Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Olcik U nas też zapomina o swoich umiejętnościach, raz obrócił się z brzuszka na plecy 26 marca i do tej pory tego nie powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka A u nas pogoda też do d... Moze pozniej się cos zmieni bo narazie to zanosi się na spory deszcz. Wlasnie dostalam wiadomosc że gosci mamy w poniedzialek. Nie wiem czy pamietacie wspominalam że mój maz po zakonie jest, no i przyjezdzaja jego kursowi- już wyswieceni ksieza w odwiedziny. I co tu podac na kolacje? Zero problemu, bo watpie żeby z dnia na dzien się zmienili:) bedzie pizza, skrzydelka pieczone w piekarniku, salatka gyross i procenty:) do popicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogladalyscie wczoraj na tvn style "obsesja karmienia piersia"czy jakos tak?hehe babka 8 letnia dziewczynke karmila jeszcze-siedziala na kanapie a tam taka duzadziewczynka rozlozona ssala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka ja nie ogladalam ale w wakacje zeszloroczne w miedzyzdrojach na wlasne oczy widzialam 5-6letniego ssaka przy maminej piersi na legalu w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki duże i małe i małe chłoptasie :) My kolejny dzień zaczęłyśmy śpiewająco ........tyle,że to pewnie tylko mama wie,że dziecko śpiewa,bo sąsiedzi pytają "co ona się tak drze?" He he. Aga może zafunduj mężowi kąpiel przy świecach z lampką dobrego wina i jakiś super masaż , zrobiony oczywiście własnoręcznie. Z doświadczenia mówię,że zmęczonemu facetowi to się spodoba :))) Klaudia bardzo fajną masz fryzurkę. Podobasz mi się bardziej niż w blondzie :) . Chociaż powiem Ci szczerze ,że jak czytałam na Fejsie posta ,że kupiłaś farbę i będziesz się zaciemniać to nie sądziłam,że efekt będzie tak powalający :-) Aniu nie oglądałam tego programu.Ale ciotka karmiła moją kuzynkę chyba do trzeciego roku. Ja tak na pewno nie będę.Zamierzam jak Ania skończy pół roku powoli ją odstawiać. Myślę,że w dwa-trzy miesiące mi się uda. A czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek za 10 dni skończy pół roku, czyli w sumie główny cel osiągnięty - tak sobie marzyłam, żeby pół roku przekarmić tylko piersią. Następne pół roku mogę, ale nie muszę... zobaczymy, co Szymek na to. Karmienia 2-3 latka ja sobie po prostu NIE WYOBRAŻAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gdziesz czytalam że jak się karmi ponad pol roku to i tak wiele nie zmienia, bo najpotrzebniejsze rzeczy dziecko "ssie" wlasnie przez pierwsze pol roku, ale gdzie to wyczytalam to nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka dziekuje. A. Wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Cena jak zaplacilam fryzjerce. Miala kiedys swój salon ale urodzila w krotkim czasie 2 dzieci i teraz tylko pracuje w domu, albo chodzi do klientki. Kupilam farbe 6zl. Nalozenie farby, sciecie i wymodelowanie + dojazd Uwaga- 30zl!!!!! Czyli nowy image za 36zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia Ja też tak uważam. Też się spotkałam z taką opinią. Nie chcę po prostu odstawiać Szymka nagle z dnia na dzień, bo nie muszę. Gdybym miała wracać do pracy, to pewnie by tak było. Mam nadzieję, że Mały jak zasmakuje w stałych posiłkach, to sam będzie coraz rzadziej przypominał sobie o cycu. Niby oficjalny schemat żywienia niemowląt karmionych piersią obejmuje 12 miesięcy i tak mniej więcej będę się go próbowała trzymać, ale bez jakiegoś fanatyzmu i przesadyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie spojrzałam, że od 7 miesiąca zalecają podawać kaszkę/kleik zbożowy. Jak mam to rozumieć? To jest "śniadanie", czy "kolacja"? O jakiej porze najlepiej podawać i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Basce podaje kaszke ryzowa albo kleik na kolacje. Na180ml wody z tym że ja mm wiec jak się taka kaszke podaje dziecku na piersi to nie wiem. Ale jak podasz tresciwa kaszke na noc to moze dluzej pospi bez pobudki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja zamierzałam karmić też pół roku , a potem stopniowo przestawać. Niedługo cel zostanie osiągnięty .Później zacznę odstawiać ,tak jak pisałam może to trwać ze 2-3miesiące. Oj trzeba będzie skończyć z karmieniem,żeby zacząć jajeczkowanie,dostać okres i ......................może pod koniec roku postarać się o rodzeństwo dla Ani :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Ani się chyba dolna trójka wyżyna. Nie jestem pewna , ale od dwóch dni ma tam białą małą kropeczkę , dziąsełko czerwone , opuchnięte. Z drugiej strony to samo , tyle,że nie ma jeszcze białej kropeczki. Ciekawe..