Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

iti własnie nie wiem ,ale chyba miałą bo dostałam kartkę z takimi pomiarami... położenie płodu miednicowe Cz.serca(+) BPD-41 MM->18,3 FLC-142->17.3 FL-25MM->17,1 AC-129->18,1 pwp-220g ilość wód prawidłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika u mnie w ogóle na dzień dobry wyszła podwyższona glukoza na czczo -niewiele ale jednak gin skierował mnie na 50g. W przypadku 50g pobranie jest własnie po godzinie a nie po 2 jak przy 75g. W każdym razie 50g też mi wyszło za wysokie po 1godz. (nie pamietam wyniku już). Potem miałam robioną całodzienną krzywą cukrową oraz obciążenie 75g i tutaj wszystko wyszło wzorowo. Trzeba pamiętać ze 50g to badanie przesiewowe i dlatego jest mniej dokładne od 75g -jest to już badanie diagnostyczne więc wychodzi miarodajnie. Zrób 75g a wszystko będzie jasne. Ja na 75g wybieram się w przyszłym tygodniu. Co do pieluch to u nas początek to był pampers ale potem przeszłam na huggiesy. Oprócz tego z pampersa chusteczki nawilżane tak śmierdziały że myślałam iż maluch ma kupę a tu tylko od zapachu chusteczki takie cos było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama to chyba miałaś ;) bo u mnei na ostanim usg też mierzyli te wartości, główka, obwód brzuszka, dł kościu udowej, serduszko sprawdzali - usg trwało z 30min ale tylko dlategoże dziecko pleckami do nas tyłem było i kręgosłup zasłaniał część serduszka, stąd mamy ponowne usg 24 wrzesnia a w którym tc miałas usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane:* Cama_85 super ze wszystko wporzadku po wizycie:) Ja zdycham w pracy na ból zęba:( dobrze że dziś ide do dentysty znów:O Wczoraj na zakupach tak mnie ząb blał ze z bólu usiadlam na podłoce w sklepie:( myslalm ze umre tam:( w kazdym razie zakupy udane, lodówka, i mikrofala wybrane. farby do scian kupione wiec do przodu. Co do glukozy to mi lekarz tez przepisał na 75 g moze jutro się wybiore na badanka. chcialabym zeby były jak najbliżej wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika79 - ciekawe co piszecie o tych pierwszych dniach, moja mama i siostra zawsze mi powtzarzają, że na początku to tylko tetra (nie znają tych pieluszek z wkładami, do których wkleiłam link), ponieważ tak dużo dzieciątko wydawala, że nie wydoliłabym z kasą na pieluchy jednorazowe, zarówno mama przy 3 ciążach (ale to normalne bo była wtedy tylko tetra) jak i siostra przy swojej 4 dzieci (już w czasach teraźniejszych) używały na początku tetry, siostra potem przeszła na jednorazówki w sumie dlatego zaczęłam w ogóle myśleć o takich majtach i wkładach bo to chyba wygodniejsze od pieluszek tetrowych co do zużycia wody itd. lub kwestii odpadów w postaci setek pieluszek jednorazowych - ja się na to nie patrzę, nie jestem jakoś wyjątkowo pro eko, a o tych pieluchach wielorazowych myślałam właśnie wychodząc z przekonania, że i tak na początku nie będę używać jednorazówek no i teraz mam zagwozdkę :) i sama już nie wiem co będzie lepiej wybrać ja mam mieć glukozę 50g po 1 godzinie, ale to dopiero za dwa tygodnie, kika ja byłam przekonana, że to się robi całkiem na czczo (zresztą jednocześnie mam mieć robioną morfologię i mocz), ale w takim razie zadzwonię chyba do mojego labu dopytać trochę się martwię, że piszecie, że to badanie wiele nie wnosi, mam za darmo badanie, ale na 75g glukozy, a za to będę musiała zapłacić...zastanawiałam się czy nie zrobić tego 75g, ale będzie to 3 przypadek nie dostosowania się do próś lekarza i boję się, że w końcu zacznie mnie inaczej (z dystansem) traktować, niestety zawsze mam tak, że dostanę jakieś zalecenie, potem wchdzę na forum i każdy pisze, że ma inaczej i wychodzi, że lekarz mi albo nie zaleca tego co trzeba albo takie rzeczy, których nie ma sensu :/ trochę się już czuję w tym wszystkim zagubiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia zaraz będzie mord na forum :D uduszę cię za wpisanie sałatki z pomidorów :o i budyniu :o matko, chyba wezmę tesie i pójdziemy do sklepu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- po pierwszym zdaniu napisanym przez