Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

loarra - to zapraszam do mnie :) Z praniem z grubsza się ogarnęłam, ale jeśli chodzi o prasowanie to palcem jeszcze nie kiwnęłam :P A jeśli lubisz to ja chętnie podzielę się z Tobą przyjemnością :D szatynka84 - mam wrażenie, że źle mnie zrozumiałaś. Rozumiem, że to było trudne jak się dowiedziałaś, że prawdopodobnie Twoje dziecko będzie innej płci niż sądziłaś, a już się na konkretną płeć nastawiłaś. Ale chodziło mi o to, że nie powinnaś się tym martwić, bo przecież reakcja była spontaniczna i niezależna od Ciebie. Krzywdy nikomu tym nie zrobiłaś więc nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia, że poczułaś się zawiedziona. Tylko o to mi chodziło. Marcowe_szczęście - fajne z tą jajecznicą :) nieszka2000 - jeśli chodzi o niezakrywanie pępuszka to się nie da. Przecież nie będziemy przez pierwsze dni życia dziecka trzymać maluszka nago? Chodzi o to, żeby był stały dostęp powietrza do niego, bo to sprzyja gojeniu. Dlatego nie wolno zakrywać pieluszką. Ale przewiewne (oddychające) ubranka jak najbardziej. Dziewczyny kawusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny. Ja wczoraj miałam usg, ale na tych państwowych sprzętach to yaki laik jak ja czy mój mąż niewiele zobaczymy. Prywatnie idziemy w sobotę więc pewnie będę się zachwycac. Po wczorajszym badaniu najważniejsze jest, że malutka jest zdrowa, waży ok. 1990g i ma dłuugie nogi. Ja niestety nie mogę prasowac ciuszków, bo muszę leżec i powiem Wam szczerze, że dla niuni - wszystko, ale można zwariowac, kiedy nic w domu nie można zrobic. Imię mamy wybrane. Będzie Zuzia. Nam na szkole rodzenia też mówili, żeby pieluszkę odwijac, a kikut psikac oktaniseptem. Chociaż koleżanka, która tego użuwała mówi, że to wielkie g.... i kikut długo odpada, dlatego ona w końcu po blisko 2 tyg zastosowała stara sprawdzoną metodę roztworu ze spirytusu. A powiedzcie dziewczyny, czy któraś z Warszawy zamierza rodzic na Karowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe..Marzec bardzo chetnie ale póki co właśnie pakuje torbe do szpitala:/ i zaczynam sie bać hehe Zuzia śliczne imie moja chrześnica ma tak właśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) nieszka2000-czyli jajecznica szczególnie lubiana jest przez niektóre kobiety w ciąży?:D Co do prasowania kocykó to ja wyprasowałam tylko 2 bawełniane:)-olbrzymi ,grubszy ominęłam i mniejszy polarowy też;) Loarra-nie cierpię prasować więc i do mnie zapraszam:P Uwielbiam za to myć naczeynia i mogę się odwdzięczyć:D:P Marzec-ja od kiedy dowiedziałam się,że jestem w ciąży nie piję kawy ani herbaty z teiną;) Najpierw mnie odrzucało..a potem postanowiłam wytrwać skoro tyle wytrzymałam;) A dobrą kawę uwielbiam..dziś nawet przechodząc w sklepie przez dział z kawami oblizywałam się na samą myśl;) Agula-gratulacje dorodnej córci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego ja jeszcze nie jestem spakowana:PI tak mało sypiam a jak zobaczę pełną torbę to już nawet te 4 godziny snu mi się pewnie skończą;) My dziś prawie skręcilismy łóżeczko:) Szatynko-ochraniacz pasuje:):):), w sobotę w IKEA kupimy jakiś fotel,z dwie lampki nad łóżeczko i przewijak, kilka kabelków i w niedzielę powinniśmy uporządkować wszystko tak jak powinno być;) Potem zacznę ukłądanie,dopieszczanie...i wielką panikę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie dzisiaj tez jajecznica poszla na sniadanie. :) Co do kawy to ja przestalam pic, ale jestem teraz u rodzicow i oni maja ekspres z super kawa i jeszcze do tego pienione mleko i 2 dni temu walnelam sobie taka super slaba z 1/4 jednej porcji espresso, ale jestem juz tak odzwyczajona ze wcala nie wydawala mi sie mdla. Dzisiaj od rana ciagle kawa za mna chodzi, no ale podobno ona wyplukuje te rozne magnezy, potasy itd