Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Szymek sporo dostaje do ręki smakołyków. Prawie po każdym obiadku od Mamy z talerza ziemniaka, marchew gotowaną albo kawał banana, jabłka. Uwielbia też chrupki kukurydziane i ryżowe. Zdarza Mu się ugryźć spory kawał, wcześniej Mu wydłubywałam, a teraz nie daje tylko ostro mymle dalej aż rozmymle.. :))) HIPPy są naprawdę świetne. Nie wiem, dlaczego wcześniej mi się wydawało, że Bobovita najlepsza. Ale w tych małych słoiczkach chyba po prostu wybór był większy z Bobovity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro w końcu jedziemy do Lbn po fotelik. Zostajemy przy Romer King Plus Organic Nature albo Maxi Cosi Tobi, któryś z chłopięcych kolorów. Musimy też bramkę do pokoju kupić, bo czasem potrzebuję widzieć Młodego z kuchni, ale nie chcę, żeby przychodził do mnie albo przeżuwał kapcie w przedpokoju. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc DZIEWCZYNKI ;) I u NAS hipp nr1 ;) my wczoraj zrobilsmy zapasy tak jak Ewcia;) kupilismy wiekszasc po 7 mcu, bo mala za tydzien konczy;) W Polsce Babcia ja padla wszystkim , wiec teraz jak cos jem to musze jej dac choc troszke, bo krzyk jest ze hej! Z kawakeczkami tez JUZ bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia I u nas HIPP rządzi. Oprócz obiadków i zupek furorę robią te deserki serii Owoce&Zboża. Znikają w tempie błyskawicznym. Jak tam po powrocie? Ogarnięte już na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się przyznać, że ja też Szymkowi daję do spróbowania większość rzeczy, które jemy. Dzisiaj np. wypił mi z kubka parę łyków kawy śniadaniowej Primy. Tam jest chyba 80% zbożówki i 20% zwykłej rozpuszczalnej. Bardzo był ciekawy, co Mama pije. Spróbował, ale zachwycony nie był. Ledwo zdążyłam rękę podstawić, tak parskał i pluł. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc DZIEWCZYNKI ;) I u NAS hipp nr1 ;) my wczoraj zrobilsmy zapasy tak jak Ewcia;) kupilismy wiekszasc po 7 mcu, bo mala za tydzien konczy;) W Polsce Babcia ja padla wszystkim , wiec teraz jak cos jem to musze jej dac choc troszke, bo krzyk jest ze hej! Z kawakeczkami tez JUZ bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacjajowan
cześć mamuńki mój maluch też stołuje w gotowych słoiczkach próbowałam mu sama gotować ale jakoś mu nie smakuje zbytnio, ale zaczynam mu podawać posiłki takie co my jemy wczoraj wcinał rosołek z kluseczkami. ostatnio to dałam mu truskawki utarte z cukrem i mlekiem córcia moja uwielbia a on się trząsł cały jak piła tp mu dałam a jaki zadowolony był i mu smakowało. też wcina chrupki kukurydziane biszkopty podaje mu takie posiłki zawarte w gluten. zupki mu zagęszczam kaszką manna z bobowity. dzisiaj kończy 7 miesięcy i będe wprowadzała żółtko. w tamtym tygodniu wyszedł pierwszy ząbek czekamy na kolejne zastanawiam się nad podaniem mu czopków VIBRUCOL słyszałyście coś o nich może stosowałyście? że niby są bardzo dobre przy bolesnym ząbkowaniu pomagają dziecku przesypiać noce bez płaczu ogólnie że dziecko się po nich wycisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWCIA PRZYZNAM SIENSZCZERZE ,ZE JESZCZE NIE DOTKNELAM NICZEGO...WSZYSTKO W WALIZKACH;) Wczoraj dola mialam wiec mi sie nie chcialo...dzis troszke lepiej wiec po poludniu sie za to wezme. Tutaj SA takie ciastka , ktore sie daje dzieciom po 7 mcu, kupilam jej bananowe, I powiem szczerze ze zajadala sie na maxa;) ( dalam wczoraj jedno aby sprawdzic reakcje) Ogolnie po 7 mcu to jest JUZ wszystko praktycznie! Pasty ( czyli kluski z miesami it'd) cale zestawy