Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Hej dziewczyny :)) a dziś mnie naszło to napisze chociaż kilka słów:) Oczywiście ja was regularnie czytam:) mimo,że się nie udzielam:) Jutro mnie czeka o 15.30 kolejna wizyta:) jak co miesiac;) ogólnie u mnie wszystko ok... :) do przodu i cierpliwie czekam na styczen;) choć kto wie???;) LIsabell dzięki!! bardzo przydatne informacje na temat karmienia piersią miło sie czytało:)) i nawet warto porobić notatki:) ja już mam troche rzeczy z ciuszków prawie wszystko, kocyk ze smyka-sliczny:))) rożek...;) za który dałam 60 zł troche dużo bo wiem ze są tansze... ale ten mój jest usztywniany kokosem... dwie pieluchy flanelowe. za jedna płaciłam w smyku 7 zł. dziś tesciowa kupiła sliczna różową czapke i szalik. z ciuszków to mam tylko do kupienia jeszcze kombinezon skarpetki i ze dwa sweterki. aha w super pharmie sa teraz chusteczki nawilżane huggies za 5 zł:) ja kupiłam ale dla siebie zielone natural care ale juz wiem,że moja dzidzia ich bedzie uzywać... o ile jej nie uczulą itp;) ważność maja do 2014 to spokojnie mozna zrobic malutki zapas:) ja chyba tak jutro zrobie:)) wiadomo kosmetyki i przybory ale to kupie juz w grudniu. tak jak i wózek łozeczko przewijak na łózeczko to tez juz raczej w grudniu. pranie i prasowanie tez jakoś w grudniu:)) nie spieszy mi się ;) wózek kupuje uzywany pełno w necie... i raczej jedno funkcyjnyna dużych kołach. a potem jakąś lepszą spacerówke się kupi:) fotelik tez pewnie używany... na poczatek 0-13 kg. od kogoś mozna kupic zdecydowanie i dużo taniej awiec po co szalec z nowymi no chyba ze ktoś ma kasy jak lodu;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszku to nie dokładnie chodzi o kolor w jakim się wyświetla twój nick :) tylko o to jakie głupoty ludzie piszą - w głowie się nie mieści... , patrz str. 294 i takich rzeczy chciałybyśmy uniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka 99 to ktoś pewnie napisał z zazdrosci albożeby zamęt zasiac napewno...;) nie ma się czym przejmowac a już napewno nie tak tępymi babami które takie rzeczy piszą.... ,,żal.pl,., na takie osoby można spokojnie dupe wypiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka, współczuje, czytałam te wpisy, najlepszym wyjściem jest olewanie :) no chyba, że masz jakieś podstawy myśleć, kim jest ta osoba to wzięłabym się za nią :) Groszek witaj :) więc teraz są dwa groszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz mamy dwa Groszki:))) ale ja się nie gniewam bo koncówki się rożnią;) ja jestem tu prawie od samego początku ale się od pewniego czasu wogóle nie udzialałam:) tym bardziej ze lepiej mi się czyta posty z telefonu jak z kompa a z telefonu to nie za bardzo mi sie chce pisać;) aha i ostatnio mój mi zamówił (bo ja nie mam konta) spodnie ciązowe... uznałam ,że w jednych nie bede paradować.... i że musze miec chociaz dwie pary. tym bardziej ze po porodzie odrazu pewnie przeciez nie wejde w spodnie sprzed ciązy a bede smigac w ciazowych.... pod kurtką i tak nie bedzie widać. a zamówiłam takie nie sa najfajniejsze ale nie sa też najgorsze:) a kosztowały 49 zł z przesyłką... a w sklepie ostatnio widzielismy takie same za 100 zł:)) http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-jeans-2-kolory-m-i1872393175.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam wczoraj inwentaryzację wszystkich rzeczy Miśka bo jakoś już tego sporo do domu natargałam i powstała przy tym lista potrzebnych jeszcze rzeczy - cieszy mnie fakt że już tego coraz mniej przewijak pościel do łóżeczka rożek koc gruby do wózka , kocyk cieńki pieluchy - chyba Huggies z bawełną w wycięciem na pępek pieluchy tetra z 10 szt ciepła czapka prześcieradło 2 szt wanienka + stelaż frieda do nosa no i wózek ale tu zaproponowali dziadkowie zafundować - tylko model trzeba określić ale to i tak extra :) no i dla mamy :) koszula dla karmiącej 2 szt wkładki lakt. bistonosz 2 szt trochę żałuję że mam już tyle ciuszków bo ich kompletowanie bardzo cieszy, postanowiłam że nadal mogę je kupować jak trafię coś naprawdę fajnego ale już tylko w rozmiarze 68 , wszystko poniżej mam wiec bez sensu ciągle znosić do domu body czy pajacyki w 62 tylko dlatego że są takie słodkie ... :) no więc droga wolna ale 68 itak pewnie szybko urośnie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe dwa groszki :) Witajcie :) Mufi, tu miała jakiś pomysł jak się pozbyć takich głupich bab. Jak zrobić to prywatne forum? Siedzę i właśnie przeglądam materiały jakie wczoraj dostałam od położnej na szkole rodzenia. Fajne różne