Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Moze to ma znaczenie jeśli ktos chce noworodka przykrywać kołdeczka czy kocykiem., ale jeśli dziecka śpi w rożku to raczej nie ma możliwości żeby przesunąć się w dół bo jest dośc mocno opatulone. Dlatego ja mam zamiar kłaśc spac niunię w rożku a na kolderką przyjdzie czas jak podrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaaa87
dziewczyny ja tez juz po:) urodzilam dzisiaj o 7.35 sliczna dziewczynke:) Pola 2950 i 53cm silami natury:) pozdrowienia dla was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wrocilam od gina, jutro koncze 37tydzien, szyjka moja caly czas jest (okazalo sie ze wewnetznie jest dluzsza), bo zewnetrznie juz od4 tygodni 1 cm, ale jest juz otwarta na1 cm, choc dzidzia jeszcze podobno wysoko. Gin powiedziala ze jezeli szyjka jest to nawet jezeli jest otwarta to nie mowimy jeszcze o rozwarciu, to dla mnie byla nowosc.... Wyszlo mi jakies swinstwo z wymazu, wiec dostalam globulki, ale na szczescie to nie paciorkowiec.Mala wazy 2750 =/- 400g (dokladnosc zabojcza), no ale chcialabym zeby moja mala jeszcze podrosla troche. Ginka mowi ze z2 tygodnie powinnam jeszcze ponosic, ale gwarancji nie daje. :) Co do chudniecia, to nie mam pojecia jak to bedzie. U mnie na razie +14. Ja to mam nadzieje ze oprocz tego ze schudne to strace tez tego obrzydliwego celula. Przed ciaza troche mialam, ale jak sie sciskalo skore, teraz jest widoczny nawet na lydkach. Jesli chodzi o kladzenie malucha to ja zamierzam najpierw w rozku, potem w spiworku a dopiero pozniej w kolderce. Slyszalam ze poduszki do roku spokojnie mozna nie stosowac a nawet dluzej. co do kata polozenia dziecka to slyszalam ze powinien byc ok 15 stopni, i mozna ksiazki podlozyc pod nozki lozeczka. Jezeli dziecko jakos bardzo nie ulewa to moze podobno byc nawet na plasko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczyny. Melduję się po przeprowadzce. Jeszcze jesteśmy na kartonach, ale za to na większym mieszkaniu. Ja cały czas w dwupaku. Dziś złożyliśmy wózek - bajka. Nie zdążyłąm przeczytać wszystkim postów, ale nadrobię w najbliższych dnia. Gratulacje dla nowych mamuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra........25......Inowrocław..22.05.11......01.03.2 012 ...dziewczynka Loma..........30.....Warszawa.....25.05.11....02.03.20 12 ...dziewczynka szatynka84.....27.....Białystok......24.05.11....03.03. 2012 ...córeczka Nesia........35........Warszawa.....26.05.11.......04.03. 20 12 ...dziewczynka Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...07.03.2012....dziewczynka? nikaa87..........24.....kraków........30.05.11......07.0 3.20 12.....dziewczynka Happy_mom......27......Wrocław....01.06.2011.....07.03.2 012.... TeczowyElfik......27......Lublin........02.06.22......08. 03.2012..... inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08.03.20 12...... gocha g ........... ..28....................03.06.11......09.03.2012.....dziewcz ynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012......chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012.....dziewczynka myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012..... carmen37.....27.....Dublin.........04.06.11.......09.0 4.2012.....chłopiec Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012...chłopiec latka29....28...D.Tarnowska.....04.06.2011...11.03.2012.. .dziewczynka Agniesia1979.........01.06.2011...........11.0 3.2012.......dziewczynka monika2712....27.....Szczecin......08.06.11.12.03. 20 12.......chłopiec muffka_27...27....Warszawa....05.06.2011...12.03.2011..dz iewczynka Kasia G......35....Kalisz...........15.05.2011.....20.02-12.0 3......Synek Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012.... nati olsztyn....26...Olsztyn....06.06.2011....13.03.2012 chłopiec klaudyna_86.....25.....UK-podkarpacie.....06.06.11.....13 .03 .2012.....dziewczynka eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012... rogal86..........25.......Niemcy.........22.05.11.....14. 0 3.2012....dziewczynka kajaka31........31.....Gdynia...........27.05.11......15. 03 . 