Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

goha24 - ja miałam nadczynność, ale nie w ciąży... socjo ma coś chyba z tarczycą, ale nie wiem czy niedo czy nadczynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha24 - z tarczycą nie pomogę, a o przeciwciała to o które Ci chodzi? kajek20 - ubranka w uniwersalnych kolorach możesz już zacząc kupować ;) Fasolka99 - to teraz leż plackiem.. dobrze że wszszystko ok :) elzuniaw1 - wiesz co, mi lekarz nic takiego nie mówił, a biorę i witaminy i magnez i żelazo... właściwie to nie łykam wszystkiego na raz, częśc przed śniadaniem część po, bo jeszcze biorę wit. B12 i czasami no spę więc dużo tego a wyniki poprawiły bardzo i hemoglobiny i poziomu magnezu i żelaza we krwi, więc chyba nie jest najgorzej z tym wchłanianiem, Wiem tylko tyle że żelaza nie należy popijać po jego zażyciu zaraz mlekiem tylko czymś kwaśnym, ale pić jak najbardziej można., no chyba że jest b.duża niedokrwistość. Cama_85 , Donia - kwitnące mamusie :) agniesiulka - taak, Łucja w chwili obecnej chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o imię dla dziewczynki. Nawet nie myslałam o zdrobnieniu, ale Lusia bardzo ładnie.. Z tym wyzmazem to pytałam lekarza i też mi powiedział że w 32tc mi zrobi. Ale masz luksus z tą położną :)) Mi kręgosłup siada.. lekko ni ma przy tej ciąży ;) Dobrej nocy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie stycznióweczki, mam pytanie odnośnie kwasów omega 3, czy lekarz wam coś mówił o uzupełnianiu kwasu czy może któraś dodatkowo spożywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
Aless- podobno nie wolno dodatkowo przyjmować kwasów omega-3,bo ja tez brałam witaminy Prenatal jak w poprzednich ciążach i jak mi lekarka powiedziała,że powinnam przyjmować omega-3 to sobie wymyśliłam,że tylko dokupię osobno kwasy i już:-)Ale to muszą by odpowiednie dla ciężarnych kwasy omega-3 i dlatego zmieniłam witaminy na Pharmaton Matruelle które te kwasy mają już w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę tabletki mumomega w których są kwasy omega3. Dziewczyny powiedzcie nad jakimi wózkami się zastanawiacie albo już macie jakieś kupione? Bo ja tak patrzę na allegro i na początku myślałam o wózku tako jumper x 3-funkcyjnym, ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej jest kupić oddzielnie gondolę a później spacerówkę. To jest moja pierwsza ciąża i chcę kupić nowy wózek ale w rozsądnej cenie. Ten tako wydaje mi się że będzie dobry, ale jest znowu podobno ciężki, tylko że ja w sumie mieszkam na parterze i to nie będzie dla mnie problem. http://justbaby.pl/pl/wozek-wielofunkcyjny-3w1-gleboko-spacerowy-fotelik-samochodowy-jumper-x-marki-tako.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochana ja właśnie wróciłam ze spacerku :)z mężem i psiakami :) piękna pogoda to trzeba korzystać :)Dzieki kochane za te miłe komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie nie wiem co robic...kurcze bardzo sie boje,caly dzien dokucza mi wypychanie brzucha na dole,myslalam ze to dzidzia ale gdzies doczytalam ze to skurcze.boje sie bo to czesto sie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tika27 ja też mam takie twardnienia na dole, jakby wypychania małego. Mogą to być skurcze przepowiadające, które się pojawiają od ok 20 tygodnia i jest to normalne (chyba że występują coraz częściej i bardzo boli brzuch przy tym). Ja też się stresowałam nimi, ale zawsze po wizycie jest wszystko ok, czyli nic złego się nie dzieje. Teraz biorę na nie magnez i jest troszkę lepiej, twardnienia występują rzadziej. Jak się stresujesz to weź nospę. Jak często masz te twardnienia i czy szybko ustępują, czy twardy brzuch utrzymuje się przez dłuższy czas? Ja biorę prenatal classic i kwasy mumomega (dla kobiet w ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim... Weekend a ja tak zmęczona, że szok. W sobotę skakałam po oknach i myłam bo właśnie skończyli u nas ocieplanie jednej strony bloku. Potem sprzątanie, szybkie ciasto i w końcu spędziłam wieczór z moim P. Tak się główkuję nad tym wózkiem co dostaliśmy. I chyba zamówimy farbki do materiału i sprawdzimy czy da coś to na te wypalone plamy od słońca. A jak nie no to klops trzeba szukać nowego:/ Któraś mówiła o tarczycy. Ja akurat mam niedoczynność. Spadam do nauki i spać bo znów kolejny tydzień zmagań w szkole. Cama nie dramatyzuj wyglądasz prześlicznie! Ja to dopiero czuję się i wyglądam jak hipcio. Na dodatek kręgosłup już siada, a tu tyle czasu do