Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość sylwka
Hej kobitki! Ja dopiero teraz dołączam... Termin mam na 2.01.2012 ale wczoraj się dowiedziałam, że będzie chyba cesarka bo od razu zoperują mi przepuklinę pachwinową :) Ogólnie u mnie już gorąco :) od wczoraj mam załóżony pessar, bo szyjka się skraca, ale muszę wytrwać do tego "magicznego" 35 tygodnia. Trzymajmy się!! jeszcze troszeczkę i będziemy tulić nasze Maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
znacie jeszcze jakieś stronki, gdzie można zamówić jakieś próbki? Podobno w Niemczech Rossmann prowadzi taką akcję, ale u nas chyba tego nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka, witam. Jak wyglądało u Ciebie założenie pessaru?? Bo mnie też to czeka, muszę kupić i pojawić się u mojego ginka z tym. To moja trzecia ciąża, i trzecia zagrożona. W pierwszej ciąży szwu nie udało się założyć (od 28 tc do porodu leżałam w szpitalu), w drugiej ciąży szew miałam już od 18 tc, a teraz lekarz odradza szew, gdyż jest niezbyt bezpieczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mało piszę bo mamy z mężem małe zamieszanie. nie możemy zdecydować się na wybór projektu domu:( planujemy budowę domu na przyszły rok ale najgorszy jest wybór tego projektu! muszę nadrobić czytanie bo widzę że od niedzieli narobiło sie parę ładnych stron;) i nie wiem co tam u was słychać:) czy któraś z was zażywała laktulozę? bo pani w aptece tak kręciła głową, że raczej nie powinnam jej brać, ale skoro przepisał mi ją lekarz, to wziełam. Może będę częściej chodzić do łazienki:) bo dalej mam z tym problem. Myslałam, że herbatka xenea będzie dobra ale podobno nie można jej pić w ciąży. wczoraj dostałam ochrzan od mojej mamy, że niepotrzebnie już kupuje rzeczy dla maleństwa (mam parę ubranek, łóżeczko, pościel i właśnie dzisiaj mieliśmy odebrać wózek) no i jak mama dowiedziała się że mamy zamiar już(dla mnie to jest w sam raz) kupić wózek, to mówi tak: A co kupią dziadki? No i w końcu zrezygnowaliśmy z tego wózka i całą przyjemność pozostawiam dziadkom! Tylko nie wiem czy ja zniosę to nerwowo, że nie będę miała wózka aż do dnia przywiezienia maleństwa do domu:( bo oni powiedzieli że kupią dopiero po porodzie. Ach te ich przesądy! z jednej strony cieszę się że odejdzie mi taki duży koszt, ale pieniądze mieliśmy już przygotowane. Zresztą już pieniążki się rozpłyneły:( wymiana opon, nowe radio do samochodu i tak dalej i tak dalej.... nienawidzę tego samochodu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSKA_13
Bodziaków to trzeba będzie chyba więcej, tak myślę bo dziecko ino rusz i się brudzi ale z drugiej strony chwila moment i rośnie dzidzia. Dziś sie dowiedziałam że będę mieć dziewczynkę, tak podejrzewałam ale u mnie w rodzinie same chłopaki a tu niespodzianka :) a te usg 3D/4 rewelacja. Wszystko pomierzone, widziałam żołądek, komory serca jak ładnie pompowały krew w zwolnionym tempie, a usg trwało ponad godz. Do tego jeszcze dzidzia nie chciała się pokazać, albo ręką się zasłaniała albo wypinała tyłek na klęczkach tak się naśmialiśmy. Do tego jeszcze duże zdjęcie dostałam i film z ciekawymi ujęciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje Kochane :) Jak tam samopoczucia?? U mnie dobre :) rano miałam spuchniete stopy ,ale troszke już zeszło i całe szczęście jutro idę odebrac wyniki ...mam nadzieje ,że jest okey wszystko :) Dziś mam 26 tydzień ciąży jej jak ten czas szybko leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANUSKA_13 tak zgadza się że body się bardzo przydaje, chodzi o to że ja mam sporo z dlugim rękawem chyba z 8 szt i tak się zastanawiam czy będę korzystała z krótkiego rękawka zimą czy dokupywać czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po usg, ale jednak nie podejrzelismy Malenkiej. Dr powiedział,ze spokojnie mozemy poczekac do konca 31tc, zeby dziecko jeszcze sobie podrosło. Zmierzył mi tylko szyjke (widziałam przy okazji głowke dziecka), nadal ma 32-33mm i jest zamknieta. Jestem mu bardzo wdzieczna bo uznał, ze dzis sie nie widzielismy:) i nie chciał kasy-i to juz drugi raz