Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

O co chodzi pomaranczy wie tylko ona sama :O :D No dokladnie, ze nie jest mozliwe- dlatego JKM mowi "i tak to zrobimy, a jezeli bedzie to komus przeszkadzac... najwyzej nas wyrzuca". :D Tylko trzeba brac na to poprawke, mianowicie to- ze JKM moze miec wiekszosc w sejmie najwczesniej za 4 lata, by takie podatki przeglosowac. Do tej pory UE bedzie juz w takim dole finansowym, ze wlasciwie z przynaleznosci do niej nie bedzie zadnego pozytku, bo dotacje sie skoncza :D Wiec moge nas wtedy wywalic, plakac nie bedziemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie będziemy płakac jak każą
oddać to co dali? z byka spadłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D Taaaaaaak, jasne :D Jezeli bedziesz ja chcial produkowac za 2zl/litr, to chyba w palacu ze zlotymi klamkami :D :D :D TERAZ benzyna to 2 zl/l -i to jest juz cena jej wyprodukowania, i jeszcze czysty zysk ....:O podatki nie maja nic do tego. Tak sie wlasnie znasz, i taki z Ciebie znawca 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no widzisz Myrevin jak
to głupota chodząca? sama wie że wyprodukowanie kosztuje 2 zł a chce ją sprzedawać po 99 groszy.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec jeśli nie ma
przepisów to trzeba oddac co się dostało bo inaczej będzie to kradzież. jesteś głupsza niż to konstytucja przewiduje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dośc. jak chcesz to się
z nia baw w koci-łapci. mnie jej głupota przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisów to trzeba oddac co się dostało bo inaczej będzie to kradzież. jesteś głupsza niż to konstytucja przewiduje Nie, dziecko :O Gdybys studiowal prawo, to wiedzialbys, ze co prawem nieuregulowane, nie moze przynosic ujemnych konsekwencji dla podmiotow stosunku prawnego. 100:0 dla mnie :D Game over :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dość takiego kraju ---> trochę Cię ponosi, koleżanko ;) " " " 17:34 mam dość takiego kraju ---> a na mocy jakiej umowy? Prezciez nie ma przepisow regulujacych wyjscie kraju z UE??? " " " Ależ są, zawiera je traktat lizboński, który wszedł w życie ponad 1,5 roku temu. ================== " " " 17:29 pomarańczy chodzi o to że cena benzyny to ok 2 zł po produkcji. a więc opowiadanie że za Korwina to benzyna będzie kosztowała 99 groszy to głupota bo trzeba by do niej dopłacać. " " " Bez VATu i akcyzy benzyna na stacji kosztowałaby dzisiaj ok. 1,90-2,00 zł. W tym są koszty produkcji, marże dystrybutorów i OPŁATA PALIWOWA (10 gr/ 1 l). Przy minimalnych podatkach jakie proponuje Korwin spadłyby też znacząco koszty produkcji i dystrybucji. Zatem w nowych warunkach cena na stacji w okolicach 1,50 zł jest realna, bez dopłacania. ================== " " " 17:01 mam dość takiego kraju Primo- JKM jest przeciwnikiem UE. Wiec niewykluczone, ze zrobilby to wbrew umowom :) " " " Prędzej wystąpiłby z UE. I bardzo dobrze, nie potrzebujemy tej kuli u nogi. ================== " " " 14:35 szzz Ktoś może wie, czy Mikke proponuje jakieś rozwiązania prorodzinne ? " " " Nie znam lepszych rozwiązań prorodzinnych niż niskie podatki, niskie ceny (a więc i satysfakcjonująca siła nabywcza przeciętnej wypłaty) oraz możliwość znalezienia dobrej pracy w ciągu kilku tygodni, a jakiejkolwiek w ciągu kilku dni - bo takie mniej więcej efekty przyniosłoby wdrożenie w życie większości jego postulatów. ================== " " " 19:53 mam dość takiego kraju ---> ale socjalizmu nie mozna podeprzec zadnym racjonalnym argumentem, bo to durny, bezsensowny system ---> wybrnac z sytuacji mozna kontrargumentem, a liberalizm wad NIE MA, gdyz jest to ustroj spolecznie sprawiedliwy ---> milczenie oznacza przyznanie sie do porazki, a na to polityk nie moze sobie