Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmileEveryday

Mamy dzieciaczków z LUTEGO 2011:)

Polecane posty

A no i miesko podaje w sloiczkach...Stwierdziłam ze do ok 10 m-cy bede dawac sloiki..pozniej powoli bedzie jadl to co my...Tak widze robią znajome i dzieciaki rosna zdrowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję mięsko bo daje te gotowe obiadki w słoiczkach, nie zawsze ale tak 3-4 razy w tyg jest mięsko. myślicie ze za wcześnie?? na słoiczkach jest że od 4-5 miesięcy więc myślałam że można dawać. ale małemu nic nie jest po tym mięsku. Moj maluszek lepiej w nocy spał za to obudzil sie skoro świt o 6 :-/ Kamila wprowadziłam już stałe pokarmy i to nie ma wpływu na jego spanie. Moze dlatego dzis spal lepiej bo sporo melisy wczoraj wypilam. Smile ja tez tak bede robic ze tak od 10 mc bede dawac to co my jemy. Niektore mamuski podobno daja wszystko juz od 6 mc, czy ogórkowe, pomidorowe i inne dania. Ale mi sie wydaje ze to ściema z serii ,,moje dziecko siedzi w wieku 4 mcy i raczkuje w wieku 5 i chodzi jak ma 7 no i oczywiscie mówi ;-) " nie wiem czemu niektore mamy tak zmyslają. Często słysze takie historie. I potem sie martwie ze moje dziecko jeszcze czegos nie potrafi zrobić. Tzn. kiedys sie tym martwiłam teraz wiem ze kazde dziecko jest inne i rozwija sie w swoim tempie. U nas póki co nie pada wiec wybieram sie na spacerek niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja się z rana wystraszyłam że mały chory bo coś kaszlał w łóżeczku a tu niespodzianka marcel nauczył się kaszleć dla zabawy tak jak stary dziadek po czym zaczyna się chichrać :-) łoj.... kamila teraz to marcel jest małym bycziem bo przy wyjściu ze szpitala sporo spadł z wagi i przyniosłam do domu 50cm i 2330 chłopa.... nawet ubrać go w co nie miałam bo we wszystkim się topił :-( ja też już podaję mięsko ze słoiczka i wiecie co on woli te bezsmakowe obiadki niż słodkie owocki... dziwne... nasz pies zawsze waruje przy krzesełku czy przypadkiem nie zostało coś do wylizania, najlepiej buźka :-D ale nie pozwalam. to jedyne miejsce którego nie pozwalam lizać. olu siostro moja :-) daniel nadal rozciąga ciuchy? mój postanowił prać na sobie, tak się ślini że wykręcać można... też mam taki ciężki wózek ale zostawiam go na zimę a na wiosnę akurat będzie miał rok to kupię lekką parasolkę bo teraz jeszcze za wcześnie a nie będę 3 wózków kupować... dziewczyny może założymy sobie taka galeriusa jak lutówki miały i pokażemy sobie nasze bobasy? tylko że ja nie potrafię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksana123411- moje dziecko może nie siedzi od 4m-ca, ale już wczoraj jadł nasz "dorosły" rosół :) i mam zamiar już powolutku przestawiać go na nasze jedzenie. Oczywiście w ramach rozsądku. "Siostro" ;)- Daniel już ciuszków nie rozciąga, ale też je pierze na sobie. Także bluzeczki przebieram już kilka razy dziennie, a dziś dopiero mnie olśniło, że trzymam w szufladzie takie "wyjściowe" śliniaczki więc chyba zacznę już mu je zakładać. Ja niestety galerii też nie potrafię założyć, ale pomysł dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozejrze sie po necie co i jak to dam znac ,,jak to sie robi'' bo sama nie wiem...A nie chce tutaj wstawiac zdjec przez np fotosik zeby wszyscy widzieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja chyba zacznę powoli wprowadzać mięsko. Ja czasami gotuję zupkę dla Szymka ale w większości zjada jedzonko ze słoiczków i też zamierzam dawać mu ,,nasze'' jedzenie ok 10-11 msc. Fajny pomysł z tą galerią, ale widzę że większość z nas to zdolne informatyczki tak jak ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem za galeria i za tabelką, Ola rosołek to co innego ale jak ktoś daje ogórkową czy grochowa półrocznemu dziecku to chyba przesada :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama.....................Dzidziuś..............Data ur...............waga ur. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011............3650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam próbę tabelki, może niech kazda skopiuje sobie i się wpisze najlepiej chronologicznie czyli jak jakiś dzidziuś młodszy wkleic nizej a jak starszy to wyżej. nie wiem co tam jeszcze moze miejscowość dopisac??? jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA.....................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 CHYBA TAK LEPIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Nova25.................Szymon.................20.02.2011............3750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.2011.............3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.2011...........3650 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 Lena śliczności;) Ale jednak zalozymy prywatną galerie..wiesz,żeby nikt oprocz nas nie widział dzieciaczków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova..jak Szymusiowi zaczeły wychodzic ząbki to wskazywalo coś na to? Wiem ze sie zdziwiłaś ze wyszły..czyli dziasełka nie były rozpulchnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
