Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość babcia63
dzisiaj robię buraczki,przepis dostałam kilka lat temu od siostry 6 kilo burakow ,6dużych cebul ,6ząbkow czosnku,6 płaskich lyzek soli.Buraki ugotować w mundurkach,obrać i zetrzec na grubej tarce.Cebule i czosnek pokroić na bardzo drobne plastry .Wszystko włożyc do miski,posypać solą i wymieszac.Zalewa. 6szklanek wody,3szklanki cukru,15 ziaren ziela angielskiego,2 szklanki octu,15 ziaren pieprzu,10 liści laurowych.Wszystko razem zagotowac5 minut.Gdy zalewa ostygnie wlac do utartych buraczków i wymieszać.Odstawic na 24godziny.potem odcisnac sok iwkladać do sloikow.sok osobno i buraki osobno.Pasteryzowac po 10 minut.Sok jest wysmienity na zupe buraczkową,a buraczki na salatke czy na zimno czy na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bywalczyni- nic nie szkodzi!Ja też w ten sposób zatraciłam super przepis na sok .Robiła go moja ciocia,też umarła i po przepisie.U mnie też Afryka 32 stopnie.Obiad gotowy ,sałatka szwedzka ma leżakować w przyprawach do jutra rana,to też mogę się przez chwilę poobijać,na trochę później zaplanowałam zmianę pościeli u siebie i u babulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcia63-świetny ten przepis na buraczki-wielkie dzięki,że się nim podzieliłaś,zaraz notuję go do zeszytu.Należy Ci się za to 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo :) pieseczek wygłaskany w Twoim imieniu. Ucieszył się. Ja też. :):) Obiad na dwa dni zrobiony, a dzisiejszy zjedzony. Mężowa kołdra, poduszki i jaśki też na słonko wyniesiona, kolejna pralka (bo i ja, tak jak Margo, pościel dzisiaj zmieniałam) powarkuje, następne ogórki na małosolne zaprawione, nalewka jagodowa zrobiona, a ja muszę odpocząć. Starszy człowiek ze mnie już, więc sił mi brakuje. :( A tu jeszcze mieszkanie posprzątać muszę. Ale to przedwieczorem zrobię. Teraz idę poleżeć. Bywalczyni :) soczek malinowy, mniam...! Oj, w mojej rodzinie też kilka fajnych przepisów najbliżsi ze sobą zabrali. Tak to bywa. :(:( Joela :) fajny taki swobodny dzionek. I jutro też na pewno przyjemny. Miłej zabawy Ci życzę! Babciu :) genialny przepis!! Jestem wielką entuzjastką wszystkiego co buraczane (za wyjątkiem botwinki! :P ) i bardzo mi się taki sposób spodobał. Zaraz go zapiszę i wypróbuję. Buźka dla Ciebie Babciu! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Mam jeszcze przepis na male buraczki konserwowe.Ja je robie jesienia jak mi zostaja takie malutkie buraczki.Oto on.Male buraczki gotujemy w lupinach,w lekko osolonej wodzie.4cześci wody na1 czesć octu,liśclaurowy,ziele angielskie,1-5gozdzikow,pieprz,sól,cukier do smaku.gotujemy zalewe izalewamy buraczki wsłoikach.Pasteryzujemy z 15minut .Takie buraczki są dobre do miesa i nie tylko.Zycze wszystkim smacznego.U mnie dziś gorąco i nie chce sie juz nic robić ale ostatnie słoiki już sie gotuja ajeszcze zostało troche ogorków ala wnusia pomaga to idzie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
To ja Wam podam mój sprawdzony przepis na buraczki .Ale ja je robię dopiero we wrzesniu .Buraki ugotować w łupinach ,zalać zimną wodą i zaraz obrać .Zetrzeć na grubej tarce (ja mam maszynę ) .Posolić ,dodać cukier i ocet -tak na smak ,żeby były winne .Wkładać do słoików i pasteryzować .Idealne do zupy a na jarzynkę wystarczy potem doprawić pieprzem i cebulką i gotowe .A i jeszcze kilka buraczków trę na drobnej tarce i robię jak wyżej-mam potem idealne do zmieszania z chrzanem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Powinno być doprawić pieprzem ,oliwką i dodać cebulkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Powinno być doprawić pieprzem ,oliwką i dodać cebulkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
dziewczyny,nie chce być czarna wredna wroną,ale martwie sie o atramke! Czy to nie tamtedy 6 lipca przeszły te straszne,niszczycielskie burze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem Kochane moje :) Nie martwcie się, wszystko jest w jak najlepszym porządku :* Po prostu ostatnimi dniami taka byłam zabiegana, że nawet nie miałam siły nic pisać - tym bardziej, że i nic ciekawego do powiedzenia nie miałam :P Ale oczywiście jak zawsze jestem na bieżąco ze wszystkimi wpisami :) Dwa dni byliśmy u Teściów, potem cały dzień doprowadzaliśmy do porządku ogród po tych wichurach i deszczach... Za to wczoraj i dziś do tej pory nie miałam internetu :( Dopiero teraz przysiadałam w spokoju do komputera :) Buziaki dla Was wszystkich 😘 a to za troskę 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamień z serca atramko!!!!!Bardzo się cieszę,że już jesteś i wszystko jest w porządku!!!!!!Na te okoliczność nalewam zieloną herbatę i likier miętowy dla Wszystkich pań , tu piszących:D:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie dokańczam zieloną, ale z przyjemnością wypiję drugą :) A za likier dziękuję... - od jakiegoś czasu nic z tych rzeczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likier jest tylko na specjalne okazje!!! A to,że u Ciebie wszystko w porządku - jest właśnie taka okazją!!!! Ja jestem taką osobą pijącą,że gdyby ode mnie zależał los przemysłu alkoholowego,juz dawno by go nie było!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