pozwolic, bo straci wyborcow " " " Właśnie dlatego człowiek "szalenie inteligentny" (Twoje słowa) nie forsowałby durnego socjalizmu. Widzisz te słowa? inteligencja - durny, to się wyklucza! Palikot to moim zdaniem kreatura podobna do Kupy Wojewódzkiej - mają gadane, nie są głupi i potrafią sprawiać wrażenie "szalenie inteligentnych", niektórzy nawet dają się nabrać. Pozory. W rzeczywistości to tylko pajace i tutaj w pełni zgadzam się z Ziemkiewiczem... http://www.youtube.com/watch?v=Q3B5MKt38pA 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sytuacji chaosu gospodarczego i politycznego w UE, który prędzej czy później nadejdzie (może się to sprząc z poważnym kryzysem u bram UE, poważniejszym niż libijski) jest szansa dla realizacji wizji polityki suwerennej i w jej ramach, choćby elementów liberalnej gospodarki. Ale co by było gdyby suwerenny i liberalny rząd spotkał się z jakąś formą blokady naszego eksportu na rynki unijne, jako kary za niesubordynację? Czy to jest wyobrażalne? Czy taka blokada jest wykonalna? Jestem oczywiście zdania, że sprawna i innowacyjna gospodarka poradzi sobie jeśli państwo będzie mądrym strażnikiem zasad na których jest oparta i bezwzględnym egzekutorem interesu narodowego. Mam jednak jedną uwagę. W polskich warunkach, gdzie nie ma za wiele rodzimego kapitału i obecność obcego bardzo często jest narzędziem politycznym i formą gospodarczej interwencji, należałoby stworzyć jakiś mechanizm przejściowej ochrony pewnych działów gospodarki, konkretnych przedsiębiorstw. Mam tu na myśli ochronę i zachowanie wartości intelektualnej w postaci kadry inżynierskiej, jaką zawierał na przykład przemysł stoczniowy. Oczywiście to musiałyby być takie formy pomocy (gwarancja kredytowa?) które nie skutkowałyby okradaniem podatnika. Wiem, że to nie jest liberalny punkt widzenia, ale patrzę na polską specyfikę, kraju bez własnych banków, który jest ekspozyturą interesów gospodarczych, często sprzecznych z interesami polskiej gospodarki. Wbrew twierdzeniu Marksa, kapitał nie jest ponadnarodowy, lub raczej nie jest wyzwolony z powiązań politycznych. I jakoś na to trzeba reagować, gdy jest się słabym. Takie tam refleksje... Zawsze bardzo mi się podobało, że JKM nie jest liberałem bez korzeni. To nie jest ten deklarowany liberalizm Lewandowskiego, pełen ideologii paneuropejskiego socjalizmu. JKM podkreśla wagę interesu narodowego. Jego stosunek do establishmentu złodziejsko-bandyckiego, pogarda dla nich bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?6,14007 O wystąpieniu z UE. Założycielka topicu po prostu zapomniała o tym, że takie regulacje pojawiły się dopiero w TL, bo wcześniej rzeczywiście ich nie było. Bardzo podoba mi się wypowiedź, osoby pod nickiem ortodoks: "Natomiast w kwestii wystąpienia z UE. Traktat lizboński mówi o trybie wystąpienia z UE. Jest on zawiły i niełatwy. Ja jednak myślę, że gdyby w Polsce władzę objęły normalne siły polityczne to po prostu należałoby przestać respektować TL, a co za tym idzie i UE. Formalnie suwerenność Polska co prawda straciła ale jak to już w historii bywało kraje/państwa suwerenność odzyskiwały i to z reguły nie na drodze formalnych rokowań tylko właśnie przedstawiania politycznych faktów dokonanych." Szczególnie to ostatnie zdanie. W polityce najskuteczniejsza jest metoda faktów dokonanych, tak jak w naszym prywatnym życiu. Po prostu stało się, do danego stanu doprowadziliśmy, potrafimy ten stan obronić i jeszcze go utrwalić i co nam zrobicie :D ? Słabo się robi, że takie oczywiste oczywistości trzeba różnym takim zaczadzonym PO i skażonym komuną, bez skutku powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtorze, bo wczoraj faktycznie troche niejasno sie wypowiedzialam: Nie ma zadnych reguacji, ktore okreslalyby