Ciebie, pomyślałam-"a co ja takiego napisalam?!" hehe idź na zakupy i kup cos dobrego- może teraz Ty narobisz mi apetytu? hihi (no jak dziś sałatkę zaczniesz robić , to jutro będzie już do jedzenia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewuszki jak was tak czytam co jecie to aż mam apetyt , ale musze zrezygnowac z solonych potraw ciast itp ... a zjadłabym budyń :) tymbardziej ,że po budyniu fajnie malusze fika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85 -zamiast budyniu - owoc, ja właśnie wcinam banana na 2 śniadanko + szklaneczka soku żurawinowego (w biedronce jest teraz, mniam mniam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama- ale budyń jest wskazany w ciąży- jest na mleku, więc co za tym idzie - ma dużo wapnia:) a fermentujące mleczko ma pałeczki kwasu mlekowego, które zapobiega grzybicy... Więc kochana- na zdrowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie gin napisał że badanie od 24tc do chyba 28tc się robi. Nie mam kartki przy sobie więc nie pamietam górnej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka99 - ten szpital na borowskiej funkcjonuje chyba dopiero gdzieś od maja i jeszcze mało o nim opinii jest. Z tego co się orientuję, to jeśli chodzi o neonantologię to ma chyba sprzęt na najwyższym poziomie. Tak zresztą piszą na swojej stronie internetowej: Neonatologia: Oddział o najwyższym stopniu referencyjności w zakresie opieki nad noworodkiem. Prowadzi pełen zakres działań wysokospecjalistycznych, szczególnie: intensywna terapia noworodków ze skrajnie niską masą urodzeniową leczenie niewydolności krążeniowo -oddechowej noworodków wcześniaczych diagnostyka i leczenie wad rozwojowych płodu. W maju rodzila tam moja koleżanka, miała mieć cc ale co chwila ją odsyłali bo miejsc nie było i jak znowu przyjechała to już ze skurczami i za późno na cc. Ale z opieki była b. zadowolona. Ja też planuję tam rodzić.. elzunia - ja cały czas jechałam na pampersach, ale teraz też się zastanawiam czy nie przejść na jakieś eko, tetrę albo coś.. Bo u mnie to na początku będzie szło ok 600 pampersów/ msc.. Ja glukozy jeszcze nie miałam.. po 24 tc kazał mi zrobić. Z pierwszej ciąży pamiętam że byłam na czczo.. dziewczyny sumienia nie macie... pisać o budyniu na forum dla ciężarnych.. Idę juz mleko grzać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja na szczescie juz robilam badanie glukozy i wszystko ok do dzis sprawdzam raz dziennie i zaisuje . A czy wy macie twarde brzuszki ja tylko ja wstane i pochodze to twardy jak kamien, a czytalam ze to moze spowodowac wczesniejszy porod, a ja nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. Odebrałam dziś wyniki z awidności i na szczęście wynik mi wyszedł prawidłowy - wysoki - więc wszystko powinno być w porządku:) Lekarz do mnie dzwonił osobiście i przed odebraniem telefonu myślałam, że dostanę zawału serca, bo myślałam, że skoro sam dzwoni to pewnie jest źle. ale mi ulżyło. Postanowiłam już niczym się nie martwić:) Wczoraj byłam jeszcze raz na USG 4d bo ostatnio nie wyszło i niestety teraz też nie, bo ten mój maluch to ani sekundki spokojnie usiedzieć nie może. Lekarz tak patrzy w monitor i komentuje: niech się Pani nie martwi dzieci z ADHD są najczęściej bardzo inteligentne:)... Właśnie siedzie w pracy - i jak mam teraz zrobić sobie budyń:) a do sałatki jarzynowej się nie przyznaję - to nie ja narobiłam Wam smaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ira1 - ja też miewam twardy brzuch, ale żadnych innych dolegliwości oprócz tego, lekarz mówi, że tak jest i tyle, że jest ok youstta - no właśnie, ja kasowo nie wydolę z jednorazówkami, a wielorazówki się upierze, myślałam żeby spróbować tych wielorazówek, a jak będę brała dziecko do rodziny czy coś to wtedy jednorazówkę żeby z brudami nie jeździć, taka wielorazówka może być używana nawet później jak dziecko będzie się uczyło na nocniku i na noc gdyby podsikiwało, myślę, że warto spróbować, hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking - super, że z tą toksoplazmozą wszystko ok :) widzisz, teraz już chyba będziesz bardziej ufać swojemu