Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

-herbatka miętowa -pomidory w tym roku nie mają zbyt dobrego smaku,bo pada i pada,nie ma słoneczka to i kwaśniejsze są.Pomidory lubią się wygrzać i dojrzewać na słonku , a tego jak na lekarstwo. -mychaszka - jedyny rozsądny sposób na pomarańczowe wredoty,to nie zwracać na nich uwagi,nie dać im się sprowokować,(bo nie są tego warte) i nie odpisywać im na ich głupie teksty,nie przejmuj się,popisze ,popisze popapraniec i się znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ,nie myslcie ze nie zagladam na nasz topik.Rzadko bo czasu malo ale podczytuje na biezaco. Mam w foli pozne ogorki - zawiazuja owoce a pozniej obsychaja ,co z nimi sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoszanel11-super ,że zaglądasz i podczytujesz.bo myślałam ,że się na nas pogniewałaś:(.A do twoich młodych ogórków to się może mączniak dopadł.Też tak kiedyś miałam.To drugi raz wysiewam ogórki już do gruntu.U mnie już kwitną i jak na razie nic im nie jest.Być może jest im zbyt gorąco pod folią .A gorąco i nadmierna wilgoć bardzo sprzyjają rozwojowi mączniaka.Pozdrawiam Cię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż tu taka cisza!!!???!!!Wszystkie dziewczyny weekendowo zabiegane pewnie.Zatem pozdrawiam Was serdecznie wszystkie i idę do swoich zajęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
Dziewczyny faktycznie,chyba zabiegane.Jak już znajdziecie momencik czasu dla koleżanki,to poradźcie coś na bolące nogi.Mam okropne żylaki,a dziś szczególne dają się do wiwatu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a co sie dzieje z
kacia? Nie ma jej co jest grane???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie ja też martwię
sie o kacię. Wczoraj pytałam, ale nie dostałam odpowiedzi. Ostatni jej wpis był 16 lpica i koniec. Kacia!! gdzie jesteś, martwię się o Ciebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie się o nią martwimy!!!! Przy ostatnich wpisach nie była w najlepszej formie:( miejmy nadzieję,że złe dni w jej życiu miną i się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia63
Margolko ,rybki zrobilam, sa bardzo dobre.Caly dzien jest pochmurny i co chwile pokrapia tak ze nic sie nie chce a oberwalam cale wiadro pomidorow imusze je na przecier przerobic.przy zylakach dobrze jest nogi wyzej polozyc a przed wstaniem rano dobrze jest je owinac bandazem.Zycze wszystkim pogody lepszej niz jest umnie,a Kacia niech sie szybko odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja też i ja też was- mam też niewielkie co prawda,ale mam żylaki na prawej nodze,jak się zbytnio nabiegam i nadźwigam też dają mi do wiwatu.Na co dzień piję wyciąg z kasztanowca i smaruje je maścią na bazie kasztanowca i jakoś leci. -babcia63 - to super ,że ryby wyszły smaczne! -gdzie reszta dziewczyn nie mam pojęcia:o,pomacham im łapiskiem ,to może się odezwą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła pomarańczkka
margolko66, czy możesz zdradzićswój wiek kochana?? Chyba, że masz jakiś problem z tym to przepraszam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Zarówno wczoraj jak i dziś będę miała szalony dzień,znów w pałacu goście,tym razem zjazd weterynarzy z Unii Europejskiej 35 osób.Także tylko teraz rankiem mam czas ,żeby się z Wami przywitać!A z pomarańczowymi nie dyskutuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sie trzeba zwrócić do moderatorów topiku aby usunęli te posty? Czy tu na kafeterii jest taki system? bo na innych forach to i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą wróciłam z harówki ,bolą mnie plecy,to zaraz się kładę.Życzę Wszystkim dobrej nocy.Tylko tym miłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty wyżej,babo tchórzem podszyta,przywaliłaś się faktyczne jak psycholka,nie mam problemu ze swoim wiekiem,za to ty masz wiele problemów 1.twój problem to PSYCHIKA,jesteś psychopatką 2.twój problem to CHAMSTWO 3.twój problem to WŚCIBSTWO 4.twój problem to TCHÓRZOSTWO wypisujesz jak tchórz pod pomarańczowym nickiem,próbujesz mnie za wszelką cenę obrazić i poniżyć,a to jest już poważna jednostka chorobowa,bardzo poważna!!!! Podpisz się swoim prawdziwym czarnym nickiem,podaj swój wiek"młódko".Moja data urodzenia to 06.06.1970rok.Jestem już straszną starowinką,która wg twoich dedukcji ma 66 lat i 15 letniego syna.I mam do ciebie prośbę weź się ode mnie odpimpaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!Dla mnie dzisiejszy dzień jest bardzo smutny! Dziś w nocy umarła moja podopieczna ,babula Emilia i nie mogę dojść do siebie,kochałam ją ,jakby była kimś z rodzin.Dlatego dałam się sprowokować jakiejś pomarańczowej idiotce!Że też są takie podłe istoty na tym świecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosiłam,żebyś się odpimpała?A twoje słowa nie mogą mnie obrazić bo pomarańczowe miernoty są mi obojętne,tym bardziej ich głupawe pytania i uwagi.Wyjdź z tego topiku i idź mącić gdzie indziej! Przekupko.I to ostatnie słowa do ciebie,bo nie mam ochoty dyskutować z zerem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka nie lepiej
