Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Ja już o 5,30 latałam po ogródku.Zasypywałam kopczyki kreta w kukurydzy,truskawkach i bobie.No uwziął się na mnie gościu.Co rano produkuje po -30 kopczyków.Zasadziłam też cynii i goździków , mam jeszcze dużo flanc w foliaku.Aksamitki zostawię na jutro,ponoć ma popadać.U nas też ładnie,słoneczko świeci superaśnie,zapowiada sie fajny dzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka , masz u mnie tysiąc plusów za tą stronkę z przepisami!!!! Jest na niej całe mnóstwo (oprócz pyszniastych ciast)super przepisów na obiady,sałatki surówki i przetwory na zimę.Oczu nie mogę oderwać.Jeszcze raz dzięki.🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny! 🖐️ Zachęcona przez Margolkę też na stronkę polecaną przez Atramkę weszłam. O jea! Czego tam nie ma! :D Wspaniałości! Zobaczcie co na dzisiejszy obiad będę robiła. Wgląda, że to pyyycha! http://www.smaczny.pl/przepis,delikatna_rybka_w_koperkowo_czosnkowym_sosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolko, znowu upalny dzień nadchodzi, a Ty tak intensywnie pracujesz. Nie zapominaj o nawadnianiu. Kilka dni temu dobry na to sposób podawałam. Pamiętasz? Letnia woda. Po szczypcie soli, cukru i sproszkowanego imbiru. Sok z cytryny. I tę miksturkę cały dzień, małymi łykami trzeba popijać. Wspaniale zachwiany poziom elektrolitów wyrównuje i nie dopuszcza do takich sensacji, jakie Ci się właśnie przytrafiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj z samego rana Qanta!!!! 👄To z cała pewnością będzie pychota!!! Zaraz jadę na zakupy do miasta to kupię rybkę.Uwielbiam rybki.Mniam:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantuś - słoneczko, napój już wczoraj był w użyciu, jest super,dzięki za przepis🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czułam się źle przez własną głupotę,zachciało mi się plewić ogródek i pracować pod foliakiem,gdzie temperatura przekroczyła 37 stopni.Nagrzałam głowę i stąd ta migrena, okropna była.Emma miała rację też w tym ,że człowiek jak nie zje normalnie jak trzeba(tylko tak jak ja w locie) to może odbić się to na zdrowiu.:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę! :):) Margoluś, człowiek się całe życie na własnych błędach uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantanamera🌻 Margolcia//:) Ostatnio wyczytałam taką śmiałą poradę, aby wykorzystywać krecie kopczyki na potrzeby ogrodu. Ta wywalona warstwa przez kreta jest najżyźniejszą i jakby sterylną, bo kret pozjadał wszelkie insekty. Polecają gorąco do wykorzystywania ich na rabaty :) A zasypywać można taką luźną co jest pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22031959
Witam🖐️ Qanta twierdzisz, że napój do picia jesttaki zdrowy? bo ja też bardzo często mam migreny. A właśnie gdzieś czytałam, ze imbir likwiduje mdłości. Musze cos takiego zrobić do picia. Pozdrwiam miłe panie i przyjemnego dnia zyczę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22031959, witamy! :):) Przepis na ten napój wyczytałam kiedyś na Kafeterii. Jakaś kobitka pisała, że to Jarosław Kret podróżując w tropikach w ten sposób wyrównuje niedobory mikroelementów. Zapisałam to sobie i od lat kilku w porze upałów stosuję. Na mnie to działa. dobrze się czuję. A tu wklejam ciekawą stronkę. O dobroczynnych właściwościach imbiru to rzecz. http://mamzdrowie.pl/imbir-wlasciwosci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - tak też robię ,kupuję trochę ziemi w sklepie ogrodniczym i mieszam ją z ziemią z kretowisk, mieszam i sadzę kwiaty w donicach i skrzynkach.Jak sieje np. marchewkę czy pietruszkę lub ogórki , to przykrywam taką właśnie świeżo wyrytą- puchatą.Ale ten mój gościu to już przesadza, niszczy mi marchew ,truskawki podsychają, bób też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanciu! rybka kupiona i już zrobiona wg przepisu - pychota!!! Kupiłam dorsza.A ty jaką robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia//:) Nie ma metody na kreta, ale ja wymyśliłam coś takiego i z czasem to działa. Kret przyłazi tam gdzie jest jedzenie, jedzenie jest najczęściej w żyznej glebie, więc warto sprawić, aby jeszcze żyźniejsza