Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Myślę, że tak! Trzeba by je było tylko czymś "usztywnić". Garaletką albo chociaż kiślem... Ale głowy nie daję, bo nie próbowałam :) Jeśli by wyszło to byłoby pyszne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki - bardzo się cieszę :) A jeśli chodzi o to owocowe to proszę bardzo :) Tu wersja ze śliwkami, ale tak jak mówię - owoce praktycznie dowolne :) Ciasto ze śliwkami: 2,5 szkl mąki 1 kostka masła 2 płaskie łyżeczki pr. do pieczenia 1 op. cukru waniliowego 1 szkl cukru 4 jajka 70-80 dag śliwek węgierek 1 op. galaretki cytrynowej Masło roztapiamy i studzimy. Ubijamy białka, dodajemy cukier i cukier waniliowy, żółtka, mąkę, proszek i cały czas mieszając wlewamy masło. Ciasto wylewamy na blachę. Na nim układamy połówki śliwek - jedna obok drugiej! Pieczemy ok. 40min w temp. 180st.C. Galaretkę rozpuszczamy w 300ml wrzącej wody. Gdy zacznie tężeć wylewamy na ciasto. Wstawiamy do lodówki. Możemy posypać cukrem pudrem, bo galaretka prawdopodobnie "wpadnie" w ciasto. Baaardzo polecam :) Bo banalnie proste, taniusieńkie i pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie często ciasta piekę, bo jakoś nie mam do nich lekkiej ręki. :( Ale to polecane przez Atramkę zachęcające jest. Chyba zrobię. A można z truskawami? Maroluś Twoje pyszne wyszło skoro znika w oczach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka - i następne dzięki !!!Za wspaniały przepis!!!! Zanotowany w zeszyt jako .pyszne ciasta od atramki" "To niedługo znów akcja ciasto - śliwki mam i mrożone i suszone.Z tego wczorajszego to już tylko kawalątko zostało.🌻 Qantanamera - nareszcie jesteś,a przynajmniej byłaś wieczorem,myślałam,że na dłużej wyjechałaś , przy tak pięknej pogodzie? DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM - jaka u Was pogoda? U mnie kolejny gorący i suchy dzień się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś rodzina zamówiła pierogi ruskie i barszcz czerwony,czysty z fasolą "Jaś",Pomysłu na - nigdy nie kupowałam,więc nic o nim nie wiem-Pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn kiedyś jadł , takie właśnie pierogi na skróty,mówił,że pyszne, ale ich nie robiłam.Otóż potrzebne są suche wafle,farsz jak do pierogów ruskich.Wafle trzeba obłożyć mokrymi ściereczkami,żeby zmiękły , na te już miękkie rozsmarować cienką warstwę farszu,zawinąć jak roladę.Pokroić na małe roladki ,otoczyć w rozmąconym jaju i bułce tartej i smażyć na złoty kolor.Ja robię jeszcze inaczej ,robię farsz taki jak na pierogi ruskie,formuję je w małe kotleciki,otaczam w bułce tartej i smażę na złoty kolor, jemy to , popijając kefirem.Może któryś z tych skrótowców będzie ci odpowiadał:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moje kochane co u Was? U mnie tropik dopije chlodne piwko ( reeds ) i zaraz zmykamy do parku z mezem :) A ja sie musze pochwalic moj maz wyczarowal wczoraj taki pyszny sosik do klusek slaskich ze garnek wylizywalam :) dal miesko maslo troszke smalcu pol pomidora i cebule biala i czerwona wszystko udusil doprawil mnostwem przyp[raw jakie byly w chalupie i dodal odrobine smietany no rewelacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kluchy śląskie uwielbiam, z różnymi sosami.Kaciulek miłego spaceru w parku życzę.Pogoda u Ciebie też taka słoneczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"podepne sie pod temat" - mam jeszcze jedną metodę, na skrótowca pierogów ruskich, zrób ciasto jak na kopytka oraz farsz jak na ruskie.Z ciasta uformuj kulki nadziane farszem (pyzy,knedle) ugotuj i podawaj ze smażoną cebulą lub podsmażoną dobrą wędzonką.Roboty z nimi znacznie mniej a efekt ten sam.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc margus oj kluchy slasie nas tony jadam pyyycha sa ;) tropik u mnie piwko sie konczy zaraz prysznic i jazda do parku :) nie wiem co dzis naobiad zrobic sosu zostalo niewiele dfzieki mnie w duzej mierze chyba po prostu na szybko poddusz ejakies miesko z pieczarkami i pomiodorami i cebula :) do tego ryz albo fryty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacia nie masz problemów
z alkoholem? już o 10 pijesz piwo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z" występów" od koleżanki, ale widzę ,że jako pierwsza.Nie ma moich koleżanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia i dziewczyny
