Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość pati1784
Cama_85- i jak tam decydujesz się na to USG? Ja 6ego idę do lekarki ciekawe czy będzie mi robiła tez czy tylko tak zbada i na wyniki spojrzy.Może by udało się jej podejrzeć tym razem dzidzie,bo ja umieram z ciekawości.Jeżeli by wierzyć w te babcine sposoby to wyglądam raczej na chłopca,bo brzuch mam taki jak przy moich synach,taki do szpica ścięty.Patrząc na twoje zdjęcia to powiedziałabym ,że dziewczynka będzie:-) no ale nie wiadomo na ile to się sprawdza ten kształt brzucha.Ja bym wolała,żeby się nie sprawdzał,bo chce córcie mieć.A Ty co byś chciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety dziś rano znów skrzepy i różowy śluz :( nawet juz na wkładce jest :( zaraz sie poryczę położyłam sie właśnie po śniadaniu, muszę wsłuchać sie w ruchy bąbla. jak sie krwawienie nie uspokoi to zadzwonię jeszcze raz do lekarza. wiecie, ja już nie wiem na co reagować. z Cecylką miałam leciutkie, minimalne plamienie i skończyło się w 12tc, teraz krwawienia, skrzepy, śluz podbarwiony krwią od samego początku i dzidzia sie rozwija i nie mogą przyczyny tych krwawień znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- juz czję się dobrze, dziekuję:) syrop z cebuli, czosnku, cytryny i miodu zdziałał cuda, no ale nie obylo się bez paracetamolu:( learz kazał łykać razem z oscilococcinum, czy jakoś tak... Rankiem tylko spływa mi końcówka z zatok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka- a może idź do innego lekarza? Bardzo niepokoi mnie to twoje krwawienie... Mój gin mówił, że jak tylko coś zobaczę różowego mam dzwonić obojętnie o której godzinie dnia i nocy... a tu nie potrafią powiedzieć od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati1784 no ja jednak poczekam na wizyte która mam 12 października i poprosze o zrobienie USG bo chciałabym wiedzieć kto w brzuniu siedzi :) a mi wszystko jedno kto pierszy się urodzi :) czy chłopiec czy dziewczynka i tak będę bardzo mocno kochać z mężem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edziu wczoraj badało mnie dwóch lekarzy. zgodnie stwierdzili, że wszytko jest ok. ale jak się nie uspokoi to zadzwonię do swojego gina, akurat dziś przyjmuje. teraz leżę i cierpliwie czekam na ruchy synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka, współczuję przejść. Trzymam kciuki żeby się wszystko uspokoiło i nic już więcej nie było. Dzwoń do gina nie ma co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - martwie sie o ciebie. dzwon do lekarza koniecznie:* a ja czuje sie jak bym byla na ostrej fali, jak bym byla nacpana tak zle sie czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka - kurczę ja bym była spokojniejsza gdyby jednak powiedzieli z czego to krwawienie/plamienie, poza tym mi lekarz na wszelki wypadek dał receptę na hemofer w razie gdybym miała krwawienie, no bo to krew jednak ucieka wtedy - może tobie też trzeba? dobrze się dowiedzieć i jeszcze dobrze by było gdybyś się konkretnie zapytała do ilu dni to plamienie jeszcze może występować i kiedy zacząć się martwić, no bo fajnie, że nic się tam nie dzieje, ale dobrze by było gdybyś wszystko wiedziała, gdy ja miałam krwawienia (ale to w 1 trymestrze) to lekarka dała mi różne leki i powiedziała, że do kilku dni jeszcze krwawienie może być i faktycznie potem zniknęło, a ja byłam spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka skoro lekarze cię zbadali i powiedzieli że wszystko jest ok, to znaczy że tak jest. Ale tak jak mówi elżunia ja też bym się dopytała jak długo może być to krwawienie i w razie czego kiedy przyjechać powtórnie jakby nie przeszło. Do swojego lekarza prowadzącego oczywiście zadzwoń jak się lepiej poczujesz, zapewne udzieli ci jakiś rad. Może takie delikatne krwawienia u ciebie co jakich czas są normalne. Niektóre kobiety tak mają i jest wszystko ok, a u innych dzieje się coś niedobrego, dlatego dobrze że to sprawdziłaś. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Zwracaj uwagę na to, czy dziecko się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrooovva
agniesiulka,moja znajoma tak miala w drugiej ciazy, miala krwawienia do 25 tygodnia ciazy i tez nie mogli ustalic przyczyny,pozniej krwawienia same ustaly i urodzila zdrowa coreczke w terminie,takze glowa do gory pod warunkiem,ze jestes pod stala kontrola lekarska i wg nich wszystko jest w porzdku bedzie dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zrobiła mi się zajada w kącikach ust i strasznie mi przeszkadza. Znacie jakieś sposoby jak pozbyć się tego cholerstwa? Czytałam że może to być brak witamin, ale przecież ja biorę prenatal classic, magnez +b6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka - kochana, trzymam za Was kciuki! Lez i kontroluj sytuacje. Dobrze,ze pojechałas wczoraj na IP. Mysle,ze skoro nic niepokojacego nie stwierdzili to trzeba im zaufac, a krwawienie ustanie. Szkoda,ze nie zostawili Cie na obserwacji, tam byłabys spokojniejsza. Badz uwazna,a jak cos to dzwon do gina. Wszystko bedzie dobrze :* Ja dzis odpoczywam po intensywnym weekendzie bo wieczorem tez