koala, to mnie troszkę pocieszyłaś. Zobaczymy co powie pediatra. Co do jedzenia to podglądam w tej tabelce co i kiedy można podawać http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/173-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-5-miesiac-zycia.html Wiadomo, że nie traktuję jej dosłownie. Ja zaczęłam wprowadzać stałe pokarmy w 4 m-c więc to co w tabelce pisze po 5 m-cu to ja podaję teraz. Jestem w szoku jak czytam, że Wasze dzieciaczki jedzą po 150 ml. Natan jednorazowo zje 220 ml mleka :) lena, Olivier jest cudny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.20 11...........3650 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 K@mil@...............Nataniel...................24.03.211..............3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K@mil@
No właśnie, a jak u Was z ząbkami ?? Natan ma popuchnięte dziąsła w miejscu dolnych jedynek już ponad 3 tygodnie i dalej nic. Marudzi raz lepiej, raz gorzej. A dzisiaj wstał o 5.30 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile no właśnie dziąsła były twarde i nic nie wskazywało na to że mu tak szybko wyjdą, no chyba że nie zauważyłam zmian ale przecież jak gorączkował to byłam u lekarza i zaglądała mu do buźki i też nic nie zauważyła. Też jestem za galerią prywatną, po co obcy mają nas podglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala 1111
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.20 11...........3650 Koala 1111...........Aleksandra.................14.02.2011...........2740 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 K@mil@...............Nataniel....... ............24.03.211..............3800 Roksana moja Ola też miała taką zabawę z kaszlem jak Twój Dawidek, przyznam, że też sie wystraszyłam, że może byc chora. Ale od jakiegoś czasu (może 2-3 tyg.) zapomniała o tym kaszelku. Piszecie dziewczyny, że u Waszych maluchów zaczyna się powoli problem ząkowania, a u nas nic . Jutro Ola kończy6 m-c i nic sie nie dzieje, nawet specjalnie dużo sie nie ślini. Co do karmienia to ja kupiłam blender avent i w tym urzadzeniu gotuję na parze warzywa i owoce, jak sie ugotują to je miksuje jeszcze tylko chwilę do wystygnięcia i podajeOleńce, zajada sie niesamowicie, b. jej smakuja takie papki. Mieszam jej jabłko, banan, marchewke i czasem dodaje gruszkę. Zaczęłam nawet gotować Oli mięso z kurczaka z marchewką , ale to nie smakujejej tak jak owoce. A co do mięsa to pediatra powiedział mi, że połrocznemu dziecku można juz wprowadzać powoli mięsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wiem wiem dawno mnie nie było ale pochłonęła nas rehabilitacja Szymonka, jak wykąpie synkato znajdę chwilke to nadrobie co pisałyście i napisze co unas. bardzo serdecznie Was wszystkie pozdraiwiam o witam się ze wszystkimi nowymi koleżankami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.20 11...........3650 Koala 1111...........Aleksandra.................14.02.2011........ ...2740 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 iza1987..............Wojciech...................14.03.2011............3310 K@mil@...............Nataniel....... ............24.03.211..............3800 mialyscie racje z tymi plesniawkami, smaruje mu buzie tym fioletem i juz prawie nie ma ich, a mial je naprawde bardzo dlugo, zrobil sie jakis taki grzeczniejszy, mowie Wam nie poznaje wlasnego dziecka, tylko wciaz by chcial, zebym z nim siedziala i sie bawila, bo jak ide do kuchni i cos tam robie, to od razu mnie wola, udaje, ze placze, a jak wchodze do pokoju to sie smieje od ucha do ucha:D maly cwaniak moj wojtus specjalnie wklada sobie do buzi palce i sie krztusi, a pozniej sie smieje, tak samo psiknie uwaza za bardzo zabawne:) jesli chodzi o jedzonko u nas nie jest tak kolorowo, kaszke zjada bez zadnych problemow, wszysko co mu zrobie, ze sloiczkami jest gorzej, zawsze podgrzewam polowe, ale rzadko kiedy zje wszystko, zaczyna pluc, a po pol godz, krzyczy, ze glodny i pewnie czeka za butelka, tak sobie mysle czy mu troche nie poprzestawiac i w innej kolejnosci nie podawac, moze wtedy bedzie inaczej, sama nie gotuje, bo nie kiedys sprobowalam z marchewki zrobic taka papke, jak w sloiczku, ale