obiadowe! Gdzies tak od tygodnia, Layla przestala lubic zupki I obiadki;( jadla by tylko deserki, budynie, yogurty, I chleb. ( I to najlepiej z lodowki prosto! I bez ciastka w srodku tez nie za BARDZO! A chleb to najlepiej z maslem...boje sie ze jej sie cos STANIE bo przecie nie powinna JESZCZE masla, ale jak zadzwonilam do doktora godzine temu ...to uslyszalam odp oczywiscie ,ze moe troszke maselka tylko oby bylo bez soli ... Och Ta Babcia ja nauczyla zlych manier;) ale chyba za to ze na wszystko jej pozwala , tak do nie lgnie;) Teraz staram sie ja naprowadzic znow na moje Tory" spimy 2 razy dziennie, jemy 5 razy dziennie, I bawimy sie troszke z mama a troszke siama ;) Ewa co do zainteresowania klapkami...caly czas jest I to duze" dochodzi do nich I patrzy na MOJA reakcje, jak mowie ze nie wolno" to trzyma reke and nimi I sie e mna kloci a My z mezem mamy ubaw ,ze hej;) ale na KONIEC I tak Mama wygrywa;) Czesc KAROLKA;) buziak dla Dominika;) I STO LAT! Ja slyszalam o tych czopkach ale SAMA bym nie podawala tylko po to by dziecko przespalo noc" no chyba ,ze zabkowanie jest naprawde bolesne! MOJA mala tez ciezko JE przechodzi ale w ostatecznosci podaje ibufen jak JUZ widze ze BARDZO boli I jest BARDZO SPUCHNIETE. MOZE dlatego ,ze boje sie ingerencji w jelita" po tych kolkach Layli...Ona dosc czopkow przyjela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja się przyłączam do życzeń dla Dominiczka! Rosną dzieciaczki ani się człowiek obejrzy! Jeśli chodzi o Viburcol, owszem słyszałam, znam Mamy które stosują nagminnie, ale nie pochwalam stosowania "profilaktycznie" albo "dla przespanej nocy". Jestem tego samego zdania, co Sylwia - chemia tylko wtedy, kiedy jest absolutnie niezbędna. Ja jeszcze Szymkowi nie dawałam żadnych środków przeciwbólowych ani uspokajających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podalam viburcol 2 razy. Tosia zabkowala z trzydniowka jednoczesnie i to nie bylo fajne a to pomaga tez przy goraczce. Poza tym viburcol jest na rumianku bodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wielkich bólach i przemyśleniach oraz wycieczce do Lublina fotelik został NABYTY. Oczywiście w sklepie internetowym, a nie tradycyjnym, ale przymiarka zrobiona i towar obmacany na żywo. Wybór padł na Romer King Plus Organic Nature. Szymon jak zasiadł, tak nie bardzo się dał wyjąć. Odpowiada nam ten model w 100%. Różnica cenowa powalająca. W sklepie tradycyjnym 999,00 PLN. Po wielkich targach i z łaską 910,00 PLN. W sklepie internetowym. 799,00 PLN, gratis przesyłka, ochraniacz/organizer na fotel i osłonki zaciemniające na szyby. Mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie jakiś model z ekspozycji obślumpany. Nakupiliśmy trochę pierdół, bo to wielki sklep dziecięcy był: kubek do mycia główki, zabezpieczenia gniazd i narożników, skarpetki z ABSem, takie tak drobiazgi. Ale już np. doidy cup nie mieli, ani szeleszczących książeczek z gryzaczkami na każdym rogu. Dobrze też, że na bramkę za 259 PLN się nie skusiliśmy, bo patrzę, że w LIDLu od 23 lipca po 99,00 PLN lepsza niż tamta będzie. A co tam u Was, Wiedźmy Czarownice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! Szykuje się w Tesco delikatna promocja na te dania HIPP w plastikowych kubeczkach. Będą chyba po niecałe 12 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ewcia;) NARESZCIE fotelik nabyty() hurra;) U NAS znow jutro wizyta u LEKARZA...Layla stracila JESZCZE wiecej rzes przy lewym okczku...zostalo jej tylko kilka;( zaczynam sie mocno martwic MIMO zapewnien