Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwaśnica

Kwaśnica- lubicie???

Polecane posty

Gość kwaśnica

:) Ja mieszkam na śląsku więc to często spotykana u nas zupa :) Osobiście bardzo lubię, tania, pyszna i sycąca bo podaje się ją z ziemniakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Najlepsza gotowana na zeberku :) do tego kapusta kiszona, marchewka, pietruszka, liśc laurowy, ziele angielskie, magi (albo lubczyk), sól i pieprz ;) wszystko razem gotować do miękkości kapusty, podajemy zupę z ziemniakami ale nie tłuczonymi na miazgę tylko albo takie kawalki rozdrobnione łyżką albo młode ziemniaki w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
a i ząbek czosnku zawsze dodaję dla smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też uwielbiam i robię
dokladnie jak ty autorko. Moja ulubiona zupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwasnicy nie jest konieczna
pietrusza ale czasmi daje, ma lepszy smak ale marchewka daje duzo w tej zupie. Osobiscie uwielbiam kwasnice! tez jetem ze slaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwasnicy nie jest konieczna
robie ja na zeberku lub kosci ze schabu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie jadlam, ale juz widze, ze lubie :D a to zeberko musi (powinno) byc wedzone? czy moze byc zwykle? kiedys slyszalam, ze do kapusniaku dobrze jest dac cos wedzonego... ale sama nigdy nie robilam, wiec to wszystko dla mnie ino czysta teoria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Nie wędzone! świeże musi być :D A na kości ze schabu też nieraz robię :) Kwaśnica króluję na moim stole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Naprawdę zupka pyszna, zwłaszcza z młodymi ziemniokami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to funkcjonuje
jako kapuśniak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Boczku nigdy nie dodawałam bo kwaśnicę zawsze tak robili moi rodzice, z boczkiem to taki trochę bigos jest a to ma być zupa :) ale co kto lubi, mi ta wersja którą robię zawsze smakuje ;) Mój mąż pracuje w terenie i nieraz w schroniskach jadł właśnie kwaśnice bez innych dodatków typu wędzonego boczku, podawali mu wtedy żeberka z zupy i wychwalał takie danie pod niebiosa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Kapuśniak robi się trochę inaczej :) też jest pyszny ale u nas akurat robi się go z młodej kapusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to funkcjonuje
u mnie właśnie z kiszonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
teraz sprawdziłam w googlach i widzę, że kapuśniak też robią z kiszonej :) ja osobiście takiego nie jadłam, muszę spróbować ale do kwaśnicy np nie dodaje się kiełbasy czy boczku, przynajmniej u mnie nie dodają ale na pewno są różne wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja babcia..
na kapusniak z mlodej kapusty mowila - pazibroda... nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Oczywiście warto spróbować różne wersje :) Dzisiaj akurat robiłam kwaśnicę i taki temat przyszedł mi na myśl :) Ogólnie uwielbiam wszelkiego rodzaju dania z kapusty, zwłaszcza takiej swojskiej - kiszonej w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to funkcjonuje
no właśnie, ja chyba (?) nigdy nie jadłam kwaśnicy jako takiej natomiast bardzo podobnie robi się kapuśniak, który ja znam : najlepiej na czymś wędzonym ( ale niekoniecznie ) , marchew, pietruszka, ziele, liśc, ziemniaki no i kapusta kiszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Możliwe, że ludzie robią inaczej i tak samo nazwa jest inna. U mnie zawsze tak robiło się kwaśnicę i taką zapamiętałam z dzieciństwa ;) Chętnie też spróbuje na wędzące, zawsze to jakaś odmiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
wędzonce chyba tak miało być *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to funkcjonuje
tak czytam... czyli ziemniaki podaje sie osobno ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
Nie, ziemniaki w zupie mają być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie to funkcjonuje
hmmm, no to kapuśniak jak nic :) ja z kolei znam jeszcze taka zupkę , którą uwielbiam, ale nie wiem jaką ma "fachową " nazwę robi sie identycznie jak tę ( ale nie dodaje sie miesa i bez ziemniaków w srodku, za to z fasolą ) zabiela śmietaną i podaje osobno z ziemniakami ( najlepiej nie tłuc i polac zeszkloną na oleju cebulką lub skwarkami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
mniam :) Podaj dokładny przepis jeśli możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśnica
to, o czym piszesz to mi przypomina wigilijna kapustę z fasolą ;) ale tamtej nie zabiela się śmietaną i ja zawsze dodaję do tego suszone grzybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie jadłam kwaśnicy,ale Wasze przepisy narobiły mi na nią ochoty.Kapuśniak i owszem robię jak pani wyżej z grzybami suszonymi,tyle,że ja te suszone mielę i dodaję do smaku właśnie min.do kapuśniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×