KONSEKWENCJE FINANSOWE wyjscia kraju z UE. A skoro nie zostalo to uregulowane przy okazji wstapienia do UE, teraz tylko idiota podpisalby dokument, aneks do umowy o podobnej tresci. Reasumujac- o zwrocie kosztow NIE MA MOWY, nie bylo, i nie bedzie. Wielbiciel 70b- nie moge sie z Toba zgodzic ;) Socjalizm jest ustrojem glupim, niesprawiedliwym etc., jednak np w UK- czy krajach bogatych socjal jest rozwiniety na ogromna skale. I jezeli panstwo co chwila ma nadwyzki $$$, to wtedy faktycznie, mozna sobie pozwolic na tworzenie miliona ulg wszelakiej masci, darmowy internet i antykoncepcja (jak tego chce Plaikot), zasilki dla matek w wysokosci wynagrodzenia- kobietom wlasciwie nie oplaca sie wtedy pracowac... I to jest wszystko ok- jezeli panstwo MA KASE, to fajnie- tez jestem za tym, by wprowadzac takie udogodnienia (nie na taka skale i we wszystich dziedzinach, ale jednak...). Ale Polska nie jest w tym punkcie. Mimo to uwazam Palikota za inteligentngo; jest swirem, i zboczuchem- tylko problem jego polega na tym, ze sie z tym obnosi :) To jest czlowiek idei- ale nie dobry material na polityka. Natomiast wmojej ocenie nie ujmuje mu to inteligencji... Czytalam jakas publikacje o nim, o tym jak rozkrecal swoj biznes, i stal sie milionerem... i wielki szacun dla niego!!!! Tak kombinowal, tak lawirowal miedzy dennymi przepisami, ze dorobil sie fajnej kasy. Tepak nie dokonalby tego- jeszcze w tych czasach... A o Kupie (:D) W. sie nie wypowiadam. Ten czlowiek stal sie teraz TAK zalosny........... ze szkoda mu poswiecac czasu na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie żadna manipulacja
17:34 [zgłoś do usunięcia] mam dość takiego kraju oddac to, co dali ---> a na mocy jakiej umowy? Prezciez nie ma przepisow regulujacych wyjscie kraju z UE??? masz sie za madrego, a nawet tego nie wiesz? ............. dzień później. ............. 10:50 [zgłoś do usunięcia] mam dość takiego kraju Powtorze, bo wczoraj faktycznie troche niejasno sie wypowiedzialam: Nie ma zadnych reguacji, ktore okreslalyby KONSEKWENCJE FINANSOWE wyjscia kraju z UE. ........................................................... Efekt: :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZY NIE PROŚCIEJ PO PROSTU
PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU A NIE WŁAZIĆ CORAZ GŁĘBIEJ WE WŁASNE BREDNIE? PANI "PRAWNICZKO". TO WSTYD. ZBŁAŹNIŁAŚ SIĘ I NIC TEGO NIE ZMIENI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście przy nadwyżkach budżetowych takich jakie ma Norwegia można by się było nad socjalem zastanowić. A tak mamy efekt taki że pomoc socjalna aż w 70% dociera do osób, które jej nie potrzebują. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie blad, tylko lapsus :O Zamiast pisac glupoty, przeczytaj DOKLADNIE moj post z rana. Myrevin, w Anglii socjal jest tak wysoki, ze kobietom, ktore chca miec duza rodzine nawet nie oplaca sie pracowac. Czytalam kiedys artykul "moj zawod- rodzenie dzieci"... zasilki na kazde kolejne dziecko sa potezne. W irl jest ponoc taki przepis, kiedy oddajesz auto na zlom, dostajesz za niego... 4tys e... :O A za taka kase tam mozna kupic calkiem niezle 5,6-cio letnie auto. Ale Polska to Polska. I trzeba socjal zlikwidowac. Moi rodzice za ogrzanie domu zimma placa kilka ladnych tysiuecy. Moj sasid w ktory w sumie przez cale zycie przepracowal moze.... 10 lat..? Dostaje wegiel za darmo, bo jest "biedny"; ma takze mieszkanie socjalne, darmowe przejazdy komunikacja meijska, mozliwosc robienia zakupow "na koszt pomocy spol" .....i wiele innych. Moi rodzice pracowali cale zycie, i na poodbne udogodnienia liczyc nie moga. A jemu sie nalezy "bo jest biedny, zyje na granicy ubostwa".... zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra dobra
