Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

pozdrawiam weekendowo 👄 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macham łapką, coś pustawo tutaj, wypoczywacie czy wprost przeciwnie, nadrabianie wszystkich zaległości? W sumie nic sie ciekawego nie dzieje...ups! przeciez olimpiada, trzeba kibicować. Na razie się rozgrzewam, sami swojacy-Dawid Kubacki nawet sąsiad:)pozostali skoczkowie i biegacze tez z okolic:) Pozdrawiam wszystkie nieobecne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa sprawa,musiałam skrócic znacznie wpis, bo został uznany za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka...ja zaglądałam ale nie miałam weny na pisanie...ocieliła się pierwsza nasza limousina,na którą czekaliśmy tyle lat...bysiek"Rysiek"urodziła się z paraliżem kończyn wszystkich...wczoraj poszedł do bysiowego nieba:(...tak płakałam że szok,nadal boli strata...człowiek stara się aby coś wychować,sprzedać rodzinę wykarmić a tu same kłody:(...to 3 strata w tym roku..tamten duży bysio co pisałam wcześniej,ciełuszkę lm trzeba sprzedać bo jałowa i strata a teraz Rysio:(...buuuuu.....wiem nie powinnam się żalić na forum prywatnym ale mam tylko Was a Wy mnie rozumiecie...pozdrawiam i ściskam na niedzielę...myślę o Was non stop...Ivuś zdrowiej,po obkładaj się kotkami niech wygrzewają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błąd na błędzie....sprzedać przecinek przed rodzinę...bo ja swojej nie sprzedam:) i forum publicznym miało być...jakoś ciężko mi się skupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek121
www.facebook.com/slodkikaprys Polecam do polubienia mojej strony.Możecie szukać natchnienia w dekorowaniu własnych tortów. Potrzebuję dużo polubień strony-pomożecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek121
www.facebook.com/slodkikaprys Polecam do polubienia mojej strony.Możecie szukać natchnienia w dekorowaniu własnych tortów. Potrzebuję dużo polubień strony-pomożecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, dlatego szanuje pracę rolników, tam nic nie da się przewidzieć a pracowac, inwestować trzeba ciągle. Trzymaj sie kochana, czasem tak bywa że czarna seria a potem dopiero błyska tęcza. Co do sprzedania rodziny to hmmm może teściową ? resztę zostaw:):) Ivuniu, jak zdrówko? faktycznie koty działają pozytywnie. Ściskam wiosennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iva
dzień dobry niedzielnie ,też zaglądałam,ale czasu na pisanie było brak,no i cosik łazi po mnie ,kości łamią i mięśnie ,i jakaś rozbita jestem,spałam chyba z 10h :) cięgiem szkoda,że nie machnęłam zdjęcia młodej,pięknie wyglądała, młodość to młodość,,,,ehhhh :) ...współczuję Aniu,kiedyś rozmawiałam ze znajomym,który rolnictwo traktuje jako zabezpieczenie swojej emerytury,a teraz robi coś innego,wziął się za hodowlę jakiejś rasy takiej niezbyt popularnej w Pl,typowo pod "steki" rozrasta mu się stadko,dokupił też kolejne od znajomej,bo jej mąż też rolnik hobbysta,nagle zmarł,ale ten mój znajomy też mi o stratach opowiada,może kiedyś się wybiorę popodziwiać jego gospodarstwo,choć to daleko,niedawno poznałam jego żonę-super babkę,ale tylko one ręce załamywała bo on ciągle inwestuje,a teraz lamborghini traktor jest w planie,choć się okazało,że może UE sporo dopłaci i można się zasadzić na "nówkę" ,oboje wykonują dochodowe zawody a i tak kombinują jak inwestować na swoją przyszłość ,,,emerytalną,choć śmiałam się,że mają sporą rodzinkę,to dzieci ich wspomogą kiedyś :D...Praktycznie zawsze i we wszystkim potencjalny "dochód" jest tylko potencjalny ,nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć,czy coś się nie wydarzy po "drodze" .Pozostaje tylko zakasać rękawy i znów mieć nowe plany,,,,będzie Aniu dobrze,musi być!Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate69
