Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Moja jest nieznosna. Ona chyba ma jden niekonczacy sie skok rozwojowy i te zeby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobitki.. U NAS potwornych nocy ciag dalszy...poplakuje gada do sufitu... Spiewy I piski sie skonczyly pare dni do tylu ...teraz jest dlugie eeeeeeeee , aaaaaaaa, I beeeeeeeeeeee ;) Ja dopiero za tydzien bede walczyc znow z wprowadzaniem NOWYCH RZECZY ...mam nadzieje ,ze TYM razem nie SKONCZY sie JAK ostatnio;( 4 dzien DIETY kapuscianej rozpoczety ...zips w misce nalana od godziny a ja nie WIEM JAK sie do niej zabrac...bleeee;( na SZCZESCIE dzisiaj MOZNA JESc banany;) MALINOWECZKA NIEZLY DOWCIP;) ANDZIA u NAS po marchewce byla masakra...wiec ja na POCZATKU marcheweczki podawac nie bede mogla;( Siema Sylwia!!!! Siema Royal ();) siema Biedronia ;) I wogole siema wszystkie ukochance;) w dzieciach zakochane... Mala usnela DZIEKI BOGU wiec lece mojemu ciasto na picke wyrobic , bo glodne chlopicho niebawem na obiad zawita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royal- sama nie wiem. Ona po dlugim xastoju zaczela sie szybko rozwijac. Neurolog powiedziala ze jej wrazliwy uklad nerwowy sobie z tym.nie radzi. Zeby tez. Dzis wypatrzylam ze biala kreske widsc nie tylko w miejscu prawej dolnej dwojki ale tez lewej gornej jedynki... Jeczalq mi 3 dni przy domowych zupkach. Dzis jej kupilam jarzynowa z kluseczkami po 8 mies, grudki duze, ohydna w smaku a Toska jak odkurzacz. W 10 min zjadla ten duzy sloik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszło krzesełko do karmienia. Lipa. Uszkodzone. Sprzedający gbur. Uskuteczniam procedurę zwrotu. Wymiany nie chcę, bo gbur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka, mialam napisac ile Tosia na cm- jest dluga. Jak ja probuje zmierzyc to ok 67 mi wychodzi. Ubrania 68-74. Ewa, szkoda ze na jakiegos gbura trafilas. Ja dostalam na chrzciny krzeselo. Srednio mi sie podoba i jakies malo funkcjonalne i wygodne. Moze wywioze he na dzialke a sana kupie cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to podejrzewam oszusta, bo ma ze 3 konta na allegro na tą samą firmę, nie ma żadnego kontaktu tel ani e-mail, ani GG - wyłącznie przez allegro. Dobrze, że na przesyłce był telefon nadawcy... Szkoda mi, bo krzesełko fajne, gdyby nie było uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ono ma 7 stopni regulacji wysokości siedziska. W praktyce to oznacza prowadnice na dziurki i zapadkę - prawa działa, lewa raz działa, raz nie. Lewa rurka jest chyba zdeformowana po prostu. Efekt jest taki, że dziecko mogłoby bardzo łatwo wypaść z tego krzesełka albo wywrócić się razem z krzesełkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale namotałam... Z jednej strony regulacja wysokości siedzenia działa i blokuje się na każdym z 7 stopni. Z drugiej strony nie działa regulacja wysokości i krzesełko się przechyla na tą stronę. Absolutnie nie do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny karmiące piersią, czy jak Szymek wpiernicza pół małego słoiczka w ramach próbowania innych smaków (np. jarzynówki), to powinnam go przepajać? Bratowa katuje, że przy stałych pokarmach MUSZĘ Go przepajać, a pediatra mi nic takiego nie mówiła... Czy to takie oczywiste i ja debil, czy Bratowa przesadza? Dodam, że Szymek dostaje pół słoiczka po cycku, potem idzie spać i jak się budzi, to znowu dostaje cycka, bo mu się chce pić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem tak. Tym bardziej ze Szymon ma juz 5,5 mies. Moja pije jak szalona w te upaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka No to teraz krótki instruktaż poproszę, czym najlepiej (sprzęt i rodzaj płynu), w jakiej ilości, i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Ale Szymek jest tylko na piersi, a wszędzie trąbią, że nie ma konieczności przepajać, tylko częściej przystawiać... i faktem jest, że w upały w dzień częściej czasem niż co 2h jadł/pił - w sensie cycał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pol godz po posilku. Ilosc sobie sam Szymek wyreguluje. Ja bym radzila wode ale moja nie chce pic wody. Moze sok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ale juz dajesz zupki. Dopoki ja karmilam tylko moim pokarmem to nie dawalam pic ale jak tylko wprowadzilam mm jako