Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ja też mam medela mini elektric i jestem zadowolona aczkolwiek nie mam porównania z innymi elektrycznymi bo innych nie używałam. Jest dosyc głośny ale ma regulacje siły ssania no i cenowo jest jednym z najtanszych kupilam go na allegro za ok 220 zł. Na allegro są częsci zamienne do niego za grosze... zaworki i lejki ja mam 2 komplety i nie musze tak czesto tego myc np w nocy, gdyz karmie tylko butlą po uprzednim ściągnieciu mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym chciala tego bolu cyckow, ale moja mala za cholere nie chce ssac, po miesiacu sie poddalam... i juz jej nie zmuszam... bo kończylo sie to tak ze jak widziala cycka to dostawala histerii... syna nie mogłam odciągnąć od cycka a córki niemogę do niego przystawić... paranoja :) Jedyna zaletą karmienia butelkowego jest mozliwosc zaaangazowania do tego męza... dzisiaj zostawilam go z córą i poszłam na długie zakupy... połazilam po sklepach odstresowałam się... gdy przyszłam do domu dziecko było nakarmione, wykąpane i spalo w łózeczku :) a ja czuje sie jak nowo narodzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea Mnie te cyce uszkodził zjebany stanik, a nie Szymek! Od pierwszego dnia nie miałam ani jednej ranki ani jednego uszkodzenia przez dziecko na cycach - nawet jak miałam nawały i w ogóle. Dopiero w domu, jak zaczęłam stanik nosić, bo mi wszystkie ciotki i inne klarowały, że trzeba, bo mi cycki obwisną. No to zakupiłam stanik dla karmiącej i tak mi obtarł spody piersi szwami, że nie mogę dojść do ładu z cycorami! :((( A żeby było śmieszniej to on te szwy ma zakryte - na dwie strony wszyte... i tak mi opierdzielił skórę. Żywe rany mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze to jakies uczulenie...na nici albo druty? Pierwsze słysze o takiej akcji szoook. Mam nadzieje ze szybko Ci to przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea Jest taka możliwość, że uczulenie... no, ale wtedy miałabym je nie tylko w miejscu tych cholernych szwów, przecież stanik się styka z ciałem "dookoła"... No prawy cyc wygląda jakby mnie niedźwiedź grizzly zaatakował pazurami! Tyle dobrze, że poorane mam poniżej sutków, więc mogę normalnie karmić. O ile to gówno się nie rozniesie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea..tylko pozazdroscic...ja z malo na ramieniu do toalety chodze JAK maz w pracy. Ewcia , Ty I I ja problemow szukasz ;( ja nie dosc ,ze mala Ma kolki JAK skurwysyn* to JAK tylko cos WYczytam to zaraz tou niej widze, glowka jej sie poci wiec ostatnio wydumalam ,ze to Poczatek krzywicy napewno bo w lozeczku na plecach nie spi tylko albo na brzuchu albo na boczku bo inaczej nawet na 20 minut nie zasnie ;( glowka CZESTO rusza w obie strony ...wiec JUZ ADHD u niej widzialam ...ach JAK takmdalej pojdzie to naprawde za rok bede siwa JAK golabek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bardzo prosze podeślijcie jakiś przepis na sałatke :) z góry wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja a my dzis do lekarza idziemy z ta wysyka,katarem, moim przeziebieniem i 6 tyg wizyta-fakt, ze jeszcze 6 tyg sie nie skonczylo no ale skoro i ta wysypka i katar to pojdziemy troche wczensiej Sylwek-jelsi chodzi o sukinke to "nie moja bajka" wiec nie pomoge... MIlego dnia Kobitki:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, U nas dziś dzień marudzenia... eh... A ja dzis wyjezdzam popoludniu i wracam jutro;-) Tata ma szanse sie wykazac choc wuem ze da rade bo juz kiedys zostal na wieczor z mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej długo mnie nie bylo bo mała nie spala w dzień tylko krotkie drzemki tak ze czasem ledwo