omijać debilne posty i je ignorować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz w 100% rację,ale mam dziś paskudny dzień,a babsko się uczepiło i jątrzy.Wiem,że najlepiej im nie odpisywać,bo głupki tylko na to czekają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem,,,p
margo to prawda omijaj głupków:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam problem,,,p
a zapytać chciałam o przepis na dobra wątróbkę,chyba joela o niej wspominała,ale coś dawno się tu nie pojawia.Jak ją zrobić,żeby była miękka i soczysta,jaką wątróbkę lepiej kupić wieprzową czy indyczą?doradźcie coś dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zalatana jestem i jakoś tak... czasami trzeba odpocząć do netu ;) Mam taki przepisik gazetkowy, który wypróbowałam i wyszedł pyszny, więc się od razu dzielę, a jest na czasie, bo z cukinii ;) Nie jestem miłośnikiem dyniowatych ale tutaj aż z dokładką zjadłam :) Faszerowana cukinia 2 cukinie 30 dag mięsa mielonego 1 cebula pokrojona w kostkę 20 dag pieczarek pokrojonych w kostkę 1 pomidor pokrojony w kostkę i zdjęta skórka 2 ząbki czosnku zmiażdzonego natka pietruszki posiekana 5 dag tartego sera żółtego 1 łyżka oliwy sól i pieprz ( rzeczywiście więcej przypraw nie potrzeba :) ) Cukinię umyć i przekroić na pół. Wydrążyć miękką część miąższu (odłożyć) i posolić. Cebulę zrumienić na oliwie, dodać pieczarki i smażyć 5 minut. Ja użyłam do tego głębokiej patelni. Bo trochę tego jest. zdjąć z patelni. Na tą samą patelnię dać czosnek i mięso mielone, cały czas mieszając dobrze podsmażyć. Dodać pomidor i połowę wydrążonego miąższu. (śmiało można dodać cały ;) ) Chwilę razem poddusić, dodać usmażone wcześniej pieczarki z cebulą, dodać połowę natki pietruszki, doprawić solą ( tak więcej) i pieprzem. Chwilkę jeszcze poddusić. Do cukinii rozdzielić farsz i piec 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C. Ja piekłam w prodiżu. Na 5 minut przed końcem pieczenia posypać serem żółtym. Podawać gorące posypane resztą natki pietruszki. Nie potrzeba do niej już ani ziemniaków ani pieczywa, jest gotowym, samodzielnym daniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narobiłaś mi smaka Emmi,chyba jutro zrobię! Cukinie mam w ogródku,mięso też się znajdzie.Tylko jutro pieczarki kupię i będzie pyszny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i ja... Jakoś czasu wiecznie brak :( Marguś - przykro mi bardzo... Nie wiedziałam, że było z Nią aż tak źle... :( a jeśli chodzi o posty jakiś czubków, to wcale się nie przejmuj - śmiej się z nich jak ja to robię! U nas pada i pada i pada i napadać się nie może :( Czy tak już będzie zawsze czy co?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakoś nie jestem zwolennikiem dyni, cukinii, patisonów itp - nie mój smak :( Za to dzisiaj robiłam kurki w śmietanie i też jakoś nie za bardzo mi szły, a taką miałam na nie ochotę - chyba za ciężkie to dla mnie. Poza tym chyba zważyła mi się śmietana - nie wiem czemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramuś-babulka od lat już bardzo ciężko chorowała,miała dwa poważne wylewy i tak dzielnie się trzymała.Podziwiałam ją za hart ducha,przy takich cierpieniach zawsze była bardzo pogodna,lubiła pożartować,często mnie wspierała jak mi smutki doskwierały,będzie mi jej bardzo brakowało.U was to chyba urodzaj na kurki? U mnie grzybów mało.Brat przyniósł ostatnio trochę prawdziwków,ale robali w nich więcej niż grzybów.Ja żeby uniknąć zważenia śmietany dodaję do niej trochę soli i używam 30%,daję jej mniej niż np.18%,ale ona rzadziej się warzy ! A grzyby są ciężkostrawne to prawda,zawsze jak je zjem , to czuję jakbym kamieni podjadła i zaraz mięte sobie serwuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż chciał dać właśnie 30%, ale bałam się, że będzie za słodka, więc daliśmy 12% :( Niby dobre wyszło, ale to jednak nie to, co robi, np. moja Mama... :) Prawdziwków to i u nas nie ma za bardzo - tzn. są, ale jak piszesz Marguś - robaczywe. Kurki już lepsze :) Teść uzbierał dziś podobno 5kg, więc nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i u nas są kurki,tylko ja nie znam takich miejsc,w których rosną.A lubię je bardzo.Jutro przymilę się do grzybiarza,który doskonale zna nasze lasy,może mi trochę odsprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×