Jak nieraz slysze ze,przeciez na wsi to maja tak super ,,spia a samo im rosnie'' no idoplaty i drogie taki wszystko w sklepach to az jednym kiedys powiedzialam zeby sami sprobowali tego miodu.Znam ta prace i wieczny strach o plony o hodowle jak nie urosnie jak zdechnie i czlowiek zostaje bez srodkow.Moja siostra ma hodowle swinek ale zeby miec na dom i nie zalezec tylko od tego ma jeszcze swoja dzialalnosc bo z samego rolnictwa trudno sobie dac rade.Dlatego szacunek dla ciebie Aniu wielki - poradzicie sobie ...musicie.Bylam na dworze polazilam , miejsca sobie znalezc nie moge , obiadek zrobiony a sernik zjedzony zostalo tylko troche jablecznika .Dzis u mnie pusto w domku maz w pracy a starszy jeszcze zakuwa we Wroclawiu - mial byc latwy semestr mh.Pozdrawiam i dobrej niedzielki zycze bo u mnie tak jakos dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzurro
Jakie to przykre.Też kocham zwierzęta duże i małe i współczuje takiej straty... U mnie dalej ciepło,dziś nawet 10 st.,Też się obijam między kuchnią,ogrodem a tv.Jakaś rozleniwiona jestem od wczoraj,ale nowy tydzień,nowe zadania i obowiązki przed nami.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko bardzo Ci współczuję,choć ze mnie mini rolnik to właśnie dlatego nie hoduję większych zwierząt,typu świnka,krówka,zbytnio się do stworków przyzwyczajam i gdyby przyszło mi sprzedać a co gorsza pozbawić życia pewnie sama bym źle skończyła.Ma te swoje kurki,które u mnie mają dożywocie.Kiedyś miałam i kaczki i kogutki,ale dramat był z ubiciem:( Aneczko życzę Ci,żeby zły czas się skończył,żeby rodziły się sama zdrowe bysie i jałówcie a te dorosłe chowały się zdrowo i pięknie,podsyłam dobrą energię.Niestety taki los rolnika,u mnie też w polu od paru lat nic tylko straty.Głównie susza wykańcza plony:( Nie za bardzo lubię niedzielą,posprzątane,pogotowane,wafel zrobiony,smęcę,kręcę się - nie ma co robić:( Wczoraj koleżanki szwagier dał mi zajęcie - 35 szczepek żyworódki,to sobie pinkałam je w doniczki:) - macham łapką i niedzielnie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam niedzielnie.Ania wspólczuję,kiedyś trochę byłam rolnikiem,ale właśnie przez te wszystkie problemy przekwalifikowałam się.Trzymaj się i nie poddawaj. Zyworódka dobra na wszystko,akurat teraz przykładam ją do pękającej pięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️Witam...ogromnie DZIĘKUJĘ ZA DOBRE SŁOWO...i kciuki za mojego Kamila...to dziś o 10 pisze..nawet jak nie przejdzie to i tak jestem dumna,,,bo jest w 10%najlepszych w województwie:)z matmy...rosyjska ruletka z tym rolnictwem,pogoda,choroby od wsiego człowiek jest uzależniony:(...ale cóż raz lepiej raz gorzej...jak w życiu...buziaczki na nowy tydzień:)👄...i pamiętajcie o kciukach...z góry dziękuję za energię dla mojego matematyka:)***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iva