rozwiązania.. Miłego wieczorku wszystkim mamusiom i dzidziusiom życzę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka ja dziś prowadziłam wózek z bratanicą (zwykły 4kołowy bez skrętnych kół) i powiem wam, że tak będę kombinowała byleby tylko znaleźć ze skrętnymi. Nawet mój P stwierdził, że strasznie ciężko jest z takim sztywnym wózkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tika27 - spróbuj położyć się i dać pod pupę wałeczek, poduszkę, mi tak lekarz kazał w razie skurczów, weź nospę w razie czego, ja mialam wczoraj twardy brzuch, ale to na pewno nie był skurcz bo nie czułam żeby mnie puszczało choć na chwilę tylko cały wieczór po prostu twardy brzuch aless - co do kwasów omega to ja - podobnie jak niektóre dziewczyny - w składzie moich witamin mam kwasy omega, ja akurat biorę pregnaplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wózków to ja już sama nie wiem, ostatnio nakręciłam się na coneco toledo 3w1, bardzo ładny, ładne kolory i takie tam, ładny design i funkcje, ale dziś widziałam w sklepie fotelik samochodowy, który jest w zestawie, siedziała w nim maleńka dziewczynka, nie wiem ile miała, ale wyglądała na bardzo maleńką a nogi jej prawie wystawały z fotelika... jakiś mały, a moja siostra miała fotelik chicco i woziła w nim dzieci naprawdę długi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch jest srednio twardy..wzielam kapiel,i nospe.teraz leze,raczej nie sa bolesne tylko czuje jak sie robi..trzyma 3-8 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie.Widze ze rozmawiacie o wozkach.Moj wozeknie ma skretnych kol i jestemm zadowolona,ale to zalezy kto co woli indiwidualna decyzja.kupowalam wozek bez fotelika,bo byl duzo drozszy a na zime wpinany fotelik w wozek mi niepotrzebny.Fotelik kupilam uzywany za 50 zl.Wyczyscilam i jak nowy(byl w b.dobrym stanie) smeffetka-ten wozek co ty pokazalas wyglada na bardzo fajny.Ładny zgrabny i wogole.Tak wizualnie bo nie mialam czasu wczytywac sie w funkcje.Piszesz,ze zastanawiasz sie nad kupnem wozka gondoli i pozniej spacerowki.Ja osobiscie bym tak nie zrobila,moze dlatego ze widzialam ceny wozkow u mnie w miescie i te z sama gondola wcale nie byly tansze od tych wielofunkcyjnych.A czasami jak widzialam ponad 1000zl za sama gondole to mi szczeka opadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja dziś wylądowałam w szpitalu, bo rano miałam niemiłe zdarzenie, mianowicie krew w toalecie :( po konsultacji z ginem pojechałam na IP. na szczęście z synusiem wszystko ok, nie ma oznak odklejającego się łożyska... w środku ponoc czyściutko i już sama nie wiem z czego była ta krew. teraz mam śluz zabarwiony krwią. dostałam no-spę i aspargin 2x dziennie. i znowu stres :( jutro zaczynam 25tc i myślałam, że już najgorsze za nami, a teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) goha24 ja miałam robione tsh i było w normie ale kazali mi zrobić ft3 i ft4 to ft4 miałam baaaardzo niskie dostałam jodit to brałam tylko miesiąc nie wiedziałam jeszcze o ciąży (1 miesiąc) a jak się zaczął 2 miesiąc to lekarz przepisał mi pregna plus gdzie też jest między innymi joj i po wynikach ft4 jest już jest w normie. agniesiulka dużo odpoczywaj, ważne że wszystko porządku i się nie denerwuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 99
smeffetka fajny ten wózek, podoba mi się :) tylko że ja się nasłuchałam że gondola powinna być duża przynajmniej 80x 35 bo wtedy koc się na zimę zmieści i maluch maxymalnie wykorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, weekend miałam zajęty więc nie miałam czasu pisać ale czasem rzuciłam okiem. :) U nas wszystko ok. :) Goha, rozumiem że pytasz o obciążenie glukozą. Najpierw pobierają ci krew przed badaniem (u mnie to było na czczo) potem dają glukozę rozpuszczoną z wodą do wypicia i każą ci po godzinie wejść na ponowne pobranie krwi (zalecane jest wówczas siedzenie w miejscu gdyż ruch spala glukozę i wynik może być zafałszowany) a potem dalej czekasz i za kolejną godzinę wchodzisz na następne pobranie. I koniec. Tak wygląda obciażenie 75g glukozy. Przy 50g pobierają krew tylko po 1 godzinie od podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuchaww
Hej dziewczyny, ja się zastanawiam nad wózkiem Quinny Buzz 3 lub 4 jak dla mnie wózek wizualnie super, nie wiem jaki jest w praktyce bo to moja 1 ciąża, a nie kupiłam jeszcze nic, ponieważ jestem dopiero w 5 m-cu ciąży więc to za wcześnie:) link do wózka poniżej: http://allegro.pl/quinny-buzz-3-gondola-fotelik-grat-wyprzedaz-3w1-i1837810281.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje kochane!!!!:*:* Wybaczcie ze sie tyle nei odzywalam ale jestem chora, i nie wstaje z łóżka:( znów chorubsko mnie rozłożyło, a dziś zaczynam szkołe rodzenia wiec musze się się doprowadzić dojakiegoś porzadku:) cama_85 i Donia śliczne brzuszki:) wyglądacie kwitnaco, pozazdroscic:) co do tematu wózków ja już mam od bardzoo dawana hehe:) martuchaww- słyszałam ze te wózeczki quinny są bardzo dobre jakościowo wiec uwazam ze warto choć sama nie miałam takiego:) co do nieszczesnej glukozy ja miałam obciazenie 75 g, i powinnam miec zrobione po 2 h od wziecia babka mi zrobila po 1 h twierdzac ze 50 g podaje się tym dziewczyną szczuplejszym a 75 g dziewczyna przy kosci, co sie okazalo kompletną bzdura bo różnica polega na tym ze 50 g robi sie po godz. a 75 g po 2 h. mój gin sie wkurzył:P wiec chyba bede musiała powtarzac:) toxoplazmoza ujemna:) wyniki ogólne wporzadku:) tylko to choolerne przeziebienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia, zdrowia życzę. Ależ ci bzdety powiedziała ta laborantka. 50g to badanie przesiewowe (mniej dokładne ) a 75g to badanie diagnostyczne -wychodzi zawsze prawidłowo. Teraz lekarze zalecają głównie 75g. Co do wózków to wybaczcie że nie komentuję ale jakoś wcale mnie ten temat nie interesuje. Wózek mam jaki mam i jakoś nie bardzo chce mi się wnikać w wady i zalety innych wózków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka odpoczywaj kochana koniecznie dobrze ,że z synkiem jest wszystko okey Madzia_mi zdróweczka ci życzę kochana :) Co do Kręgosłupa widzę ,że juz część dziewczyn narzeka na bóle ja niestety juz tez :( strasznie mnie boli jak dłużej leze na plecach odcinek lędźwiowy... masakra jest wstać tak boli itp... chodze wtedy jak zgarbiona stara babcia:( niemiłe uczucie :( no ale cóz.. jak się ma problemy z kręgosłupem to tak niestety jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
Mi własnie wczoraj kuzynka przywiozła wózek od cioci.Jest w porządku,ma duże koła,akurat na śnieg jakby co,powinno się nim dobrze jeździć.Ale w planach mam tylko korzystanie z głebokiego,bo później jak dziecko będzie siedziało i będzie ciepło to kupię taki spacerowy,leciutki,składany jak parasolka i rozkładanym do leżącej pozycji oparciem.Tak już z doświadczenia wiem ,że będzie lepiej,bo pierwszemu synowi kupiliśmy fajny wypaśny wózek wielofunkcyjny,a później szybko zmienialiśmy na właśnie taką lekka spacerówke.Takie wielofunkcyjne są dużo cięższe od spacerówek i po złożeniu tez jednak sporo miejsca zajmują,a taka spacerówka jak parasolka się składa to do auta się rzuci bez problemu,a z wielofunkcyjnym to różnie bywa najczęściej cały bagażnik zawalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Nie było mnie tu cały tydzień, choć nadrobiłam częściowo zaległości. Mojego męża rozłożyło i był tydzień na l4, no i oczywiście zaraził mnie:( Leżeliśmy jak dwie sierotki... Teraz boję się o szyjkę, czy przez ciągłe "smarkanie" nie skurczyła się jeszcze bardziej... a wizyta dopiero 14.10... W sobotę byliśmy na zakupach dla synka- kupiliśmy łóżeczko, materac, wanienkę,przewijak, butelki, pampersy i wiele wiele innych pierdół:) A wczoraj byliśmy na urodzinkach u moich 4-letnich chrześniaczek:) Były tak zadowolone z prezentów, że aż piszczały:P Jakie fajne są takie dzieci:) Cama_85- wyglądasz bardzo ładnie- jak zadbana kobieta w ciąży. Każda z nas ma już brzuszek i urosła tu i ówdzie:P takie cudowne nasze uroki:) tika27- mi wypycha brzuch , ale nie na kilka sekund, tylko np.na godzinę, nie wiem czy mam się tym również martwic? Biorę wtedy no-spę noi 2xdziennie aspargin.. Socjofobiqe- no to ładnie poszalałaś:) U mnie nie ma komu umyć okien, a mi się nie chce:P hihi Jak wogóle idzie szkoła? Dajesz radę siedzieć tam tyle godzin? agniesiulka- mam nadzieję, że wszystko już w normie? goha24- w tym tygodniu mam zrobić badanie glukozy, tylko nie wiem jak ja wytrzymam na czczo:( zabiorę siostrę, bo słabo mi się robi jak jestem głodna... No to wyszedł esej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) a dziękuje :) no nie ma co ukrywac ,że rosną mamusie troszke :) he he ja tak może reaguje bo przed ciążą się odchudzałam itp więc może mi to zostało ,ale jak czytam wasze miłe komentarze to super sie czuję :) w każdym bądź razie mężowi się podobam co jest dla mnie najwazniejsze :) A jak teraz się czujesz w pełni się wykurowałaś już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×