cos do jedzonko zrobilam kasztanka medela mini elektric mam i jest oki mało tego używany już przed dwie mamuski jedna bardzo intesywnie wiec wydaje mi sie ze wart swojej ceny. a tak od siebie to kup elektryczny bo od ręcznych ręka może odpaść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka ja dzisiaj dopiero teraz zaglądam bo mały malo śpi zaczynam już sobie wbijać fazę że się nie najada i mam mało mleka bo wczoraj to miał szał cyca cały dzień. uciskam pierś to leci ale mój mały nawet pięć minut nie ssie jednej a karmienie powinno trwać minimum 15 min jak mu już slabo leci i musi się więcej wysilić to ma nerwy szarpie cycka i ja się stresuję że nie mam mleka już głupia jestem i nie wiem co mam myśleć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ! brrrrrrry jak zimno ;( oj dzisiaj zmarzłam na spacerku ! kochane ja się przypominam :) jak któraś ma fajny przepis na sałtke to plisssss ! a wracająć do zimy to niech ona sobie już idzie :) albo niech w górach zostanie ;) ale z mojego miasta niech ucieka :) a jak Wasze bąble ? spacerują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki :) byliśmy dziś na kontrolnej wizycie u ortopedy usg Julci robił wszystko dobrze już nie musimy chodzić na kontrole dzięki Bogu bo tak się bałam . Asia-my niestety nie chodzimy na spacerki bo Amelkę bolało gardełko i nie może jeszcze parę dni wychodzić :( a jak chcę iść z Julką to Amelka płacze i jest jej przykro to nie idziemy Asia mam przepis na kebabową i warstwową te najbardziej lubię :) znasz czy podać Ci przepis ? karolkajolka-moja Julka tez ma takie ataki głodu też myślałam że nie mam mleka albo Julce nie wystarcza bo jest grubaska ale mąż mi też przypomniał że z Amelką było to samo że czasami miała ataki głodu i po jakimś czasie przeszły ataki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BernadetaM
Czesc dziewczyny Czytam Was regularnie, niestety nie starcza czasu na pisanie. Jak mam wolną chwilę to staram się odpocząć. Podobnie jak karolkajolka przeszłam już "dni wiszenia na cycku" lub clusterfeeding jak kto woli. Taki mały kryzys laktacyjny tez miałam. Najważniejsze jest jednak pozytywne myślenie i przystawianie jak najczęściej sie da. Mojemu szkrabowi zapotrzebowanie się nieźle zwiększyło, jego dawka obecnie to ok 180 ml. Czasami muszę odciagac pokarm, to ściągam 200 ml jednorazowo. Przypominam, ze mój Jas jest dosyć duży - waży teraz 6.5 kg Jest mi bardzo cieżko go nosic (o ile juz muszę) i karmić (trzymać, bo na leżąco juz nie chce). Najgorzej jak nie doje, to krzyczy jakby go ze skóry obdzierano. No i z zasypianiem mamy jeszcze trudnosci Podobnie jak niektóre Wasze dzieciątka, mój syn drzemie w dzien - tak ze ledwo moge sie ubrać, przygotować jedzenie i zając sie choć po części domem. Jestem na etapie "ułatwiania sobie życia". Staram się oczyścić przestrzeń wokół mnie z niepotrzebnych rzeczy - im mniej gratów tym łatwiejsze sprzątanie. Ewa, mi stanik bolesne zgrubienia zafundował - leciutko uciskal i voila, na efekty nie musiałam długo czekać. Na szczęście te zgrubienia to Jas mi wyciąga ssaniem. Moje dzieciątko jak je to mnie zwykle mlekiem moczy, poza tym bardzo mu sie czasami ulewa. Normalnie tez. Czasami wiecej czasami mniej. To normalne, ale bardzo duzo prania i przede wszystkim prxebierania z tego. Pozdrawiam Was, w szczególności te z dziećmi wymagającymi uwagi. Łączę się w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie czopki dawałyscie dzieciom na wyproznienie? Takie zwykle glicerynowe dla dzieci czy sa jakies dla niemowlat... bo te co mam jakies takie duze? Pytam tak na w razie czego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywałam czopkow dla dzieci avena