Polskiej Pediatry , jutro IDE spytac co Tutaj o TYM sadza... A moje plamy na czole I ogolnie calej buzi...zrobily sie JESZCZE gorsze po tych masciach...nie moge na Siebie patrzec...jute tez o to ZAPYTAM...to TYLE... A takto mala LATA po pokoju ...a ja za Nia na czworaka;) radosna jak nie WIEM ( wiec mysle ,ze to oczko jej nie boli) dotyka wszystko...straight sie POWTARZAC niektore dzwieki, jak spiewam to mi klaszcze I sie smieje....BOZE jaka to radosc...a jak jest zmeczona to przyciska buzie do mojej I mnie caluje"""" CO JA WAM PISZE ...WSZYSTKIE WIEMY JAKA TO RADOSC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) widzę, że Dziewczyny chyba wybyły wszystkie na fb. Dawno mnie nie było, a tu mało naskrobane... U nas same zmiany: Zośka odstawiona od cyca, pełza jak szalona po całym pokoju:-) Niby wszystko fajnie pięknie, bo mam tylko jedną pobudkę w nocy a nie 4-6, ale... no właśnie...Zosia nie chce jeść obiadków. Od kiedy pije mm nie zjadła mi jeszcze żadnego małego obiadku w całości. Poprostu przestały jej smakować. Grudkami w obiadkach po 6 miesiącu się dławi. Tych gotowanych przeze mnie też nie chce. Z deserami nie jest lepiej-zjada tylko jeden rodzaj i nic innego. Masakra jakaś. :-( Jak nic nie chce jeść, to daje jej w końcu mleko, bo widzę że jest głodna. Nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić i jak ją przekonać, żeby znów zaczęła jeść te obiadki. Może Wy macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie chwilowe. Moja nie jadla mm dlugo. A teraz znow pije mm z kaszka ale kreci nosem przy obiadkach. A grudki stopniowo. Moze odkladaj kilka lyzek ze sloiczka z grudkami a reszte zblenduj. Potem dorzuc te grudki i tak zwiekszaj ich ilosc. I nie dawaj z bobovity bo ma twardsze te grudki niz hipp czy gerber. Babydream ma dobra fakture tez. Rozmawialam o tym z neurologopedka i ona potwierdzila moje spostrzezenia co do bobovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie i Maluszki:) Ale dziś pospali, dopiero jem śniadanie a Ignacy jeszcze śpi. Zapewne obudzi się niebawem bo go głód przyciśnie. Ewa - Fotelik ciekawy, także rozumiem, że Szymek już sam z siebie siada. Ja jak pisałam kupuję od razu 9-36 kg. Ja też wiele rzeczy na allegro kupuję a najpierw patrzę w sklepie. Bo nieraz różnica cenowa ogromna także po co przepłacać:) Blackflower - Tak jak pisze Olcik to pewnie przejściowe. I jakie mm podajesz? Sylwia H - Kurcze lipa z tymi plamami, warto skonsultować z innym lekarzem skoro maści zaostrzają. To z Layli taki przytulasek się robi:) Nie mogę się doczekać kiedy mój Szkrab da mi buzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blackflower - Kurcze nie wiem czy tak można ale może jak ugotujesz obiadek to dodaj do niego trochę mleka i wymieszaj. Może zje jak poczuję swoje mm. I tak samo do owoców. Ja żeby zjadał owoce dodaję kleik ryżowy i naprawdę od razu zaczął zjadać wszystko. Albo rób kleik na mm tym co podajesz i dodaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałam na fb, podałam przedwczoraj chrupek ale od razu Mały odgryzł kawał i po sprawie. Aż boję się mu dawać bo potem muszę wyciągać z buzi bo się dławi. Mamusie a jakie Wy dajecie? Bo ja kupiłam takie sprężynki duże jak wałek wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewczyny! Mnie nie było długo, bo najpierwmama moja była tydzień, a potem u teściów siedzieliśmy przez 3 dni i leniuchowaliśmy:) Fajno:) Mój młody zaczął raczkować, od 2 dni ganiam za nim jak głupia i nie ogarniam tego dziecka;P Włazi dokładnie tam gdzie ma nie włazić;) Zaliczył