Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Ale dokladnie to napisalam- tylko pewnie przeoczylas ;) Ale gdyby faktycznie nie byl uznany za czlowieka, jak tego chca feministki- robienie zapisow, czy uwzglednianie osoby poczetej w testamencie w ogole nie byloby mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Sytuacja z nasciturusem jest klasycznym przykładem uzależnienia zaistnienia czynności prawnej od zdarzenia przyszłego i niepewnego. Równie dobrze mogę napisać w testamencie, że spadek obejmie niebieskooki blondyn, który przyjedzie na białym rumaku. Dopóki nie pojawi się niebieskooki blondyn na białym rumaku, spadek nie może zostać objęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
To nie chodzi o to, czy nasciturus jest człowiekiem czy nie jest, ale o to, że jeśli stanie się człowiekiem z chwilą urodzenia, będzie mógł objąć spadek. To jest sytuacja jak z blondynem na rumaku. Nie wiemy nawet, czy taki człowiek istnieje, ale jeśli zaistnieje, czyli się pojawi, to obejmie spadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Równie dobrze mogę napisać w testamencie, że spadek obejmie niebieskooki blondyn, który przyjedzie na białym rumaku. Dopóki nie pojawi się niebieskooki blondyn na białym rumaku, spadek nie może zostać objęty." ---> blagam Cie, nie zanizaj poziomu dyskusji. Przeciez jestes madra, po co to robisz? Prezciez wcale tak nie myslisz, a osoba musi byc podana KONKRETNIE- z imienia i nazwiska :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Wybieram tego z IQ 90:D A tak poważnie, czego to dowodzi? Bo skoro ja mam IQ 115, a mój luby 90, to chyba oznacza, że inteligencja jest cechą osobniczą, a nie płciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy przeczytalam pierwsze zdanie o malo co nie spadlam ze stolka :D :D :D Dowodzi tego, ze wybierasz na partnera faceta madrzejszego od siebie, a skoro robi to kazda kobieta, a przynajmniej wiekszosc- wniosek jest prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Oczywiście wiem, że taka sytuacja w polskim prawie nie jest możliwa. Spadkobierca nie musi jednak być oznaczony z imienia i nazwiska, ponieważ to wykluczałoby możliwość zapisania majątku nasciturusowi, który z racji tego, że jeszcze się nie urodził, nie posiada tożsamości, imienia i nazwiska. Spadkobierca musi być oznaczony tak, aby dało się go jednoznacznie określić, ale nie musi być oznaczony z imienia i nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie- ale zapis mozesz zrobic jedynie na osobe juz poczeta, nie na potencjallnych wnukow.... Granico- przemysl sprawe. Daj szanse Kongresowi Nowej Prawicy. Gdy wybierzemy znowu po raz kolejny Po pis sld, psl NIC SIE NIE ZMIENI. Ci ludzie sa w polityce od 20 lat i toniemy w bagnie. Sprobujmy w koncu czegos nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Ciekawe dlaczego o mało nie spadłeś ze stołka:) Nie wiem dokładnie, jak się oblicza IQ, o nigdy się tym nie interesowałam, ale wydaje mi się że 115 jest wartością wyższą niż 90??? Przeciętna inteligencja to między 84-116 lub 85-115. Tak czy inaczej, będę miała nieznacznie wyższy iloraz inteligencji niż mój partner, ale nadal mieszczący się w poziomie średnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię go bo lubię prawicę
ale zagłosuję na UPR-PR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Jeśli chodzi o wnuków potencjalnych - nasciturus jest spadkobiercą potencjalnym, a jego narodziny to zdarzenie przyszłe i niepewne. Możliwość zapisania nasciturusowi majątku jest WYJĄTKIEM! I nie potwierdza człowieczeństwa płodu. Ponieważ, jeśli spadkobierca się nie urodzi, nie obejmie spadku tak, jakby go nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
*nie urodzi, albo urodzi się martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z prostej przyczyny- ja zawsze wybieram sobie na adwersarzy ludzi madrzejszych od siebie. To bardzo egoistyczne podejscie, ale dzieki temu ciagle dowiaduje sie czegos nowego, i zdobywam wiedze. Z osoba glupsza szansy rozwoju nie posiadam. A rozwoj jest dla mnie bardzo wazny, i sadze, ze dla kazdego powinien byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metalucifer
mam dość takiego kraju - ktoś jeszcze ma wątpliwości co do płci tej osoby? na moje to jest niemożliwe żeby to była kobieta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
No to jak to w końcu jest, potwierdzam twoją teorię i wybieram mężczynzę bardziej inteligentnego, czy mniej inteligentnego? Bo o ile pamiętam, mój iloraz miałby mieć wartość 115, a miałabym wybrać pomiędzy mężczyznami z IQ 90 i 140. Wybrałam tego z IQ 90. 115>90, czyż nie???? Więc wybrałam mężczyznę głupszego od siebie. Nieznacznie, to prawda, ale jednak. Oboje mamy przeciętny iloraz inteligencji, ale ja mam nieznacznie wyższy. Wybrałabym faceta mniej inteligentnego, bo nie lubię być zdominowana przez mężczyznę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metalucifer