poradniki, troszkę próbek kosmetyków dla dzieciaczka i nawet gryzaczek. Ale znalazłam ta też ulotkę na temat żelu położniczego Dianatal, który rzekomo ułatwia przebieg porodu - pierwsze co o nim słyszę! Zupełna nowość jak dla mnie. Szukałam opinii w internecie, za dużo ich nie ma i jak zwykle są podzielone... Ale to tak informacyjnie, może któraś ze styczniówek sie zdecyduje. Przy okazji przeszukiwania internetu znalazłam natomiast jeszcze informacje o aparacie TENS i o nim już słyszałam pozytywną opinię od koleżanki. Musze się pzy następnej okazji zapytać położnej albo lekarza czy u nas w szpitalu jest to praktykowane. Muszę to przemyśleć, może na to siś zdecyduję. Bo bólu porodowego i popękania to się boję jak jasna cholera. Ale dziś na kawce była u mnie moja mama i powiedziała mi, że pierwszy poród był bolesny, ale nie było tragedii za to dwa następne to WOGÓLE nie miała bóli porodowych. A jak mnie rodziła (a jestem 3) to czuła normalnie jak jej się biodra i spojenie łonowe rozszerzało jak ja wychodziłam ale nie bolało ani trochę... mam nadzieję, że jest to trochę rodzinne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniówki, a są tutaj może już mamusie? My mamy jedna córeczke, ma 3 latka, sporo czasu mi zajmuje :) Boję się trochę jak ja sobie dam rade po porodzie z dwójką, a rodzice daleko mieszkają. Muszę też poświęcić trochę czasu i podczytać Was wstecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny oj nie bylo mnie sporo nie mialam zbyt wiele czasu by pisac, ten czas tak mi szybko leci ze szok. Piszecie o twardych i bolacych brzuszkach! mnie tez to dotyczy od tygodnia niestety. Jak leze to brzuch jest miekki ale jak juz wstane to odrazu twardy jak kamien, a jak pochodze ze 2 godzinki to zaczyna bolec, dlatego unikam dlugich spacerow, Nie wiem czy to normalne czy nie, Moja ciaza jest o tydzien mlodasza, zobaczymy jak na nastepnej wizycie oby juz bylo dobrze, Strasznie mnie meczy zgaga dzien w dzien, grr to jest straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa i chyba wypada się przedstawić :) mam na imię Kasia, na stanie maż K. i 3-letnia Kamilka (lipcowa córeczka), mieszkam na podkarpaciu i czekamy na styczniową córeczke u nas wyprawka (oprócz wózka) już prawie gotowa (ile grubych kocyków będę potrzebowała?) z wózkiem mamy na razie największy problem, ciągle mi coś nie pasuje ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni coś zakupimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_1983
Cześć przyszłe mamusie... ujawnia się coraz więcej podczytujących Was mamuś, więc i ja się ujawnię :) Wasze forum jest super i wyczytuję na nim wiele bliskich mi opisów, dlatego proszę o podłączenie do Waszego grona, jeśli nie macie nic przeciwko... ;) Aktualnie jestem w 28 tygodniu (zaczęty 7 miesiąc), a naszej córuni - matyldy spodziewam się na 14 stycznia :) A i dodam, że jestem spod Poznania, bo widziałam że poznanianki już są wśród Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek 25, achhh, zazdroszcze latek :) Dziewczyny, sezon dyniowy pełną parą, macie jakieś sprawdzone przepisy na jedzonko z dyni ? najlepiej nic pikantnego, bo córunia w brzuchu za pikanterią nie przepada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja też się dołączam do prośby o przepis na dynię. Ostatnio jadlam w restauracji krem z dyni i był pyszny. Moja mama nigdy nic z dyni nie robiła, więc nie mam pomysłu jakby ja przyrzadzic. Ale zachecona zupą chętnie spróbuje czegoś nowego. Może okaże się równie pyszne jak zeberka w piwie robione z przepisu na tym forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamy:) kochane jestem tak zabiegana remontem ze nie mam czasu do Was zaglądac aż wstyd. do tego zab mi dokucza strasznie:(((((( jestem po USG :) maluszek waży 1336 g.:) obwód główki 264 mm, obwód brzuszka 250mm, długość kosci udowej 55 mm . łóżysko sciana tylna. maluch ułożony poprzecznie. Wszystko w jak najlepszym porzadku:) ciesze sie bardzo:) jutro pewnie wiecej napisze bo bede miala troszke luzu:) buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszki witajcie! :) Groszku_1982 Ja już jestem mamusią. Mam dwie córki Liliannę Julię 10 lat i Emilię Roksanę 6 lat. Teraz będzie syn Max Osasu. Obydwie córki urodzone w styczniu :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia.... no właśnie... tyle że kurczę ten synek to już z nowym partnerem :) A tu proszę, płodność urodzinowa, bo ja właśnie urodziny mam w kwietniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSKA_13
