Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tabliczka czekolady...

Kobiety w piątym miesiącu ile przytyłyście ?

Polecane posty

Gość gość
19 tydz +6 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jestem na początku 6 miesiąca i przytyłam już 10 kg, ale to wszystko przytyłam na początku, teraz nie tyję już, a jem tak samo. Także tycie to kwestia indywidualna, nie ma co się tym tak spinać, zawsze można stosować dietę dla kobiet z cukrzyca ciążową, nawet jeśli nie mamy cukrzycy, to na pewno zahamuje trochę nadmierne tycie. A na poczatku przytyłam, bo przed ciążą bardzo duzo biegałam ok 40 km tygodniowo i dodatkowo ćwiczyłam, w ciąży przestałam i efekty na poczatku przyszły szybko, poza tym mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, ale powtarzam, że od 1,5 miesiąca przytyłam może 05 kg. Więc luz, nie spinajcie się wagą w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkamała
Jestem w 21 tygodniu. Waga +5 kg do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18tc i 3 kg do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlowianskaLala
32tc i 5 kilo na plus. Mam nadzieje ze do porodu bedzie do 8 i wszystko zleci zaraz po wyjsciu ze szpitala. Nadwage mam z przed ciazy jakies kilkanascie kilo i bardzo sie ciesze ze teraz nie tyje bo przy maluchu wszystko zrzuce Bardzo sie staram duzo ruszac ale mam taki apetyt ze hej☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy w 24 tygodniu bylo -7kg ale bardzo wymiotowalam, nic prawie nie jadlam.Do konca odrobilam te 7kg i dodatkowo 3 kg corka urodzona w 42tc wazyla 3012g.Teraz jestem w 21 tygodniu nie wymiotowalam, mialam troche nudnosci ale apetytu brak i jak narazie +2kg wiec jak widac kazda ciaza jest inna.Aha teraz to chlopak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przybrałam do piątego miesiąca 7 kg. Potem, mimo, że jadłam tak samo waga już niewiele rosła. Finalnie było 12 kg na plusie, w tym w dziewiątym miesiącu zero kg przybyło, a tydzień przed porodem kilogram w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w 1 trymestrze schudlam 3 kg, dopiero w 5 mcu doszlam do wagi wyjsciowej. i wtedy zaczelam tez przybierac na wadze dodatkowo, na ten moment 31 t - mam 4.5 na plusie, ale widze ze te kilogramy w 3 trymestrze ida do gory dosc szybko, ale w koncu dziecko szybko rosnie i apetyt tez widze ze mam wiekszy mimo ze miejsca w zloladku mniej :D takze u mnie w 5 miesiacu bylo tak, ze wyszlam na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka.

Ja zaczynam 18 tydzien i mam 0.8kg  wiecej Jem wszystko ale zdecydowanie rzadza owoce😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem w 38tc i przytyłam 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

23 tc i 3,8 kg na plusie, ale to chyba wszystko w brzuch poszło bo rozmiar ubrań się nie zmienił, 34 ...enki i bluzki, 36 spodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

32 tydzień, 3 kg, mam nadzieję że maksymalnie 2-3 kg jeszcze tylko do końca przytyje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Einefremde napisał:

22 tydzien , pierwsze dziecko a brzuch duzy... 7kg mi przybylo 

zalamka 

Dlaczego? Do konca ciazy mozesz jeszcze drugie tyle przytyc i bedzie to w granicach normy. Po paru tygodniach od porodu zostanie Ci tylko kilka kilo wiecej niz przed ciaza. Jak bedziesz karmic piersia to jeszcze schudniesz. Sama, bez wysilku. Te dodatkowe kilogramy w ciazy sa wazne i potrzebne. Sa kobiety ktore przybieraja i 30 kg. To juz duzo, ale organizm w tym czasie jest nieobliczalny. Ja w pierwszej ciazy przytylam kolo 10.5 kg. W drugiej 9. Mam kolezanke ktora przybrala 30. Jak byla szczypiorem przed ciaza, tak jest szczypiorem dzisiaj. Dochodzila do siebie pol roku. 

Uszy do gory, ciaza to czas przybierania na wadze. Najwazniejsze bys jadla zdrowo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwie sie bo im wiekszy wzrost wagi, tym wieksza szansa na rozstepy , obwisle piersi I ogolny zwis wszystkiego. Wiem, ze moge to zrzucic ale jak przytyje 20 czy 30 kg to to juz nie bedzie to samo cialo niestety. 
Ciesze sie, ze bede matka, oczywiscie. Tyle ze nie jestem tylko matka, wciaz jestem kobieta I kochanka. 
nawet nie wiem dlaczego tak tyje- jem tak samo jak przed ciaza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Einefremde napisał:

Martwie sie bo im wiekszy wzrost wagi, tym wieksza szansa na rozstepy , obwisle piersi I ogolny zwis wszystkiego. Wiem, ze moge to zrzucic ale jak przytyje 20 czy 30 kg to to juz nie bedzie to samo cialo niestety. 
Ciesze sie, ze bede matka, oczywiscie. Tyle ze nie jestem tylko matka, wciaz jestem kobieta I kochanka. 
nawet nie wiem dlaczego tak tyje- jem tak samo jak przed ciaza. 

Nie tyjesz, na to wszystko sklada sie waga dziecka, wod plodowych, lozyska, powiekszajacych sie piersi, zwiekszonej ilosci krwi, plus zapas tluszczyku ktory jest potrzebny jako " zabezpieczenie" na czas karmienia piersia. Mozesz przez cala ciaze przytyc 5 kilo ( czyli w rzeczywistosci stracic na wadze) jednak urosnie Ci bardzo duzy brzuch i ogromne piersi i bedziesz miec rozstepy i pozniej cialo Ci obwisnie. Mozesz przytyc wiecej a brzuch nie bedzie za duzy, a piersi wroca do normy. To bardziej juz sprawa genetycznych sklonnosci i elastycznosci skory. Smaruj sie kremami, duzo spaceruj, jezeli nie ma przeciwskazan i ciesz sie ciaza zamiast przejmowac kilogramami. Cialo kobiety po ciazy sie zmienia, czasem bardziej czasem mniej. Taka juz cena za zostanie matka. Bedziesz piekna nawet jezeli przybedzie Ci kilka rozstepow- to wcale nie musi miec miejsca i jezeli Twoje piersi po karmieniu dziecka nie beda juz mega jedrne- u wielu kobiet jędrne pozostaja. Dalej pozostaniesz kobieta i kochanka. W jednym i drugim pare dodatkowych kilogramow nie przeszkadza. Jezeli Twoj lekarz zauwazy, ze przybierasz na wadze za szybko z pewnoscia Ci o tym wspomni. Mozesz go spytac jakie cwiczenia mozesz wykonywac. Jezeli przed ciaza uprawialas sport, zapewne nie bedzie problemu bys dalej to robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×