Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Klaudia Dzięki za słowo otuchy. Naprawdę mi się raźniej robi, jak słyszę takie historie. Byliśmy po południu na spacerze u dziadków na wsi i sąsiad mojego męża przyatakował, i powiedział, że ich syn miał identycznego, w tym samym miejscu i do 4 roku życia śladu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro z rana zjebane badania okresowe do pracy, do której i tak nie wracam. Takie rzeczy to tylko w tym kraju są możliwe. Po to, żeby po urlopie macierzyńskim pójść od razu na urlop wypoczynkowy, a następnie na wychowawczy - muszę zrobić badania okresowe, bo muszę zostać dopuszczona do pracy! Do jakiej pracy skoro od pierwszego dnia po macierzyńskim jestem dalej na urlopie, tylko wypoczynkowym, a następnie wychowawczym? Ja wiem, że prawnie to może ma uzasadnienie, ale nadal wkurza mnie perspektywa zmarnowania pół dnia (przynajmniej) w przychodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas powtarza się historia jak przed wyjściem tamtych dwóch zębów- Mała obraża się na butlę i tylko łyżeczka. Starbuck, jesli tylko lekko zagęszczasz mleko kaszką lub kleikiem to podaj butlą, tylko wtedy nie używaj smoczka do kaszki. W tych z lovi po kilku uzyciach robi się wielka dziura i dziecko wypija mleko w mgnieniu oka, co może zaszkodzić brzuszkowi. Nam logopedka powiedziała, żeby podać tym trójprzepływowym. A jeśli chcesz zrobić gęstą kaszkę czy kleik to wtedy łyżeczką. Ja o niekapka zapytam w środę neurologopedę. Czym można by go zastąpić. A śpiewy to moja już chyba z miesiąc usktecznia. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) po szczepieniu dobrze, ufff nasza polska pani doktor odchodzi z przychodni;( Hehe my te rzeczy 3-6 to przespalismy;)hehe moze z m-c max ubieralam malemu:) teraz 6-9m, a te ktore zamowilam mu w usa z ich rozmiarowka-6-12:-)no ale moj jak wiecie taki "tycke" wiekszy jest;) ide sie wykapac i spac bo kolejna, ciezka noc przed nami;)tzn mna-bo maly jak na rekach to spi zadowolony...ale co tam- przeciez jako powiedzmy 10 latek nie ebdzie mi na rekach zasypial- to co to jest w perspektywie calego jego zycia:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym spiewaniem najgorzej na spacerze, ludzie sie gapia a ta se "spiewa" tylko ze to darcie przypomina hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy:) Gratulujemy ząbkującym:) U nas narazie ani widu ani słychu zębów. U nas też jest etap JESTEM MARUDĄ. Nic nie pasuje, zasypiać sam niechce w dzień, i tak piszczy, że aż boję się żeby sąsiedzi nie donieśli, że dziecko maltretujemy:) Ale jaka radość tych pisków niesamowita. W sumie to mamy mało czasu na pisanie, pranie, sprzątnie, gotowanie i spacer i niema kiedy nawet usiąść dobrze. Byliśmy u neurologa wczoraj i dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje. Dziewczyny które chodziły mam pytanie, czy ta metoda Voity jest lepsza czy upierać się na Bobath? Co do dopajania, jak są te upały to daję bo widzę, że Mały spragniony. I żeby nie dawać cycka non stop to daję wody. Też nie lubił wody ale po trochu dawałam i po 5 dniach non stop podtykania butelki, żeby choć troszkę pociągnął, już się nie krzywi i z 40 ml wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, że u nas te kupy są co parę dni i lekarka mówiła, żeby dać pić, wodę lub koperek i fakt pomaga. Olcik Jak byś miała chęć to liczę na odpowiedź o tą rehabilitację:) Naprawdę jesteś skarbnicą wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa Super że idziesz na wychowawczy. A co do allegro to współczuję. Zawsze można dać negatywa potem. Dzięki za odpowiedz o krem, ale widzę, że lepiej chyba czasem Ignasiowym kremem się posmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czopelek, vojta polega na uciskach, a Bobath to wykonywanie z dzieckiem ruchów według prawidłowego wzorca. Ogólnie rzecz biorąc-Vojta jest dla dzieci nieprzyjemna. Nie znaczy to, że przy Bobath dziecko będzie piszczeć z radości - trudniejsze ćwiczenia czy takie, których nie lubi wywołają płacz. My Vojty nie robiliśmy. Uważam, że Antosia jest za wrażliwa, boję się, że odbiłoby się to na niej. Są zdania, że przy Vojcie są szybsze efekty. Jeśli jednak będzie to metoda zbyt