Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Gość globus
A ja wpadam do Was z drugą małą czarną. U w domku robota wrze!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Nasze Towarzystwo zapracowane. Ja też byłam:) za darmo nie ma nic. Odkładałam to co miałam zrobić , na jutro:) naodkładałam cały stos:) wystarczył jeden dzień i przepędzenie ...kolegi lenia ...żeby wszystko było po staremu. Już jest po staremu. Żeby tradycji stało się zadość, polał deszcz dwa razy , krótko ale rzęsiście. Ze swoimi planami jestem już na dzień jutrzejszy : zakupy , te których nie lubię:( jednak też muszę pokonać tę niechęć :) Pozdrawiam hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
PSZCZÓŁKI Brzęczą pszczółki nad lipiną , Pod błękitnym niebem ; Znoszą w ule miodek złoty , Będziem go jeść z chlebem. A wy , pszczółki pracowite , Robotniczki boże , Zbierajcie wy miody z kwiatów , Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki , Chciałbym ja wam sprostać , Rano wstawać i pracować , Byle miodu dostać ! Wiersz Marii Konopnickiej. Wkleiłam go nie bez przyczyny. Lubie rozmawiać ze znajomym , który dla przyjemności przy domu ma malutką pasiekę. To jego hobby. Każdego dnia obserwuje pracowite pszczółki. Dla mnie mało wiedzącej na ten temat, to prawie bajka . Mam zapewnioną lekturę na jesienne wieczory. Pożyczył mi książkę, wiedza podstawowa o pszczołach. Jak jest możliwe , aby były tak kapitalnie zorganizowane i BARDZO MĄDRE, dla mnie rzeczywiście wydaje się ich życie bajką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Pszczoły Pszczoły ciężko pracują i swoje gniazdamiodują, pyłek ,nektar zbierają i kwiaty zapylają owoce się zawiązują i złocisty miodek produkują lecą tu lecą tam i zbierają każdy gram. Kwitnie jabłoń , kwitnie wiśnia ,łan rzepaku kusi naprzód pszczoły, pszczółki niestrudzone przyjaciółki takie hasło pada choć tam nikt nie.gada. Lot godowy matki choć nie kwitną kwiatki taki zwyczaj taka pora co by wybrać inseminatora. Robotnica czy strażnica bronić matki jest gotowa . W ulu brzęczy w ulu szumi lecz.czujności nie przytłumi. Człowiekowi miód smakuje jednak niepotrzebnie pola chemizuje. Czas płynie szybko , czas płynie miło a naszym pszczołom się pogorszyło. Dwadzieścia , czterdzieści lat wytrzymały i tym rokiem popadały. Rodzin mało się zrobiło aż..serce mocniej zabiło. Kto zapyli , kto osłodzi ,kto naturę wynagrodzi. Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli jak ta złota kropla zdrowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Pszczoły rozmawiają ze sobą. Czasem z radości śpiewają. Pokazują i mówią, jaka będzie pogoda. Gdy zbliża się deszcz, wtedy się spieszą, są podenerwowane i nie wolno im przeszkadzać, to krotki urywek z opowiadania o pszczołach. Wczoraj również usłyszałam, że pszczoły śpiewają i można to wychwycić ludzkim słuchem❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tata miał 4 ule na działce , zawsze mieliśmy swój miód. Ale ja mialam pecha- często mnie gryzły dlatego jako dziecko szłam na działkę ze strachem.Miód lubie:0 Jutro na 9 .3o idę na rozmowę. jeśli się uda mam nadzieję ,że pensja będzie większa niż w poprzednim przedszkolu i na czas. Pogoda się poprawiła , świeci słońce i jest ciepło. Na razie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
MARYLKO! Też dowiedziałam się wczoraj,że pszczoły czują kto się ich boi, dla tego atakują.Oczywiście , ja też się boję:D BARDZO MOCNO ściskam kciuki ....MUSI SIĘ POWIEŚĆ. Buźka dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