z organizmu wiec pronuje sie powstrzymac. Zobaczymy jak bedzie. Ktos sie pytal o Karowa. Ja sie szykuje na porod tam. Chyba jeszcze ktos jest na forum kto zamierza tam rodzic. Dziewczyny, czujecie casami ze wasze maluszki stukaja was w szyjke macicy? ja mialam takie uczucie dobre pare tygodni temu, potem przez wiele tygodni spokoj i znowu wrocilo. W sumie nie jest to bolace, ale takie dziwne i troche nieprzyjemne. No ale pewnie teraz juz coraz wiecej tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra - Nie bój się. Wszystkie przez to będziemy przechodzić. Pomyśl sobie, że jak już będziesz spakowana, to odpadnie jeden stres, że czegoś zapomnisz. A tak jak się już zacznie to tylko torbę w garść i już :) Bez stresu, że szlafroka nie możesz znaleźć albo nie wiesz, który ręczniczek zabrać. Będzie dobrze :) Agula0501 - Jeśli teraz nie możesz tego zrobić to korzystaj z odpoczynku. Jeszcze się po porodzie napracujesz przy maluszku :) My będziemy roztworem spirytusu przemywać pępuszek. Marcowe_szczęście - Ja piję taką leciutką kawusię. Nazywa się Ricore i w jej skład wchodzi trochę kawy rozpuszczalnej, dużo cykorii i magnez. A jak to jeszcze zaleję w większości mlekiem to chyba maluszkowi nie zaszkodzi? :) Zresztą jakoś za mocną kawą nigdy nie przepadałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Łasico:) Widzę,że jajecznica rządzi:DJa jadam ją tylko w niedzielny poranek z meżusiem...a przed ciążą wcale mi nie podchodziła;) My też mamy super ekspres z pieniącym się mleczkiem i mielący aromatyczne ziarenka kawy:P ale musi poczekać na mnie..;) Ja stukania nie odczuwam...za to od 2 dni straszliwie boli mnie prawa pachwina a wczoraj do tego paraliżowało mi już prawą nogę...myślicie,że to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec-pewnie,że nie zaszkodzi;) Wiele z moich koleżanek piłow ciąży kawę i jest wszystko dobrze...to tylko moje postanowienie;) A ta Twoja kawa to prawie taka moja Inka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziele ile tych gratów trzeba zabrać...szatynka wczoraj sie pytała co do torby jeszcze wrzucić wiec podpowiadam maśc na brodawki:) Torba dla mnie powiedzmy spakowana...powiedzmy bo muszę iśc do rossmana jeszcze po miniaturki żelu szmponu i pasy do zębów nie mam zamiaru brać dużych szkoda miejsca:)Tak się zmęczyłam że pakowanie torby dla niunia zostawiam sobie na jutro:P Ja kawę piję raz na trzy cztery dni jak czuje się taka senna, pytałam lekarza i powiedział że czasem można jeśli nie ma się problemów z ciśnieniem a jak ktos ma niskie to nawet czasem trzeba. No oczywiście rozpuszczalną i tak samo słabiutką z mleczkiem:) A poziom magnezu mam póki co idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasica29 - ja też się szykuję właśnie na Karową. Chyba i ja powoli zacznę myślec o pakowaniu. Zawsze lepiej byc przygotowaną ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam jeszcze wiek :-) loarra........25......Inowrocław..22.05.11......01.03.2 012 ...dziewczynka Loma..........30.....Warszawa.....25.05.11....02.03.20 12 ...dziewczynka szatynka84.....27.....Białystok......24.05.11....03.03. 2012 ...córeczka Nesia........35......Warszawa.....26.05.11.......04.03.20 12 ...dziewczynka zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012...chłopiec betty29....29....Szczecin...27.05.2011...04.03.2012...dzi ewczynka nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....05.03. 2012....chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...07.03.2012....dziewczynka? nikaa87..........24.....kraków........30.05.11......07.0 3.20 12.....dziewczynka Happy_mom......27......Wrocław....01.06.2011.....07.03.2 012.... TeczowyElfik......27......Lublin........02.06.22......08. 