Margolcia i dziewczyny jak robicie botwinke? mogę ją jutro zrobić z dzisiejszego rosołu czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulion ok 1,5 litra (jak najbardziej ten, który masz) 2 spore marchewki,starte na tarce o grubych oczkach 1 duża pietruszka tez starta ,gotować aż będą miękkie,ok 0,5 kg botwinki razem z buraczkami,buraczki pokroić w cienkie plasterki,botwinkę drobno pokroić,gotować do momentu aż będą mięciutkie.5 łyżek śmietanki do zup 30%, pół szklanki wody z 1 łyżeczką mąki rozrobić i wlać do zupy.Doprawić wg uznania solą i pieprzem,dolać sok z 1/2 cytryny.Dodać pokrojony zielony koperek.Można dodać pokrojone jajka na twardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak o gotowaniu botwinki to podepnę prościutki przepis na chłodniczek :) Na tarce z duzymi oczkami utrzeć ogórek i rzodkiewkę, drobno pokroić pomidory i drobno poszatkować koper i szczypior. Wymieszać jogurt naturalny z kefirem albo maślanką dodać posiekane jarzynki i wymieszać. Można też dodać trochę wywaru z barszczu czerownego albo właśnie ugotowaną, przestudzoną botwinkę. Wtedy dodajemy jeszcze rozgnieciony ząbek czosnku. Wstawiamy w chłodne miejsce. Podajemy z jajem na twardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto na kaweczkę ma ochotę? Zapraszam! \_/> \_/> Wczoraj wybraliśmy się na rodzinną wycieczkę. Na prawdziwe łono natury. Fajnie było. Obiad zjedliśmy na tarasie takiej miłej, wiejskiej restauracyjki. Pyszności tam robią. Ludzie doceniają to i często wiele znanych twarzy można w tej knajpeczce spotkać. Powiem Wam co wczoraj zajadaliśmy. Rosół z kołdunami, giczkę cielęcą z kapustką zasmażaną i ziemniakami, pieczeń wołową w sosie grzybowym z mizerią i kluskami śląskimi, devolay z serem z bukietem surówek i frytkami, devolay z masłem ze szparagami i frytkami, rumsztyk z buraczkami i opiekanymi ziemniaczkami. Mówię Wam, wspaniałości... każdy miał prawdziwe niebo w gębie... A ja nie miałam roboty... Potem jeszcze deser lodowy i cudnie niedzielka minęła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qanta ile osób było na tym
obiedzie i ile zapłaciłaś? pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osób było pięć. Rachunek wynosił 136 zł. Czyli na łebka po 27,20 zł. Tylko ten deser lodowy na podwieczorek, to już w innym miejscu jedliśmy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia i dziewczyny
Dziękuje za przepis na botwinkę i chłodnik 🌻 Dzisiaj botwinkę Margolci zrobię, a jak sie ociepli to chłodnik Emmi;) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam powiem, że botwinki nie lubię. Czysty barszczyk czerwony, owszem uwielbiam. Jakoś już tak mam, że mi te farfocle, czy to mięsne, czy właśnie buraczkowe, mocno przeszkadzają. I biedna moja rodzina, botwinkę muszą poza domem jeść, bo już wiedzą, że ja im tego nie przyrządzę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tak w ogóle, to nie jestem jakaś kapryśnica. Nie lubię tylko zupy mlecznej, botwinki, czerniny i szpinaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A gdzie dokładnie to miejsce
Gdzie dobrze można zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia i dziewczyny
uwielbiam botwine i wszelkie wariacje z nią związane:P moja teściowa robi fantastyczne, tyle że od niej przepisu nie uswiadczysz, bo ona "z głowy i na oko" robi:D, a ja poczatkuje i muszę mieć wyłożone jak krowie na rowie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczko//:) Ale jak będziesz gotować botwinkę: z liścia + korzeń, to liście daj na sam koniec a buraczka drobniutko skrój albo zetrzyj na grubym oczku bo małpiszon długo się gotuje. Niektórzy gotują go oddzielnie, ja po prostu daję go na samym początku a liście po prostu na końcu. :) pozdrawiam wszystkich 🌻 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmm, botwinka - mniam! Uwielbiam taką "badylową" zupę :) moja babcia to jeszcze ze szczawiem to robi - pychota po prostu :) margolcia - bardzo mi miło, że przepisy się podobają i za tą rubryczkę, hehe A mnie wczoraj w szkole tak przewiało i dzisiaj aby leże plackiem na łóżku i się pocę - masakra! Dawno mnie tak nie rozłożyło :( Życzę miłego dnia i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantanamera - wreszczcie jesteś przyjaciółko!!! No ale jak widzę miałaś super niedzielę:D- same pychoty Wam podano,a szczególnej ochoty narobiłaś mi na wołowinę👄 Emma - chłodnik też uwielbiam,skorzystam z twojego przepisu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka ,to bardzo przykre z tym przewianiem>Bardzo Ci współczuję,minie to też często dopada.Smaruję wtedy bolące miejsca maścią naproksen lub rub arom i biorę tabletki mydocalm - forte (wyłącznie na receptę) i po kilku dniach przechodzi.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia,trzymam kciuki!!!!!!!! -Wiesz co wspaniały ten sposób Twojej babci! Z tym szczawiem do botwinki,na pewno będzie to lepszy zakwaszacz niż cytryna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×