o matko i córko :D!!!to jak ja dzisiaj będę pracowała z tymi zaciśniętymi kciukami ?:P a tam powiem ,że przeszłam na nową religię i tak się skupiam :) ....wbrew pozorom jestem "śniętą rybą" ..głowa pęka i smarkata jestem,choć siedziałam w domu i się wygrzewałam,,,, brzydko u mnie,szaro,deszczowo od rana a teraz śniegiem "ciapie" ...podglądnęłam w tv,fajny sposób na sadzonki,tacka plastikowa,na tym rolki po papierze toaletowym,i je się wypełnia próchnicą,mam plan -mam "kradziony" bluszcz ,aż z nad morza go przywiozłam,długo nie chciał się zaaklimatyzować ale,że minęły lata to zdążył już pokryć ścianę budynku sąsiada ,,,pani w tv,teraz przygotowywała sadzonki i właśnie korzystała z tych rolek,w sumie to eko osłonka,która się w ziemi rozłoży.... ...u Gosi też podejrzałam pomysł z pudełkami po zapałkach-które są pojemniczkami na nasiona,a ja zbierałam dotychczas różne pudełeczka plastikowe,które trzeba było dodatkowo obklejać-opisywać, a potem i tak często gubił się opis,,,,,:O proste rozwiązania ,a działają !;) siedząc przez weekend w domu,"zaśmulana" zdążyłam przeglądnąć większość zdjęć,i zaplanować,że prócz pelargonii kupuję begonie -te pełne ,udają się na jednym tarasie ,takim lekko zacienionym,tylko minus,że zrzucając kwiaty strasznie brudzą,ale to już im wybaczę :) miłego dnia🖐️ no i te kciuki trzymam!!! buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuś melduj, żesz szybko jak tam zdolnej młodzieży poszło,bo sernik muszę piec i obiad gotować a z zaciśniętymi piąstkami to trudne,chyba nie chcesz,żeby mnie moje chłopaki pogryzły z głodu:) Ivuś fajny patent na eko doniczki,spróbuję go w uprawie pomidorków - buziak za to:) Pozdrawiam wszystkie kobietki w nowym tygodniu.U mnie prawie wiosennie,cieplutko i słonecznie - a mnie nie wiedzieć czemu od rana dyńka boli niemiłosiernie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ania03:)🌻all my kobietki...wyniki późną nocą..ale wielgachne THXY za kciuki...można puścić:)gotować,iść do pracy:P...napiszę jak tylko dowiem się jak poszło...👄...Wszystkie jesteście The Besty:)...🌻Margoll,🌻Ofcia,🌻Iva,🌻azzurro,🌻alia19,🌻sate69...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu,jakiekolwiek będą wyniki to każdy będzie sukcesem syna, pogratuluj mu:) Ivusia wyczuła wiosnę, ja chyba tez, bo skupuję nasionka :) Akurat dzisiaj spadł śnieg, ale nic to:)słoneczko takie bardziej wiosenne, nawet brudne okna lepiej widać:)Margolko, nie pogryza ,bo kto by im takie pyszności serwował:)A tak przy okazji macie jakis wypróbowany przepis na tartę z pieczarkami,serem i szynką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iva
telepce mnie ,dreszcze mam ,w ogóle jakieś kaprawe w pracy chodzimy wszystkie :O ...Ofcia to już nawet delikatnie mi poradziła by o testamencie pomyśleć ...hmm.....niewiele tego jest,prawie nic,a to i pisania za wiele nie będzie :P pozdrawiam ciepło,dobrej nocy pa p.s czy aby te rolki papierowe pod pomidory nie za małe?średnica chyba kiepska,ale zawsze można spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Koleżanki ! Znalazłam ciekawy filmik który zmienia nasz wizerunek kobiety przy garach. Może tak jak ja wspieracie takie akcje ? DOSYĆ NARZUCANIA NAM NASZEJ ROLI ... youtube.com/watch?v=fpdtp9iDWB4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani powyżej z tym to nie do nas - my akurat lubimy gotować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gotowac,sprzątać,prać,prasować(yyy mniej) ,ja to nawet lubię być miłą kicią w łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadnę jeszcze dobrej nocy Wam pożyczyć,cobyście dziewczyn same kolorowe sny miały:) Ivuś ,bo się do Ciebie udam i uszy poodgryzam,jak będziesz tu o testamentach wypisywać.:o - pomidorek jeden to z pewnością się z mieśc***otem go wraz z rolką do ziemi machnę i nie będę musiała kilka razy gada pikować:) Ofciu ja tam