2012....dziewczynka Marcowe_szczęście..31..G.Śląsk......11.06.2011.....18 .03.2012.....synek Agula0501.....26.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012..... dziewczynka amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012.... Marzec19......26.....Kraków............13.06.11......19. 03. 2012.... Lilka79........31.... Warszawa........13.06.11......20. 03.2012....dziewczynka Jagoda 20marzec..26..Zielona Góra..13.06.11...20. 03.2012...dziewucha ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012........ lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11.....21.0 3 .2012.....dziewczynka MamaMalejGwiazdki....34....Katowice....19.06.11....22.03. 12....dziewczynka my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012.... MalinkaZzz..........Wrocław.........16.06.2011.......23. o3.2o12.........dziewczynka Basiolek........28.....GórnyŚląsk.....19.06.11.....25. 03.2012..............dziewczynka Eulalia.........31.....Białystok........20.06.11....25.0 3.2012..............chłopczyk Ania_33.........33.....GórnyŚląsk....08.06.11......25. 03.2012.....dziewczynka Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012.... majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012.... Marghi...........36.......N.Sącz.........29.06.11....... 29.03.2012.......chłopczyk angel5568........22......Siedlce.........22.06.11......29 .03.2012..........chłopczyk Madasiek.................Pasłęk..............29.03. 2012......................chłopiec Miholichol............Warszawa............30.06.11 .......01.04.12............chłopiec LSTA ROZPAKOWANYCH MAM NICK.......... TERMIN....DATA PORODU.....IMIĘ.......WAGA/WZROST......SN/CC gosiaczek29......08.03......27.01......Kinga/Jul ia...1900 /46..2000/48....CC betty29.............04.03....12.02......Natalia. ......25 00/48........SN zielonytulipan. ..04.03.....16.02 ......Jan........... 3300/54.........CC nieszka2000.....05.03.....17.02.......Bartek........31 00/54........SN nikaaa87.....................27.02.......Pola............2950/53........SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikaaa87 kochana gratulacje!!!Jak dojdziesz do siebie to czekamy na relacje:))Pola cudne imię...teraz odpoczywajcie:) W tabelce cie wpisałam choc nie wiem na kiedy miałaś termin:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula mnie przeprowadzka czeka po porodzie także aż się boje ...w prawdzie część gratów mamy juz przewiezione to z takim maleństwem to az strach sie przeprowadzać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Nikaa-gratulacje :D:D:D Niech Polunia daje Wam wiele szczęścia:) Dziś już troszkę lepiej..troszkę jeszcze gryzie mnie w gardle ale niech już o ewentualnych lekach zadecyduje dzisiaj mój lekarz-od soboty biorę rutinoscorbin, płuczę nos roztworem soli morskiej i wzięłam 2 razy apap wieczorami kiedy czułam,że masakrycznie mnie rozkłada... Dziś pierwszy raz od soboty muszę wyjść z domku więc mam nadzieję,że nie będzie powtórki z rozrywki :/ Nie wyobrażam sobie kaszlenia czy kichania z raną po cc kiedy jeszcze muszę ciągle leżeć :( Co do układania dzidzi to jak zrozumiałam mam podłożyć coś w okolicach główki dziecka żeby była troszkę wyżej??? A może coś pod nóżki łóżeczka na wysokości główki?Tak żeby podnieść tą część łóżeczka...To podkładanie pieuszek pod boczek to fajny pomysł i napewno tak będę robiła.. Muszę coś pokombinować bo u mnie w grę wchodzi i ta dostawka i łóżeczko.. Która z dziewczyn dziś rodzi? :D P.S. Ja dzisiaj mam 38 tc i 4 dzień i 19 na plusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikaa gratulacje córeczki :)) Jejku dziewczyny zaczyna się , coś mi się wydaje że teraz już codziennie będziemy dowiadywać się o kolejnej mamusi rozpakowanej :))) mamamałej gwiazdeczki pokoik super a ia sesja fajna :))) U nas 38 tydzień 5 dzień, i ja chciałabym dziś rodzić, ale jakoś się nie zanosi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz napewno będziemy coraz częściej się dowiadywały o kolejnej dzidzi a miesiąc zaczynający się w czwartek należy już napewno do Nas :D:D:D Ciekawe ile waży mój