:D Hej Kobietki :D Pociągowa Agencja Prasowa donosi,że dzisiaj mija 65 lat od zaistnienia >>BIKINI:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladam fajny film. Wpadłam na moment - powiedzieć DOBREJ NOCY - u mnie dzisiaj 25 st.tak akurat,ale duchota jakaś i wiatrzysko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżdziłam na rowerze przez półtorej godziny . Co zauważyłam mnóstwo ludzi - wiek 40- 65 lat. Na rowerach, marsz przy kijkach.Młodsi na rolkach. Cha Polacy zaczynają dbać o zdrowie ! To dobrze :)Mniej wydamy na lekarstwa. Szkoda Livio , że nie napisałaś jaki film oglądasz. W telewizji ostatnio byle co , same powtórki. C.v. przygotowane - zastanawiam się co ubrać? Elegancko czy sportowo? wstanę rano to będę wiedziała :) Miłego wieczoru ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj MARYLKO! Ubierz się w to w czym czujesz się dobrze, wtedy będziesz sobą. Bardzo mocno trzymam kciuki. Ostatnio widziałam starszego Pana, który przy pomocy wnuka uczył się opanować deskorolkę. Razem z M biliśmy mu brawo i chwilkę porozmawialiśmy. Powiedział ,że bardzo chce się nauczyć, ponieważ czuje,że jest to wielka frajda. Wszystko jest dla ludzi. Pozdrawiam. Ja tym czasem zapraszam na kawę , dzień wydaje się być senny. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka miłosc rodzi
W jednej ze szkół w nigeryjskim mieście Gombe chrześcijańska nauczycielka uczyła muzułmańskie dzieci. W dniu, w którym przeprowadzała trudne egzaminy, obrażeni na nią podopieczni oskarżyli ją o"zbezczeszczenie Koranu". Kobieta została wywleczona z klasy na boisko szkolne. Tam dzieci dokonały na niej zbiorowego linczu. Rozwścieczony, krzyczący "Allah Akbar!" tłum długo bił i kopał leżącą nauczycielkę. Według nigeryjskiej gazety "This Day" konającą kobietę podpalono. Co roku na całym świecie dochodzi do tysięcy zbrodni na wyznawcach Chrystusa. Zarówno duchowni, jak i wierni są zarzynani, bici, topieni, kamienowani i paleni. Nie pozwala się im praktykować wiary, wtrąca do więzień i obozów koncentracyjnych. Na porządku dziennym jest palenie świątyń. - Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Ico ciekawe, padają ofiarą wyznawców tych religii, które powszechnie uznawane są za najsilniej dyskryminowane: muzułmanów, hinduistów czy buddystów -powiedział "Rz" dr Grzegorz Kucharczyk, autor książki "Pod rządami półksiężyca" (wydana przez Christianitas). Krzyż to zakazany symbol Szczególnie w krajach muzułmańskich chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Na terenie Arabii Saudyjskiej zabronione są nawet prywatne praktyki chrześcijańskie. Za posiadanie Biblii grozi zaś aresztowanie przez specjalną policję religijną. Doszło nawet do tego, że tamtejszy rząd zwrócił się swego czasu do skandynawskich ambasad, aby nie wywieszały flag narodowych… bo widnieje na nich symbol krzyża. Grzegorz Kucharczyk zwraca uwagę na zaskakującą asymetrię. -Arabia Saudyjska pakuje miliony petrodolarów w budowę meczetów w Europie. Jednocześnie nie dopuszcza nawet myśli o tym, żeby pozwolić na zbudowanie na swoim terenie kościoła -podkreślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane dziewczynki. Mam nadzieję że teraz mi się powiedzie i moje pisanie nie zniknie.Wczoraj Była nawałnica ,prawie cały dzień.Lało niesamowicie pełnym niebem.Takiego deszczu jak żyję nie pamiętam. Mario bardzo mocno trzymam kciuki.Wierzę że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...pewnie już jesteście od dawna na nogach. Robię kawusię w wielkich kubkach. Marii - powodzenia. dla pozostałych Pań też....też..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