lekarzowi bo Ci mówił, że jest wszystko dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ira a Ty już robiłaś glukozę z obciążęniem???? czy samą glukoże bo te z obciążeniem robi się po 24tc a z tego co pamietam mamy podobny termin porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do Was pytanie odnośnie badania na glukozę - ja go jeszcze nie miałam. Wiem, że te badania są dość "niesmaczne" dla ciężarnych. Moja koleżanka powiedziała, że można zastosować takiego myka i do tej glukozy wycisnąć cytrynę. Lekarz jej tak powiedział, podobno nie wpływa to na wyniki badań. Słyszała któraś z Was o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem czy niesmaczne? Po prostu bardzo słodkie -taki ulepek. choć nie słodzę w ogóle to bez problemu glukozę wypiłam. Nie wciskałam cytryny tylko popiłam całość niewielką ilością wody i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking - ja nie korzystałam z cytryny.. zatkałam sobie nos i jednym łykiem wypiłam :)) ale to była chyba najsłodsza rzecz jaką w życiu wypilam, chociaż nie wspominam tego jakoś źle.. mnie bynajmniej nawet nie zamdliło, a też naczytałam się wcześniej.. elzuniaw1 - ciekawe czy ktoś obliczał czy opłacają sie te wielorazowe pieluchy - chodzi mi o wodę, prąd i ile taniej wyjdzie niż przy jednorazowkach. ira1 - a może to te skurcze braxtona? Jak masz długą szyjkę to nie masz się czym martwić, problem jest gdy szyjka jest skrócona, a brzuch często trawdnieje, bo przez to szyjka może skrócic się jeszcze bardziej i ta skracająca szyjka może być powodem zagrożenia. Ja np. mam taki problem, że teraz większosć dnia chodzę z twardym brzuchem. Umowiłam się na pon. do innego lekarza, niech sprawdzi czy wszystko ok.. bo mój prowadzący troche olewa sprawę. Jak cos to weź no spę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta - nie wiem jak to jest z prądem i wodą, aczkolwiek to nie są aż takie gabaryty żeby miał być jakiś dramat, tak mi się wydaje, pewnie przy osesku trzeba prać codziennie lub co 2 dzień (zależy w ile wielorazówek się uzbroisz) co do reszty kalkulacji, wklejam z jednej z aukcji z akllegro: Stosując pieluszki wielorazowe Chronisz środowisko naturalne pieluszki jednorazowe rozkładają się kilkaset lat, a wielorazowe są wykonane z materiałów łatwo przetwarzalnych dobrych do recyklingu i są łatwe w praniu i używaniu. Kupkę wyrzucasz bezpośrednio do muszli w toalecie. Oszczędzasz pieniądze zamiast kupować np. 3 paczki jednorazówek miesięcznie przez np. kalkulacja przykładowa 3paczki * 50zł * 2.5roku * 12miesięcy = 4.500zł 3paczki * 50zł * 3 lata * 12 miesięcy = 5.400zł możesz zaopatrzyć się w jeden lub dwa komplety pieluszek AIO kieszonek Gdy pierzesz codziennie 1 komplet to 12szt np. 12szt *25zł = 300zł Gdy pierzesz co drugi dzień 2 komplety to 24szt np. 24szt *25zł = 600zł Przy noworodku potrzeba najwięcej pieluszek, ale możesz wymieniać tylko wkłady. Chronisz swoje dziecko przed chemią stosowaną w pieluszkach jednorazowych. Możesz zapobiec odparzeniom pupci i AZS. Pieluszki oddychają, co pozwala zachować właściwą temperaturę ciała. Jednocześnie zapobiegasz bezpłodności - jąderka u chłopców nie przegrzewają się. Oddychająca pieluszka uwalnia od groźby grzybicy i innych chorób od wilgoci. Przy „odpieluchowaniu możesz zastosować mniej chłonne wkłady. Wówczas dziecko szybciej zrozumie zasady fizjologii i chętniej zdejmie pieluszki. ----- Ja wiem, że jednorazówki są mega wygodne, rach ciach i do śmieci, ale po remoncie i wydatkach pierwszej potrzeby będę na minusie, wolałabym teraz raz w miesiącu kupić zestaw wielorazówek za 100zł, czyli 1 komplet uzbieram, ewentualnie 2, używać tych pieluch szczególnie w domu, wychodząc gdzieś do znajomych itp. zakładać jednorazówkę, myślę, że przez kilka miesięcy trochę zaoszczędzę, pracy przy praniu się nie boję, w końcu mam pralkę (sorry, nie mam :) muszę kupić :D ) Sparking - słyszałam o tej cytrynie, ale nie będę kombinować, nie jestem wrażliwa na smaki, a nawet jeśli to dzięki Bogu nie muszę tego pić codziennie, a raz nic się nie stanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×