atramko -czy ta abstynencja alkoholowa to na 9 miesięcy ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joela - hehe, nieee Skarbie :) Wystarczy mi na razie dwójeczka :) Mam 23 lata i dużo czasu na trzecie Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się dzisiaj żegnam... Życzę Wam Wszystkim miłej i słonecznej niedzieli, bo pewnie pojawię się dopiero wieczorkiem. Dobranoc 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka, mocna kawa... 🌼👄 (_)>(_)>(_)>(_)>(_)> 👄🌼 ...i zamykam komputer, bo z południa armagedon nadciąga. 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś- oby nie!!! Żadnych armagedonów.U nas rano pogrzmiało i popadało ale nie tak groźnie,teraz jest 25 stopni i okrutna duchota,nie ma czym oddychać.Wszystkie Was witam w niedzielny - już nie poranek,ale o poranku to sałatkę szwedzką pakowałam w słoiki.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margolko jak robisz salatk e szwedzka.Wszystkim przyjemnej niedzieli.U mnie upal i duchota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcia63 - sałatka szwedzka-przepis: 4 kg ogórków w skórkach,poszatkowanych w plasterki, 2 główki czosnku przepuszczonych przez praskę lub pokrojonych w cienkie plasterki. 0,5 kg cebuli pokrojonej w piórka 0,5 kg marchwi startej na grubych oczkach tarki(dałam więcej ok.0,8 kg) 1 szklanka octu 10% 1 szklanka oleju 1 szklanka cukru 3 łyżki soli Wszystko razem wymieszać, i pozostawić 24 godziny.Nakładać do słoiczków z jak najmniejszą ilością powstałego soku.Pasteryzować 20 minut. Wyszperałam też taki przepis na sałatkę "zimową" - tez ja wypróbuję! 2 kg białej kapusty poszatkowanej 1 kg buraków (surowych) utrzeć na tarce o grubych oczkach, 1 kg marchewki też zetrzeć na grubych oczkach tarki 0,5 kg cebuli pokroić w piórka 2 łyżki soli pieprz do smaku 1 szklanka oleju 1 szklanka octu 10% 0,5 szklanki cukru Wszystko razem wymieszać zostawić na 12 godzin,po tym czasie nakładać w słoiki,z jak najmniejszą ilością soku.Pasteryzować 25 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
ale tu dzis tłok,doliczyć piszacych sie nie moge.Wszystkim pyseczki 👄 na dobranoc,pa jutro spodziewam sie większej frekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend koszmar w piatek ok 16 sie wyprowadzil ryczalam cala noc bylam u znajomych w sobote przyjechal chcial wrocic nie zgodzilam sie zabral moje srebrne sztucce kolumny plyty oddac ich nie chce zaczal wydzwaniac straszyc mi grozic ze mnie zniszczy zebym zaczela ogladac sie za siebie zablokowalam jego numer o umowa na mnie to z innych numerow straszy dzwoni grozi wyzywa ubliza oszalec mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Nie czekaj tylko po pierwszym ostrzeżeniu zgłoś na policję ,że Ciebie nęka-od niedawna weszły nowe przepisy i takiec zachowanie podlega karze.U mnie leje już od północy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacia - wymień zamki i koniecznie zgłoś groźby i nękanie na policję. Podczytuję Wasz topik i kibicuję Ci, żebyś się wyzwoliła z tego toksycznego układu. Macie rozdzielność majątkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaweczka. Mocna, z pianką. 🌼❤️ (_)>(_)>(_)>(_)> 🌼 Kaciu, dziewczyny dobrze mówią! Wymień zamki i zgłoś na policję. Czy wiesz, że w takiej sytuacji może otrzymać sądowy zakaz zbliżania się do Ciebie? A ja jeszcze podpowiem: zmień nr telefonu. I trzymaj się dzielnie Kobieto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PASJA NA TALERZU
CHĘTNIE PODZIELĘ SIĘ Z WAMI MOJĄ WIEDZĄ O GOTOWANIU. ZNAJDZIECIE U MNIE PRZEPISY I PORADY. SERDECZNIE ZAPRASZAM www.pasjanatalerzu.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa - z kim Ty żyłaś tyle lat? Mój to ma chamskie zagrywki,ale ten Twój-szkoda słów.Następne rozmowy telefoniczne z pogróżkami nagrałabym na dyktafon i udała się na policję.I faktycznie wymieniła zamki w drzwiach.Policje musisz powiadomić,jak sobie z nim pogadają,to pewnie przestanie być taki mocny w gębie i zastanowi się nad swoimi czynami.Jeśli już postanowisz się rozwieść ,to na sprawie rozwodowej wspomnij o zaborze twojej własności,a będzie musiała to zwrócić.Trzymaj się ciepło i nie daj się !!!! WSZYSTKIE PANIE SERDECZNIE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
daj mu do wiwatu!!! policja,sądowy zakaz zbliżania,rozwód lub rozdzielność majątkową - niech spada!!!!Taka ekstra babka jak ty da sobie radę.Masz mieszkanie,pracę.Trafi ci się ktoś lepszy!!!!!!!!!!!!!!!!! I tak długo byłaś cierpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×