synuś i czy pojawiło się u mnie jakiekolwiek rozwarcie ;) Nie chciałabym żeby się dzisiaj okazało,że mam rozwarcie na ileś tam i przyspieszamy cc... (My Szatynko musimy mieć wszystko w odpowiednim czasie...prawda? :D :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna - fajny ten artykuł o układaniu malucha. Ja też słyszałam o takim podejściu. Co do kładzenia dziecka bez przykrycia i z gołymi stópkami - to ma sens. Podobnie jest w Japonii, gdzie na dworze dzieciaki w wózeczkach też podróżują bez skarpetek - oczywiscie w cieplejszych porach roku. Wydaje mi się, że Polacy mają tendencję do przegrzewania dzieci. Ja mam w domu maksymalnie 19 stopni i nie zamierzam zwiększać tej temperatury jak się mały urodzi. Gdy jest za gorąco, rozszerzaja się naczynia krwionośne, szybciej chce się spać to sprawdziłam akurat na sobie :-) Ja uprałam tylko części "ruchome" fotelika czyli kombinezonik, nie ściągałam pokrowca - wietrzę tylko i dziś jest mróz, wiec go mrożę. Szatynka - nie rozumiem Twojego opisu dotyczącego segregatora czy książki pod materacykiem. Po co to? Basiolek - raczej chodzi mi o nazwę tej szkoły, czy miejsca na który chodziłaś, tak abym mogła sobie w necie znaleźć. Wiesz, zaraz to i ja mogę urodzić i już nie będzie potrzebne :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikaaa87 serdeczne gratulacje Poleńki. Wszystkiego najlepszego całej rodzince. Jestem w szoku, że dasz radę już nam coś napisać. Po tym myślę, że chyba nie było tak źle :) Czekamy na relację ;) Basiolek tu w ogóle nie ma żadnej dyskusji i zgadzam się z Tobą w 100% - rodzice wiedzą i decydują co jest dla ich niuńki najlepsze! To jest argument niepodważalny, a różne rady i opinie można sobie poczytać ;) Dzięki za fajny artykuł o oddychaniu. Klaudyna86 w Anglii nie wycofali rożków i becików, bo ich nigdy tam nie było. Rożek jest wynalazkiem/produktem typowo polskim i tylko polskie mamy go używają. Też mnie ta wiadomość zaskoczyła, ale cóż :P Polak potrafi. Myślę, że w rożku dzieciątko jest bezpieczne. Sama też zamierzam kłaść na początku w rożku. Natomiast uważałabym na grube kocyki i kołderki. Z jednej strony słyszy się, żeby kocyk wsadzać pod materacyk. Jednak na moją logikę, to lepiej jest ewentualnie nakryć cieńszym kocykiem, żeby dziecko dało radę zrzucić go z siebie. No bo faktycznie, jeżeli zamocujemy pod materacykiem, to maleństwo może nam sie wczołgać pod ten kocyk i nie mieć siły go zrzucić. Wydaje mi sie, ze jednak lepiej jest włożyć coś pod materac u wezgłowia, dlatego że podłożenie czegoś pod nóżki łóżeczka daje nam efekt hmmm w stylu "równi pochyłej", co jest totalnym bezsensem raczej. Chodzi, żeby główka dziecka była pod tym kątem, a nie całe dziecko. A czy dziecko nam będzie ulewało na początku nie mozemy tak naprawdę przewidzieć. Jedne dzieci ulewają częściej, inne - rzadko, ale podobno każdemu się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miholichol pod materacyk generalnie można włożyć klin, ale jak ktoś nie ma klina to zamiast można włożyć segregatory lub grube książki. Chodzi o utworzenie kąta 15-30 stopni. W sumie to pediatra radził nam, ze nawet lepiej jest włożyć właśnie ksiązki lub segregatory, bo można wyżej podnieść tę część. My mamy podłożone segregatory, bo klin był na tyle miękki, że nie dało się z jednego utworzyć odpowiedniego kąta. Celem podkładania tego jest prewencja przed ulewaniem i zachłyśnięciem. Znajoma odpowiadała mi, że jej córcia leżała na płasko, ulała i zachłysnęła się w nocy. Wezwali karetkę i lekarz też jej powiedział, że powinni coś podłożyć pod materacyk. Marcowe szczęście podejrzewam, że dostałam antybiotyk właśnie dlatego że poród tuż tuż i żeby w razie cesarskiego cięcia się wykurować. Wiesz nie mam planowanego CC, ale dzidzia jest spora, więc bierzemy taką opcję pod uwagę - w trakcie. Jak jeszcze trochę pochodzę w ciąży, to się śmieję że moja mała wyrośnie z tych najmniejszych ubranek... Mój lekarz powiedział, że nie ma opcji rodzenia jutro ;) Ale wiesz jak to jest :P Pewnie, że lubimy mieć zaplanowane hehe to co u mnie oby do