traumatyczna dla dziecka, to efektów nie będzie wcale, albo będą, ale odbije się ona na psychice dziecka. Ja znam dziecko (wcześniak), które do 9 mies zycia było ćwiczone Vojtą bez efektów. Tzn efekt był - dziecko wymiotowało na widok rehabilitanta. dopiero Bobathy przyniosły efekty. A są dzieci, które dobrze znoszą Vojtę i efekty są szybko. Jeśli lekarzczy rehabilitant będzie zwolennikiem Vojty to uprze się na Vojtę, jeśli zwolennikiem Bobathów, to uprze się na Bobathy...są lekarze, którzy każą łączyć obie metody. My ćwiczymy Bobathami. I uważam, że efekty są. Musisz sama przemyśleć. Metodę zawsze można zmienić. Może zacznijcie od Bobathów - dużo elementów można włączyć w domową zabawę. A jak nie będzie efektów to możecie zmienić na Vojtę. Ja bym się bała, że jak zacznę od Vojty, to tak zniechęcę dziecko, że potem żadnej metody nie zaakceptuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helol;-) jak tam w ten sloneczny poranek. U mnie na tarasie godz. Temu byli 20 stopni;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc DZIEWCZYNKI;) a u NAS dzis wielka radosc...bo mala nowa zabawke od Taty przygarnela...I radosci nie Ma konca;) dziekawe JAK dlugo;) NOCKA lepsza niz wczorajsza ...ale ciagla Maluda... Wczoraj w ciagu dnia tak mi plecy padly ze szkoda gadac.... Dziewczyny POWODZENIA u Lekarzy...Ciesze sie ze szczepionki ok ;) u NAS Nast szczepionki na Nast rok ;) CIESZY!!!! Buziaki slemy...Layla ze Swojego nowego skoczka I ja ...z NARESZCIE wolnymi rekoma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) U nas też słonecznie, będzie upał :P dziś mąż ma wolne i jedziemy gdzieś w 3, taki mały wypad, bo podobno w weekend ma być ochłodzenie, więc trzeba korzystać z pogody :) Olka, widzisz, ja czytałam o tej lovi, co rusz to reklama, jaka jest super więc się na nią nakręciłam. A młoda nie chce i koniec! :( Mam w domu 3 smoczki do niej, bo też myślałam, że za mały, i z każdym to samo! :( nie potrafi go zassać, leje się po brodzie, a młoda łyka dużo powietrza. Wczoraj się wkurzyłam, poszłam do apteki po najtańszą butle z najzwyklejszym smoczkiem z NUKa i co? Młoda wypiła 50ml i nie uroniła ani kropli!!! SZOK! Wprawdzie miała problemy z załapaniem o co kaman, ale jakoś poszło. Teraz mnie będzie wkurzać cała kolekcja butelek które już zdążyłam kupić :O Co do fotelików to zawitkowski sie kiedyś wypowiadał, ze moment na wymianę jest wtedy gdy wystaje głowa albo nogi :) moja za głową trochę miejsca jeszcze ma, ale tak się jakoś w tym foteliku układa, że nogi wystają :P Olka dopytaj jak możesz o te niekapki. z Tego co wiem, to nie są one polecane ze względu nie tylko na zgryz, ale także na naukę mówienia. Tylko czym to dziecko poić? Hehe :) Ania, no własnie. Teraz mały zasypia na rękach, co czasem może jest uciążliwe (dosłownie) ale cóż to jest w perspektywie całego jego życia? :D Ja wczoraj w nocy miałam problem młodą podnieść do odbicia, normalnie ręce wysiadają przy tej kluseczce :P Aguś, ja miałam przerwę w szczepieniu 5 tyg! :O i byłoby więcej gdybyśmy tam z mężem nie wydzwaniali. Pielęgniarka stwierdziła że to nic nie szkodzi, ale teraz sobie tego pilnujemy i odpowiednio wcześniej dzwonimy. Lepiej zaszczepić niż zwlekać, bo dziecko się moze np. pochorować i znowu opóźnienie. Bernadka, pisałaś ostatnio że masz problemy z cerą, u mnie to samo :( twarz jak z czasów gimnazjum (tylko lata nie te:P). Jak sobie z tym radzisz? Jaka pielęgnacja? Bo moja dermatolog rozłożyła ręce, dopóki karmię to nic mi nie przepisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRY DZIEŃ ! My dzisiaj mamy wizyte u Neurologa , cieszę sie bardzo bo przy okazji ważymy :) Czopelek Polcia też rehabilitowana Bobath-em i podobnie jak u Oli są efekty :) jesli chodzi o metode Vojty to myślę że Ola wszystko opisała , niestety jest to nieprzyjemna dla maluszka metoda rehab. :( widziałam jak babka pracowała z dzieciaczkiem :( nic przyjemnego patrzeć a co dopiero uczestniczyć :( nie jest jakaś drastyczna !nie zrozum mnie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia kiedy u NAS bedzie 20 stopni rano???;( podobno dopiero w czerwcu...echhhh pozazdroscic! JAK slonko swieci to czlowiek jakis INNY I serducho sie raduje;) nie moge