Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

czarna bardzo dobre masz podejcie do sprawy, ciąża nie planowana ale trzeba sie cieszyc, a u mnie według moich wyliczen to juz 8 tydzień idzie :) usg jeszcze nie miałam robione, ale moja gin ciaze liczy od pierwszego dnia ostatniej @ ale to jest oczywiscie takie dosyc umowne, z tym ze ja mam krótkie cykle 25 dni, wiec własciwie mogłam zajsc zaraz po @, a dodam ze staraliśmy sie codziennie przez dwa tygodnie :) zeby czasem nie przegapic tych płodnych, bo mi sie tego nigdy nie chciało liczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na mdłościi ogólnie stan takiego zamulenia raz pomogła mi coca-cola, wypiłam szklanke i pomyslałam co będzie albo zwymiotuje albo mi pomoże i pomogło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxy30
Czesc Dziewczyny :) Moge sie dolaczyc? Ja jestem w 7tc i mam termin na 8 stycznia. Jesli chodzi moje o objawy to jeszcze przed testem mnie mdliło ale pod koniec 6tc mi przeszlo !?? Z objawow został mi ból piersi, czasem lekkie bole i kłucia w brzuchu i senność. Zastanawiam sie czy wszystko z moja fasolka ok i czy dobrze sie rozwija. Wizyte u gina mam w przyszlym tyg. Bylam w tamtym tyg ale widoczna byla tylko plamka, nie bylo jeszcze zarodka i serduszka. Bete robilam 2 razy- 1206 i po 2 dniach 2303. Troche sie jednak martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to byl na początku szok :) właśnie też mi coca cola pomaga ale wszyscy wokół mi gadają ze gazowanego nie wolno pic w ciąży a przeciez nie pije dwa litry dziennie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby nie wolno bo dziecko bedzie miło kolke podobno, ale ja uważam że jak sie karmi to faktycznie dzicku może zaszkodzic a w ciąży pierwszej też piłam gazowane i dziecko kolki nie miało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj foxy:) zapraszamy:) wlasnie ta coca cola jest dobra, ale mi tez trąbią ze cola ma kofeine, i w ogule ze jest nie zdrowa i ze najlapiej zebym tylko wode pila:P moja matka sie za mnie wziela:P hahaha foxy nie martw sie wszystko z fasolka na pewnio jest dobrze, ja tez mam stracha ze cos moze nie jest tak ale obawy to chyba normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxy30
_NICK_____WIEK___DATA PORODU____MIASTO______PŁEĆ__ czarna1992___19______ 01.01_________Bielsko Biała____? madziatek____26______ 01.01_________warszawa______? kika79_______ 31_______02.01________Rzeszów_______? Madzia_mi____ 21______ 04.01_________Warszawa________? spiderka_____ 28______ 05.01_________Tarnów________? kasiek1984___ 27_____ _09.01_________Wrocław______? m0nik@______ 28______ 12.01_________Bielsko-B_______? fillipinka______27______ 15.01 _________Białystok______? foxy30______30______ 08.01 _________śląskie______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locaa
madziatek ja z wilanowa jestem. świat jest na prawdę mały więc może się okazać, że się znamy :) ja się dopiszę do tabelki jak będę miała termin porodu, czyli za miesiąc po kolejnym usg. z @ nic nie ustalimy bo od porodu nie miałam :) wczoraj byłam u lekarza który prowadził moją pierwszą ciążę. rozmawiałam z nim o tym, że w pierwszej ciąży tak się oszczędzałam i o siebie trzęsłam a teraz to nie wiem jak będzie i trochę się boję. uśmiechnął się i powiedział, że ta drugą ciąża jest po to żebym zobaczyła i zrozumiała jak silne jest ciało kobiety i jak wiele potrafi znieść :) ktoś pytał gdzie rodziłam - w św zofii - mistrzostwo świata, spisali się na medal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama to samo :D tylko gada i gada nie pij tego, nie jedz tego ... nie lez tyle w łóżku bo w ciąży trzeba sie ruszać :D nawet kawy mi juz zabroniła pic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Co do tych terminów porodu to lekarze stosują regułę Naegelego, od pierwszego dnia ostatniej @ odejmują 3 miesiące alb dodają 9 miesięcy plus 7 dni , to są wyliczenia dla cykli 28 dniowych, jeśli kobieta ma np 32 dniowe to musi dodać jeszcze 4 dni a jeśli np 26 dniowe to odjąć 2 dni , oczywiście datę trzeba dołączyć do odpowiedniego roku. Te wyliczenia mogą się sprawdzać gdy cykle są regularne. Z tych wyliczeń wychodzi że mój termin jest na 2 styczeń , a jak obliczam tymi kalkulatorami internetowymi to wychodzi mi 31 grudzień a któryś wyliczył nawet 27 grudzień , wiec nie wiem jaką zasadą się tam kierują. Te obliczenia z USG to chyba są na podstawie wielkość i dojrzałości . Pod koniec ciąży z reguły ma się kilka terminów, ja po każdym USG miałam inny . Z resztą możemy sobie wyliczać a to i tak dziecko zdecyduje kiedy będzie chciało wyjść :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locca i madzietek to jestesmy razem z Warszawy, ja dokladnie z Ursusa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama M.
