Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Witam:) U mnie Sahara - to już chyba norma na Dolnym Śląsku:( Brak czasu ,bo żniwa trzeba ogarnąć,rolnik ze mnie mini ale trochę zboża dla kur mam,więc zebrać trzeba.Trochę jeszcze ogórków konserwuje i kiszę.Sprawdziły się te moje późno posadzone i całkiem nieźle plonują. Mirabelek nie posiadam ale rosną u nas na bocznych drogach - takich wolnych od spalin,więc jak ochłodnie urwie na tę marmoladę,bo z pewnością jest smakowita.Pozdrawiam wszystkich:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mni popadało w nocy i wreszcie jest czym oddychać.Mam nadmiar cukinii i kabaczków,co wy z takim "problemem" robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy macie dziewczyny jakowyś pomysł na przetwory z brzoskwiń?Takie z syropu to już masę zrobiłam a dopiero 1/2 plonu przetworzyłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Margolka skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
Margolka66 dziękuję za zaproszenie to dla mnie zaszczyt,jak będę miała więcej czasu to oblukam ten temat od początku,na razie poczytałam kilka ostatnich stron.ktoś potrzebował przepisów na sałatki z fasolki szparagowej,ja latoś robiłam nowość u mnie fasolka w sosie podobnym do ryby po grecku:)jak ktoś reflektuje to napisze...bo nie chcę się narzucać jak niepotrzebne...jeszcze raz thx za zaproszenie i wytłumaczenie gruszek,na 100% zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsza reflektuję na przepis na sałatkę z fasolki,zostało mi jeszcze trochę,nie jest najpiękniejsza ale na sałatkę się zda.A te gruszki,o których piszecie to co? - z góry dziękuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
2 kg fasolki 40dag cebuli 40 dag marchwi 2 papryki 2 koncentraty pomidorowe 3 łyżki soli 6 łyżek cukru 6 łyżek octu 1 szklanka oleju pieprz 4 ząbki czosnku sposób przygotowania: Na oleju dusimy cebule i marchew,później dodajemy paprykę wymieszaną z solą i cukrem.Fasolę {2-3 cm kawałki}gotujemy 13 minut od zawrzenia.Odcedzamy mieszamy z resztą warzyw,dusimy.pod koniec czosnek (przeciśnięty) .nakładamy do słoików i wekujemy 15 minut. Ja dałam 1 konc.pomidorowy... DRUGA SAŁATKA 1,5 kg fasolki(ugotować w osolonej wodzie do półmiękkości pokrojoną na małe kawałki) 1 kg marchwi zetrzeć na dużych oczkach pół kilo cebuli w kostkę Marchew i cebulę dusić do miękkości w 8 łyżkach wody i 2/3szkl.oleju.odcedzić fasolkę,dodać 2 płaskie łyżki soli,3 łyżki cukru i 4 łyżki octu.wszystko razem połączyć i dodać 1 koncentrat pomidorowy.poddusić.jak już dobre w smaku to do słoików i wekować 10-15 minut. A gruszki to Margolka mi tłumaczyła na topicu PRZETWORY NA ZIMĘ...tam też zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Aneczko:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
nie ma za co:))czytam i czytam powolutku to forum ciekawe bardzo ciekawe...na stronie 300 ktoś chciał przepis na ciasto marchewkowe sprawdzone.nawet moja 9letnia córcia piecze to ciasto,i mam przepis na rogaliki z marchwi...są pyszne jak to komuś potrzebne to poszperam i wrzucę w wolnej chwili...bo niby żniwa wczoraj zakończone ale już sianowanie w planach...będę czytała i jak coś to udzielała się w przepisach które są u mnie wypróbowane...dziękuję za super atmosferkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu to ja poproszę na rogaliki przepis.Czy one są drożdżowe,takie u nas wszyscy domownicy uwielbiają.Aniu a może masz patent na rogaliki z ciasta francuskiego z masą czekoladową.Kupuję w Lidlu moim dzieciaczkom ale to drogo wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
niestety te rogaliki są tak jakby kr***e ale smaczne...ja mam takie swoje ciasto drożdżowe przepis podstawowy z którego robię rogaliki,faworki,jak trzeba to pączki,nawet piekę bułeczki z budyniem dla syna i z karmelem lub dżemem jabłkowym dla reszty...Rogaliki marchewkowe...200g startej drobno marchewki,250g margaryny,2 szkl.mąki,2-3łyżki cukru pudru...wszystko zagnieść(chciałam napisać wsio-tak jak u mnie na podlasiu:)i posmarowac marmoladą,zwinąć jak rogaliki i piec ok.30minut...a jeżeli chodzi o ciasto francuskie to aż wstyd się przyznać ale chyba tylko raz w życiu jadłam i średnio mi posmakowało...przerobiłyśmy z córką jakiś przepis na super kr***e ciasteczka,zwijamy je jak naleśniki z dżemem porzeczkowym lub jabłkowym,ostatni hit przyjęć...