Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

quanta, u nas kurczak z rożna nazywa się "smok pieczony", kiedyś maciek zapytał mnie z przejęciem "mamoo, będzies smoka piecyła?" i tak już zostało :D właśnie nasz smok już nadziany na pal, czeka w marynacie na 13. czyli tańszy prąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanta - nie przesadzaj zbytnio!!!! Bo i ja będę musiała na Ciebie nakrzyczeć,nie tylko atramka Mam przepis na zupkę ,która wspomaga odchudzanie,kolega syna - z gimnazjum, ważył 120 kg,jedząc ją schudł 35 kg.Wzięłam przepis dla męża kuzynki on waży 145 kg i ledwie dyszy.Próbujemy go zmotywować do schudnięcia. 1 średnia kapusta,starta 1 por,pokrojony w prążki kawałek selera ,pokrojonego w kostkę 2 marchewki pokrojone w kostkę 1 pietruszka pokrojona w kostkę papryka czerwona i zielona,pokrojone w niewielkie paseczki liść laurowy,ziele angielskie wg uznania,sól,pieprz do smaku 5 pieczarek w mal plasterki pokrojone. Do zupy dodajemy pokrojoną w kostkę pierś kurczaka.Z podanych składników ugotować zupę,którą można jeść do woli przez przynajmniej 5 dni w tygodniu.Przy tej diecie unikać węglowodanów,jeść dużo surówek i chrupkie pieczywo pełnoziarniste,całkowicie wykluczyć słodycze:( i nie pić słodzonych napoi,tylko sporo wody mineralnej,niegazowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka, taka dieta kapuściana nie dla mnie...nie wytrzymała bym jedząc przez 5 dni tylko tą zupę, poza tym, mój mąż jest z wykształcenia dietetykiem i tylko ta 13-dniowa mi pozwala robic, bo je się tam mało ale jest wszystko, warzywa, mieso, jajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jak się odchudza to też stosuje okresową dietę - nie wiem jak się nazywa,ale polega ona na tym,że jednego dnia je się tylko nabiał,drugiego owoce i warzywa,trzeciego mięso ,potem ryby.Szybko na niej tracił wagę,ale potem szybko tył - nie wiem co robił/robi źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quanta, odnośnie tego Twojego eliksiru buraczanego: czy kromka musi byc z czystego razowca, czy może być mieszana ? bo ja mam tylko mieszany chleb, jak nie będzie to zrobię dopiero przy następnym pieczeniu chleba ten eliksir...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby wspomóc metabolizm,dobrze jest zażywać preparat KELP,popijać herbatkę z liści morwy białej oraz podjadać co jakiś czas odrobinę sproszkowanego cynamonu.Obok mnie mieszka emerytowany profesor medycyny i on dzieli się ze mną takimi nowinkami.KELP biorę sama ,bo mam kłopoty z tarczycą:( ale ten preparat jest super na wiele innych dolegliwości np.wysoki cholesterol,trójglicerydy ,podwyższony poziom cukru itp.itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie tak wyszło - ale nie chce tak! To ja go inaczej;) KELP - Tabletki produkowane z najlepszego norweskiego wodorostu, który zawiera ogromną ilość minerałów, mikroelementów, aminokwasów i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest źródłem naturalnego, najlepiej przyswajalnego jodu, który ma decydujący wpływ na działanie tarczycy. Badania analityczne wykazały obecność w Kelpie wszystkich głównych minerałów oraz pierwiastków śladowych takich jak chrom (niezbędny do prawidłowego funkcjonowania trzustki, pomocny w leczeniu cukrzycy), lit (jego niedobór stanowi jedną z przyczyn depresji), cynk (niezastąpiony w chorobach skóry, przeroście gruczołu krokowego, wypadaniu włosów itp.), krzem (zapobiega miażdżycy, zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych poprawiając ich elastyczność, reguluje przemianę materii itd.), kwas alginowy (węglowodan posiadający właściwości wydalania z organizmu metali ciężkich i promieniotwórczych takich jak: ołów, rtęć, stront. Stwierdzono, że podawanie alginatów przez okres 4 tygodni spowodowało zmniejszenie zawartości strontu radioaktywnego w organizmie aż o 80 %), omega 3 (kwas tłuszczowy skutecznie likwidujący nadmiar cholesterolu we krwi i przeciwdziałający miażdżycy, chorobom układu krążenia, nadciśnieniu i reumatyzmowi), prostaglandyny (proteiny pochodzenia naturalnego wpływające korzystnie na przyrost masy mięśniowej), wapń (przeciwdziała osteoporozie, odwapnieniu kości, bezsenności itd.) Kelp zawiera dodatkowo wiele innych ważnych składników: beta-karoten, cały kompleks witamin z grupy B (włącznie z witaminą B12), witaminę C, D, E, K, bor, brom, miedź, żelazo, magnez, molbiden, potas, selen, siarkę itd. Występuje w nim aż 50 razy więcej minerałów niż w warzywach. Z tego powodu Kelp może być pomocny w regulowaniu przemiany materii, osiągnięciu odpowiedniej wagi ciała, leczeniu chorób tarczycy (szczególnie niedoczynności tarczycy), oczyszczaniu organizmu z toksyn. Kelp zawiera ponad 100 minerałów, mikroelementów, witamin i aminokwasów, które pod względem ilościowym występują w nim w naturalnie zbalansowanej równowadze. Zażywając tabletki Kelp można szybko