tak sie zachował. Dodał, ze cieszy go fakt,ze bedziemy mieli nowego obywatela. Miło z jego strony. Dowiedziałam sie, ze dziecko naciska juz głowka na szyjke i powinnam jak najwiecej lezec, takze lenistwa ciag dalszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszny leń mnie dopada czy wy tez tak macie? potrafię spędzić całe popołudnie przed tv i nic nie robić, nic mi się nei chce, nawet książki czy gazetkę poczytać , i tak leżę i się byczę i zastanawiam się czy to normalne ... kiedyś na wysokich obrotach praca / dom teraz na L4 laba i leń na całego nawet prania mi się nie chce włączyć- macie tak ? a jeszcze dopisze jedną ważną czynność którą wykonuję ... podjadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy późnym wieczorem :) Próbki również zamówiłam... Szukałam też w necie innych stron z próbkami ale więcej chyba konkursów z nagrodami np. http://www.pieluszki.pl/konkurs-newborn-tak-wyprawia-tylko-huggies/ tylko tak się zastanawiam czy na początek nie zainwestować w pampersa bo nie wiadomo czy dziecko uczulone może być:/ Wózek chcę kupić nowy, przeznaczyłam na to okreś loną kwotę. Mi Również bardzo podobają mi się X-lander model XQ http://allegro.pl/x-lander-xq-gondola-spacerowka-torba-folia-i1866831551.html ale ceny są nierealne jak dla mnie :/ na pewno musi być 3w1 i na pompowanych kołach i wolałabym żeby był troszkę większy. Chwilowo jestem na etapie szukania :) Zresztą tak jak pisałam wcześniej łóżeczko na koniec listopada a wózek na koniec grudnia albo odwrotnie. Mam czas bo termin porodu mam na sam koniec stycznia i ciekawe czy na luty się nie załapię. Lisabell temat o karmieniu piersią bardzo ciekawy również czekam na kolejne :) Ja niestety nie mam możliwości chodzić do szkoły rodzenia Smerffetka samochód to skarbonka bez powrotu :( wiem coś o tym. Moja rodzinka też się trochę skwasiły jak im powiedziałam że wszystko muszę mieć dla dziecka już jakiś miesiąc przed porodem. Oni najlepiej po porodzie by zrobili zakupy na szczęście ja nie jestem taka przesądna i ja o tym decyduję kiedy co kupię. A prawda jest taka co ma być to będzie. Ostatnio takich rzeczy się naczytałam że sama jestem teraz w strachu, a zawsze obiecuję sobie że nie będę wchodzić na takie strony :/ to chyba z braku zajęcia :( Witam nowe mamusie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Czytalam was caly dzien na biezaco,ale to zly pomysl bo wieczorkiem musialabym jeszcze raz wszytsko czytac zeby cos odpisac :/. sylwka witaj.Dopisz sie do tabelki :).U mnie jesli malenstwo sie nie odbroci to tez cesarka,bardzo tego nie chce,ale coz zrobic. smeffetka-fajnie ze odpadnie ci duzy wydatek za wozek :),ale wiem jak to jest tez chcialabym miec zapiete wszytsko na ostatni guzik. Chcialabym sie was poradzic co do biustonoszy do karmienia,nie chce wydawac na to duzo kasy bo niewiem na jak dlugo mi posluza,a wiadomo w normalnym biustonoszu to mega niewygodnie.Znalazlam na allegro np za 25 zl dwa czarny i bialy.I zastanawiam sie czy to wogole sie oplaca czy tylko wydam kase w bloto http://moda.allegro.pl/2-pak-za-25-90-biustonosz-stanik-do-karmienia-75b-i1877226120.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JulkaZ u mnie jedynie tesciu tez ma jakies ale,jak mowie ze wlasnie miesiac przed porodem musze miec wszystko gotowe.Moja mama i tesciowa to kobiety wiec wiedza jak to jest,ale on to wlasnie najchetniej robil by mi zakupy dla dziecka jak juz urodze,wiec przy nim nie poruszam juz tematu wyprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka1986