03.2012..... gosiaczek29...29...Lublin....01.06.11....08.03 .2012....dziewczynki(prawdopodobnie) inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08.03.20 12...... gocha g ........... ..28....................03.06.11......09.03.2012.....dziewcz ynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012......chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012.....dziewczynka myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012..... carmen37.....27.....Dublin.........04.06.11.......09.0 4.2012.....chłopiec Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012...chłopiec Julka.................................................... ......... 11 .03.2012....... Agniesia1979....................01.06.2011...........11.0 3.2012.......dziewczynka monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.......12.03. 20 12.......chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012.... eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012... rogal86..........25.......Niemcy.........22.05.11.....14. 0 3.2012....dziewczynka kajaka31........31.....Gdynia...........27.05.11......15. 03 . 2012....dziewczynka Klinka31................................................. .......17 .03.2012..... Marcowe_szczęście..31..G.Śląsk......11.06.2011.....18 .03.2012.....synek Agula0501.....26.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012..... dziewczynka amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012.... Marzec19......26.....Kraków............13.06.11......19. 03. 2012.... Lilka79........31.... Warszawa........13.06.11......20. 03.2012....dziewczynka Jagoda 20marzec..26..Zielona Góra..13.06.11...20. 03.2012...dziewucha Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...19.03.2012....... ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012........ lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11.....21.0 3 .2012.....dziewczynka my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012.... Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.....25.03.2012.....dziewczynka Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......25.03.2012.....dziewczynka Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012.... majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012.... Marghi...........36.......N.Sącz.........29.06.11....... 29.03.2012.......chłopczyk muffka_27..........27.........Warszawa.......05.06.2011.. .....12.03.2011......dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piję 1 kawę dziennie a na jajka od początku ciązy nie mogę patrzeć. Zawsze lubiłam jajecznice a teraz na samą mysl mam gulę:-) Ilość rzeczy do szpitala to naprawdę wyjazd na 3-tygodniowe wakacje:-) Też mnie to poraziło za pierwszym razem. Przyszykowałam sobie niewielką torbę a zmieściłam się w 2 większe. A jak komicznie to wyglada na izbie przyjęc. Dziewczyny a w zasadzie ich faceci z wielgachnymi torbami:-) Jakby wszyscy jechali na Wyspy Kanaryjskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarro-ja też chyba kupię sobie takie mniejsze opakowania pasty,szamponu itd..może wtedy zmieści mi się pianka do włosów i suszarka:P Lilka-wchodząc z takimi tobołami kobieta wygląda jakby coś jeszcze ukrywała pod bluzką:D a wychodząc dochodzi cudny tobołek w foteliku samochodowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się już tego "tobołka" w foteliku doczekać nie mogę :) A co do pakowania to mam miniaturki kosmetyków, więc z miejscem w torbie nie będzie problemu. Zresztą pakuję tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Resztę zostawię w domu to mi mężuś przywiezie jak będę potrzebowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już doprowadzimy pokoik synka do porządku;) to porobię kupki z ubrankami synka...gdyby coś było trzeba nam dowieźć i z karteczką na każdej...co to jest:D Mężuś może miec problemy na początku z rozróżnianiem:p..choć już odróżnia