i jeszcze je zmniejszalam i skracalam (na opakowaniu jest info ze przy niemowlakach stosuje sie polowe) u mojej działa naprawde malutka ilosc u nas 9dni minelo bez wiec znow czopek pojdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja uwilebiam te wszystkie ze świeżych warzyw np grecka lub zamiast fety zielony groszek, czerwona fasola ale na to przepisu nie trzeba :) wczesniej używałam gotowych sosów knora z lenistwa :) a teraz często robie taki: czosnek, miód, sok z cytryny, musztarda i przyprawy: sol, pieprz, papryka slodka i to wszystko miksujemy blenderem, na koniec dodac mozna lyzke majonezu czy jogurtu naturalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. U nas pojawily się kolki, codziennie jak w zegarku okolo 18 jest ryk. Akurat na 17.15 bylysmy u pediatry wiec wiem na pewno że to kolki. Malej pomaga espumisan wiec jest dobrze, jakoś przetrwamy. W ciagu dnia też nie mam duzo czasu bo albo mala trzeba się zajmowac, albo jak spi to szperam w necie poszukuje umawiam obmawiam planuje- nasza podwojna uroczystosc. Zaplanowalismy na 21kwietnia także niewiele zostalo. Jutro do poradni malzenskiej na spotkanie, obraczki zamowione już:) a jeszcze tyle przed nami. Pozdrawiam i zdrowka dla maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Dziekuje za rady co do laktatora :* My dziś byłyśmy u pediatry mała zdrowiutka waży 4750g , 56cm tak więc jestem bardzo zadowolona bo ładnie przybiera. Szczepienie bolałoooo :( aż mamie się serce kroiło jak widziała ten grymas bólu na twarzycce :( Kobitki mam pytanko czy zakładacie dodatkową pieluszkę swoim pociechą?tetrową czy pampersa? Na usg powiedzieli że jest wszystko ok ale zaleca sie pieluszkowanie do 6mce. A czy zaczęłyście już ćwiczyć? Jakie ćwiczenia wykonujeie?? Bernadeta a ty nadal karmisz przez kapturki jak ci idzie???? Bo moja mała często się pijąc przez nie krztusi i strasznie mnie to martwi i stresuje ale samego cyca nie chce :( U nas też zimmonooooo wrrrr Ile macie stopni C w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakładam tetrową na pampersa i na to body żeby dobrze siedziało:) My też dziś bylismy u lekarza, pierwsze 3 szczepienia za nami. Aż łzy mi stały w oczach jak mój Piotruś płakałł:(az cały siny byl. Waży już 5800 i ma 60cm:))) co do czopków to ja tylko raz użyłam-połówkę zwykłego glicerynowego. a w domu mam 23stopnie, cały czas się pali w piecu bo mróz ok 15 stopni trzyma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakładam tetrową na pampersa i na to body żeby dobrze siedziało:) My też dziś bylismy u lekarza, pierwsze 3 szczepienia za nami. Aż łzy mi stały w oczach jak mój Piotruś płakałł:(az cały siny byl. Waży już 5800 i ma 60cm:))) co do czopków to ja tylko raz użyłam-połówkę zwykłego glicerynowego. a w domu mam 23stopnie, cały czas się pali w piecu bo mróz ok 15 stopni trzyma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka Ja swoja pieluchuje podwojnie. Na pampersa zakladam tetrowa, i zapinam body, to podtrzymuja ta pieluszke. Pediatra stwierdzil że prawe bioderko ma troszke. "Opoznione" w stosunku do lewego i 6 tyg kazal pieluchowac, 15 lutego do kontroli idziemy i zobaczymy czy te podwojne pieluchy cos daly. A jeżeli chodzi o temp to my mamy 22stopnie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka Ja swoja pieluchuje podwojnie. Na pampersa zakladam tetrowa, i zapinam body, to podtrzymuja ta pieluszke. Pediatra stwierdzil że prawe bioderko ma troszke. "Opoznione" w stosunku do lewego i 6 tyg kazal pieluchowac, 15 lutego do kontroli idziemy i zobaczymy czy te podwojne pieluchy cos daly. A jeżeli chodzi o temp to my mamy 22stopnie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×