Witam, piszę do Was, bo mam kryzys- podjadam strasznie. Jestem w 26 tc ciąży, a przytyłam 11,5 kg. Nie umiem się opanować by nie podjadać. Siedzę w domu na L4, a to sprzyja tyciu. Od dwóch tygodni mam straszną ochotę na słodycze - oczywiście konsumuje je. A codzienne zakupy spożywcze zachęcają do tego ( ciasta,ciasteczka, batoniki). Szlak mnie trafia...nie wiem już jakie zajęcie sobie wymyślić, jak sobie przetłumaczyć, że cukry złożone nie są dobre, dla dziecka. Lekarz za 2,5 tygodnia- bo wtedy mam wizyte zrobi mi jazde- za wagę :((( Ja nie chce tyć- ale sama sobie to robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Sylwka witam i zapraszam ;) smerfetka u mnie moi rodzice kupują wózek więc odbiorą go dopiero jak będę w szpitalu. W grudniu tylko pójdę z nimi i wybiorę i od razu dokupimy brakujące rzeczy dlatego jak tylko skończy mój małż pokoik to ja zrobię listę czego jeszcze potrzeba. Kajek20 ja jestem za tym żeby jednak kupić jakiś dobry stanik do karmienia bo to jednak inwestycja w nasz komfort i późniejszy wygląd,doświadczone mamy wcześniej pisały o tym. patka ja też mam ochotę ostatnio na słodycze ale już kiedyś się odchudzałam i wiem że nie jest łatwo. Ja sobie tłumaczę że lepiej zjeść o jedno ciastko mniej to potem będzie mniej do zgubienia. No i nie kupuję słodyczy tylko owoce i jogurty. ale nie jest łatwo :) a plany na dziś to porządek w papierach - będę potrzebowała chyba tygodnia ;) miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka nie martw sie ja jestem w 28 tygodniu i mam 12 kilo do przodu lekarz mowil ze to troszke za duzo bo pozniej beda problemy z rzuceniem tego cialka :):) Dziewczyny czy ktoras z was leczy sie na niedoczynnosc tarczycy ?? bo ja tak caly czas biore leki na szczescie dzidzka zdrowa i duzaaaa :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajek - ja myślę, że te staniki są w porządku - miałam takie przy pierwszym dziecku - są bawełniane, miękkie i łatwe w obsłudze. Tylko pamiętaj, że twoje piersi jeszcze mogą urosnąć, zwłaszcza tuż po urodzeniu jak będziesz miała nawał pokarmu. Ja tak miałam, że przez całą ciążę urosły tylko trochę i co najwyżej obwód pod nimi się zwiększył, a po porodzie - bimbały. Więc na razie nie kupuj za dużo. Aczkolwiek te właśnie dzięki temu, że są bawełniane trochę jednak się uciągają na biuście i dopasowują. Więc wg mnie można na początek kupić takie, a po urodzeniu jak ktoś będzie miał ochotę może sobie już jakieś bardziej ekskluzywne kupić- tym bardziej, że pewnie większość z mam będzie karmić dłużej - kilka czy kilkanaście miesięcy - i z czasem fajnie mieć jakieś super staniki. Ale na początek - to uważam, że przede wszystkim wygoda jest ważna i łatwość prania i suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki... Wczoraj przeżyłam szok!!! Stanęłam na wadze i na +mam 11kg!!! Każdy mi mówi, że tak ładnie wyglądam, że tylko brzuszek urósł, a tu taka waga? Jem mniej niż przed ciążą, jestem załamana:( patka1986 czyli jedziemy na jednym wózku...hehe sylwka- Witam nową mamusię:) Ebel- ja z moim mężem robiliśmy porządki w papierach jakiś miesiąc temu. Wszystko mieliśmy w kartonie rozwalone i zanim dokopałam się do 1 papierka to pół dnia wyklinałam:P A teraz wszystko pięknie w 2 segregatorach poukładane z przekładkami:) Ale zajęło nam to spoooooro czasu:) Więc powodzenia:) kajek20- Co do biustonosza to nie mam pojęcia właśnie jaki kupić i w jakim rozmiarze, bo biust jak napełni sie mlekiem, to będzie większy, ale ile??? Cama_85- Ja na wieczór mam spuchnięte stopy, ale mąż codziennie mi je masuje i kremuje , a później całe ciało:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do staników to ja miałam coś podobnego kiedyś i NIGDY więcej. To tylko kawałki szmatki które mają zerowe podtrzymanie, biust w nich sobie wisi tak jak chce grawitacja. Rozciągają się bardzo szybko. Zaraz po samym praniu chwilę jakoś podtrzymują a potem masakra. Dlatego ja teraz kupuję porzadne staniki. wolę kupić droższe ale porządne, które podtrzymają biust a nie go tylko zakryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki :) patka1986 i Edzia:) Ja jestem w 26 tygodniu ciąży i mam juz 12 na plusie więc nie martwcie się nie jesteście same :) pozatym ja aż tak sie nie objadam a tyje... być może przez tą wodę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - nie martwcie się - ja jestem w 27t.4d i mam 17 kg do przodu. Nie ratuje mnie to że to bliźniaki, podobno tylko 2-3 kg więcej przy ciąży biźniaczej powinno się przytyć. Wyglądam jak wieloryb. Ale ważne żeby dzieciaki były "podtuczone" Ja i tak niewiele wychodzę z domu :D:D:D:D Piałyście o szansie dla dzieci