Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość Joela
atramko -może do tych niecierpków dosadzisz jakieś zwisajace o ozdobnych liściach ? są bluszczolistne ,komarzyce itp i dobrze rosną w cieniu .A begonie zwisające są oczywiście .Mają mniejsze kwiaty ale jest ich sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak chyba zrobię, a petunię wsadzę gdzie indziej, bo inaczej bym sobie nie darowała - tak się w nich zakochałam :) Pojutrze pojadę na targ i zobaczę, co w ogóle będzie, bo planować to sobie można... :P Zmykam myć dzieciaki, bo tak mi się umorusały kredą na podwórku, że chyba do wieczora mi zejdzie "doczyszczenie" ich, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"pisać, co robicie dzisiaj" - napisałaby ale cały dzień dziś "latam" jak kot z pęcherzem!!!! Więc zbyt późno przeczytałam.Ale powiem Ci co na jutro będzie.Zupa fasolowa i placki ziemniaczane ze śmietaną.W NETTO była promocja na młode ziemniaki 1,99 zł za kg to sobie jutro z nich zaserwuję.Jadłyście kiedyś placki ziemniaczane zapiekane z serem pleśniowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piątek robimy imprezę dla radnych.Zamówili właśnie takie zapiekane placki z pleśniowym serem.Smaczne są.Nie raz robiłam zapiekankę z ziemniaków z serem ale placków nie.Moja koleżanka to ma pomysły!!!!! Planuje też zupę cebulową,kluski śląskie z cielęcym gulaszem i co do innych brakło nam pomysłów.Ja tradycyjnie zrobię roladę łososiowo- szpinakową i kilka sałatek oraz krokiety z pieczarkami i żółtym serem,upiekę karkówkę i schab.Może Wy dziewczyny macie jakieś fajne pomysły , co takiego oryginalnego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
margolka zróbcie sałatkę z brokułów i sera feta oryginalna jest i smaczna):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolka ale mi smaka narobilas na ta piatkowa impreze Napisz gdzie to przyjade i spal;aszuje wszystko co tam miec bedziecie :D A tak w ogole dzien dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"i ja też i ja też was" , kacia - witajcie z rana:D👄 - ta sałatka z brokułów i sera feta jakoś nie wychodzi mi najlepiej(brokuły jakieś kapciowate) i sos nie najlepszy!!!Coś robię źle i wolę z nią nie ryzykować!!!! Kacia Ty jesteś pomysłowa dziewczyna - co byś jeszcze na taką imprezę podała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekaj bo ja z rana malo kontaktuje :D Cebulowa jest swietna uwielbiam ale bardzo rozgrzewa na takie upaly czy ja wiem? Botwinka moze albo chhlodnik jakis ewentualnie barszczyk czerwony z pasztecikiem lub krokietem :) Placki ziemniaczane z serem plesniowym rewelacja nigdy nie robilam ani nie jadlam ale brzmia pysznie o przepis bym bardzo prosila Krokieciki tez moze pieczarki faszerowane albo koreczki ;) no i salatka grecka albo szopska :) Moze tez schab gotowany w folii na goraco z sosem chrzanowym? U mnie schodzi blyskawicznie i na zimno tez mozna dodac do kanapek polozyc na polmisku z wedlinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta rolada szpinakowo lososiowa to poezja :) Kluski slaskie uwielbiam nad zyciem z cielecinka bajka ;) margolka moze zamarynujesz karkowke ( sos sojowy troche czerwonego wytr wina np sophia sol ziolowa papryka slodka pieprz kolorowy chili i szczypta lubczyku ) najlepiej marynuj cala noc i poloz na grilla ja tak robie :) a co do przepisu na schab jak bedziesz chciala wal smialo na topiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze nie ma sezonu na kurki jeszcze w chalupie mam przepis ktory wydebilam od szefa kuchni w jednej restauracji w krakowie mianowicie jest to cielecina pod pierzynka z sosu kurkowego podana ze szparagami i ziemniaczkami opiekanymi :) kurek sie doczekac nie moge uwielbiam nad zycie pyszna jest jajecznica z kurkami cebula i pomidorami oraz poledwiczki wieprzowe z kurkami i pomidorami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciulek :D ta sałatka szopska - jak się ją robi? Zrobię jeszcze białą kiełbasę swojską w cieście francuskim, a może zamiast zupy cebulowej żurek , krokiety to już pewnik,sałatka z pieczarkami i wędzonym udkiem kurczaka też,rolada łososiowo-szpinakowa też,tradycyjna sałatka warzywna.Może jakiś oryginalny przepis na śledzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelotem życzyć miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flaki świetny pomysł :) Osobiście nie lubię ale wiem, że zawsze i wszędzie cieszą się ogromnym entuzjazmem smakoszy :D A może letni bigosik? Ostatnio jadłam na pikniku, ogromna kolejka się do niego ustawiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I szaszłyki ale sporo dłubaniny przy nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sledzie robie np tak platy sledziowe mocze w zimnej wodzie odsaczam w drobniutka kostke kroje cebule czerwona i biala drobniutko szatkuje zielona pietruszke sledzie zalewam olejem na tym ukladam warstwe cebulek pomieszanych z pietuszka minimalnie skrapiam sokiem z cytryny :) znow zalewam