mam dość .... super że odpisujesz na wszelkie obiekcje, czytam Twój temat od początku i Ci kibicuję (JKM też) a co do tej natrętnej pomarańczy vel mam pytanie vel do kurwy nędzy ----> żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeeeeeeeee to ja się nie zgodzę z tym, że państwo ma ładować w demoralizujące ulgi i rozdęty socjal. Po pierwsze bo to demoralizuje. Po drugie bo jest nieskuteczne jako metoda wychodzenia z biedy. Po trzecie jest dość celów, które można wesprzeć. Armia wciąż musi być modernizowana. Badania naukowe. Oświata, żeby ludziska nie były durne. Rozwijanie wybranych działów gospodarki. Kultura. Ale nie ładowanie w cwaniaków, którzy żerują na pracy innych. System powinien motywować do pracy a nie odwrotnie. A poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby państwo miało duże rezerwy walutowe w takiej czy innej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" " " 10:50 mam dość takiego kraju Socjalizm jest ustrojem glupim, niesprawiedliwym etc., jednak np w UK- czy krajach bogatych socjal jest rozwiniety na ogromna skale. I jezeli panstwo co chwila ma nadwyzki $$$, to wtedy faktycznie, mozna sobie pozwolic na tworzenie miliona ulg wszelakiej masci, darmowy internet i antykoncepcja (jak tego chce Plaikot), zasilki dla matek w wysokosci wynagrodzenia- kobietom wlasciwie nie oplaca sie wtedy pracowac... " " " Zgadzam się tylko z pierwszym zdaniem. Kluczowe jest tu znaczenie określenia "może sobie pozwolić". O czym mówimy? Bo dla mnie "móc sobie pozwolić" oznacza "płaćmy socjal taki, żeby się nie zadłużać". To nie jest tak, że państwo bogate może sobie pozwolić na duży socjal, jednocześnie nie zadłużając się. Nie wiem kiedy Anglia ostatnio miała nadwyżkę, Norwegia faktycznie ma je dość często, ale!! każde z państw Zachodu jest zadłużone! UK ok. 55 % PKB, Norwegia ponad 60 % PKB. Obsługa zadłużenia kosztuje, a kiedyś trzeba będzie je spłacić. Z czego będą spłacać, jeśli dzisiaj nadwyżki wolą ładować w socjal, niż w spłatę długów? Więc czy aby na pewno mogą sobie pozwolić? Ponadto, jeśli spojrzysz na "Index of Economic Freedom" http://www.heritage.org/index/Ranking zauważysz, że UK jest aż na 16 miejscu. Zatem trudno tu mówić o prawdziwym socjaliźmie, bo kapitalistycznej wolności mają bardzo dużo. Polska do tego poziomu ma bardzo daleko, więc wszelkie rozdawnictwo tym bardziej powinno być tępione i Palikot nie jest w stanie rzeczowo obronić swoich zachcianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO NIE BŁĄD TYLKO LAPSUS
CZY MOŻNA COŚ BARDZIEJ ŻAŁOSNEGO NAPISAĆ NIŻ TO CO POWYŻEJ? TO NAPRAWDĘ PRZYKRE CO Z SOBĄ ROBISZ, PANI "PRAWNICZKO". PRZYKRE I ŻAŁOSNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze bez chwilowego znizenia sie do poziomu "0" sie nie obejdzie .... :O Pierwsza definicja: http://sjp.pwn.pl/szukaj/lapsus I na przyszlosc- jezeli nie znasz znaczenia slow, moze najpierw sprobuj sie wysilic choc tyle, by sie nie osmieszyc i skompromitowac. I jeszcze jedo- ogromnie mnie ciesza te niepochlebne opinie o mnie osob takich, jak Ty. Gdyby ktos, kto ma tak zerowa wiedze o jezyku ojczystym i swiecie mial mnie za madra- mialabym naprawde wielki powod do zmartwienia 🖐️ dobra dobra dobra- dziekuje za te opinie :) Ciesze sie, ze zagladaja tutaj tez inni, ktorzy sie nie udzielaja :P Czasem juz naprawde rece opadaja, gdy trzeba skomentowac post pewnej osoby, i naprawde wolalabym tego sobie oszczedzic :D Ale Twoja opinia przekonala mnie ostatecznie do tego, ze trzeba odp; gdybym tego nie robila uznalibyscie, ze mnie zatkalo, albo ze pomarancza ma racje. Teraz dwa slowa do chlopakow; pozwole sobie zacytowac swoja wypwiedz: "jezeli panstwo MA KASE, to fajnie- tez jestem za tym, by wprowadzac takie udogodnienia (nie na taka skale i we wszystich dziedzinach, ale jednak...). Ale