hej dziewczyny;) co do używanych wózków to radze Wam uważać. Ja będę miała używany ale od sprawdzonej osoby. Jedna jak kupiła w komisie ale spacerówkę jej dziecko dostało uczulenie, nie mówiąc o tym że wózek przeszedł pranie. Okazało się, że dziecko wcześniej miało świąd czy świerzb nie wiem dokładnie w każdym bądź razie jakieś uczulenie poważne. A co do twardnienia brzuszka to myślę, że jak się taki robi bez żadnych bólów to nie ma się czym zamartwiać, w końcu od 20 tyg ciąży następują skurcze przygotowujące macicę do porodu. Mnie też czasami brzuch boli ale w końcu mięśnie w tym momencie zaczynają się maksymalnie rozciągać, do tego jeszcze dochodzi trzymanie takiej dzidzi w brzuszku. A ten temat o połogu to bardzo chetnie przeczytam za tydz:) Całe szczęście, że nie tylko ja zaczęłam czuć ruchy dzidzi tak wcześnie. Moja ginekolog mi nie dowierzała :/ A co do usg3D to myślę, że warto zrobić, wiadomo koszt niebanalny u mnie kosztuje 200zł ale chcę widzieć że dzidzia czuje się dobrze, to jest najważniejsze. A pomyśleć, że kiedyś kobiety nie chodziły do ginekologa i rodziły zdrowe dzieci :) ktoś zna dobry sposób na przeziębienie w ciązy oprócz czosnku i cytryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was mamusie.I witam nowe kolezanki na forum. Dzis sie troszke nachodzilam.Poszlam na miasto kupic sobie pizamke do szpitala.Hmmm i jeszcze bede musiala kupic z dwie koszule bo naraz to sie nie da,poprostu powariowali z cenami :/ Dzieki wielkie za wpis o karmieniu :) i liste wyprawki(zaczelam wszytsko dopisywac do swojej listy :). Wlasnie bratowa przyniosla mi ciuszki dla maluszka zaraz bede je przegladac.Przyniosla kombinezonik rozowy hehe bo jest przekoinana ze to bedzie dziewczynka :).Dzis wlasnie za namowa bratowej wybralysmy sie do wrozki w naszym miasteczku :D(sama niewierze ze sie dalam namowic)U nas bardzo duzo ludzi do niej chodzi starsza kobicina.Wyciaglam pierwsza karte i powiedziala ze to dzieczynka,mowila ze maz bedzie zawiedziony bo przekonany ze to chlopak,i faktycznie tak jest on jest pewien ze to chlopczyk.O innych sprawach tez mi powiedziala,i bylam w szoku ze to wie.Ale ja bardziej traktuje to jako rozrywke niz jak cos co warto powaznie traktowac.Wiec zobaczymy czy to faktycznie dziolszka hehe lekarz nie jest pewny na 100%,ale zawsze to juz jakis kierunek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomozcie jestem w 27 tyg.i 3 dzien moja dzidzka coreczka wazy ponoc 1250 gr. czy to nie jest za duzo jak na ten tydzien ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Docia popatrz tutaj, pamięta, że są to wartości uśrednione :) http://dzieci.civ.pl/waga-dziecka-w-ciazy ja zawsze staram się słuchać lekarza, skoro on mówi, że jest dobrze bądź nie komentuje wyników to wiem, że jest dobrze na początku ciąży strasznie się denerwowałam, bo wiek z OM nie zgadzał się z USG, całą noc przepłakałam po czym okazało się, że wszystko jest dobrze :) będzie duża dzidzia i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek dziekuje za odpowiedz.Lekarz powiedzial mi ze dzdzia moze wazyc z 4 kilo tylko to mi powiedzial.. slyszalam ze usg to nie waga i czasami lekarz moze sie pomylic co do wagi..groszek a powiedz mi moze byc tak ze to wiekszy tydzien ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dociu, nie chcę Ci nic mówić/pisać na temat tygodnia, zaufaj lekarzowi, poczekaj na następna wizyte i zapytaj Ja zmykam spać, znowu rano mnie o 6 z łóżka ściągną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno mnie nie było i nie za bardzo mogłam Was czytać więc mam nadzieję że uda mi się wszystko nadrobić. Jetem po wizycie i glukozie jak na razie to wszystko ok tylko mały nadal ułożony pośladkowo i łożysko nisko ale ginka mówi że jeszcze nie czas na panikę poczekamy do 30-33tc jak się nic nie zmieni to chyba będzie szpital :( Poza tym to w domu znowu bałagan mąż zajął się pokojem dla małego ale wcześniej kupił wg. listy meble w Ikei które są w kartonach w salonie. Remont robi po pracy więc postęp niewielki a i jeszcze sprzedaje samochód wszystko na raz - udziela mu się to wicie gniazda :) Witam nowe mamusie, widzę że się zagroszokowało :) Widziałam też macie ciekawe listy z których skorzystam. miłego dzionka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tu dawno nie zaglądałam, ale teraz jak już jestem na zwolnieniu mam zamiar nadrobić zaległości i w pisaniu i w czytaniu Was. Ebel my też kupiliśmy meble z Ikei, całą niedziele skręcaliśmy ale było warto. Fajnie układać takie malutkie rzeczy w szafach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×