niewielka iloscia oleju mozna delikatnie posypac pikantna czerwona papryka i fiuu do lodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka ale zurek jest z biala kielbasa no i biala kielbasa w ciescie francuskim?? Moim zdaniem albo albo ja bym jednak radzila czerwony barsz z pasztecikiem ;) ale oczywiscie sama zdecydujeszz co do salatki szopskiej 4 dojrzałe pomidory (pokrojone w ósemki) 1 duży, zielony ogórek (pokrojony w kostkę) 4 cebule dymki (pokrojone w piórka) 1/2 pęczka natki pietruszki (drobno pokrojona) 1 duża papryka (zielona lub czerwona) (pokrojona w drobną kostkę lub cienkie paski) 200 g sera szopskiego lub feta (przeciśnięty przez praskę lub przetarty przez sito) 8 łyżek oliwy z oliwek 1 łyżeczka octu winnego sól ale mnimmalnie pieprz Wszystkie składniki oprócz oliwy, octu, przypraw i sera układamy w ozdobny sposób na talerzu. Doprawiamy i posypujemy serem feta. Możemy ozdobić natką pietruszki i oliwką. ja korzystam z tego przepisu ;) tu nic nie kombinuje po swojemu i nie udziwniam hmmm az dziwne jak na mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawa na poranne otwarcie oczka i na lepsze myślenie? Bardzo proszę! 🌼 (_)> (_)> (_)> 🌼 Łyk, łyk... i już lepiej! Prawda? :D Margolko, na przyjęciach u moich dzieci furorę robią roladki z piersi kurczaka szpinakiem nadziewane. A pomidory z mozzarellą i bazylią zawsze przecudnie i tak bardzo wiosennie wyglądają. :) http://zaczynamkucharzenie.blogspot.com/2009/06/pomidor-mozarella-bazylia-oliwa.html http://www.youtube.com/watch?v=aA88kWosnYw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz robisz krokiety margolka to zrob czerwony barszczyk po co sobie robic wiecej pracy ;) albo poledwiczki w sosie kminkowo-musztardowo-smietanowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmi i kacia dzięki kochane:classic_cool: wg wskazówek emmi zrobię bigosik z młodej kapusty a wg kaci śledzie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qantanamera :D 👄 myślę ,że faktycznie lepsze będą pomidory z fetą niż ta moja porażka z brokułami - dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dla Wszystkich! :):) Margolko, dla mnie sałatka z wędzonym kurczakiem jest najlepsza ze wszystkich jakie świat wymyślił. I taka bajecznie prosta. -Wędzony kurczak bez skóry(pierś wg. mnie najlepsza) -Dwa woreczki ryżu -Po puszce ananasów i brzoskwiń -Namoczone rodzynki -Odrobinka majonezu I finito. I niebo w gębie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaciaa ma świętą rację. Skoro krokiety, to czerwony barszczyk i finito! To zupełnie wystarczy i pyszne połączenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to Qanta tylko ode mnie zależało to tak bym,zrobiła ale moja koleżanka to nawymyślała takie menu udziwnione,że strach.Ona lubi dania nowoczesne,ja trzymam sie tradycyjnych i tak się uzupełniamy.Oczywiście krokiety bez barszczu to nie krokiety. Więc ja robię: bigos z młodej kapusty z duszoną karkówką i wędzoną piersią kurczaka i pieczarkami,zakwaszany cytryną,krokiety z pieczarkami i żółtym serem+ barszczyk ,śledzie wg kaci,piekę karkówkę i schab,kluski śląskie z cielęcym gulaszem,robię sałatki z pieczarkami i wędzonym udkiem kurczaka,tradycyjną warzywną,roladę szpinakowo-łososiową,pomidory z fetą,piekę sernik i robię rafaello.Koleżanka to już dziwadła typu placki ziemniaczane zapiekane z serem pleśniowym,filety z kurczaka (kieszonki faszerowane papryką) otaczane w ziarnach słonecznika i dyni ,zupę cebulową,pieczeń rzymską faszerowaną jajami,faszerowaną paprykę ,mielone kotlety faszerowane przepiórczym jajkiem i babki owocowe.Poza tym podamy owoce typu winogrona,arbuzy , lody na deser i jakaś jej wymyślna sałatka z mandarynkami ,ryżem i orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te placki z serem plesniowym sa ( sadzac z przepisu ) naprawde pyszne w necie znalazlam :) Robisz placki tradycyjnie ;) potem gotowe usmazone wkladasz na 5 mniut do piekarnika a na nich ukladasz ser plesniowy pokrojony w plasterki i wyjmujsze jak sie rozpusci ;) Mozna posyypac posiekanym drobno szczypiorkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolka dac Ci przepis na ten schab gotowany w folii? Duzo mniej roboty a wychodzi znacznie lepszy niz pieczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa cebulowa na te upaly to zupelnie nietrafiony pomysl wg mnie aczkolwiek ja uwielbiam ;) Botwinka chlodnik pomidorowa z nalesnikami i parmezanem bylaby lepsza wg mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i sie doczepie jeszcze margolka ale nie zlosliwie a moze zrobisz kotleciki z cieleciny a nie gulasz z sosikiem ;)? Ja takie niedawno mialam pyyycha patent mojego meza do takiego sosou o jakim pisze mozna dac kawalek pomidora cwiartke max polowe da sosowi aromatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka krokiety z pieczarkami salatki z pieczarkami bigos z pieczarkami zapieczarkujesz radnych na amen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×