na wysokości tych takich 2 kostek nad pośladkami, kuśtykam i chodzę skręcona jak stara babcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, My już prawie po remoncie :) zostanie pokój dziecinny i garderoba do zrobienia więc już malutko. Donia fajnie że jesteś :) idę nadrobić zaległości w czytaniu i do jutra :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam z samego rana, DZIEWCZYNY MAM OGROMNY PROBLEM, czy miałyscie tak duze skurcze macicy, ze nie mogłyscie wytrzymac bólu????? ja juz pare nocy miałam takie bóle ze budziłam sie i normalnie popłakac sie można, trwa to gdzieś z 10-15min potem mija. nie wiem juz co robic, jak mowiłam o tym lekarzowi to powiedział ze to normalne... nie wiem co robic... moze wy cos poradzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te bóle sa jak typowo okresowe, tylko ból tysiac razy silniejszy i promieniuje na noge, przynakmiej wydaje mi sie ze to skurcze macicy... no bo co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha, tak żebym nie mogła wytrzymać z bólu to nie miałam. Zresztą raczej to co mnie męczyło było bardziej nieprzyjemne niż bolesne tak w sumie. Moim zdaniem co innego niebolesne stawianie się macicy a co innego płacz z bólu. Z tego co znalzałam: "Niektóre dolegliwości mogą być niestety sygnałem niebezpieczeństwa straty ciąży i wymagają szybkiej porady lekarskiej. Jeśli bóle są coraz silniejsze, regularne, brzuch twardnieje, udaj się natychmiast do lekarza! Takie dolegliwości mogą oznaczać odklejanie się łożyska, co wiąże się z niedotlenieniem, a nawet śmiercią płodu! Lepiej jest „dmuchać na zimne! " Wobec powyższego nie czekałabym tylko pojechała sprawdzić na izbę przyjęć czy wszystko ok. A lekarz oprócz stwierdzenia że jest ok to jakieś leki ci zalecił? Tak czy inaczej lepiej to sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nic mi nie przepisał, ale brzuch mi nie twardnieje, poprostu co którąś noc mam takie bóle, boli jak cholera, ale mija i potem jest ok... dlatego nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem i tak warto to sprawdzić -w końcu takie napadowe bóle to skądś się muszą brać. Ja wybrałabym się na kontrolę tak czy inaczej nawet jeśli lekarz twierdzi że jest ok -dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha24 - podobnie jak Natel uważam, że trzeba to sprawdzić, jeśli Twój lekarz to bagatelizuje i nie rozwiewa Twoich wątpliwości to trzeba udać się gdzieś indziej aby potwierdzić, że jest OK lub żeby ktoś się Tobą zajął, ja bym poszła po prostu porozmawiać z innym lekarzem mi lekarz zapobiegawczo kazał stosować magnez i doraźnie nospę, miałam raz taki duży skurcz w nocy, ale z pewnością nie trwał 15 minut i wystarczyło znaleźć inną pozycję i przeszło, generalnie gdzieś kiedyś wyczytałam, że jeśli ból przechodzi po wybraniu innej pozycji to z pewnością nie jest nic złego, gorzej gdyby bolało cały jakiś czas bez względu jak się ułożysz oczywiście w przypadku takiego skurczu warto chyba od razu zażyć rozkurczową nospę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadzwonie moze jeszcze raz do swojego lekarza, zobacze co mi powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goha- jak bardzo boli, to faktycznie to skonsultować . Nie koniecznie muszą to być skurcze , jak piszesz że dzieję się tak w nocy to może w pewnej pozycji dziecko uciska na jakiś nerw . Mi najbardziej brzuch dokucza własnie w nocy , jak już chwilę pośpię to za raz się budzę , muszę zmienić pozycję , najgorzej jest się obrócić na drugi bok albo wstać . Nie wszystko co boli musi być od razu skurczem , skurcze to rytmicznie pojawiające się i znikające bóle jak przy @ i przy tym z reguły jest twardnienie , "stawianie " się brzucha . ira- pewnie że możesz sobie robić inhalacje solą fizjologiczną , niemowlętom psika się ją do noska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
