Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

"Liberalizm (z łac. liberalis wolnościowy, od łac. liber wolny) ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm jest ściśle związany z indywidualizmem, stanowczo odrzuca kolektywizm oraz opowiada się za jak najmniejszym krępowaniem wolności jednostki poprzez prawo. Konsolidując, liberałowie uważają, że kompromis pomiędzy prawem a nieskrępowaną wolnością powinien być jak najmniejszy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem protestantem
Kongres Nowej Prawicy. Spotykasz kogoś kto jest prawicowcem i jest niewierzącym? Bo ja kogoś takiego nie spotkałem Znam kilku takich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz prawo. Ale to oznacza że nie jesteś liberałem. ----> wiekszej bzdury nie slyszalam :D :D :D CZYLI JEZELI JESTEM PRZECIWNA ABORCJI TO DYSKWALIFIKUJE MNIE TO JAKO LIBERALA????? O JA NIE MOGE. Koncz wasc, wstydu oszczedz :D Czy wiesz, ze Funduze emerytalne sa BANKRUTAMI??? czy wiesz ze na emerytury moich rodzicow pracuja teraz 20 i 30 sto latkowie? Kto bedzie pracowal na ich emerytury, jesli jak pisalam uprawnionych do ich pobierania bedzie 20 milionow, a pracowac na to bedzie 10 milionow???? Czy nawet 15 milionow? Ile beda musieli tym ludziom zabrac z ich pensji, by utrzymac stare spoleczenstwo??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. " No własnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do... Ja się uważam za osobę o dość prawicowych przekonaniach a z pewnością nie lubię lewicy, tak że kroiłbym ją w paseczki :D I jestem wręcz ateistą. Takich ludzi jest sporo i przybywa, bo zauważają, że społeczeństwo MUSI mieć jasno określone moralne podstawy. Ciągłe poszerzanie zakresu wolności, a bo to geje czują się zaszczuci i tak dalej, prowadzi do dewastacji kultury i taki ateista jak ja, jest temu przeciwny a aborcja nigdy mi się nie wydawała szczególnie dobrym rozwiązaniem, chociaż nie chcę tu wstępować ex cathedra i napominać kobiety w trudnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"CZYLI JEZELI JESTEM PRZECIWNA ABORCJI TO DYSKWALIFIKUJE MNIE TO JAKO LIBERALA????? O JA NIE MOGE. Koncz wasc, wstydu oszczedz Czy wiesz, ze Funduze emerytalne sa BANKRUTAMI???" Tak. Bo jeśli usiłujesz za pomoca prawa narzucić coś, co w innych krajach jest dopuszczalne, to nie jesteś liberałem. Przeciwna możesz być. Masz prawo. Ale nie masz prawa, jako liberał, narzucac tego innym. Fundusze tak. Ale Tusk przejął fundusze (nie w całości) do budżetu państwa i to panstwo gwarantuje emerytury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam mnostwo sympatykow JKM ktorzy sa albo ateistami, albo jak ja agnostykami. W jego partii takich ludzi jest pelno.... piczytaj. Mam pytanie do- mozesz mi powiedziec jakie masz wyksztalcenie i czym sie zajmujesz???? Bo widze ze z teorii prawa i doktryn politycznych jestes slaby.... Mylisz jak juz ktos dzisiaj- liberalizm z anarchia. W liberalizmie tez panuja zasady i zakazy, ktorych trzeba przestrzegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mając na myśli poczytaj, sugerowałem poczytaj kilka książek a nie jedną formułkę, która tak podana jest bałamutna" Dziecinko. Jak ja byłem działaczem liberalnym to Ciebie prawdopodobnie jeszcze na świecie nie było. Bo to były lata siedemdziesiąte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skad panstwo bierze pieniadze......no????? Czy przypadkeim nie z NASZYCH PODATKOW???? :d Myslisz, ze dlaczego podnosza VAT? DLaczego podatek dochodowy mamy tak wysoki???? :D Kup sobie ksiazke, tylko taka porzadna do ekonomii- i przeczytaj ja dokladnie. W niektorych krajach dozwolone jest ukamieniowanie kobiety za zdrade- czy ja w ramach mojej wolnosci, tez moge postulowac wprowadzenie takiej kary??? Nie wszystko co dozwolone gdzies indziej, jest dobre. W holanduii aborcje mozna przeprowadzic do konca ciazy. Uwazasz to za dobry pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A skad panstwo bierze pieniadze......no????? Czy przypadkeim nie z NASZYCH PODATKOW???? :d Myslisz, ze dlaczego podnosza VAT? DLaczego podatek dochodowy mamy tak wysoki???? Kup sobie ksiazke, tylko taka porzadna do ekonomii- i przeczytaj ja dokladnie." Czy ja twierdziłem coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie gadajcie