łatwe szybkie i dużo wychodzi...3 szkl.mąki,1 margaryna,2 łyżki śmietany i 3 łyżki cukru pudru...wsio:)zagnieść i robić cudka,koperty,pierożki,naleśniczki..piec aż się zezłoci...smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ania-ja uwielbiam francuskie. Dzisiaj wlaśnie zażeramy sie ,,Napoleonka,,prosty przepis 2szkl maki ,1masło i niecała szkl gęstej śmietany,posiekać nożem do połączenia.schlodzić-3godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuję tego przepisu na francuskie,ja zawsze robiłam ciasto maślane i podstawowe,i "wałkowałam" i schładzałam,i tak w kółko...trochę zabawy z tym ..teraz na "tapecie" kr***e ze śliwkami:D mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*k r u ch e :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg tego przepisu robiłam ostatnio francuskie z czekoladą - wyszło nieziemsko pyszne,zawinęłam z niego rogaliki z kostką czekolady gorzkiej każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
Te ciasto francuskie to po prostu podzielić na dwa upiec a potem przełożyć kremem ,tak?aha i wpisałam na topicu Ciasta palce lizać..mniaaaam, ostatni wynalazek Ciasto z ryżem preparowanym...zawsze piekę ciasta które podobają mi się wizualnie albo mają ciekawe składniki...szukam ich w necie,lub gazetach i od znajomych.MIŁEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zrobiło się smakowicie,ja jestem wielkim łasuchem i uwielbiam prawie wszystkie ciasta,nie lubię tylko tych z bitą śmietana.U mnie w domu najbardziej lubimy ciasta z owocami i wafelki domowej roboty,drożdżowe i serniki,mniam aż mi ślinka cieknie:) Aniu dederette.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
Witam u nas deszczowo...a jak u Was???pytanie do mądrych pań...która piekła ciasto ze szpinakiem???ja posadziłam w tym roku pierwszy raz super urósł,zjedliśmy:)niedawno dosiałam drugi raz i też urósł:)podoba mi się kolorek tego ciasta tylko wszystkie przepisy mówią o mrożonym szpinaku...dlaczego nie może być świeży?tzn.że muszę go pokroić,zamrozić i później dopiero piec ciasto???tak tylko się pytam bo może ktoś miał doświadczenie jakieś z tym warzywkiem...ciągle czyta się gdzieś o naleśnikach a dokładnie jak ten farsz przygotować?Margolka66 ja też jestem łasuchem:)lubię piec i jeść wszystkie słodkości...rurki,orzeszki,ule i inne wynalazki...a z bita śmietaną to tylko umiem 3 bita dla mojej córeczki...uściski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam bita smietanę,jako deser z owocami i do ciast.Napoleonka właśnie byla ze smietaną ,druga masa budyniowa. kiedyś robiłam pierogi z tego przepisu http://kuchniaaleex.blogspot.com/2012/12/szpinakowe-pierogi-z-kapusta-i-grzybami.html ..,ale do nalesników to szpinak obgotowuję miksuję z czosnkiem i solą dodaję skwareczki z boczku i jak przestygnie ser mozarele ,albo fette -wtedy doprawiam do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim.U mnie mocno popadało a teraz świeci słonko i zrobiło się dość ciepło:) Aniu też bardzo lubię szpinak,furorę robią roladki z łososiem lub szynką i ze szpinakiem.Pierogi ze szpinakiem,naleśniki,które robię tak samo jak dederette oraz dodaje go surowy do sałatek z dodatkiem sałat,szczypioru i pomidorów lub ogórków.Myślę,że śmiało możesz gotować surowy,nie koniecznie musi być mrożony.Ja korzystam z tego warzywka przez cały sezon gdy rośnie sobie w ogrodzie a zamrażam go wyłącznie na zimowe zapasy.Właśnie wczoraj dosiałam 1/2 opakowania,bo poprzedni chyba z nadmiernych upałów"wybił" w kwiat.Pozdrowienia zasyłam i miłego wieczoru życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja uwielbiam sos do makaronu ze szpinakiem :),do tego sery pleśniowe ,no ewentualnie topiony,a jak wersja light to śmietana,sporo czosnku,gałki muszk, i pycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie lubię szpinaku:p złe doświadczenia z dzieciństwa,kiedy zmuszano mnie do jedzenia brei szpinakowej przypominającej krowią kupę:o-a powiedzcie jak smakuje surowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
ja nigdy nie siałam szpinaku aż do teraz....właśnie jestem pozytywnie zaskoczona smakiem...niby sałata pomieszana ze szczawiem:)tak określiły moje dzieci....pokrojony drobno,z ogórkiem,pomidorem,sałatą i czym kto lubi wymieszany ze śmietaną i przyprawami...dla nas bomba....zawsze bałam się fasolki szparagowej aż nie spróbowałam teraz jestem uzależniona od smażonej w bułce tartej na ostro...:)warto się przełamywać i eksperymentować ze smakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
margola a co to za roladki ze szpinakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×