Hej dziewczyny! Ja już jestem po połówkowym USG i niestety nadal nie poznałam płci dziecka,skrzyżowało nie dość ,że nogi to i ręce,że problem z pomiarem kości lekarz miał.Kuzynka mówiła,że jej jak nie było widać to kazała się położyc na boku i znowu na plecy,żeby się dziecko obróciło,a ten mój lekarz stwierdził,że się nie da i już.Szkoda:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eluzniaw1- kochana nie przemeczaj sie!bo bić bede! goha- mi lekarz mówił ze jak bede mieć takie skurcze jak opisujesz mam odrazu pedzić do szpitala.! nie chce cie straszyć ale ja na Twoim miejscu bym nie zwlekała najwyzej sie przejedziesz i powiedza ze wszystko ok ale lepiej chuchac na zimne. u mnie w miare dobrze:) znów praca praca praca:P hehe ale mi sie nie chce no masakra jakas:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamuśki:) Dawno nie pisałam, ale postaram się nadrobić zaległości:) elzuniaw1- nic nie powinnaś robić przy remoncie! Wiem , że łatwo się mówi, ale musimy uważać na nasze maleństwa w brzuszkach... Zazdroszczę Wam tych remontów Ebel. My czekamy jeszcze na decyzję kredytową... goha24- co do bóli, to radzę, tak jak dziewczyny - iść do innego lekarza na konsultację... A bierzesz magnez? DoniaJulia- cieszę się, że wróciłaś do nas... Współczuję straty bliskiej Ci osoby... Ja będąc w ciąży miałam już 3 pogrzeby (dziadkowie i wujek) - naprawdę domyślam się co przeżywałaś... Teraz musimy się cieszyć dla naszych dzieci i osób , które będą z nami na zawsze w sercu... Cama_85- jak tam placuszki? Co do wózków, muszę zdecydować się dość szybko:) Bardzo podoba mi się ten- mam nadzieję że to dobry wybór... http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w1-matti-13kg-zaprojektuj-gratisy-i1820612733.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati- ja też nie znam na 100% płci , z resztą tego i tak się nie wie do samego końca . W 19 t lekarz powiedział że chyba dziewczynka ale zeby sie jeszcze nie nastawiać bo nie jest pewien a w pierwszej ciąży , w takim samym czasie mówił że na 95 % córka i się sprawdziło więc faktycznie pewnie teraz nie był pewien . Na ostatnim USG powiedział że nie jest w stanie określić płci bo maluszek jakoś dziwnie się wykręcił a następne badanie dopiero za 4 tygodnie w 30 t. A ja się już nastawiłam po tym jego pierwszym stwierdzeniu , zakupy "dziewczynkowe" rozpoczęłam a tu może być jeszcze niespodzianka :) W każdym razie , nic się nie martw , ważne że maluszki zdrowe a płeć w końcu poznamy :) bagatelka- witaj :) Temat wózków już kilka razy poruszałyśmy i pewnie jeszcze kilka razy powróci, ale w wolnej chwili możesz poczytać wątek od początku jego istnienia. Pytałaś kto ma termin na 15 stycznia więc wklejam tabelkę to sobie porównasz :) madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? wiosna7575____30______02.01_____Szczecin________? kika79________ 32_____ 03.01_____ Rzeszów________dziewczynka Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______dziewczynk a martini657_____23_____03.01______Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____04.01____ Warszawa_______ dziewczynka inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? elzuniaw1______28_____04.01_____Kraków_____niespodzianka spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin_________dziewczyn ka moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______chłopiec kizia__mizia___ 25_____ 07.01_____ Wrocław_______ Dziewczynka Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ Chłopczyk Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ Chłopczyk Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłop czyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____Oświęcim___chłopak goha24 _______24______14.01_______lubelskie______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________chłopak Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____16.01______ Wrocław_______ chłopczyk i dziewczynka. -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_______chłopczyk Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie zoooja________23_____22.01______podkarpackie____dziewczyn ka agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01_______Konst-Jeziorna_chłopczy k Glorias________24_____22.01_______Gliwice_________? Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____ Dziewczynka Natalucha_____ 22_____ 23.01_______trójmiasto _____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy ________dziewczynka monia_aa______23_____26.01_______wlkp__________synek Mikołaj bl_____________27_____26.01______ok 50 km od Warszawy__? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? JulkaZ________23_______30.01_________Włocławek_____Chł opiec mon1czka25____28______31.01_______Ostrowiec Św._______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przy okazji jak już wrócił temat wózków to czy możecie drogie mamy wypowiedzieć się na temat tego wózka? poważnie się nad nim zastanawiam a się nie znam, co myślicie o nim (kolor byłby ten żółto-brązowy z kółkami) http://www.bambinesco.pl/p,pl,161,bexa+b3+z+fotelikiem.html EdZiA:) całkiem fajny wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obydwa wózki fajne , ceny przystępne , mają chyba wszystko to o czym zawsze pisałyśmy , warto jeszcze poszukać i poczytać opinie i możecie kupować . Gdybym miała wybierać dla siebie to zdecydowałabym się na ten Elzuni , chociaż nie podobają mi się trzykołowe wole czterokołowce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny ten wózeczek, choć ja troszkę boję się takich kółek "łączonych". Prowadziłaś może taki wózek po kostce brukowej? Mój mąż napalił się na taki model : http://www.tutek.pl/menu,57,Grander_Zebra Całkiem ciekawy, tylko troszkę drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) - ten drugi wózek fajny, jeśli pytanie było do mnie to ja nie prowadziłam żadnego wózka w ciągu ostatnich eeeee 5 lat? a te wózki, które prowadziłam to takie zwykłe parasolki spacerowe warte 5zł także tak jak mówię ja się nie znam, a wózek, do którego link podałam, miałabym kupić używany za 500zł, mnie nie stać na wydatek od 600zł w górę, tym bardziej chciałabym żeby wózek, który kupię, był w miarę dobry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha24 ja bardzo często miewam różne bóle brzucha, ale nie aż takie mocne żebym z bólu nie mogła wytrzymać. Skoro się tym martwisz, to lepiej jedź na izbę przyjęć, zbadają cię i się uspokoisz. Chociaż, ja myślę, że jak nie masz plamień i nie twardnieje ci macica, to pewnie nic złego się nie dzieje. Ale dla świętego spokoju lepiej to sprawdzić. Może to wiązadła Cię bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia i elżunia wózeczki miodzio. elzunia to już ci piszę. moja bratowa ma taki stelaż (przednie koła zbliżone do siebie) i nie jest z tego zadowolona. mówiłą mi, ze drugi raz by tego błędu nie popełniła. twierdzi, ze zdecydowanie lepiej (stabilnie, na podjazdach) prowadzi się 4-kołowce. donia witaj :) goha ja tez polecam jechać na IP. ja w środę mam połówkowe i zastanawiam się, czy sie drobinka ujawni, by móc ja nazywać córeczką lub synkiem :D co dziś porabiacie na obiad? szukam jakiejś smacznej zupki, bo ziemniki z mięchem nam sie przejadły. moze coś co może mieć w sobie grzanki? ja dziś zaczęłam 23 tc, to już 6 