Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Loarra-ja mam smoczek lovi-soatałam w prezencie...choć tez wolałabym "ominąć"..ten temat..jednakże jak synuś zarząda..trzeba będzie podawać;) Nie chcę narazie kupować więcej... A słyszałaś o jakiś dobrych? Butelkę tez musiałąbym sobie sprawić jakoś anykolkową...chłopcy "lubią" mieć tą przypadłość:/ Co do kg twojej córci...to faktycznie pięknie rośnie-możesz być dumna:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosnie rośnie...zobaczymy bo w sobote mam znowu wizytę u gin teraz ponoć będe chodziła juz co 2 tygodnie...ciekawę czy znów będę miała usg jeśli tak to zobacze ile przez 2 tyg przybrała No własnie nie wiem jaki smoczek, ja kupiłam jakis anatomiczny dla noworodków w aptece ale nazwa wlasnie raczej nie znana:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudyna_85
nastraszylyscie mnie tymi opowiadaniami o kopaniu a ze jestem w Polsce tylko na tydz to mój dzien jest bardzo intensywny i tak szczerze to nie mam czasu na liczenie kopniaczkow i jak tylko próbowałam sobie przypomnieć czy moja niunia dziś kopala to dostałam taka serie aż miło :) ja mam zestaw butelek tommee tippee razem ze sterelizatorem, podgrzewaczem i innymi bajerami kupiliśmy akurat ten bo był w dużej promocji,ale bardzo zastanawialiśmy sie nad avent, jednak różnica cenowa była bardzo duża. Gosia g trzymam kciuki za Was, musisz być naprawdę dzielna, wszystko będzie dobrze jestes pod opieka lekarska wiec dasz radę :) a na pocieszenie powiem ze 15 lat temu mój kuzyn urodził sie w 28 tyg ciazy,teraz jest zdrowym fajnym 15 latkiem, jeśli wtedy sie udało to co dopiero teraz postęp w medycynie i technice jest naprawdę ogromny, wiec uszy do góry i buziaczki w brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smoczek też chyba mam jakiś standardowy dla noworodków...Nie kupowałam więc nie wiem...lezy gdzies na dni dzidziusiowych rzeczy...czas sprawdzić co to za cudo;) Ja usg mam na każdej wizycie...teraz powinnam mieć 3 prenatalne w 4d..chyba,że pomyliłam tygodnie kiedy się robi 3-ci raz:/ Co wizytę ginekolog włącza też dopplera i możemy posłuchać serduszka naszego smyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tej pory tez mialam co wizytu usg ale teraz ja będę co 2 tygodnie wto nie wiem u mnie jest ciu inaczej serduszko sprawdza połozna. bo ja najpierw przed lekarzem ide obok do gabinetu do połoznej ona mnie wazy bada ciśnienie wpisuje wyniki w kartę ciąży i słuchamy seruszka a potem przechodze do lekarza on mnie bada ginekologicznie zrobi usg itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to fajnie:) U mnie to wszystko robi ginekolog;) Oprócz ważenia...o to pyta podczas wizyty i wpisuje w karte ciąży:) Tez myslalam,że po 30 tc chodzi się co 2,3 tygodnie..ale dziewczyna w poczekalni przed ostatnią wizytą powiedziała mi,że jesli nic się nie dzieje dalej przychodzi się co 3,5-4 tygodni..Ona była pod koniec 8-go miesiąca.. Nie wiem od czego to zależy... A w któym tc masz wpisaną 1-szą wizytę? Pytam apropo becikowego...Teraz trzeba mieć przed 10 tygodniem czy wystarczy w 10-tym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jeżeli chodzi o wagę dziecka, to przyrząd pomiarowy ma błąd pomiaru około 600 g... Także jak waga "dziecka w brzuchu" jest oceniana, to może być nawet do 600 g mniejsza i do 600 g większa niż wskazuje przyrząd pomiarowy. Jest to waga orientacyjna. Tak mówiła "doświadczona" położna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) A więc faktycznie jest to prawda:) Przezyłam przed chwilą coś niesamowitego:)...Pierwszy raz...falował mi brzuch kiedy synuś sie poruszał:D:D:D Masowałam swędzący brzuszek i się zaczeło...Cudowne:D:D:D To jest