Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

docia1986, ja mam niedoczynność tarczycy. Przed ciążą przyjmowałam euthyrox w dawce 25, a teraz w dawce 100. Cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa. Ciąża była z nim konsultowana i leki zmieniane jeszcze w trakcie starań. A teraz to chodzę na kontrolę co 3-4 tygodnie, wszystko jest ok. Przytyłam na razie 10 kg, a jestem w 29 tygodniu. Ja tam się tym nie martwię w końcu dziecko, łożysko, wody, piersi muszą trochę ważyć. A jak położna powiedziała, że rozciągnięta macica potrafi ważyć nawet 1,5 kg! Staram się żeby w domu zawsze były owoce i jogurty albo ciastka zbożowe bo wtedy wybieram je zamiast słodyczy. Ale oczywiście czekoladę itp. też jem. :) Przed ciążą też jadłam, to czemu teraz mam się katować. Ja sobie nie wyobrażam, że nie będę miała wszystkiego przed porodem. Ale może dlatego, że wszystko kupujemy sami, no to po prostu inaczej być nie może. Już odczuwam lekki niepokój, że jeszcze tyle do kupienia a my nie mamy nic... Mąż mówi, że wystarczy 1-2 wypady do sklepu i wszystko kupimy. Najważniejsze, że mamy pieniądze na te zakupy. No i w sumie trudno mu odmówić słuszności. Ale poglądy, które prezentuje szanowny teść to jakiś ciemnogród :) Pamiętaj tylko spokój może Nas uratować :) A ten dziwny ból skóry jakby oparzenie słoneczne czy coś na wysokości mostka o którym wczoraj pisałam to doktor powiedział, że to zaburzenia czucia spowodowane rozciąganiem skóry. I, że to normalne i przejdzie. Mam nadzieję, że szybko bo nie jest to przyjemne. Też mam lenia, ale w sumie co mam robić? Pogoda nieciekawa już, szybko się męczę. Trochę dom codziennie ogarnę, obiadek zrobię i tyle. Czasem jakieś pranie, prasowanie. A teraz z tym piekącym brzuchem, to wolę się w ogóle nie ruszać, żeby go nie podrażniać. Tylko siedzę przy kompie. :) Ale L4 ciążowe od tego jest żeby odpoczywać właśnie! Na jaki rozmiar kupujecie kombinezon zimowy dla malucha urodzonego na początku stycznia? Ja myślę, że 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSKA_13
Fasolka 99 wydaje mi się, że dziecko na początku będzie w długim body, ale to chyba też zależy od dziecka bo np mojej bratowej pierwsze dziecko "gorące" a drugie taki zmarzluch. Ale w domu jak najbardziej w długim zależy też jaką temperature będziesz miała w domu. Ja mieszkam w bloku i tutaj nawet jak nie był włączony okres grzewczy czyli od 15 października to i tak bylo gorąco. A co do lenistwa to mam to samo, siedze, lampie się na tv na nast odcinek malanowskich i partnerzy i nic mi się nie chce. Ale od wczoraj jak się dowiedziałam, że będę mieć dziewczynkę i tak na początku nie chciała pokazać nóżki obok siebie, cały czas wypinała nam tyłek ale potem jak pokazał że widać dziewczynkę pełną parą to po północy dopiero zasnęłam. patka1986 wymyśl sobie potrawy słodkie ale z owoców. Jakieś sałatki owocowe, zobacz na internecie przepisy. Ostatnio jadlam taką dobrą salatkę z winogrona, sera fety, brokuł. Ale była pyszna. Jakby ktoś chciał mogę wrzucić przepis na neta. Ja mam właśnie ten problem, że nie czuję po sobie abym przytyła tylko, że zmuszam się gdzieś wyjść, codzienny godzinny spacer obowiązkowo dla zdrowia dzidzi i siebie samej, no i dochodzi to ze mieszkam na 4 pietrze ;p Pamiętaj, że nosisz już w sobie troszku ciężkie dziecko, do tego dolicz wody płodowe, łożysko, zwiększoną objętość krwi w Twoim ciele która też troche waży. Fajny jest ostatni listopadowy magazyn m jak mama. I o tym jak kontrolować wagę, proste ćwiczenia rozciągające dla przyszłych mam. I artykuł dla facetów :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell u nas z wyprawką jest narazie kiepsko :) narazie mamy łóżeczko używane które mąż odświeży wózka brak jakies ciuszki dostałam od koleżanek ale jeszcze sporo rzeczy brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSKA_13