m-ąc :D jak ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, EdZiA - trzymam kciuki za wasz kredyt i szybkie kupno mieszkanaka, a co do remontów to moja rada zrób wszystko od razu bo my mieszkamy 3 lata i dopiero pozbyłam się dziur w ścianie pozostawionych na gniazdko kabli walających się po podłodze itp. Został nam jeszcze pokój dziecinny pomalowanie ścian i cokoliki i meble no i garderoba ale na nią nie do końca mam pomysł. A jeżeli chodzi o wózki to elzuniaw1 nad bexą tylko 4 kołową to się poważnie zastanawiam czytał dużo opinii no i rozmawiałam z kilkoma osobami które ją mają są bardzo zadowolone no i cena fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1- tak , to pytanie było do Ciebie:P hehe Ja prowadziłam trójkolowca po kostce brukowej i nieźle się napociłam, pamiętam... Cena naprawdę przystępna:) no i w sumie nie ma 3 tylko 4 koła:) agniesiulka- ja również dziś zaczęłam 23 tc:) A na obiadek jeszcze nie mam pomysłu, hmm ale jakąś dobrą zupkę z chęcią bym zjadła... Ebel- dzięki za radę:) Będę męża ganiać żeby wszystko zrobił dokładnie (oczywiście , jeżeli dostaniemy kredyt...):P A i znalazłam fajny sklep w Lubinie - U Kubusia- powiem Ci, że ceny wychodzą niższe niż na allegro. (800m2 sklepu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - dzięki za wskazówki, trochę mnie zmartwiłaś bo kurczaczki wózek w sumie ładny ;-) wydaje mi się, że i tak sama muszę się przekonać, tak samo jak jedni piszą, że lepsze koła piankowe bo lekkie, inni że pompowane bo lepsza amortyzacja, wszystko zależy pewnie gdzie będę tym jeździć, najgorsze, że wózek wybieram sama i jak będzie do kitu to będzie na mnie :) Ebel - też bym chętnie kupiła wersję 4 kołową, ale na aukcjach dominują te z trzema :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wózka, to mi najbardziej odpowiada Jedo fyn. Ma dużą gondolę, wszystkie koła pompowana, przednie skrętne. Czytałam o nim w necie i ma dużo pozytywnych opinii, również moje koleżanki które miały ten model, bardzo go chwalą. Ale ja wstrzymuję się z zakupami dla dzieciątka do grudnia, ponieważ mam zagrożoną ciążę i wolę nic nie kupować za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Agus83 to jesteśmy bliskie podobnej decyzji jeśli chodzi o wózek ja zastanawiam się nad jedo vedi :) na żywo nie widziałam a ty? Edzia - wózek zebra wygląda fajnie, a jaka cena? Agniesiulka ja dziś będę robić pomidorową z lanymi kluseczkami polecam :) Składniki: 2 pomidory lub puszka krojonych 1 marchewka 1 pietruszka 1 cebula 1/4 selera 2 ząbki czosnku natka pietruszki 6 szkl. bulionu warzywnego lub wody jeśli ktoś zrobi zupkę na skrzydełkach lub innym mięsku 2 łyżki koncentratu pomidorowego 6 łyżek gęstej śmietany przyprawy: sól, pieprz Ciasto na kluseczki: 1 jajko 120 g mąki krupczatki 100 ml wody kilka listków melisy - ja dodawałam pietruszkę Przyprawy: sól Sposób przyrządzania: Do gotującego się bulionu/wody (dodaj mięsko), potem dodaj pokrojoną w kostkę cebulę oraz pozostałe warzywa starte na tarce. Pomidory sparz, zdejmij skórkę, pokrój, dodaj do zupy. Wszystko gotuj ok. 20 min. Dodaj sól, pieprz, koncentrat pomidorowy. Przygotuj ciasto na kluseczki: jajko, mąkę, sól i wodę wymieszaj razem (tak, aby powstało ciasto trochę gęstsze od naleśnikowego). Dodaj drobno pokrojoną melisę. Na gotujący się wywar lej z łyżki („małymi kroplami) ciasto na kluski. Gotuj przez ok. 15 min. Na koniec dodaj 2 ząbki czosnku, koper i pietruszkę. W talerzu udekoruj zupę śmietaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bl- 1399zł bez fotelika samochodowego... Widziałam go na żywo- bardzo fajnie wygląda i się go prowadzi... tylko dla nas ciutkę za drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×