dokarmiacz to kazano mi ja przepajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja też tak daję małej. Pół małego słoiczka też po cycku. Nie słyszałam o tym ,że MUS jest i trzeba dziecko przepajać. Za to czytałam ,że w takim wypadku jak się karmi piersią powinno się po słoiczku znowu podać pierś.Ja podaję po słoiczku wodę przegotowaną Ani. Jak chce to się napije, a jak nie chce to się nie napije i już. A w ciągu dnia Ania wypija może w sumie z 50 - 60 ml płynów poza cycem (herbatki , soczku rozcieńczonego, czasem wody) Dla mnie to jest ułatwienie ,bo nie chcę jej godzinę po cycu znowu karmić( a czasami tak woła) i wtedy podaję pićku i u nas działa. Ale i tak wydaje mi się ,że to nie jest dużo co Ania wypija. Ale rzeczywiście jak było cieplej Ania wypijała więcej Krzesełko fajne ,widziałam linka , szkoda ,że bubel . A te zwroty mnie też zawsze denerwują. Mała zjadła cyca, pół słoiczka banana, wypiła niecałe 10 ml wody( i lecą jej oczka,oj lecą........zaraz odleci i mama dokończy obiad :-) Sylwka pizza ............mniam .........kiedyś znowu zjem :-) U nas smakował brokuł i kupka też szybko była, może to podaj Layli przy następnej próbie. Olcik to długa Tośka jest. Ania ma około 62 cm. Ciuszki 68 jeszcze za duże są :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jak było cieplej częściej wołała o cyca. Wiadomo. A w nocy mniej piła i moje mleczarnie rozsadzało i robimy tak. Lekarka powiedziała,że mogę tak robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to Ania wody nie lubi , ale jak jej się chce pić to i woda dobra ;-) Paulina to Ciebie gryzła po sutkach Julcia??? Już przestała? Mojej małej ostatni też się zdarza, a jak zaciśnie dziąsełka to ..............oj ............ nie pytajcie . Mówię jej stanowczo ,że nie wolno .....czasem działa, a czasem muszę ją odstawić i po chwili znowu próbujemy jeść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano. Moja 68 glownie nisi ale np body z tesco 68 sa za krotkie. A moja mama kupila jej takie jedno body 74 co tez krotkawe jest. Ale np h&m 68 jest super na nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCIK WIEM COS O TYM ;) I ja KUPUJE wszystko wieksze...JAK z tesco to I nawet na 9/12 mcy...Layla Ma 72 cm ...ale Jako ciekawostke dodam ,ze skarpetki jej KUPUJE na 2 LATKA;) bo Ma stopki po Tacie a nie lubie tez JAK ja cos uciska I zostaja takie slady.... Brokolki podamy niebawem;) Biedronia...no I ja kiedys zjem ta pizze;) PEWNIE JAK JUZ w Polsce wyladuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! :) Gratulujemy Arturkowi ząbków! :) U nas dalszy ciąg marudzenia :( ale widzę że dolna lewa dwójka jest już tuż tuż, dziąsło spuchniete, więc to pewnie to. Ania, u nas od 3 nocy jest zasypianie na rękach. Wczoraj z nią zasnęłam tak i przypomniały mi się "stare" czasy, jak była taka malutka i mieściła się na brzuszku :) też tak spałyśmy jak miała gorszy dzień. A teraz taki smok, mogłabym ją poowijać wokół mnie :P Młoda waży już 7700 i mierzy ponad 70, nie wiem dokładnie ile bo ciężko zmierzyć :P Mi pediatra mówiła ze nie trzeba przepajać dziecka na piersi, nawet przy wprowadzaniu nowości, bo dziecko sama się dopomni jak będzie chciało pić. Ewentualnie jak są duże upały to można dać trochę. Najlepiej nakarmić dziecko, podać coś nowego i spróbować dać do popicia drugą pierś. To wg mojej pediatry. Ewa, kicha z tym krzesełkiem, nie ma to jak trafić na takiego pseudo-sprzedawcę :O Ty masz butelkę z lovi, o ile dobrze kojarzę? Podawałaś już coś z niej młodemu? Ja ją kupiłam, bo taka wspaniała niby, idealna przy karmieniu piersią itp itd, a młoda ją WYKPIŁA! Totalnie jej nie podeszła!:O Co do pokasływania, moja cwaniara robi to samo!!! Jak tylko nie jest w centrum uwagi, to niby kaszle, bo wie że to zawsze zwróci uwagę mamy i taty! :) takie małe te dzieci a takie mądre! :) Dziewczyny, kwestia spacerówek przerobiona, więc może teraz foteliki? Wozicie nadal w gr1? Jaki następny fotelik kupujecie? Doradźcie coś, bo moja już wyrasta :( giry jej wystają :( myślałam nad romer king plus (9-18) bądź romer evolva (9-36). Czekam na Wasze opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Le soleil ja na poczatku uzywakam dr brownsa a juz od kilku mies tylko lovi. Do picia z najmniejszym smoczkiem, do mleka z tym w drugim rozmiarze lub trojprzeplywowym