parę gleb na panelach, ale teraz już jest oki-złapał równowagę;) W przerwach(baaardzo krótkich) siada sobie i bije brawo;P Hmmmm....;) Ja z grudami nie doradzę , bo Franek nie ma problemu-zjada dokadnie wszystko-i Gerbera i Bobovitę...Ale myślę, że najważniejsza wytrwałość, ja tak wywalczyłam picie z butli i potem mm.Nadal karmię małego rano i wieczorem, ale od 4 dni wyeliminowałam karmienie w dzień.Także powoli odstawiamy. Ewa, Doidy Cup jest dosyć ciężko dostać w sklepie.Ja w n ecie zamawiałam.Swoją drogą mój woli pić z tego kubeczka niż z butli czy niekapka... Sylwia,widziałam filmik-Twoja Lajla taki sam łobuz jak mój Franek;)Nadal idą łeb w łeb;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Szymek siada, chodzi na czworaka dość szybko, a teraz namiętnie ćwiczy stawanie i klapanie na pupę z pozycji stojącej. Podpiera się, o co tylko może i siup na prosto: po kanapie, po ławie, po Mamie albo Tacie. Szczerze to czasem jestem przerażona tym, co będzie jak zacznie chodzić! Już teraz czasem padam ze zmęczenia, kiedy co i rusz muszę Go przenosić z kuchni, z przedpokoju, z łazienki ostatnio nawet... Musimy kupić bramkę do dużego pokoju, żebym Go miała na oku, a nie musiała non stop ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czopelku, ja podaję chrupka normalnie-młody trochę go memla, a potem odgryza i memla dalej.Bałam się początkowo, że się udławi, ale gupi nie jest;P Jak odgryza to dalej memla;) Boję się tylko podawać za miękkie biszkopty, bo odgryza połowę i wtedy to jest jednak we mnie obawa, że się udusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kicia ;) czesc CZOPELEK ;) dzien dobry wszystkim;) Dzis IDZIEMY do LEKARZA;) zasiegnac ich opini! Kicia...masz racje , MOJA tez wszedzie tylek sadza I Kosi lapki albo bravo , az klaszcze teraz bo dlonie otwiera;) I robi to wtedy jak sie mocno CIESZY ;) MALI ARTYSCI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Olcia ,czesc Ewcia;) Olcia Layla siada z kazdej pozycja, z plecow podciaga sie do boku I siada;) cholera wlasnie majstruje przy kablach...na zajoba dostnae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Olcia dzis planuje malej zupe na maselku zrobic, I tak myslalam ze ugotuje warzywka marechewke ziemniaczek I troszke brokoli I ODDAJE nie miesko ( piers organiczna z kurczaka) potem wszystko zmiele zmieszam ( bez wywaru) I lyzeczka masla bezsolnego Lurpark? Czy tak MOZE byc ? Bo cos mi mala obiad ow nie chce JESc , tylko deserki I owoce WCINA , wiec musze tak sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Nie obserwowałam tak dokładnie, ale siada też "z każdej pozycji", jak leży na plecach to jakoś najpierw na bok, potem podpórka, a potem siad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasanaan - U nas lekarka mówiła, że jak niema alergii to spokojnie masełko lub oliwę z oliwek dodawać do zupek. Tylko masło a nie margarynę. Ja dodaję oliwę z oliwek. U nas taka zupka poszła wczoraj ale jeszcze z pietruszką i porem. Jak Layla je brokuł to ja bym dodała ale jak nie jadła jeszcze to nie wiadomo czy jak nie zje zupki to z jego powodu czy innego. U nas pierwsze podejście z brokułem nie wyszło, zaś wczoraj zjadł ale bez szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JE JE brokoli JUZ dawno;) I JE lubi dlatego chce dodac;) ale dziekuje Ci BARDZO za podpowiedz;) Dziewczyny...a powiedzcie mi jak jest ze spaniem w ciagu dnia? Bo Layla dwa ostatnie dni SPALA tylko po raz dziennie, poltorej godziny po poludniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×