Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Dziewczyny muszę się pochwalić :-) Ania wczoraj wieczorem zrobiła pierwszy raz "pompki" ,a dzisiaj znowu robi :-) Kolejny krok w stronę raczkowania .....Mama DUMNA z córuni :-) aaaaaaaa i raz udało jej się raczkować bokiem he he przebyła tak prawi metr .....ale nigdy już tego nie powtórzyła . Ania udanego spaceru.......u nas pada dzisiaj OKROPNOŚĆ .....brrrrrrrr , ale cóż deszczu też trzeba.....jutro ma być lepiej.. Sylwka Layla niesamowita jest, pięknie Ci się dziewczyna rozwija :-) KOCHANA TAKA LAYLUNIA :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz, tak ok 2 tyg. i teraz mamy kolejny przestój. Ja już przywykłam. Mała super przybierała na moim pokarmie. W dniu, w którym powinna się urodzić, czyli 12 grudnia -ważyła 2600, a 31 grudnia już 3350. Mniej więcej w połowie stycznia zaczęła jeść sztuczne mleko i zaczęła dużo wolniej przybierać na wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie meila przegladam a tu płacząca Basia specjalnie dla mnie....:) hehehe dziekuje za fote teraz jestem skłonna uwierzyć w to ze czasem i mojej małej idolce zdarza się zły humor. jednak oby jak najrzadziej;) filmik pierwsza klasa!! cudna ta Basieńka:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola , sorki że pytam ale ja zawsze myślałam,że dziecko lepiej przybiera na wadze na mleku modyfikowanym niż na maminym..... wiesz czemu tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! U nas dziś pierrwsza pobudka o 6.40 :O ale udalo sie małą uspać i do 10 się byczyłam :D pewnie mogłabym dłuzej ale mała się obudziła i zaczęła mnie zaczepiać :P W nocy było ciężko, budziła się chyba z 5 razy, strasznie niespokojna i tak jakby skomle cały czas :O A teraz leży w bujaczku i nadaje na całego :) Beti, Marysia też coraz częśćiej pompuje :) bardzo jej się to podoba :) wczoraj nawet filmik nagrałam ;) i też reaguje na telefon, jak tylko go zobaczy to radocha na całego, najchętniej by go zjadła ;) Zaraz wchodzę na pocztę pooglądać co nowego :) Ja czytałam baldacciego 1 książkę, dostałam pod choinkę. Bardzo fajnie się czytało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Sylwek polecam ten makaron ze szpinakiem wczorajszy, pycha:) My dziś byliśmy u lekarza, szczepienie i przy okazji dostaliśmy skierowanie na rehabilitację;( stwierdziła że Piotruś ma słabe mięśnie górnej partii ciała że musi być rehabilitowany. To prawda że jest leniwy i ciezko mu wogóle na brzuchu leżeć, podnieśc się na rączkach, daleko mu do Waszych dzieci ale nie sądziłam ze skończy się na rehabilitacji;(( mam zje*any humor już na dziś. Teraz wyrozkładałam mu wszystko na ziemi, zabawki, matę, leży na brzuchu na kocu i marudzi ale musze go przetrzymywać żeby zaczal cos pracowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no u mnie to już za długo trwa muszę to spawdzić choć też myślę,że taka uroda,ale znów z drugiej strony za często kupy byly ostatnimi czasy wczoraj np 3 ale to rzadzizna taka,sorry jak ktos je pozne sniadanie :D co do maminego mleczka moja wlasnie lepiej przybierala na mm wiadać do czasu! trzeba przechodzić już na 2 :) te przestoje są straszne:( pielegniarka mowila,żeby się nie martwić,ze sa takie dzieci a jak pozniej idą w górę z wagą to szok...kazała też co tydz przychodzić i ważyć Beti,Wiolka gratulację za te pompki :* Natalka buuuu moja tez leniuch i do nie dawna nie lubiała na brzuszku może faktycznie częstsze kladzenie Piotrusia pomoże.Będzie dobrze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronia dziekuje...Natalka dziekuje... Ja tak SOBIE czasem mysle , ze u mojej corci to te kolki" jej troche pomogly jesli chodzi wlasnie o lezenie na brzuszku...od malego tylko tak spala, i potem jak ja kladlismy na plecki to jak tylko ja BOLALO I chciala ucisnac ten brzuszek to w wieku 8 tyg SAMA sie pierwszy raz przekrecila( akurat jak mama byla,. Potem udalo jej sie to po kolejnych paru tygodniach..itak sie zcazelo. Na brzuchu jej ulubiona pozycja...I tak SOBIE mysle, ze MOZE dlatego Wam DZIEWCZYNKI lekarze zalecaja by klasc dzieci na brzusiu...bo to wzmacnie pewne partie miesni??? Ale to tylko takie moje przemyslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz, ja myślę, że u nas chodziło o to, że mleko matki