słyszałam, że kremy musteli są też dobre, dla mam i dziecka. Trochę kosztują, ale jak się zamówi na necie to oczywiście taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam taki post na ostatniej stronie sa rózne linki do stron z próbkami ale nie wiem które są aktualne do kaszek itd. bede sie logowała jak dziecko sie urodzi bo nie wiem jaka jest data ważnosci tych produktów http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4643847&start=150 ide do sklepu po cos na obiad mam od jakiegos czasu smak na surówke z selera z orzechami i rodzynkami, do teog pasuje mi wątróbka, zobacze co znajde w sklepie :) a zupka brokułowa, ale nie krem tylko taka warzywna :) wczorja zrobiłam, gotuje zupy na dwa dni, a tak zaczełam bo zawsze jak przyszłam głodna jak wilk z pracy to miałam ugotowana zupe i podgrzałam i jadłam, potem chwilka odpoczynku i potem zajmowałam sie drugim daniem. wiem ze teraz mało kto gotuj dwa dania, ale tak jestem u mnie w domu było i brakowało by mi tych zup, a znowu sama zupa to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ja też chcę mieć pięknie poukładane papiery zazdroszczę Ci bo u mnie chęci już się skończyły a zrobił się jeszcze większy bałagan :( może później się za to wezmę :P w końcu bałagan jest u góry i wcale mnie tak bardzo nie denerwuje :) Dziewczyny a co myślicie o kaftanikach, szczególnie na początek jak będzie jeszcze problem z pępkiem? Mi koleżanki mówiły że to niby lepsze niż body bo tak nie drażni pępka. Ja też mam 10 kg do przodu i zamiar pięknie wyglądać w czerwcu :) czeka nas ciężka praca po porodzie. Wrócą do łask moje buty do biegania ale suńka będzie szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANUSKA_13- no właśnie-brak ruchu- nie mogę chodzić, przez skracającą się szyjkę i stawiający brzuch... Bardzo tęsknię za wypadami za miasto, lub nawet do sklepu... Przed ciążą intensywnie trenowałam raz w tygodniu(3godziny) siatkówkę i byłam ogólnie w ciągłym ruchu, a teraz , jestem taki flaczek... no ale czego się nie robi dla dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama, no to tak jak u nas. Ja mam tylko trochę ciuszków i nic więcej. Wózka nie ma, ale model wybrany więc przynajmniej o to jestem spokojna. Wybrałam też kolor farby do pokoju malucha - będzie zima śnieżna z nobilesa (najjaśniejszy niebieski) i nazwa pewnie adekwatna hihi :) W sobotę będzie malowanie, później wybiorę wykładzinę (chcę jakąś w ciemnym beżu) i może w końcu pójdzie... Chciałam kupić ten termometr wczoraj z allegro, ale go już nie było. Jeszcze później sprawdzę może wstawią znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mojej córci
Witam Ciężaróweczki. Przepraszam, że przeszkadzam. Mam do Was ogromną prośbę. Chciałabym coś wygrać dla mojej 3-miesięcznej córci. Proszę więc Was zatem o głosy na http://www.bobovita.pl/krainabobovita/ogrod/pokaz/2/09d12efe Za niedługo Wy będziecie mieć swoje bobasy :) Wtedy będę mogła się Wam zrewanżować. Przypomnijcie mi się na uz2288@o2.pl wtedy zawsze pomogę :) Z góry dziękuję i ściskam kciuki za Wasze pomyślne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebel i Siljen dzieki za odp. moze kupie narazie takie zwykle a jak sie okaze sie moge dlugo karmic to wtedy jakis lepszy.Bo moja bratowa bardzo krotko karmila bo miala pokarm