od naszej była za płotem ;) Jak robisz kompostownik to z dala od warzywników i rabatek, jak najdalej od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Cieszę się, że stronka się przyda :) Ja zrobiłam już pierwsze ciasto i, ku mojemu zaskoczeniu, wyszło bardzo dobre :) oto przepis: Ciasto: 5 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanki mąki pszennej szklanki mąki ziemniaczanej 1 łyżeczki proszku do pieczenia 25 dag margaryny Nadzienie: 1 kg jabłek 1 kisiel cytrynowy 3 łyżki cukru Do dekoracji: cukier puder Sposób wykonania: Jabłka obrać i pokroić w ósemki. Smażyć z cukrem około 15 minut. Ostudzić, dodać kisiel w proszku i dokładnie wymieszać. Białka ubić, dodać cukier, a następnie żółtka i dalej ubijać. Mąkę pszenną, ziemniaczaną i proszek do pieczenia połączyć, dodać do ubitych jajek. Następnie dodać roztopioną gorącą margarynę i wszystko razem delikatnie wymieszać. Połowę ciasta wylać na wysmarowaną tłuszczem prostokątną formę o wymiarach 25 na 36 cm i wstawić do nagrzanego piekarnika do 180 C na 15 minut. Na podpieczone ciasto wyłożyć jabłka i przykryć pozostałym ciastem. Całość piec przez 45 minut. Ostudzić i posypać cukrem pudrem. Banalnie proste i naprawdę bardzo dobre i delikatne :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu inne strony: www.przepisy.net www.wielkiezarcie.com www.mojeprzepisy.pl Na razie Wam wystarczy, bo nie odejdziecie od komputerów :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmuś - u mnie to nie wypali, za płotem "latają" kury i kaczki i gad najwyraźniej się ich boi, bo za płotem nawet jednego kopczyka nie ma , wyżywa się tyko na moim ogrodzie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka - nie znęcaj się już nade mną ,ręka już mnie boli od wpisywania w zeszyt przepisów z tamtej stronki.A tu następne - litości!!!!! No a to ciasto z jabłkami- ja uwielbiam wszystkie ciasta z owocami.Jeść mogę bo wagę mam książkową.Na niedzielę robie właśnie to 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość achha
fajny temat. Tylko sie obawiam że rozmyje się w codziennych pogaduszkach o niczym . Tak jak już wiele topików w kafeterii. trzymajcie sie tematu to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka - w takim razie przepraszam, już więcej nie dam :P A jak zrobisz ciasto to zdaj relację :) Ja użyłam gotowych jabłek ze słoika (takich z brzoskwiniami od razu), ale następnym razem dam więcej. Zwykłych też podobno można dać więcej - będzie "lepsiejsze" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka- żartowałam!!!! Super te linki.Jeszcze raz dziękuję.Są tam przepisy na ciasta,które mi się dawno temu zawieruszyły.Teraz z chytrości spisuję i spisuję, przepis za przepisem.Jeden zeszyt zapisany ,zaczynam drugi.🌻.Qanta też zachwycona - obie z tego linku zrobiłyśmy rybę - pychota wyszła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
achha - atramka ma rację !!! Czasami chce się człowiekowi tak zwyczajne,pogadać o różnych sprawach ważniejszych i mniej ważnych.Takie pogaduchy o codzienności,miło nam będzie jak zechcesz dołączyć do tych pogaduch.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta z Mazur
No pewnie ze fajno czasem tak se pogadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość achha
tylko żeby te pogaduchy nie przesłoniły głównego tematu. trzymajcie sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różnie to bywa
A ja uważam,że o to autorce chodzi! Pogadać,powymieniać się spostrzeżeniami,przepisami,coś doradzić i rad wysłuchać.A przede wszystkim mile porozmawiać(pisemnie) z fajnymi dziewczynami jakie tu się wpisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkim :) panienki moje kochane a gdzie jest topik kogo lubicie akto was drazni zlokalizowac nie moge ja dzis na obiad robie cielecine z mlodymi opiekanami ziemniaczkami do tego salatka z pora ze smietana w zeszlym miesiacu bylam w rewelacyjnej restauracji gdzie jadlam fantastyczne przegrzebki w sosie z pora no pyszotka mialo jedno wade smierdzialo strasznuie malizna ale smak zniewalal mam nadzieje ze wuydebie przepisod wlasciciela owoce morza uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×