mi nie wyszlo i juz sie w to nie bawie moj syn dzis po wielu dniach prob wlozyl sobie noge do buzi, mowie Wam bylam z niego taka dumna jakby skonczyl juz co najmniej studia :D u nas zebow nie ma i jak na razie nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc nadrobiłam wszystko:) jak założycie galerie to też chętnie podziele sie z Wami naszym synkiem:) co do stałych pokarmów to Szymek je rano zagęszczone mleko o 8.30, póżniej ok 13 cały słoiczek obiadku od wczorja wprowadziliśmy indyka, o 17 mleczko zagęszczone, o 19 owoce i 21 zagęszczone mleko. dodajemy kleiku do każdego posiłku bo pediatra stwierdziłą że w ciągu ostatniego miesiąca mało przybrał bo 400g. ząbków nadal nie ma i nic nie wskazuje na ich pojawienie się. a co do rehabilitacji to intensywnie cwiczymy i są efekty Szymonek potrafi podnosic sie na brzuszku na wyprostowanych rączkach i długo rozglądac:) a pranie też robimy często i codziennie zmieniamy body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.20 11...........3650 Koala 1111...........Aleksandra.................14.02.2011........ ...2740 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 iza1987..............Wojciech...................14.03.201 1............3310 K@mil@...............Nataniel....... ............24.03.211..............3800 Imago................Szymon....................20.02.2011..............3440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dopisuje sie do tabelki:) MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Anulka84...............Ola......................26.01.2011...........3360 Roksana123411.........Dawid.................7.02.2011.... ........3650 Smile...................Maksymilian..............11.02.20 11...........3650 Koala 1111...........Aleksandra.................14.02.2011........ ...2740 Nova25.................Szymon.................20.02.2011. ...........3750 Lena1612............Olivier.....................09.02.201 1.............3800 iza1987..............Wojciech...................14.03.201 1............3310 K@mil@...............Nataniel....... ............24.03.211..............3800 Imago................Szymon....................20.02.2011 ..............3440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłam sobie poukładać nas wg dat urodzeń dziecka :) I fajnie byłoby jakbyście dopisywały się też wg dat :) Jakiś taki porządek zapanuje, bo widziałam, że żadna nie chciała umieścić się na końcu listy :) MAMA................DZIDZIUŚ..............DATA UR...............WAGA UR. Anulka84..................Ola...................26.01.2011..........3360 Roksana123411.........Dawid................7.02.2011.... .......3650 Lena1612................Olivier...............9.02.201 1...........3800 Smile......................Maksymilian........11.02.20 11..........3650 Koala 1111..............Aleksandra..........14.02.2011...........2740 Ola_89...................Daniel................16.02.2011...........3390 Nova25..................Szymon..............20.02.2011. .........3750 Imago....................Szymon..............20.02.2011 ..........3440 iza1987..................Wojciech...........14.03.201 1..........3310 K@mil@..................Nataniel.............24.03.2011...........3800 A tak dopiero teraz zobaczyłam, że Nova i Imago urodziły w tym samym dniu i mają po Szymonku ;) Jakieś imieniny tego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nam sie bardzo podobała imię Szymon:) a to że tego samego dnia urodziłyśmy dwóch Szymonków to przypadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a byłyście gdzieś z maluchami na wakacjach? czy w tym roku jeszcze się nie odważyłyście? my wybraliśmy się na 5 dni do Łeby i Szymonek dzielnie zniósł podróż, spał też ładnie tylko denerwował sie jak chodziliśmy na obiady i w czasie jedzenia musiał sam troszke sie sobą zając w nowym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieszkami w Irl więc na wakacjach bylismy w PL ponad miesiąc, Dawidek byl bardzo grzeczny i wszczyscy sie dziwili jakie to grzeczne dziecko, ale to bylo miesiac temu i juz taki aniołek to z niego nie jest ;-) ząbków nie widać a dziąsła ma takie troche spuchnięte juz ze 3 tyg. Imago przepraszam ze spytam na z jakiego powodu chodzicie na rehabilitacje?? Tak sie tym interesuje bo chyba z moim tez bede musiala chodzic bo ciagle główka sie przekrzywia na lewy bok i martwie sie tym, juz tak jest dlugi czas i byl nawet moment ze wydawalo mi sie ze jest ok, a teraz znow to samo. Wiec bez ćwiczen sie nie obejdzie w tym tyg ide na szczepienie wiec wypytam dr, zobacze co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×