i do kaszki tez inny smoczek. Moja tylko te toleruje. Mysle ze moze smoczek jej nie spasowal. A butelki z lovi sa chwalone bo wymuszaja aktywne ssanie. Ja to doczytalam jak juz uzywalam tych butelek. I jak bylam u neurologopedy to ona zauwazyla ze lovi i powiedziala ze to jedna z lepszych. moze sprobuj z wiekszym smoczkiem? Jak widac co pediatra to inne zdanie w kwestii dopajania... A fotelika nie trzeba zmieniac poki glowa sie miesci;-) choc ja juz tez sie rozgladam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ciuszkow moja jeden pajac nawet na 80 nosi obecnie do spania. A te z george 74 to nogawki jeszcze troche przydlugie. Przewaznie to 68 albo 3-6msc ale sa też i takie 6-9. Co do fotelikow nie pomoge my mamy to nosidelko- swojego auta brak a narazie to wystarcza pozniej pewnie po siostrzencu dostaniemy. Ale i tak czesciej autobus tramwaj albo pociag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzis dzien szczepienia ale pediatra chora! pewnie sobie majówkę przedluzyla :o coż zostaje poczekać,a małej się upiekło.Zastanawia mnie ile można niby tak przedłużać,bo w koncu po coś są te terminy?Jest druga pediatra tylko już takk zawalona swoimi i tej chorej dziecmi,że nawet na zdrową stronę terminy na za 2tyg:( mała już chwyta stópkę i ogólnie jest super gdyby nie to,że u nas też już ząbek w drodze i przebić się jakoś ciężko dziś dzień piękny tylko @ się zbliża- łep mnie boli jak nie wiem.Po porannym spacerze,obiedzie spałam z małą dobre 2,5 godz...nie ma jak sen teraz kąpiel i będę jak nowa:D Aniu gratuluję ząbków synusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj miałam taki dzień, że mnie z tego wszystkiego rozbolał łeb. Same nieprzyjemności. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale miało być pięknie, fajnie i przyjemnie, a wyszła bryndza, bo kilka takich zonków jak ten fotelik się skumulowało w jeden dzień. Jedyna w miarę pozytywna sprawa to wizyta u chirurga z Szymkiem. Kazał się od dziecka odpieprzyć i dać se spokój z tym naczyniakiem. Jeśli nie zniknie sam, jak Młody skończy parę latek, to można ewentualnie wrócić do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka wlasnie apropo naczyniaka dziś spotkalam kuzyna, jego synek jak się urodzil mial pod lewym oczkiem naczyniaka wielkosci monety 5zl ma poltora roczku i naczyniak jak paznokiec na malym palcu udloni. Także zniknie na bank i u Szymka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u nas butelka lovi sie sprawdza - czasem podaje jej odciągnięte mleko, zaczelam chyba w 3 m-cu żeby się nauczyła - i chyba pojęła ;) jak to jest z tymi kubkami niekapkami - rzeczywiscie sa takie zle na zgryz? ale chyba niemal wszystkie dzieciaki tego uzywaja? to jak podawać wode i inne plyny? lepiej w butelce ze smokiem 6+? tak samo z kaszka - lepiej gesciejsza i lyzeczka czy w butli? - bo to juz niedlugo i u mnie sie zacznie :) u nas bodziaki 74 praktycznie, spodenki krotsze w ogole to przegapilam rozmiar 68, jakos dlugo byly 62 a potem skok i 74 a te 68 zalozone doslownie po 3 razy tescowe 3-6 to zdecydowanie za małe lubie body w stylu h&m - na 3 zatrzaski i takie marszczone na pupie - tak ze zakrywaja cala pieluszke, a nie jak niektore z mega wycieciem i pol pampersa na wierzchu, no i te sa wąskie :) Oldze gadanie przeszlo, od czasu do czasu cos tam poguda ale teraz spiewa, oj spiewa, wrzeszczy, piszczy,czasami wydaje mi sie ze wchodzi juz w ultradzwieki, niedlugo psy beda zbiegac sie pod oknem :) co do fotelika to ja tez chetnie poczytam propozycje nie wiem czy lepiej 9-18 czy od razu 9-25 u nas tez na nogi nie ma juz za duzo miejsca, bo glowa ma jeszcze duzo, a niby najwieksza hahaha :) Ewa fajnie ze wizyta pozytywna, i wydaje sie ze lekarz sensownie gada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale naprawdę "dziadowski" mam dzień. Jeśli jeszcze czyjeś pytanie przeoczyłam - darujcie mi i powtórzcie... Krem AA i ten krem żel do mycia twarzy do cery atopowej bardzo dobrze mi służą - o ile je regularnie stosuje. Jak tylko dzień się nie posmaruję - jedna łuska na gębie, z nosa schodzi skóra, z czoła, z brwi. Wniosek z tego, że te kosmetyki pomagają, ale doraźnie. Efektu "leczniczego" niet. Chyba jednak nic nie pomoże na odwodnienie związane z karmieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×