sie doczekac...milego dnia... Acha Olcia takie nietypowe pytanie...ile Ci zajmuje nakarmienie Corci lyzeczka ze sloiczka? Np 130/150 ml? Bo jestem ciekawa JAK to wyglada??? I jak dlugiej praktyki wymaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka A u nas dziś pogoda niezbyt fajna. Mala wstala już o 6.20 a teraz sobie drzemke strzela. A ja dziś fryzjera mam:) troche się zagapilam bo mama umawiala się we wtorek rano wiec mowie umow mnie też na strzyzenie, po czym wieczorem naszlo mnie na farbe no i nie wiem czy jak przyjdzie to się zgodzi, bo nie wiem czy dalej nie jest poumawiana. No nic zobaczymy. A mnie uczulenie wzielo. Podejrzewam że na slonce-bo tylko na plecach tam gdzie mnie przygrzalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia kiedy u NAS bedzie 20 stopni rano???;( podobno dopiero w czerwcu...echhhh pozazdroscic! JAK slonko swieci to czlowiek jakis INNY I serducho sie raduje;) nie moge sie doczekac...milego dnia... Acha Olcia takie nietypowe pytanie...ile Ci zajmuje nakarmienie Corci lyzeczka ze sloiczka? Np 130/150 ml? Bo jestem ciekawa JAK to wyglada??? I jak dlugiej praktyki wymaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola- widac talie pa preferencje. Moja tez miala mement na Nuka. Jesli Twoha nie chce lovi to trudno. Butelka jest zachwalana z powodu tego ze sprzyja poprawnemu rozwojowi aparatu oralnego. Ale przeciez jak Twoja woli Nuka to niech pije z Nuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia to zalezy od wspolpracy mojej corki;-) wczoraj jadla jak odkurzacz i zupje 190 gram w 10 min. A czasem 100 gram jemy pol godz:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia moja mala sloiczek 130 w 10min przerabia:) A co do kubeczkow niekapkow to ja kupilam taki z miekka ta koncowka, ale niby polecaja ten chyba lovi 360st co niby jak że szklanki dziecko pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) oj Sylwek ale masz racje z tymsloenczkiem:) w Pl jak maly wstawal kolo 6 a tam juz bylo jasno!i slonce to az sie czlowiekowi sami buzia smiala:)a tutaj wstanie jak dzis o 8 a za oknem szaro i deszcz-to ja juz chce tylko w lozku zostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne :) tylko np. uspokajacza z nuka nie chce :P a niby ten sam kształt, wymyślne dziecko ;) Choć tą z lovi jeszcze jej spróbuje dać, byc moze chodzi i przyzwyczajenie się do picia z butli w ogóle, dotąd była tylko pierś, więc nie oczekuje cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello u nas tez zapowiada sie ukrop - więc po najbliższym karmieniu już wychodzimy na spacer, nie czekamy do południa u nas rehabilitacja jest prowadzona chyba tez bobath-em, generalnie Mloda je lubi, mamy ja od 8 rano, a wtedy też jest najbardziej skora do zabawy, bo te zajęcia to tak wygladaja choc tez czasem dosc mocno przytrzymuje ja czy naciska - ale Mloda nie wyglada jakby sie jej krzywda dziala, nawet czesto sie smieje do rehabilitantki :) Co do cery - u mnie to samo :/ ciagle cos nowego wyskakuje :D macie coś sprawdzonego ? a moze jakis dobry kosmetyk ktory ladnie kryje takie wyskoki? cos plecacie z tych kryjacych? My juz nie odbijamy, czasem sie jej pozniej odbije jak lezy na brzuszku - chyba w tej pozycji jest jej teraz najlatwiej Asiu powodzenia na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola jeszcze niedawno obie mialysmy po 54 kg, dzis sie zwazylam jest 53,2 gonie Cie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola jeszcze niedawno obie mialysmy po 54 kg, dzis sie zwazylam jest 53,2 gonie Cie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas czesc wyglada jak zabawa a czesc to dosc ciezka praca.... Mojs teraz ma drzemke;-) My dzis o 15 mamy rehabilitacje. A w ogole- czy wasze dzieci tez tak maja ze zapominaja ze cos potrafia? Moja np. prawie wcale sie nie obraca a robila to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik moja sobie znow przypomniala - miala jakis tydzien przerwy teraz nawet w wozku na spacerze probuje ;) ostatnio zaczelismy jej czytać i dawac do zabawy ksiazeczki - alez sie jej to podoba - normalnie jak zobaczy ksiazeczke to az sie zapowietrza :) zeby jej tak zostalo hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×