wcześniaka jest zupełnie inne niż mleko matki dziecka donoszonego. Ponoć ma dużo więcej przeciwciał i w ogóle jest inne i dlatego ona tak przybierała chyba. Potem jakiś czas piła mleko mm dla wcześniaków, ale ono jest mega ciężkie, kupska zielone były...poza tym można je podawać dziecku tylko jakiś tam czas...i jest mega drogie. Natalia, nie martw się. To nic strasznego. Wzmocni te partie i będzie ok. u nas np jest wiotkość w osi, słabe mięśnie przykręgosłupowe, a w nogach wzmożone napięcie. Naprawdę nie martw się, ja już się pogodziłam z myślą, że Tosia będzie może chodzić dopiero jak będzie mieć ok 18 mies. czyli jeszcze długoooo. Ale mnie wku....w poradni rehabilitacyjnej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia też bardzo ladnie przybierała na samej piersi, środowiskowa była w szoku, ze tak szybko rośnie :) ale to na samym początku, potem stopniowo zaczeła hamować :) Natalia, ja bym sie aż tak nie przejmowała, bo co lekarz to inna opinia. i też dużo zależy od dziecka, i jego ruchliwości. Jedne są bardziej aktywne, inne to leniuszki :) Marysia baaaardzo długo nie cierpiała leżeć na brzuszku, nawet 5 minut nie potrafiła wytrzymać. A tak mniej więcej od m-ca, kiedy opanowała samodzielne obroty tak polubiła tą pozycję, ze potrafi nawet na spaniu się obrócić! A jeszcze jakiś czas leżała jak mops :P bezruchu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kochane :) my dziś wyspane :) Amelka przyszła do Nocy chyba się jej coś śniło Jutro będziemy mieć gości przyjaciel męża z narzeczoną i dzieckiem przyjadą muszę sałatkę zrobić :) jeśli chodzi o książki to uwielbiam czytać wszystko co mi wpadnie w ręce ale teraz mam mniej czasu przy moich córeczkach:) Klaudia-mi się nie otwiera filmik z popisami Basieńki :( Aga-sto lat dla Majeczki :* Natalia-buziaki dla Piotrusia dziwie mnie że od razu rehabilitacja dziecko rozwija się swoim tempem jedno szybciej inne wolniej Julka też jest leń nie chce długo na brzuchu leżeć nie siedzi sama pediatra powiedziała że na wszystko przyjdzie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po spacerku i zakupach. Duzy kosz pod wozkiem to. I plus i przeklenstwo, jak naladuje pelen to. Wniesc pozniej nie mogę:) Nie wiem czemu nie otwiera filmiku ale już nie mogę przeslac bo zgralam na kompa a laptopa maz wzial do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, któraś z Was pisała o ksiązce L> Talko dziecko dla odwaznych - wysłałam na maila DZIECKO DLA PROFESJONALISTÓW - tez fajna tko otrochę starszych dzieciaczkach. musze nabyć tą dla odwaznych. miłego czytania. a u nas obrotów ciąg dalszy. ały czas się przekręca i pompiki dwa dni temu zaczął robić. jeszcze chwila i pewnie zacznie raczkować :) i dopiero się zacznie ganianie po mieszkaniu :)) Oj rozwijaja się te nasze dzieciaczki :) Jutro wyjazd na długi weekend do znajomych. to juz nasza 4 tak daleka wyprawa. najdłuższa to 500 km w góry. ale mały znosi podróze spokojnie więc jest ok. pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kolejne pytanie z serii "nie śmiejcie się ze mnie, że nie wiem"... Mam butelkę Lovi Medical + Do niej jest ten smoczek dynamiczny i... jakiś tam elastyczny dysk uszczelniający? Wytłumaczcie mi czy i jak się go używa? Ja do tej pory normalnie wkładałam tylko smoka w nakrętkę od butli. Kwas pewnie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia No ja na zakupach z tym Magicem nie poszaleję, bo koszyczek malutki i dopóki Szymek raczej leżący niż siedzący, to prawie zero dostępu. Jedyne wyjście, to przywieźć sobie plecaczek od rodziców i z nim pomykać na większe zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cofam pytanie dot. butelki Lovi. Nawet Wam nie napiszę, jaka jest odpowiedź, bo wtedy mój debilizm byłby obnażony kompletnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia bedzie dobrze i tak jak pisały dziewczyny jedno dziecko potrzebuje wiecej czasu od drugiego. a skoro synek malo na brzuszku jest to nic dziwnego ze pewnych rzeczy nie robi i mi tez tak powiedzieli na rehab. musisz sie przemóc i po mimo ze Piotruś placze klas go obracać z pleckow na brzuszek za bawiac choc na chwilke i z każdym dniem bedzie lepiej.u mnie sie sprawdzilo choc nati i tak nie podniesie główki tylko robi mi mostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest do nakładania jak bierzesz np herbatkę lub inne picie,zeby nie wyciekało przez smoczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, a my kurna znowu chorzy...Młody wirusa gdzieś złapał i gardło czerwone i temperatura i katarek lekki...Szlag by to.Na szczęście obyło się beż antybiotyku.A Franek jak gdyby nigdy nic sobie szczebiota i szaleje;)Kurde, z czego to?Przecież tak na niego chucham...szczególnie od czasu zastrzyków... Ewa, ten dysk to uszczelniacz-jak gdzieś zabierasz butelkę z pitkiem to kładziesz ten dysk, na to smoczek i nie przecieka w drodze.A potem go wyjmujesz do picia. Ja mam imieniny niedługo to się skuszę na tą książkę Talki.Czytam bardzo dużo i bardzo lubię. Natalia, nie przejmuj się Piotrusiem, będzie dobrze.Tak jak Ola napisała-poćwiczy trochę, wzmocni się i będzie brykał, że hej! Biedronia, gratulacje dla Anusi i wielki buzial:* Wiolka, dla Marysi oczywiście również:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to tylko o to chodziło Dziewczyny... Ja nie o ten biały krążek pytałam... Złapałam razem z butelką taką uszczelkę pierścień gumowy przezroczysty - prawdopodobnie od laktatora i usiłowałam wpasować na lub pod smoczek, bo wbiłam sobie do głowy, że to część butelki! Bez komentarzy plis... Błysnęłam! Wiem sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie i Dzidziusie :) My tak na szybko bo pakowanie na kolejny wyjazd w toku... Ale przeczytałam wszystkie wpisiki tylko nie mam kiedy odpisać. Dziś uczę ( a raczej przypominam) Ignacego zasypiać samemu w dzień. Tak jak bodajże Kitka pisała. Koniec lulania, bo wcześniej w samochodzie zasypiał od razu a teraz marudzi bo zasnąć nie może. Aga Złóż Mai najlepsze życzonka:) I nie martw się na zapas tą niską wagą bo to nie musi oznaczać czegoś złego. Sylwia H No pięknie Layla siedzi sama:) Ale ja to myślę, że to przez te egzotyczne korzenie tak wyprzedza nasze Maluszki:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za pocieszenie:* dobrze ze jest gdzie się wyżalić. Ja np bardzo późno siedzialam, gdzieś pod koniec 9 miesiąca, może to genami tez idzie. u nas dziś w nocy był przełom. Kiedyś pisałam że budzi się co godzinę, pół godziny. A wczoraj bez lulania zasnął ze mną na łóżku, później przeniosłam go do łóżeczka ok 21.30 i obudził się na jedzenie przed 3. wiem że to śmiesznie brzmi ale wyspałam się jak nie wiem. o 2 się obudziłam, poszłam do łóżeczka i sprawdzałam czy wszystko ok. czyli spał ciągiem 5,5 godziny. Ostatnio tyle przespał w grudniu. ale miałam radochę w nocy;) ciekawe czy to tak się tylko raz zdarzyło czy się cos zmieni:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się nie znamn ale uwazam tak jak Sylwia, że u Layli duzo dalo lezenie na brzuszku od poczatku. Moze się myle, moja Baska też nie lubila na brzuchu, ale kladlam ja codziennie dluzej aż w koncu teraz najchetniej non stop na brzuchu by lezala. Teraz trenuje podnoszenie pupki razem z podpieraniem się na dloniach i prostowaniem rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia nie martw się , dziewczyny mają rację, zobaczysz ,że będzie dobrze ...się musi Piotrek trochę rozruszać :-) Wysłałam na maila filmiki jak moja córcia robi traktorek.....potrafi paręnaście minut tak "jechać" nagrałam filmiki komórką i nie umiem obrócić, bo nie mam odpowiedniego programu na kompie :-) Łobuziara moja kochana .......a opluta po pas ;-) Franuś kochany znowu chory. Zdrówka dużo :-) Ewelina miłego wypoczynku :-) Nika i Tobie również miłego wypoczynku i fajnie,że u Was dobrze wszystko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Baska jedna nac przespala od 21 do 6. Trzy noce z pobudka o 4- teraz znow standard pobudka pkt2. Ale nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia Jak Piotruś marudzi na brzuchu to jak już ma dosyć to włącz tv żeby widział (wiem wiem nie można dzieciom oglądać tv). Dzieci lubią z reguły tv i jeszcze trochę poleży. Kitka Aj ten Franio biedaczek no:( Buziaki od nas... Biedronka Gratulacje dla Ani za nowe umiejętności:) Milena Bardzo fajna ta siateczka co dałaś link. Kupię na pewno bo niby kosz jest ale dostać się do niego to cholera może trafić, ostatnio po jednym jabłku wrzucałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×