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska nadal bezzebna, ale ida żeby, bo trze się po dzislach i podejrzewam że jak wyjda to 2 naraz. A Baske przez te upaly to potowki wysypaly. Z tylu glowy pod wlosami znaczy tak nad karkiem. I za uszkiem jednym, bo sobie ta tetre do spania przytyka a ja jej tylko delikatnie odsuwam bo się zaraz budzi jak zabiore. Biedna ta moja corcia z ta burza wlosow w te cieple dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Szymka też jeszcze zębów nie widać, ale gryzie dosłownie wszystko, a własne pięści masakruje bezlitośnie. Też bym nie chciała, żeby Szymek był jedynakiem, ale... cesarka - podobno 2 lata trzeba odczekać. :((( P. kupił w Rossmanie takie wynalazki w ramach ekspozycji na gluten i nie wiem, czy dawać na kolację do spróbowania, czy nie?| http://www.hipp.pl/?id=197 http://www.hipp.pl/?id=194 http://www.hipp.pl/?id=195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Dość interesujące smaki:) No ja bym dała skoro już masz zakupione:) I chyba dobry pomysł na noc to może dłużej pośpicie. Ja co prawda zamierzam wprowadzać pokarmy inne niż cycek jak Synuś ukończy 6 miesiąc ale idę we wtorek na szczepienie to spytam naszej lekarki o ten cały gluten. Czy mam już podawać i jak. Ale chyba zacznę od kaszki manny (jak tu któraś z dziewczyn pisała, chyba Ola). Żeby nie przyzwyczajać do słodkiego, póki warzywek nie spróbujemy. A co do karmienia 3 letnich dzieci piersią to takie to trochę niesmaczne dla mnie. Chociaż również znam takie przypadki. Mam pytanie o puzzle piankowe, bo kiedyś ktoś tu pytał o tak owe. Bo widziałam na filmach p. Zawitkowskiego, że poleca, dobre do nauki raczkowania. Bo na macie tylko się moje Maleństwo ślizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Ja Ci powiem szczerze, Szymek miał zacząć jeść ten gluten w przecierze jarzynowym po chrzcinach, czyli po 22 kwietnia. W praktyce do tej pory zjadł 2 słoiczki zupki w 4 ostatnie dni - po pół słoiczka dziennie, bez żadnego glutenu. I późnym popołudniem dosłownie po parę łyżeczek przecierów owocowych (bodajże jabłko/banan, jabłko/czarna porzeczka). Kolejny raz próbuje dojść do jakichś wiarygodnych informacji o ekspozycji na gluten i dalej jestem tak samo głupia, jak byłam... http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/1304-ekspozycja-na-gluten.html Z tego artykułu to w ogóle wynika, że do końca 6 miesiąca to się trzeba mocno zastanowić nad jakimkolwiek rozszerzaniem diety i że przed celiaklią to najlepiej chroni właśnie wyłączne karmienie piersią przez pierwsze pół roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostępne aktualnie wyniki badań wskazują, że najlepiej wprowadzać gluten do diety między 4 a 7 miesiącem życia dziecka. Jest to jednak zalecenie a nie obowiązek. Warto podkreślić, że badania wciąż trwają, a wyniki już zakończonych nie są jednoznaczne! Badania, na których opiera się WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i AAP (Amerykańska Akademia Pediatryczna) dowodzą, że najlepiej przed celiakią chroni wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy! Zauważamy tu, więc sprzeczność. Nowy schemat żywienia niemowląt, zawierający zalecenie wczesnego wprowadzenia glutenu, został w Polsce przyjęty pospiesznie i bez rzetelnej dyskusji na ten temat. Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią wniósł w tej sprawie protest popierając zalecenia WHO i AAP, argumentując swoją postawę m.in. tym, iż skracanie okresu wyłącznego karmienia piersią przez wcześniejsze wprowadzenie żywności uzupełniającej zwiększa ryzyko: błędów jakościowych i higienicznych, zaprzestania karmienia piersią, podwyższonej zachorowalności. Wspólnym punktem łączący badania jest zdanie, iż najkorzystniejsze dla zdrowia dziecka jest prowadzenia ekspozycji na gluten w okresie karmienia piersią. Rodzic kierując się własną intuicją, czy własną oceną dotychczasowych badań naukowych, może wprowadzać gluten do diety swojego dziecka według nowych zaleceń, jak również może postępować według starego schematu żywienia zalecającego wprowadzanie glutenu dopiero w 10 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Beti heheheh toś mnie rozbawiła KĄPIEL?pisałam,że mam @ chyba,że w pampersie nieprzemakalnym wejdę taki typu na basen Ewela na film się na pewno skuszę,ale nie dziś,wszystko mnie łupie,boli,leci jak z kranu przez poród sn mam wrażenie,że okres jakiś mocniejszy.A może to zabieg?heh też u kontroli po nie byłam jeszcze,ale w pon się zapiszę na czw o ile będą miejsca:D byłam w Realu-tata został z córą ledwo zipię kupiłam prezencik koszulkę mężowiw w cropp town,mały tort czarny las i wywołałam zdjęcie Majki z sesji o i to tyle prezentów,a na inne przyjdzie mu poczekać:) miłej sobotki pięknotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Hhaha chciałabyś już zaraz kąpiel. Beti chodziło (tak mi się zdaje) żebyś dla męża przyszykowała, a sama jedynie lampkę wina podawała stojąc obok wanny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUEHEHEHEH, a tośmy się nie zrozumiały:P zbereźnica wyszła ze mnie? no cóż za duża abstynencja w tych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Narazie nie mam czasu ale wieczorek się wgłębię w to co piszesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki :) my jednak wczoraj w domku zapaliliśmy grilla Amelka miała frajdę bo siedziała do po 21 :) Juleczka jak zawsze po 19 kąpanie i spanie :) mama została z Juleczką to mogliśmy dłużej posiedzieć:) dziś jedziemy do cioci bo przyjechała z Szwecji i Nas zaprosiła :) jest dla mnie jak druga mama więc bardzo się cieszę że się zobaczymy :) Aguś-masz rację że weekend :) ja bym kochana poszła na ten film z mężem ale dwójkę dzieci podrzucić to już ciężej :) Ewka-ja podawałam tą kaszkę z hippa w słoiczku waniliową Julci smakowała :)od ok.tygodnia robię jej co dzień na kolacje po kąpaniu z 120 ml wody kaszkę bananową z bobovity wszystko zjada ze smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka-mi lekarz doradził żeby druga cc była po 2 latach :)u mnie było po 2 latach 2 miesiącach i 11 dniach :) ale lekarz do którego chodziłam z Amelką to powiedział że po 3 miesiącach po cc już można zajść mi się wydaje że troszkę za szybko :)rok po to w sam raz :) Ola-dajesz Tosi do zupki żółtko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ,ja też po CC jestem . Mi lekarz zabronił zachodzić w ciążę do pół roku po cesarce, a potem będzie wizyta i zobaczymy. Jeśli wszystko dobrze się zagoiło i zrosty będą ok to mój lekarz nie widzi przeciwwskazań,żeby starać się o następne dziecko. Jednak czeka mnie przeprowadzka i będę musiała zmienić lekarza. Zobaczymy jak on się na to zapatruje............. ale będzie dobrze........Ja chciałabym się zacząć starać końcem roku. Wiesz lekarz mi mówił ,że to już są inne czasy , cięcie cesarskie robi się mniejsze i już nikt nie wymaga aby kobieta po CC czekała z następną ciążą dwa lata -chociaż i mi znany jest ten pogląd. Ale pewnie co opinia to lekarz. Jak już pójdziesz na wizytę ;-) to zapytaj co Twój gin o tym sądzi. Ciekawi mnie też opinia innego lekarza. Olka ,łobuziaro ........ kąpiel dla solenizanta miałam na myśli :-) Ewelina mnie dobrze zrozumiała .......Ty masz mu tą lampkę z winem podać ;-) Buziaki dziewczynki i dzieciaczki . Miłego weekendu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti-Ania ma ząbka? ta kropeczka to nie ząbek :) pierwsze wychodzą jedynki na dole później u góry :) czasami się zdarza że na odwrót ale rzadko zdarza się że dziecku wychodzi parę ząbków na raz Amelci tak 4 wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy u Was też taka "urocza" pogoda? Tutaj 11C i ciągle pada. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×