jakby się jakieś chciało (odpukać) urodzić - dziecko ma szansę przeżyć już od 24tc. Co do bodów to moja Majka urodziła się w marcu i było dosć chłodno w mieszkaniu i tylko z długim rękawkiem jej na początku zakładałam i śpioszki. No i na początku zawijałam ją w rożek, to czasami tylko w body. Co do ilości tych ubranek to pamiętajcie że dziecko często ulewa i jednak trochę "zapasu" ubranek trzeba mieć. Ja miałam tylko trzy komplety rozm. 56, reszta 62. Ale ona jak urodziła się to wazyła 3,65 kg. Teraz kupuję kilka w rozm. 52 i dużo więcej w rozm. 56 bo jak będą ważyły po 2,5 kg to będzie super. Jak Wam się "szykuje"' duże dziecko to nie kupujcie za dużo 56.. aa i pamiętam że 2,5 roku temu bardzo fajne bawełniane body miała biedronka, nie wiem jak teraz jest z jakością. Ja dość duzo ubranek dla małej kupiłam w C&A. Teraz szaleję na allegro, bo nie chce mi się ciągać grubego tyłka po sklepach. Zamówiłam już kombinezony, kocyki, smoczki itp.. ja jeszcze się uczę, pod koniec przyszłego tyg. powinnam byc już "po" egz. to na pewno będę więcej pisała. Ale czytam Was sumiennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- ja jem bardzo mało, bo nie mogę... Zjadam na śniadanie miseczkę mleka z musli, później wypijam jogurt 250ml, później obiad ale w wersji mini(połowa z tego co kiedyś) i ... czuje się obrzydliwie pełna, nie mam siły siedzieć ani stać, bo tak mi brzuch rozpycha. Kolacji nie jem codziennie, ale zjadam wtedy jabłko lub banana... Nie powiem że nie jem wogóle słodyczy, bo sama siebie bym okłamała, ale nie jest to codziennie i nie w jakichś dużych porcjach... Masakra, a ja do czerwca mam zamiar schudnąć:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdZiA:) kochana ja tez mam zamiar schudnąć do wakacji :) i mam nadzieje ,że mi sie to uda :) będę dążyć do tego... a teraz z innej beczki troszke obawiam się zimy z maluszkiem tu u nas w domku niby mamy ocieplony pokój ,ale czy cały okres zimowy będę tam siedzieć z maluchem ?? u nas w domu temperatura to 15-16 stopni po rozpaleniu z 20 nie wiem jak bedzie podczas mrozów??? kurcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wózków postanowiłam ze musze zobaczyc ten EMJOT BLACK & WHITE, fajny i polska firma hmm dzieki Fasolka 99, potem ten Jedo 4 Fyn tez chce widziec i babyactve alu jet i cos z nich wybiore koniec! wszystko fajnie gdyby mi maz pomógł szukac na necie a on na necie to tylko aut szuka bo mamy kupic jak sie dziecko urodzi by bylo drugie... Piszecie ze przybrałyscie az 11 kg a ja na opat tylko 5 kg i sie boje czy to nie mało, ale w 26 tyg dziecko miało 750gr i lekarz nic nie mówił ze za mało... ale tez czuje jak sie teraz mi mały rozbija i kopie i rozciaga, czasem to mam wrazenie ze mi tam cos noge albo głowe wpycha bo mi sie górka robi.... ale cudowne uczucie :) mąz to mi chyba zazdrosci bo on patrzy i patrzy na mój brzuszek ale tego nie czuje jak sie to wszystko napina, czuje tylko jak go kopnie i sie wtedy cieszy co do wyprawki to czekam na razie by mi meble zrobili - maja byc do wtorku - garderobe biurko i szafke nad biurko wtedy w szafkach zrobie miejsce na ciuszki dla maluszka, poza tym tez nie chce kupowac bo mi znajoma gromadzi, ona urodziła bardzo małe dziecko (dziewczynke a ja mam miec chlopca ale co tam) i przypuszczam ze dostane od niej duzo malutkich ubranek, wiec jak do niej dostane to zaczne kupować co brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama_85- to naprawdę macie zimno... Ja mieszkam również w domu i to takim poniemieckim , nieocieplonym i jak się napali w piecu, to okna na ościerz mogą być otwarte, bo temp. potrafi dojść do 30 stopni... A może macie zbyt małe grzejniki? My wymieniliśmy w zeszłym roku, bo fakt , że w 2 pokojach było chłodno, ale nowe wieksze grzejniki zdały egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my narazie mało grzejemy to moze dlatego :( grzejemy co 2 dzień aby mieć ciepłą wodę ... potem będziemy codziennie palić całe dnie a my mamy dom też stary do remontu nieocieplony grzejniki nowe piec też ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×