uzupełnić niedobór tych składników, których brak spowodowany został stresem, nieprawidłową dietą, nadmiernym wysiłkiem czy chorobą. W krajach zachodnich Kelp bardzo często zalecany jest przez lekarzy jako naturalny i całkowicie nieszkodliwy środek o właściwościach ogólnie wzmacniających, uodparniających na choroby, regulujących pracę tarczycy, poprawiających przemianę materii i chroniących przed nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej w organizmie. SKŁAD: jedna tabletka zawiera 400 mg czystego kelpu morskiego i 100 mg wapna. Jedno opakowanie zawiera 120 tabletek. DAWKOWANIE : 2 lub 3 razy dziennie po 1 do 3 tabletek z posiłkami. W przypadku leczenia nadwagi wskazane jest ograniczenie spożycia wysokokalorycznych pokarmów (mięso, tłuszcze, słodycze, białe pieczywo itp.) i zażywanie nieco większych ilości Kelpu np. 3 razy dziennie po 3 do 4 tabletek na początku posiłków lub w ich zastępstwie. Między posiłkami należy pić 3 - 4 razy dziennie po 2 szklanki bardzo ciepłej wody. Dzieci - 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki z posiłkami. Po każdym miesiącu zażywania Kelpu można zrobić 1 lub 2 - tygodniową przerwę. UWAGA : W wyniku zażywania tabletek Kelp może dojść do zmiany zabarwienia i wyglądu moczu. Jest to naturalny objaw spowodowany wydalaniem wraz z moczem dużych ilości szkodliwych produktów przemiany materii, oraz toksyn i metali ciężkich usuwanych z organizmu przez kwas alginowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby miś, wieczorem wyjmuję chleb z zamrazarki, odwijam z folii i zawijam w bawełnianą ściereczkę i pakuję do chlebaka, rano chleb jest świeży, taki jak w dniu w którym zamrażałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka, cóż za wykład :) a jak Ty osobiście sie po tymn czujesz? ja raczwej nie mam za duzo tokstyn i innych świństw, bo oczyszczałam kilka razy organizm wg. Tombaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby miś, widzę, że Ty tez chlebek pieczesz na zakwasie. może podasz swój przepis? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Quanta, to długi miałyście ten spacerek, to teraz sio do łóżka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem na półmetku tarcia buraków, ale reka mi wysiada i chwila przerwy dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, nie mogę tego preparatu, bo na jod mam silną alergię. Misiu, Smok Pieczony, ale to fajna nazwa! :D Właśnie nóżkę smokowi zjadłam. Pyszna była. :D Annorl, teraz o taki prawdziwy, taki 100% razowy to chyba ciężko. Najważniejsze, żeby tylko to nie była taka karmelem farbowana podróba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annorl, och nie, nie... spacer był króciutki. Tylko mąż wcześniej z pracy się wyrwał i tego Pieczonego Smoka przywiózł. No i tak się zeszło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quanta, ja sama piekę chleb, więc mój jest taki pół na pół :) może się nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wiesz Annorl, zawstydziłaś mnie. Mam maszynę do wypieku chleba, a mąż przytargał do domu najróżniejsze mąki prosto z wiejskiego młyna. Wiele różnych chlebków wypiekaliśmy.Jednak do mojego eliksiru zawsze w piekarniach, czy sklepach razowego szukałam. A pewnie wystarczyło upiec z przewagą mąki żytniej razowej i miałabym swój własny... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) No wiedziałam, wiedziałam, że w końcu na diety, gdzie kilka kobietek ,się zejdzie :D Margo, ile ten KELP kosztuje ? :) annorl, ta trzynastodniowa ogranicza ilość , czy można się najeść ale tylko określone produkty ? Chyba była podana na topiku , tak ? Quanta, ostrożnie i smacznego :) Wyjazd w Beskid Żywiecki był bardzo udany, szkoda, że tak krótki. Pięknie tam jak w bajce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Anula! 🖐️ :) :) :) Pięknie było!! Ale Ci zazdroszczę!! Ja teraz to tylko palcem po mapie mogę. :( Ale zaraz, zaraz... sprawdzę która w sanatoryjnej kolejce teraz jestem! Dawno nie patrzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszysz się na sanatorium ? Byłam kiedyś w Długopolu, dobrze, że biblioteka miejska tam była, dyskoteki sanatoryjne i biegi przed dziesiąta do budynku nie były moją pasją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann- bardzo mi pomaga ,mam niedobór jodu,mimo że mieszkam otoczona lasami:( coś moja tarczyca ma odchyłki ,to biorę ten preparat już od dawna,naprawdę bardzo mi pomaga:D Anuluś ,nie jest drogi ok.14 zł. i starcza na miesiąc ,biorę rano i wieczorem. W sobotę też upiekę smoka,nie ma to jak pieczone smoki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, dziękuję, na bank zainteresuję sie tym Kelpem, mój organizm po całości rzuca mi kłody pod nogi :) Mieszkasz na Roztoczu ? Byłam tam ze trzy lata temu, na rowerowych wycieczkach wdychałam zapach sosnowych lasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×