pajacyka od body:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w rossmanie są takie małe pojemniczki z dozownikiem za 1,99zł i można przelać swój ulubiony szampon a do torby to ładowarkę do telefonu i maszynke do golenia jednorazową biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, masz termin blisko mojego, ciekawe czy sie spotkamy na porodowce. :) Ja juz tez musze zaczac pranie i pakowanie. ciagle jeszcze pracuje ale w sobote mam zamiar kupic/ zamowic wszystko czego mi jeszcze brakuje i mam nadzieje ze do konca przyszlego tygodnia bede spakowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wszystko w szafie poukładałam tematycznie hehe...czyli śpiochy na jednej kupce osobno kaftaniki body itd. i sie przeraziłam bo policzyłam i mam uwaga 43 szt śpiochów:/ tak wszyscy przynosili kupowali w prezencie to śpiochy i takim sposobem nie muszę prac przez dobry miesiąc hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka, lilka, loara, Marzec, Marcowe Szczęście - dzięki dziewczyny za słowa wsparcia i za trzymanie kciuków. Przydały się - badanie wyszło prawidłowo!!! Jestem super szczęśliwa :) Co do sterylizatorów - ja przy synku nie miałam - gotowałam w w garze a po 1 miesiącu tylko przelewałam wrzątkiem a gotowałam raz na jakiś czas tylko. Podgrzewacza też nie miałam - póki się karmi cycem - wiadomo, zbędny. Potem człowiek dochodzi do takiej wprawy, że wie ile wrzątku trzeba nalać a ile wody w temperaturze pokojowej, żeby mleczko wyszło akurat. Takie świeże mleczko, przygotowane bezpośrednio przed jedzeniem bardziej mnie przekonywało. Ale laktator przydaje się i przy nawale i potem, kiedy chce się odciągnąć mleczko, by wyjść do fryzjera :) Ja miałąm najpierw ręczny Avent ale szybciutko zmieniłam na elektryczną Medelę Melody. Pozdrawiam kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesiu to super wiadomość, że badania wyszły prawidłowe :) Marzec19 nie no co Ty :) Dobrze zrozumiałam, może źle odpowiedziałam, ale miałam dobre zamiary - po prostu nikomu nie życzę tego uczucia i mam nadzieję, że jak już maleństwo się urodzi to zapomnę o tym. Marcowe szczęście widzę, że jeszczewiecejrzeczy nas łączy - też wczoraj o tej porze robiłam mężowi coś do jedzonka :) No i też w niedzielę rano jemy jajecznicę na masełku :) z serkiem i szczypiorkiem smakuje najlepiej (ostatnio bez szczypiorku). Melduje, że w torbie nr 2 jest bepanthen na sutki i golarka jednorazowa (choc raczej się nie przyda, bo na bieżąco jestem przygotowana :)), o ładowarce pamiętam. Natomiast jeżeli chodzi o prasowanie, to też nie przepadam, ale jak trzeba to ok. Prasuję na siedząco juz od kilku dobrych tygodni. Wolę zmywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesia - No to gratuluję :D Strasznie się cieszę :D Teraz pozostało tylko czekać na ten dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesia a nie mówiłam :) bardzo sie ciesze że wszystko jest ok:) super wiadomość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wróciłam od gienka i okazało się, że niby wszystko ładnie, ale szyjka skróciła mi się do 1cm.. lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarro-faktycznie sporo tego-ja nie mam żadnych śpiochów:P A Ty swoją małą księżniczkę będziesz mogła przebierać parę razy dziennie:D Nesia-nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę:D:D:D Trzymaj się ciepło:) Szatynko- bepanthen na sutki?A nie do pupci dzidziusia? My faktycznie wiel mamy..wspólnego;) Nawet to mycie naczyń(napisałam wcześniej:) ) nieszka2000-Kochana odpoczywaj dużo...zalecił Ci lekarz jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalecił leżenie i odpoczywanie. Nie dostałam żadnych leków wspomagających rozwój dzidziusia.. nie wiem w sumie dlaczego :( Wystraszyłam się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×