miałam jakis napiety brzuch i krotkie bole w roznych miejscach. Po nocy jest ok, ale mnie juz kazdy bol stresuje bo mysle,ze to z powodu szyjki :/ Pozdrawiam Was dziewczynki. Chciałam napisac wiecej,ale przez kom.nie mam do tego cierpliwosci. Cama - dziewczyno:) przeciez Ty pieknie wygladasz. Mnie teraz cala rodzinka wychwaliła,ze tak ładnie wygladam i pasuja mi te dodatkowe kg,bo wczesniej byłam za chuda :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus83 - a jak u ciebie z żelazem? mi się zrobiły zajady w kącikach ust i to faktycznie jest związane z niedoborami, może to być niedobór witamin z grupy B, ale na mojej ulotce z Tardyferon Fol (żelazo+ kwas foliowy) jest napisane, że właśnie objawem niedokrwistości jest pękanie kącików ust, łamliwość paznokci i włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1784
Aguniek0121- ja też usłyszałam,że teraz wyglądam jak człowiek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aganesia
Witajcie stycznióweczki :)) Jestem tu nowa choć czytam Wasze wypowiedzi od jakiegoś czasu .Ja również mam termin porodu na styczeń ale 28 :) ciąża u mnie przebiega w miarę oki poza tym że dwa razy już miałam leki na podtrzymanie ciąży.Czytam że jedna z Was ma plamienie czy krwawienie.Wiesz tak się zdarza ale lepiej tak jak koleżanki piszą wybierz sie do lekarza ale niekoniecznie do swojego może zasięgnij porady innego lekarza.Dla własnego spokoju no i bezpieczeństwa Twojego jak i dzieciątka.Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzunia1 właśnie ostatnio miałam niską hemoglobinę 11 i hematokryt 33,8. Lekarz kazał mi łykać prenatal classic, a jak mi się nie polepszy do następnej wizyty to przepisze mi preparat z żelazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesia - witaj :) Agus83 - no to nie pozostaje nam nic innego jak łykać co dostałyśmy ;-) i smarować szminką ochronną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzuniaw1 witam :)) wiecie co jest dobre na tzw zajady maść o nazwie lips i właśnie przeczytałam ulotkę że nie ma przeciwwskazań w ciąży ja tego używałam jakiś czas temu i jest naprawdę skuteczne :) Może spróbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dziś na obiadek gotujecie? U mnie zostal rosołek z wczoraj, więc zrobiłam szybką pomidorówkę z pomidorków z dużą ilością bazylii, mniam:) Mój synek chyba bardzo lubi tą zupkę, bo wierci się podczas jedzenia:) hihi no chyba że tak go krzywi kwasota:P A mam pytanko do Was, mianowicie jaki rozmiar kołderki kupujecie, bądź macie? 100/135, czy 90/120? Nie wiem jaką mam wybrać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ja tą większą 100/135 bo jest większy dostęp pościeli a poza tym większa jest lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pościeli to nie wiem jaką mamy -musiałabym zmierzyć. :) Ale chyba taką mniejszą. Martini a skąd pomysł zatrucia jeśli ciśnienie jest ok? Ja miałam obrzęki i podwyższone ciśnienie ale białka w moczu nie miałam a więc zatrucia nie było. Coś u ciebie nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 jestem cała opuchnięta, wstaję z bólem mięśni mimo że nie jestem przeziębiona, puchną mi dłonie, stopy a nawet twarz, teściowa miała zatrucie a nie miała ciśnienia i już nie wiem co mam myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam agniesiulka mam nadzieję że wszystko u Ciebie w porządku. Daj znać co i jak. Wiem że łatwo nam mówić żebyś się nie martwiła, ale bądź dobrej myśli. madzia_mi brak kompetencji niektórych pracowników służby zdrowia po prostu mnie powala. Daj znać jak po szkole rodzenia. Ja właśnie piorę ciuszki dla mojego Urwisa. Przywiozłam ogromną reklamówkę, a że są z "ciuchów" to będę je musiała wyprać min. 2 razy, więc teraz piorę żeby już takie pachnące włożyć do szafki. Na półeczce znalazły się też malusie adidaski - jakie to cudowne uczucie, w zasadzie do wczoraj nic w domu nie miałam dla maluszka i jakoś było mi z tego powodu smutno, teraz już widać jego obecność. elzuniaw1 zajady to niedobór witaminy z grupy "B" nie pamiętam jakiej, nie wiem czy można stosować ją w ciąży, najlepiej zapytaj w aptece. Ja też czuję że mi się robią, ale póki co balsam tssane wystarcza. Na weekendzie byłam u rodzinki, no i znowu ochy i achy nad moim ogromniastym brzuszkiem :-) Każdy się zastanawia jak będę wyglądała w 9 miesiącu. A tak w ogóle to wg niektórych kalendarzy zaczynam dziś III trymestr. Agus83 ja miałam ostatnio hemoglobinę 11,4 a hematokryt 33,7 i lekarz powiedział że jest w normie. EdZiA:) u mnie dziś ruskie od mamy :-) A co do pościeli ja kupuję 90/120. Pytałam kuzynki i mówi że ta mniejsza lepiej jej się sprawdziła. Ja kupuję tą z Kubusiem co tu kiedyś któraś z Was pokazywała. Też mnie zaczyna kręgosłup boleć i w ogóle ciężko jest chodzić, ale jak Maluch tak miło kopie to wszystko jestem w stanie ścierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zrób badanie moczu -jeśli będzie białko w moczu to może być zatrucie. Ja jak pisałam miałam potworne obrzęki i ciśnienie ponad normę a zatrucia nie było -wyniki moczu były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×