z mam pytanie do.... to kolejna forma Shatyna - głupka forumowego. nie traćcie na niego czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W niektorych krajach dozwolone jest ukamieniowanie kobiety za zdrade- czy ja w ramach mojej wolnosci, tez moge postulowac wprowadzenie takiej kary??? Nie wszystko co dozwolone gdzies indziej, jest dobre. W holanduii aborcje mozna przeprowadzic do konca ciazy. Uwazasz to za dobry pomysl?" Oczywiście że możesz postulować. W liberaliżmie masz do tego prawo. Do postulowania a nie do narzucania. W całej Europie (prawie) aborcja jest dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to skoro panstwo zapewnia emerytury sprawdza sie to, co pisalam wczesniej- tak podniosa podatki, ze z zarobionych 2tys bedziesz musial placic skladke pewnie z 1200zl aby utrzymac starych emeryto na rentach :D do tego to prowadzi, do niczego innego. Wtedy nie wyzyjesz za taka kase, i wyemigrujesz. A na Twoje miejsce wezma ukrainca, dla ktorego 800zl to rownowartosc 16sto krotnosci jego pensji na ukrainie- czyli nadal majatek. Do tego to zmierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Ależ ja nie mówiłem, że jestem liberałem w tak prymitywnym rozumieniu, jak Ty tutaj lansujesz. Stałe poszerzanie granic wolności sprawi więcej kłopotów niż przysporzy korzyści. Np: małżeństw homoseksualne wywrócą i już wywracają tradycyjny i oparty na NATURZE system budowy społecznej a co za tym idzie kształt kultury. To spowoduje (już powoduje) zamęt, pomieszanie pojęć, destabilizację bo jakieś może 5% populacji żąda specjalnych praw dla siebie. W interesie społecznym jest nie dać im tych praw, niech sobie płaczą do poduszki, gówno mnie to obchodzi. Poczytaj sobie o tym jakie cudne pomysły w ramach poszerzania zakresu wolności pojawiają się na świecie i są już wdrażane: zakaz używania określeń oznaczających płeć czyli ona - przedszkola w Szwecji, Kalifornia Tego jest od ciężkiej cholery, to jeszcze są próby ale konsekwentenie przeprowadzane. Myślisz, że tak rozumiana wolność, gdzie w procesie wychowawczym nie wolno "narzucać" dziecku płci, będzie skutkowała czymś poza osobistym dramatem, który zwielokrotni się poprzez masowe zastosowanie takiego wychowania??? Wolność musi mieć granice i koniec. Fantazje lewicy o tym, że tkanką społeczną można dowolnie manipulować są świadectwem skretynienia pewnych środowisk, które mają się za intelektualną awngardę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój przykład z Ukraińcem bije w Polaków pracujących za granicą. Nie zauwazyłaś? Chcesz zabronić migracji ludzi? Już tacy byli...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to w calej Holandii mozna sie skrobac do 9 miesiaca ciazy/ Uwazasz, ze to ok? Odpowiedz. Opuszczam jzu Was na dzien dzisiejszy- tylek mnei boli :D Ale jezeli jutro pogoda nadal bedzie do chrzanu- wroce tu! Hej wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ależ ja nie mówiłem, że jestem liberałem w tak prymitywnym rozumieniu, jak Ty tutaj lansujesz. Stałe poszerzanie granic wolności sprawi więcej kłopotów niż przysporzy korzyści." To co napisałeś przekreśla Ciebie jako liberała. Prymitywne rozumienie/ Nie. To jedyne rozumienie. Ale co mi tam. Podaj formułe liberalizmu. Oczywiscie z powołaniem się na źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Za to w calej Holandii mozna sie skrobac do 9 miesiaca ciazy/ Uwazasz, ze to ok? Odpowiedz." Z tego co wiem, można w wypadku zagrożeni zdroia i życia matki. A nie w przypadku "chcenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do.... mam dość takiego kraju Zapomniałaś o drobiazgu. O przytoczeniu przykłądu na moje mylenie liberalizmu z anarchia. Albo o przeproszeniu za pomówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do... Może i działałeś, ale ja nie jestem już taki młodziutki i dziecięciem wtedy już byłem. Czy to była jakaś liberalna frakcja w PZPR :p ? ad rem Prawo ktoś stanowi i nad tym prawem musi być porządek moralny, który jest punktem odniesienia dla niego, po to właśnie aby takich "liberałów" jak Ty skutecznie lekceważyć, bo faktycznie jak tu ktoś powiedział, marnujesz nasz czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A liberalizm to wolność w granicach prawa. ---> o tym mowie od pol dnia- wiec jezeli wiekszosc spoleczenstwa nie zechce legalizacji aborcji, to bedzie ona zakazana prawem jak do tej pory- nawet w rzadach liberalow! Chcesz zabronić migracji ludzi? ---> chce, zeby miala ona normalny wymiar, a nie taki jak teraz. Nie widzisz co sie dzieje we francji i na wyspach? Nienawidza obcokrajowcoc- bo przez nich maja MEGA bezrobocie, i sami nei maja za co zyc :O Byles juz raz na tym forum ... pamiuetam Cie. Pisales na pomaranczowo. I dalej walkujesz to samo.... Pragnienia 🖐️ madry facet z Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×