mam dość takiego kraju - zesraj się, ale knp i tak nie dostanie więcej niż te 1,5%. pisanie tu nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O_O Skąd pomysł że inteligencja powoduje to że inteligentniejszy musi dominować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metalucifer mam dość takiego kraju - zesraj się, ale knp i tak nie dostanie więcej niż te 1,5%. pisanie tu nic nie zmieni. } Oczywiście masz rację, większość wyborców to idioci. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metalucifer
Myrevin - tu nie chodzi o to czy idioci czy nie, ale jak ludzie mają słuchac np. o podatkach, jak Dżej Kej Em wyjeżdża z rolą kobiet czy hitlerem? ten tekst o tym, jak to za hitlera były mniejsze podatki:( no jak mogą wygrac jak lider sobie sam w kolano strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Najczęściej tak właśnie jest:) Mam dość tego kraju Pisałeś coś o feministycznych nazwach typu dyrektorka, pilotka, dyplomatka itp. Uważam, że są głupie, a pomysł ich wprowadzenia jest idiotyczny! Nie dość, że tego typu potworki językowe kaleczą język polski, to jeszcze odbierają powagę wykonywanym zawodom, przez skojarzenia z pospolitymi rzeczownikami. W języku polskim słowa takie jak minister, pilot itp. zawierają w sobie oba rodzaje, męski i żeński i nie ma potrzeby tworzenia ich żeńskich form. O ile wem, takie jest stanowisko Rady Języka Polskiego. Odnośnie tytułowania, ja wolałabym mówić, że jestem pilotem, a nie panią pilot, sędzią piłkarskim, a nie panią sędzią, ministerm a nie panią minister. Można przecież powiedzieć pilot Anna Kowalska, minister Anna Kowalska itp. Całkiem dobrze to brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja lubie, gdy mam bodziec zachecajacy mnie do dzialania. Jezeli moj facet jest madrzejszy ode mnie moje duma, moja ntura- nie pozwoli mi siasc na tylku, tylko brac sie do pracy by mu dorownac. Tutaj sie roznimy ;) 1.5 % to sadaze na zlecenie tv. W internecie jest zawsze, regularnie na 4 miejscu po PO pis i sld. Ja w osttanich wyborach sama uleglam presji, ze bedzie to glos stracony- i glosowalam na PO. I jestem przekonana, ze tak samo jak ja pomysleli inni potencjalni wyborcy. A tak w ogole to sio z tego tematu. jak chcesz sie "zesrac" idz na erotyczne, jest tam jakis topic o skacie, tam sie mozesz w pelni realizowac. TUTAJ MA BYC kulturalnie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metalucifer
1.5 % to sadaze na zlecenie tv - które potem się sprawdzają, zapomniałeś dodac. w internecie moga byc i pierwsi i co z tego, jak się to w żaden sposób na wynik wyborów nie przekłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metalucifer
mam dość takiego kraju - sio to sobie do swojej starej możesz mówic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzam sie granico, i dlatego nie ma co glosowac na SLD- bo ich postulaty to tylko aborcja, zdjecie krzyza ze szkol (jestem agnostykiem), eutanazja, geje, lesbijki i feministki. Chca jeszcze dac wszytskim podwyzki, ale gdy padlo kiedy pytanie skad na to wezme kase niestety Pan Napieralski nie potrafil sie okrslic :D O sobie tez mowie prawnik, nie prawniczka. I JESTEM KOBIETA, DO JASNEJ ANIELKI !!!! :D A JKM nie jest wlasnie zbyt dobrym strategiem- przez to gadanie o nizszym iq kobiet, karze chlosty i innych odlotach ludzie nie traktuja go powaznie. A szkoda, bo niezauwazona przechodzi bokiem jego naprawde fajna koncepcja zmian w tym durnym kraju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Metalucifer No właśnie, JKM sam odbiera sobie elektorat przez niefortunne sformułowania. Ja, jak i wiele innych osób zapewne, nie będę głosowała na człowieka, który uważa, że jego potencjaln wyborca jest mało inteligentny, tylko dlatego, że jest kobietą. Nie zagłosuję na takiego człowieka choćy miał najlepszy program gospodarczy. Bo nie będę głosować na kogoś, kto ma mnie za gorszy gatunek człowieka. Stąd ten jego marny wynik w każdych wyborach, góra 1,5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to prawda że za Hitlera były mniejsze podatki, wolę polityka który mówi prawdę. Jeśli z wolnością gospodarczą moglibyśmy przesunąć się choć do pierwszej dwudziestki krajów, to jego szowinizm spokojnie bym olał. granica jest w głowie Najczęściej tak właśnie jest } Nie znam tak wielkiej ilości osób bym mógł określić to w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Wiesz, kara śmierci i chłosty nie jest najgorszym pomysłem. Sama uważam, że kara śmierci powinna być wymierzana zwyrodniałym mordercom (nie wierzę w resocjalizację) a kara chłosty np. wandalom, huliganom itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nie oszukujmy się, sam JKM ani w sejmie, czy też jako prezydent RP wiele nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×