hello, A mnie dopadły bezsenne noce:( W nocy budzę się na siusiu i potem zasnąć nie mogę... A jak zasnę o 4.00 albo 5.00 to o 6 rano obowiązkowo moja córa mnie budzi... Kawy już nie piję, więc ledwo siedzę... Mdłości brak... Jedynie włosy zaczęły mi się przetłuszczać i codziennie muszę je myć... Odliczam dni do pierwszego usg:) I chciałabym znowu dziewczynkę:) Mam już wybrane imię - Lena:) Trzymajcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim:) Ja juz po usg. Wszystko super! Dzidzia ma 1,5cm. Widziałam bicie serduszka, cos niesamowitwgo. Zmienił mi sie termin porodu z 4 stycznia na 28 grudnia:( Ciesze sie jak nigdy w zyciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek to bedziesz grudniówką :) ja mam wizyte 24 maja mam nadzieje ze tez usłysze serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki Widze że jest nas coraz więcej :-) >> czarna1992 Widze że obie jesteśmy z Bielska-Białej a dokładniej to ja z okolic. >>Gosiaczek 126 To super że juz widziałś bicie serduszka. Ja idę na usg w piatek mam nadzieję że też zobaczę. A co do terminu to nigdy nie wiadomo. pewnie jedne z nas urodza w grudniu, jedne w styczniu a jeszcze inne w lutym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>czarna1992 A gdzie zamierzasz rodzić? i gdzie chodzisz do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze do gina prywatnie. w bielsku ulica cechowa koło sfery. i nazywa sie Dorota Wendlandt. z tego co wiem przyjmuje tez w szczyrku na nfz :) a ty gdzie chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguś jak brzuszek ❤️ ja dziś w doskonałym humorze. pogoda do dupska, a ja jstem cała happy :D wierzę, ze wszystko bedzie ok :D kika masz rację, pierwszy termin (w pierwszej ciąży) kalkulatory wyliczyły mi na 1, lekarz powiedział, ze na 3 a urodziłam 7 :D i tak liczy się to, co lekarz wyliczy, bo od tego czasu do 2 tygodni dziecko musi się urodzić. tylko strasznie dołujące jest jak data przejdzie, bo jednak kazda się nastawia :o i potem człowieka drażnią słowa: "jeszcze nie urodziłaś?" :D mama m, moja córcia poszła ostatnio po rozum do głowy i wstaej koło 8 :D więc mogę dospać. zresztą o 10 przychodzi po nią niania i zabiera ja na 5h, więc solidnie leniuchuję. po ostatniej stracie wszyscy na mnie chuchaja i dmuchają, zresztą ja na siebie też. uspokoję sie chyba dopiero wtedy, gdy położą mi na brzszku moją drobinkę i zobaczę jak pięknie oddycha i krzyczy :D z objawów boli mnie podbrzusze, czasem "ciągną" wiązadła, no i wstyd powiedzieć ale czoło mam jak 15 latka :o szok! dodam, ze mam 32 lata :D nie czuję sie staro, nie wygladam staro, ale wysypka na czole to juz przesada, aż tak młodo nie muszę wyglądać :D nie piję kawy, ani coli, ale nigdy tych rzeczy nie piłam, więc nie ma sprawy. nie mam apetytu, schudłam już kg, mimo, ze cały czas leżę w łóżku. piję za to wodę delikatnie nasyconą co2. ale tez nie litrami, tylko troszkę, jak mam na nią ochotę. wczoraj upiekłam chleb żytni na zakwasie i jest to jedyna rzecz, która mi smakuje, i którą mogę zjeść. lenka to bardzo ładne imię, nawet sliczne! tyle, ze bardzo popularne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was ja też jestem chyba styczniówką:) strasznie sie ciesze to jest moja 2 ciąża tzn raz poroniłam w 6 tc jakies pół roku temu:( Teraz też jestem w 6tc tak mi gin powiedział ale wg ostatniego okresu to 8 tc miałam nie regularne cykle i teraz nie wiem jak gin liczy czy dnia zapłodnienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka zapraszamy:) a kiedy mialas ostatni okres? moj liczy od dnia ostatniej miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatni miałam 23 marca ale gin powiedział ze na bank miałam opóźniona owulacje możliwe bo byłam akurat wtedy przeziębiona to może dlatego nic nie rozumie ale mam nadzieje ze mój gin zna sie na tym :) powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno sie zna:) nie martw sie:D kalkuratory tez roznie wyliczaja:) wiec nie ma sie co nimi sugerowac. ja sama mysle ze mialam opóżnionaą owulacje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>INKA1989 witaj, gratuluję. >>czarna1992 ja chodzę do szpitala wojewódzkiego. tam zamierzam rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wiem gdzie bede rodzic mam duuzo czasu na zastanowienie sie nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia mi, mój mąż nie opóścił żadnego usg jak i porodu. dlaczego lekarz miałby go nie wpóścić, w końcu był podczas "majstrowania" :P inka witaj 🖐️ ja straciłam 7 m-cy temu w 12tc, ale jestem teraz przepełniona nadzieją, ze będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak myslicie macie jakieś przeczucia czy będzie chłopiec czy dziewczynka?? ja jak pomysle ze dziewczynka to jakoś smnie tak odrzuca mysle ze będzie chłopczyk :)w ktorym miesiącu widać co będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie w którym?:D hehe ja bym bardzo dziewczynke chciala nie wyopbrazam sobie miec synka zupelnie nie wiem czemu. ale oby bylo zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka ja tak samo jak ty wiem ze teraz bedzie wszystko ok chociaz czasem nachodzą mnie czarne myśli ale wtedy wychodze na spacer albo zaczynam sprzątać i przechodzą musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×