jakoś specjalnie tej tarty nie szykuję.Na ciasto zużywam czubatą szklankę mąki,2 żółtka,1/2 kostkę miękkiego masła i 1/2 łyżeczki soli,Smażę pokrojone w grubszą kostkę pieczarki razem z pokrojoną w małą kostkę cebulą dosmaczam solą i pieprzem,podlewam to potem wodą,aż będą miękkie,ścieram ok.15 dkg żółtego sera,połowę sera mieszam z 3/4 szklanki śmietany kremówki,dodaję 2-3 łyżki zmielonych na proszek suszonych pieczarek też je doprawiam solą i pieprzem.Kroję drobniutko szynkę wędzoną(prowansalską - tak z 5 dkg),Ciasto do foremki,nakłuwam widelcem,podpiekam parę minut,na podpieczone wykładam pieczarki z cebulką,na to szynkę a na to wylewam śmietanę z serem,na to reszta sera. Jeszcze raz miłych snów i dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jestem Anka :) Ostatnio szukałam szybkich i łatwych przepisów na fajne potrawy. Znalazłam bloga www.kuchniasingla.pl Muszę przyznać, że kilka przepisów już sprawdziłam i się naprawdę sprawdziły :) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te rolki po papierze toaletowym nie są dobre-sadziłam do nich sadzonki papryki i sadziłam też do pojemniczków po śmietanie,jogurcie-te w plastikowych rosły jak należy a w rolkach zżółkły i skarłowaciały i przestały rosnąć-widocznie karton jest czymś nasączany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iva
gdzie ta Ania z wiadomościami?:) bo już przeleciałam przez garnek ,fejsa ,i wpadłam tu i nic :( ..co do tych rolek,to pani gościu myślę,że dobrze 'kombinujesz" bo żeby uzyskać biały papier toaletowy odbarwia się go chemikaliami,a barwi kolejnymi i drukuje we wzorki ... więc jeśli już to po zwykłym eko,te "tutki" się nadają,choć mam mnóstwo takich jednorazowych doniczek po kwiatkach,bo bywa ,ze kupuję tonami :P,więc może jednak skorzystam z nich skoro tak to działało na rośliny niekorzystnie ...wczoraj zjadałam tonę oponek ,,,tak a'konto już końca karnawału :),czuję się lepiej,więc pędzę spalać kalorie :) i odwołuję pisanie testamentu :D pozdrawiam pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdurne plastikowe święto :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koleżanki:) Fajnie Ivuś,że udało mi się Cię przestraszyć,bo pewnie uszy Ci się jeszcze przydadzą:) Ania mam policje po Ciebie wysłać? To my tu czekamy,ręce po kciukach rozmasowujemy a Ty nam gdzieś się zagubiłaś:) - szkoda,że "upadł na ryjek" patent z eko doniczkami:( wygodne się zawały być:) ale kiedyś w sklepie widziałam coś w te ciapki,to sobie poszukam:) Buziaki wtorkowe:)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azzurro
Piszę po raz trzeci...bo dwie poprzednie nie doszły! Tartę robię na cieście francuskim i podobnie jak Margolka,tylko zamiast śmietany kremówki dodaję zwykła lub jogurt rozmieszany z 2 jajami i przyprawami.Na wyniki -myśle o młodym matematyku- trzeba pewnie poczekać kilka dni,ale to sukces już jest wielki,żeby reprezentować województwo! Pozdrawiam.Mam nadzieję,ze do trzech razy sztuka w tym wypadku się sprawdzi i dojdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też robię tartę na cieście francuskim,wykładam je na wysmarowaną tłuszczem foremkę,dziabam widelcem,ale już nie podpiekam.Pieczarki kroję w plasterki i smażę z cebulą. do miękkości,studzę i mieszam z tartym,żółtym serem.doprawiam solą i pieprzem i odrobiną pieprzu ziołowego,wykładam na ciasto,przykrywam paskami ciasta w formie kratki,smaruję rozbełtanym żółtkiem i posypuję wierzch sezamem. Piekę na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×