jakis lichy i mala ciagle byla glodna.Wiem ze ze mna nie musi tak byc,ale trzeba wziac wszytsko pod uwage.I wogole dobrze ze powiedzialyscie o rozmiarach bo mi to z glowy wylecialo :P bym sobie zamowila hehe malutki :P Co do ogrzewania ja mieszkam w bloku gdzie jest ogrzewanie gazowe,narazie nie grzeje i tem. rano mamy 19st. a w ciagu dnia dochodzi do 21st. wiec mysle ze narazie nie ma tagedii,ale maz to codziennie lata i oblicza ile gazu pujdzie naogrzanie mieszkania jak wrocimy z dzieckiem.Niestety ogrzewanie gazowe faktycznie kosztuje i to sporo. I dziewczyny nie przejmujcie sie az tak ta waga.Wody plodowe i dziecko tez cos wazy :)Ja na poczatku tylam pomalu teraz to jakiegos takiego tempa nabralam.Mam 10 kg na plusie ;) a pamietajcie ze karmienie piersia tez bardzo dobrze sprzyja mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebel- hehe no z papierami to są 3 światy:) A na bieganie możemy się umówić:P Ja mam 3 psy, więc ganianie za nimi też męczy:P A jezeli chodzi o kaftaniki, to jak wybrałam się z mamą do sklepu, to była zdziwiona, że jeszcze nie kupiłam, bo stierdziła, że to podstawa... hmmm więc mam na razie 4 szt., bo reszta kolorystyczni nie pasowała mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o a teraz znalazłam ten termometr i już nawet kupiłam i zapłaciłam :) O kaftanikach słyszałam, że to takie średnie rozwiązanie bo się strasznie podwijają, że body lepsze. Mama zdziwiona, bo kiedyś bodziaków nie było. Więc może myślała, że na górę nic dla dziecka nie masz :) Fasolka, A co do długości rękawów no to tak: jak założysz długi i śpioszki albo krótki i pajacyk no to dla mnie wychodzi na to samo, bo dziecko ma na rączkach jedną warstwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell no u nas nawet wózek nie wybrany jest pewnie wezmiemy używany od kogoś z rodziny :) a my ścianę w pokoiku malujemy na białą czekoladę Duluxa :) Edzia masz 3 psiaki ?? no to ja ciebie pobiję :) he he ja mam 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje osobiscie ze body sa wygodniejsze,ale mama tez mi mowila,ze na pepuszek to lepiej kaftaniki.Wiec kupie pare sztuk na sam poczatek a jak kikut odpadnie to wtedy juz tylko body:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- no ale ty masz jakie wielkie psiaki:P Kiedys miałam owczarka niemieckiego, a teraz mam 3 yorki:P hehe. Jakbym miała możliwość cokolwiek dostać od rodzinki, lub znajomych to byłabym very happy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) no tak duża działka to i mam psiaki :) ale marzy mi się Ratlerek lub własnie Yorczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - to chyba jesteś fanką tych piesków , my chcemy własnie kupić yorka , w sierpniu nasz 15 letni doberman zakończył żywot i chcemy jakiegoś maluszka na razie , żeby Zuzia miała "przyjaciela " . Tylko tak się zastanawiamy czy to odpowiednia rasa dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika- powiem Ci , że to różnie bywa... ogólnie są bardzo zazdrosnymi psami. Mam 1 suczkę (mamę) i 2 pieski. Suczka nie toleruje wogóle dzieci- szczeka i jest strasznie nerwowa(pamiętam jak przyjechały do mnie chrześnice - mialy ok. 1,5roku i jak wzięłam na ręce jedną, to suczka chciała ją ugryźć w piętę:P i musiałam ją zamknąć w innym pokoju), a 2 pozostałe urwisy, jak zobaczyły dziecko w bujaczku, to zaczęły skakać i cieszyć się "nowym kumplem".Były bardzo zaciekawione- ale same były jeszcze malutkie... Raczej nie polecałabym dla małych dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh no ale Twoja Zuzia ma prawie 3 