LIVIO! Kawa , bardzo chętnie , jestem ospała :) 1 2 3! To co napisałaś aż mnie wystraszyło. U mnie dzień był spokojny, choć dwa razy polało mocno ale krótko.Na dzisiaj słyszę prognozę deszczową. Jutro na południu ciepło nawet bardzo ciepło i co??? znowu starcie ciepła z zimnem i burze????? Co to się POROBIŁO z naszym klimatem:) Miłego i dobrego dnia dla wszystkich. Mam przed sobą wyjście na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry. Już pisałam i wcięło internet. Pochmurno i 18 stopni .Pewnie zaraz będzie padac. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że już mi nie wcina.Znowu zaczęło lać.Tak jak wczoraj.Pada także nie widać ulicy.Dzisiaj spokojniejszy dzień w pracy.Piję więc z Wami kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
1 2 3! Więc pijemy ją razem. Ponieważ u mnie na razie nie pada , wyjdę po zakupy , po nich zapraszam na deser:) Hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteści - jak fajnie. Mam potrzebę pogadać . U mnie jak zwykle - cieplo,słonecznie i duszno... nachodzą mnie dzisiaj psychologiczne mysli..ot takie sobie,próbuję nadać sens czemuś co powinno mieć sens :) Przerabiam dzisiaj w glowie moje stosunki z rodzeństwem. Wszysycy jesteśmy wiekowi - ale czy mądrzejsi?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARII - film oglądałam na HBO o autyżmie.Tytuł nie znam - jak zwykle. Tak analizując - to świat do przodu najbardziej pchają Ci ludzie dla innych "nienormalni". to film na faktach - o kobiecie z tyt.profesorskim. Fajnie było pokazane - jak Ona wiadzi świat. Pracowała przy zwierzętach,szczególnie przy krowach chodowanych dla orzetwórstwa na mięso. wydawałoby się makabra. Jej spojrzenie na te sprawy i dążenie do szacunku do tych zwierząt było niesamowite. Fajne zadała pytanie - jest krowa - za chwilę jest zabita, jest mięso - A GDZIE JEST KROWA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Net się muli.. napisałam tyle o wczorajszym filmie i poszłooooooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Livio mam brata.Mieszka ode mnie bardzo daleko.Widujemy się co 2 lata tak mniej więcej.Bardzo mi brakuje rodzeństwa. Ty na brak nie narzekasz . Jak Wam się układa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po rozmowie.Odniosłam pozytywne wrażenie. Pani porozmawia z księgową, jak finansowo wygląda zatrudnienie emerytki.Praca byłaby od września z 3 latkami bez pampersów. Podkreśliła , że chętnych do pracy jest dużo ale za mną przemawia doświadczenie. Da mi znać do końca mesiąca albo wcześniej.O płacy nie gadałyśmy. Próbowała dowiedzieć się czegoś o poprzednim przedszkolu- starałam się nie mówić nic negatywnego. Jestem dobrej myśli. U mnie siąpi deszcz. Idę teraz do fryzjera , potem do pracy Livio kochana czasami z rodziną jest dobrze tylko na zdjęciu. Nie myśl za dużo po co psuć sobie humor. Rodzina powinna sobie pomagać zawsze, w każdej sytuacji. W zdrowiu i w chorobie, w ciężkiej sytuacji finansowej też. Jeżeli tak nie jest , nie zasługuje na nazwę rodziny. Olej to - licz na siebie i na nas❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Jestem po zakupach. Kurtka od deszczu przeszkadzała , nie padało. Częstuję Was bardzo dorodnymi czereśniami. Kupiłam też 30 dkg czarnych porzeczek , czerwonych nie jadam , ale czarne bardzo mi smakują. Są jednak małe i jak dla mnie za mało słodkie. Wyzwoliłyście we mnie temat rodzeństwa, rodziny bliższej i dalszej. Na podstawie ostatnich obserwacji napiszę później o moich odczuciach. Bardzo nie lubię , rozpakowywania zakupów , czyszczenia włoszczyzny i wkładania do lodówki:( ale nic to!! MARYLKO! Czuję,że będzie dobrze. Zatrudnienie od września , dzieci starsze , BARDZO CI ŻYCZĘ aby się powiodło❤️ Hej to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×