nie do opisania:) Szkoda,że mężusia nie było ze mną...kiedy próbowałam to nagrać na telefon...synuś zasnał;) Miła odmiana po wczorajszych nerwach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wpisany 10 tydzień...mam nadzieję że to wystarczy ale choćby nawet to i tak nie sprawdzają karty ciązy tylko lekarz wypisuje wniosek wiec może chyba wpisać że się było wcześniej nie??wydaje mi sie że nie bedzie z tym problemu...ja pierwszą wizytę miała w 5 tc ale wtedy mi nie dał karty ciąży tylko dopiero w 10 tc mi ją wypisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a jeszcze odnosnie becikowego to słyszałam że niektóre kobitki jeszcze przed porodem daja lekarzowi wniosek do wypisania?? troche sie zdziwiłam, można tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wpisany 10 tc...a na 1-szej wizycie byłam w 6 tc..Pytam,bo nie wiem czemu ale wydaje mi się,że od lipca musi być wpisane przed 10 tc...a ciągle zapominam zapytac o to na wizycie...ale skoro obydwie mamy tak samo to musiałam się pomylić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O czymś takim nie słyszałam i w sumie nie wiem:/ Ale wątpie...tfutfu ale skąd ma w sumie lekarz wiedzieć,że w czasie porodu będzie wszystko ok:/ Podczas mojej ostatniej wizyty przyszedł szczęśliwy tatuś właśnie po wypisanie wniosku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście mi brzuszek faluje przy ruchach już jakieś 1,5 tygodnia. Masz rację, uczucie nie do opisania :) A czy orientujecie się może jak to będzie z tym naszym becikowym? Czy ten próg 85 000 będzie już nas obowiązywał, czy dopiero osoby, które w przyszłym roku zajdą w ciążę? Bo na starych zasadach dostawał każdy, kto od 10 tc był pod opieką lekarza, a po nowemu jest wprowadzony próg: dostaną tylko rodziny których dochód nie przekracza 85 000, tylko nie wiem czy te nowe zasady już nas będą obowiązywały... Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz założył mi kartę ciąży na drugiej wizycie, ale pierwszą wizytę zapisał i wyniki z morfologii. Myślę, że jak byłyście na wizytach, to nie powinno byc problemów z zaświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielonytulipan szczerze to nie jestem pewna ale to jeszcze nie zostało chyba uchwalone tylko Tusk zapowiadał zmiany, nie słyszałam żeby weszła taka ustawa więc wydaje mi sie że to nas nie dotyczy A ty który tydzień masz wpisany jako pirwszy w karcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje,że ta ustawa ma wejść od 2013 roku..Z tym,że od lipca tego roku tez się coś zmieniło w tej kwestii.. http://prawocywilne.blox.pl/2011/11/Wyplata-becikowego-2012-r.html Loarra..."... Pierwsze badanie, które jest wymagane do becikowego powinno być przeprowadzone przed upływem 10. tygodnia ciąży, a następnie muszą być robione w każdym kolejnym trymestrze. .." Czy to,że jako 1 wizyte w karcie ciąży mamy wpisaną tą w 10 tc daje nam prawo pobrania becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loara, moim zdanie możesz być spokojna. We wniosku lekarz po prostu wpisze Ci datę pierwszej wizyty i tydzień ciąży z historii wizyt (tzw historii choroby, chociaż w tym przypadku śmiesznie to brzmi), z tego co pisałaś, był to 5 tc. Ale nawet jeśli ktoś byłby pierwszy raz w 10 tc to moim zdaniem też dostanie, bo pierwsza wizyta ma być przed upływem 10 tc, czyli może odbyć się w trakcie 10 tc. (przynajmniej ja to tak rozumiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez tak wydaje poza tym skoro przed upływem to ja rozumię że przed skończeniem 10tc wiec nawet jeśli ktos pierwszy raz był w 10 tc to i tak dostanie a jak w 11 tc to juz lipa.... kurcze co chwila coś zmieniają w tych przepisach jak nie becikowe to macierzyński i bądz tu mądry od 2012 macierzyński to 24 tygodnie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, macierzyński się wydłuża. 