lata- więc spokojnie, tylko miałabym obawę co do maleństwa :P Mogę oddać jednego hmm.... toudiego:P hihi Typowy fotelowiec, choć lubi strasznie wariować i zaczepiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- ratlerków nie mogę znieść... Mamy na ulicy jednego- sąsiedzi puszczają go luzem i potrafi stać pod oknem (nie przesadzając) pół dnia i szczekać- masakra...no ale tak jest wychowany widocznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabel ja biore novothyral 100 poniewaz ten euthyrox na mnie nie dziala bo jak go bralam to mialam za wysokie tsh... ale jest ok ... przed ciaza bylam u dentysty mialam do wyrwania zabka i nie wyrwal bo znieczulenie na mnie nie dzialalo smiejemy sie z rodzinka ze jak bede rodzila to zadne znieczulenie nie bedzie na mnie dzialalo hehe :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia :) jakbym bliżej mieszkałą to bym przygarneła jednego malucha :) a w jakim wieku ?? ja chce naprawdę malutkiego pieska aby w domku mieszkał i odstraszał intruzów hehe :) słyszałąm ,że takie maluchy zawzięte są bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- moje maluchy 30.09 skończyły rok- zawzięte są jak widzą jakies innego psa za oknem, lub kota... a tak to są raczej łagodnie nastawione:) Jak ktoś wchodzi do domu do podskakuja , żeby je pogłaskać, lub wziąć na ręce:P No ale mamusia jest wredna i szczeka na wszystko i wszystkich:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) a to zbóje ja własnie szukam yorczka lub ratlerka ... ale patrze na ceny to jestem w szoku... a ty mieszkasz w głogowie w mazowieckim czy dolnośląskim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolnośląskim... no ceny sa wysokie- my za swoje braliśmy 600,700zł... no ale z taką wyprawką, że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu to kawałeczke drogi takbym bez zastanowienia przygarneła malucha :) nie no ratlerki sa jeszcze wmiare cenowo a yorczki szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o szpital : Ja to nawet nie mam co liczyć na znieczulenie :/ bo u nas w szpitalu nie podają w ogóle nawet jak chcesz zapłacić, nie golą, nie ma lewatywy i nie nacinają. Dziewczyny które przyjeżdżają rodzić na początek kładą na oddział patologii późnej ciąży gdzie nie wolno wchodzić partnerom :( a mi się marzy spacerek po korytarzu z moim mężem jedynie co to ja w bólach mogę wyjść na klatkę schodową do niego gdzie jest strasznie zimno. Dopiero potem jak biorą na porodówkę to może poczekać przed drzwiami gdzie rodzisz. Sala do porodów rodzinnych jest tylko jedna (a ja chciałam rodzinny) to nie wiadomo czy będzie wolna jak maluch będzie chciał przyjść na świat. Niby jest za darmo poród rodzinny ale co z tego jak trzeba mieć zaświadczenie ze szkoły rodzenia o odbytym kursie (za który trzeba zapłacić) niestety to jedyny szpital w okolicy a nie będę cudować żeby jechać do innego miasta. Także już się powoli nastawiam na ten mój szpital...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaZ ze znieczuleniem zewnątrzoponowym to wszędzie tak teraz jest niestety. W Matce Polce w Łodzi podają i może jeszcze na klinikach. A zawdzięczamy to NFZ, bo szpitale które pobierały za to opłatę popłaciły kary. I teraz jest pięknie tzn. nie podadzą Ci sami, bo NFZ nie zrefunduje (więc wiadomo, nikt gratis nie da) a zapłacić nie możesz, bo NFZ stwierdził, że jest to bezprawne. A wszystko przez to, że przy takim znieczuleniu, wymagana jest obecność anestezjologa. A nie masz jakiegoś innego szpitala w odległości 20-40 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×