Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

dziękuję za rady! :) oby to wszystko pomogło, bo już mi się to chorowanie nudzi - co dzień to "nowe atrakcje" :/ A tak z innej beczki - czy do pomidorowej mogę dodać pomidory takie w kostce gotowe z puszki zamiast koncentratu? Bo nie mam koncentratu a mam ochotę zrobić pomidorową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz mozesz pyszna jest pomidorowa z nalesnikami i ostrym serem ;) jakims plesniowym albo parmezanem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanta... - a o co chodzi z tą czekoladą do kawy? Bo pierwsze słyszę, a brzmi smakowicie :) Chodzi o czekoladę w kostce, w proszku czy jaką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaciaa - dzięki :) a z naleśnikami wypróbuję kiedy indziej, bo teraz mi się nie chce :( zresztą kucharka ze mnie taka, że... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na racuchy z jabłkami zbieram się już od tygodnia! Maślanka niedługo mi się przeterminuje i tyle będę miała z racuchów :D Ale może dzisiaj zrobię, jak dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam ;) zamiast makaronu czy ryzu smazysz nalesniki tradycyjne zwijasz je w cienki rulonik kroisz na waskie paseczki scisle ukladasz na dnie talerza za;ewasz pomidorowa na to dajesz kleks smietany wiejskiej odrobine bazylii lub oreganbo posypujesz starym zoltym serem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze słyszę, ale może być dobre :) bo i pomidorową lubię i naleśniki uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka- zrób na te zatoki (inhalację) parówkę!!!! Zagotuj kilka litrów wody,dodaj sporo świeżej mięty i zrób wyciąg,dodaj kilka łyżek soli jodowanej(dobra by była morska) ale ostatecznie wystarczy zwykła, do tego kilka kropli olejku sosnowego i 2 - 3 łyżeczki cynamonu i wlej gorącą miksturę do michy i pochyl nad tym głowę i powdychaj ustami i w miarę możliwości nosem.Pomaga na zatoki i uporczywie zatkany nos.Zupa z takich pomidorów będzie ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie musi być aż gorzka, każa jest dobra. Szczególnie powinni ją jeść kawosze, bo kawa wypłukuje z organizmu magnez i potas na przykład. Wszelkie złe samopoczucia a w szczególności zawroty głowy są przez kawę. Miłego dnia życzę, ja już ruszam w plener... :) 🖐️ Kącia//:) Podziwiam Twoją wiedzę kulinarną a przede wszystkim dar do dzielenia się nią 👄 Jesteś super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję WSZYSTKIM WAM :) inhalację zrobię, ale tylko z wody, mięty i soli, bo nic innego nie mam :( Ale i tak powinna pomóc, bo kiedyś robiłam tylko z wody i też pomagało - zupełnie o tym zapomniałam :) zupka już wstawiona, teraz robię dzieciom na drugie śniadanko chleb w jajku z patelni (takie proste a takie pyszne!) a potem biorę się za racuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klubie ale jeszcze bardzie grzaneczki na nich jajko sadzone w srodku keczup albo pomidor albo szczypiorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co? Mój mąż inhalacje z sodki często robił. Albo z Azulanu. Bardzo mu pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atramka - z tego co widzę to ty jakieś inne te racuchy robisz.Ja robię z ciepłego mleka,drożdży jajek i mąki + utarte jabłka i cukier oraz cukier waniliowy. A potem pudruję je lub jak robię bez jabłek , jem z konfiturą.A jak Ty je robisz?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia ja robię z maślanką: 2szkl. maślanki, 2 jajka, pół łyżeczki sody, pół łyżeczki proszku cukier waniliowy mąką 2 łyżki octu Do tego dodaję jabłuszka i wychodzą mi racuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo tak jak Ty, z dżemem lub nawet zwykłym cukrem - też dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też was
A jadłyście racuchy z musem truskawkowym lub jagodowym- pychocinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jadłam, ale sezon się zaczyna, także wszystko przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
a ja polecam na upał pyzy drożdzowe (te do gotowania na parze -kupuję gotowe ) polane musem truskawkowym (truskawki zmiksować z cukrem i smietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joela a gdzie te pyzy kupujesz? Bo od ponad roku przeważnie wszystkie moje zakupy zaczynają i kończą się na biedronce, bo mojemu M wiecznie spieszno :( A że mieszkamy na wsi i mamy jeden samochód to zakupy robimy niestety całą rodziną i nie mogę sobie na spokojnie pochodzić po sklepach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn "pampuchy" na to mówi i faktyczne są pyszne.U nas w takiej prywatnej piekarence,są jak domowe.A nie raz robię też do takiego musu , knedle z owocami.Ciasto takie jak na kopytka z niewielką ilością cukru, do środka albo kawałek ocukrzonego jabłka, śliwki węgierki ,kilku wiśni albo czereśni,truskawek.formuję kulki , na wrzątek , pokipią kilka minut i gotowe.Polewam właśnie takim musem lub zwyczajne śmietana + cukier.Pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popisałyśmy sobie o tych kluchach pampuchach,ze chyba na jutro nie wytrzymam i zrobię pierogów z truskawkami.A zaraz idę piec szarlotkę.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Pyzy drożdzowe u nas są w każdym większym markecie -Intermarche ,Lidl ,Tesco ,ABC .Nigdy nie pamiętam gdzie są najlepsze .Wkładam je na taki metalowy ruszt do garnka z gotującą wodą ,przykrywam i po paru minutach mam gotowe .Dobrze też smakują z mięsem i jakimś sosem.Nie chciałoby mi się robić ich od podstaw samej :-) T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Doczlapalam do domu upal nieziemski :) Zaraz roibie spaghetti mialo byc cos zupelnie innego ale mam pyszne miesko mielone a spaghetti bolognese po wielu probach modyfikacjach robie tak ;) Potrzebujemy marchewke cebule biala czosnek ( ja kocham maz tez wiec duzo 5-6 zabkow ),olej lub jeszcze lepiej oliwe z oliwek oczywiscie mieso mielone swieze pomidory sos wochester lub sos sojowy odrobinke mleka i czerwone wytrawne wino ja polecam poczciwa sofie z przyp[raw oregano bazyli sol ziolowa sol czosnkowa papryke ostra przypraw do miesa mielonego przypraw do spaghetti Na oleju szklimy posiekana drobno cebule i czosnek dodajemy drobniutko starta marchewke dajemy mieso wymieszane wczesniej z w/w przyprawami mieszamy na niezbyt duzmy ogniu Nastepnie przyprawiamy sosem mieszajac caly czas:) na samym koncu podlewamy niewielka iloscia mleka a nastepnie wina ;) ja tak robie i jest wysmienite podajemy z makaronem aldente i na koncu posypujemy startym swiezym parmezanem rewelka zaraz do kuchni zmykam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to przepis wg Gordona ramsaya zmodyfikowany przeze mnie o przyprawy :) sos wochester zamwaiam przez neta w zajefajnym sklepie gdzie maja cudne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zapomnialam o pomiodorach sparzone obrane ze skorki drobno posiekane podajemy w fazie koncwoej tuz przed dodaniem mleka i wina ;) wybaczcie to upal i kotka moja kochana dopomina sie pieszczot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
spadaj podszywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przyniosłam sobie pierwszą miseczkę czerwoniutkich truskawek z własnego ogródka.ludzie jak ja za nimi tęskniłam,synuś pruje ,aż mu się uszy trzęsą.Dziewczyny Wy też tak lubicie truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×