20 tygodni "normalnego" macierzyńskiego i 4 tygodnie dodatkowego. Tylko o ten dodatkowy (z tego co wiem) trzeba składać oddzielny wniosek przed upływem tych pierwszych 20 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam :) a więc tak w 28 tyg i 1 dzień Paulinka ma : około 35cm i waży 1137g wszystko rozwija się w normie dalej jest dziewczynką i do porodu około 3,5kg będzie mieć podobno, bo teraz prawidłowo będzie przybierać 200g na tydzień;) dostałam zdjęcie 3D i 2 siateczki z gratisami gazetki próbki :) Mała miała pępowinę na karku trochę się zaniepokoiłam ale lekarz powiedział, że jest luźno owinięta i nie zagraża niczemu , ale był strach postaram się jutro wrzucić zdjęcie na pocztę a co do falowania brzucha to około 2/3 tyg mi się tak robi :) miłe uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia gratki :) i u mnie Grześ tupie radośnie, cały brzuch skacze i faluje. Piękne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja się pochwalę :) 26 tygodni 3 dni, waga 870 gram, serduszko przy pierwszym pomiarze 180 a przy drugim już 157, łożysko się podniosło no i pani doktor chłopaka tam nie widziała :D A podam jeszcze wymiary maluszków z innego forum skopiowane: 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysiowa_mama84
Cześć dziewczyny.Tak sobie Was czasami podczytuje,bardzo przyjemne forum,sama mam termin na marzec:) natomiast chciałam Was prosić o radę. Wizytę u gina mam za tydzień a dziś odebrałam wyniki badań. W ten sam dzień robiłam glukoze 75g i zwykłe badania moczu. No i z glukozy wyszło mi że cukier w normie natomiast w moczu mam śladowe ilości cukru. No i trochę zgłupiałam.Niby śladowe ilości się zdarzają ale mogą też świadczyć o problemach z cukrem, a przecież te właściwe badanie na cukier wyszło ok. no i nie wiem,matrwić się czy nie:/ może ktoraś z Was też tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Co do wczorajszej rozmowy o becikowym to ja tez rozumiem z tej ustawy,że do końca 10 tc jest dobrze;) Madzia 0808-gratulacje:)-Niech Paulinka rosnie dalej zdrowo:) Kasiulka-cudowne uczucie..prawda?:) Nie wzruszyłam się tak przy pierwszych ruchach jak wczoraj:) Teraz też faluje:D Rysiowa_mama84-nie jestem w stanie niestety odpowiedziec na twoje pytanie,bo nie miałam takiej sytuacji:/Może dziewczyny będą coś wiedziały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rysiowa mama a jaki miałaś cukier na czczo? Generalnie cukier w moczu pojawia się jeśli we krwi jest go > 180. Ja bym powtórzyła badanie moczu jeszcze raz przed wizytą. I zadzwoniła do gina z pytaniem co robić jesli masz taką możliwość. Słyszałam że ciąża potrafi obciązyć nerki (coś tam się zmienia z filtracją) i wtedy są sladowe ilości cukru i białka. A ile masz tego cukru w moczu? Śladowe ilości czy inaczej określono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, przeżyłam to wypicie glukozy, chociaż jakoś sobie wyobrażałam, że mniej tego jest ilościowo. Jak mi dała wielki kubas to się trochę przestraszyłam (miałam 75g). Wcisnęłam cytrynę ale niewiele to dało. Okropne dla mnie ;) Dziś mam o 18 wizytę i wyniki. Mam nadzieję, że wszystko ok. Dam znać. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widziałam jeszcze osobiście tych wyników bo mama mi odbierała ale powiedziała że pisze tylko : śladowe ilości. miałam jakiś czas temu robiony posiew i nic nie wyszło może zatem to nic strasznego.dzwonić nie mogę bo lekarz mi nie dał swojego nr,albo nie ma w zwyczaju albo zapomniał albo mam sama się prosić,nie wiem:) dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×