Polska nie jest w tym punkcie." ---> zgadzam sie z Wami (patrz: nawias), i sadze, ze ta wypowiedz powinna Wam to unaocznic. Zasilki dla matek nie sa takie zle (ale nie na taka skale), urlop macierzynski moim zdaniem powinien byc dluzszy, w mojej ocenie powinien wynosic rok.... Ale u nas w kraju jak juz pisalam, NIE MA TAKIEJ OPCJI, BO NAS NA TO NIE STAC. I tutaj przeklete pragnienia zgadzam sie z Toba w 100%. A co mailes na mysli, piszac o edukacji? Ja jestem w 100% za zamofinansowaniem edukacji.Tylko prywatne, platne szkolnictwo !!!!! Kluczowe jest tu znaczenie określenia "może sobie pozwolić". O czym mówimy? Bo dla mnie "móc sobie pozwolić" oznacza "płaćmy socjal taki, żeby się nie zadłużać". ---> zgadzam sie. I mam takie samo zdanie. Panstwa, ktore podalam sluzyly jako przyklad tego, ze sa bogate, niby kapitalistyczne- a jednak socjal maja bardzoe duzy. Nie to, ze sa krajem socjalistycznym, ale opieka spoleczna jest OGROMNA. Nie zrozumielismy sie ;) Polska do tego poziomu ma bardzo daleko, więc wszelkie rozdawnictwo tym bardziej powinno być tępione i Palikot nie jest w stanie rzeczowo obronić swoich zachcianek. ---> Palikot, jak cale SLD i PIS - to ideowiec. Mowi : "powinno byc TAk, tak i TAK- ale nie wie, jakim sposobem do tego doprowadzic" :D Dalej jednak nie widze zwiazku miedzy posuadaniem WIEDZY, potrzebnej do uargumentowania swoich racji, a INTELIGENCJA. Przyklad- Dorota Rabczewska "Doda"- jest w mensie, ma potwierdzone certyfikatem wysokie IQ, natomiast w mojej ocenie nie mozna o niej mowic, jako o osobie madrej. Mam tez kolezanke z podstawowki, osobe niesamowicie blyskotliwa, z IQ 140, ktora jednak nie dostrzega roznicy miedzy lewica a prawica, ani komuna i demokracja :O Bo nigdy nie chcialo sie jej uczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu miał racje
jesteś żałosna dziewczyno. z kazdym postem pogrążasz się jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź stąd żałosna pomarańczo
autorko do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisanie sobie pochwalnych
postów na orange, też jest żałosne autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy sadzie wedlug siebie, pomaranczko obrazajaca mnie :D No niestety musze Cie rozczarowac, ja nie znizam sie do takiego poziomu jak np- by samemu gratulowac sobie wytrwalosci w pisaniu postow, jak to mialo miejsce kilka stron wstecz, tudziez zakladaniu kilku czarnych nickow, by stac sie bardziej wiarygodna :classic_cool: Wyrazam teraz oficjalna zgode na to, by moderator potwierdzil, czy kiedykolwiek pisalam na tym temacie z pomaranczy; czy Ty mozesz zadeklarowac to samo...? :classic_cool: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Innymi slowy- ta moja kolezanka tez jest za tym, by dawac zasilki, podwyzki, ulgi i najlepiej to w ogole ustalic minimalne wynagrodzenia na poziomie 4 tys zl :classic_cool: Tylko nie widzi zwiazku przyczynowo- skutkowego- zupelnie jak JP, Napieralski o inni znani socjalisci :D Bo w obecnym naszym ustroju by komus dac, drugiemu trzeba zabrac. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra dobra
dobra dobra dobra- dziekuje za te opinie Ciesze sie, ze zagladaja tutaj tez inni, ktorzy sie nie udzielaja Czasem juz naprawde rece opadaja, gdy trzeba skomentowac post pewnej osoby, i naprawde wolalabym tego sobie oszczedzic Ale Twoja opinia przekonala mnie ostatecznie do tego, ze trzeba odp; gdybym tego nie robila uznalibyscie, ze mnie zatkalo, albo ze pomarancza ma racje. wiesz uważam, że jeśli nawet masz tu zaglądać z nudów to to rób i odpisuj jeśli czas pozwoli.... mnie topik przekonał do KNP a może będzie nas więcej.... tylko trzeba chcieć i pośledzić wywiady z JKM lub Rybińskim, nic nie boli a otwiera oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×