weekendu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem właśnie co zrobić ewentualnie z tym podkłdaniem,bo mam materac latex-sprężyna-kokos i jest dosyć ciężki :/ A pytałam o podkłądanie czegoś pod przednie nóżki,bo tak robiłą moja szwagierka zarónoz jednym jak i drugim dzieckiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście to moze wystarczy podłożyć tylko właśnie wspomnianą pieluszkę pod boczek (my planujemy wkładać pod rożek) - tylko trzeba pamietać, zeby strony zmieniać. To też ma zapewnić, ze dziecko w razie czego będzie dało radę ulać obok. W zasadzie to podniesienie materacyka na stałe ma być wygodną, zeby nie zapomnieć czegoś podłożyć, ale wątpię, zeby młoda mamazapomniałą o czymś takim :) Moja koleżanka ma taki materacyk jak Ty i włożyła klin pod prześcieradełko, a nie pod materacyk. No i u niej to się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kupiła jakiś specjalny klin czy "zrobiła" sama? Jak tak to z czego? A jeśli chodzi o to zmienianie strony...to co ile tak mniej więcej?- Marcowe_szczęście typowy laik :P Aaaaa i póki apmiętam-pisałaś kiedyś o przemywaniu oczek....Mogłabyś powtórzyć ?:) Codziennie to robimy? I w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panie:) u mnie noc tragiczna krocze tak mnie boki że z boku na bok nie mogłam się przekulać a wstanie siusiu to dla mnie ogromny wysiłek i ból:/ dzis o 14 ktg chciałabym żeby juz mnie zostawili w szpitalu bo oszaleję!!!! Co do przemywania oczek to wiem że robi sie to z zew do wew strony oczka i połozna mówiła ze codziennie sola fizjologiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klin kupiła tu i dokładnie taki http://allegro.pl/super-poduszka-klin-dla-niemowlaczkow-i2147580548.html Też miałam go kupić, ale dała mi swój wypróbować i podpowiedziała, że właśnie przy moim materacyku lepsze mogą być segregatory. Marcowe szczęście ja też laik, ale coś tam próbuję ogarnąć temacik :P I nie piszę na zasadzie, zeby kogoś denerwować czy pouczać - piszę co wiem od spacjalistów w tej dziedzinie ze swojego "podwórka" i co sama zamierzam robić. Jednak u mnie niepodważlana jest zasada, ze każdy (za wyjątkami o których ostatnio wiele się słyszy) wie, co dla jego dziecka jest najlepsze. A o przemywaniu oczek to chodzi Ci o przemywanie solą fizjologiczną? Zaczynamy wacikami namoczonymi w przegotowanej wodzie od zewnątrz oczka w stronę noska (to podczas kąpieli), a potem zakraplamy solą fizjologiczną (dziecko na początku nie ma łez, choć płacze). Ma to nawilżac oko i zapobiegać infekcjom. O to Ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęscie w sumie nie ma jakiś wyznaczników co do zmieniania strony, tylko powiedziano nam, ze trzeba o tym pamiętać. Na mój rozum, to trzeba dosyć często (co kilka godzin - no np. na początek załóżmy, że po każdym karmieniu - o ile oczywiscie jest co kilka godzin 3-4 godziny - na pewno wszystko wyjdzie w praktyce) zmieniać, bo tak jak my nie damy radę powiedzmy całą noc leżeć na jednym boku - to samo dotyczy dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Loarra :) Czyżby Twoja godzina x się zbliża? U mnie na razie KTG bez zmian. Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie jakie laktatory kupiłyście - chodzi mi o dokładne modele i czy reczny czy elektryczny. Miałam wziąć na początek z wypożyczalni, ale teraz się zastanawiam czy nie zamówić sobie już własnego. Zastanawiam się np. nad aventem isis, tommee tipee, medelą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Szatynko-o to mi chodziło-dziękuję bardzo kolejny raz :) :) :) Chyba zamówię dzisiaj taki klin i jakby co zdążę jeszcze go wyprać ;) Zobaczę tylko co powie mi dzisiaj ginekolog...w sumie opróćz ciągłego oczyszczania organizmu (już mnie wszystko boli) nie mam innych objawów (czasami tylko mocniejszy skurcz) ale wolę dmuchac na zimne i dowiedzieć się dzisiaj na bank,że cc napewno w przyszłym tygodniu a nie np...jutro ;) Czyli jeszcze raz-przy kąpieli przemywamy oczka wacikiem namoczonym w przegotowanej wodzie w stronę noska a potem solą fizjologiczną też na namoczonym waciku...dobrze mówię?:) Loarrko-trzymaj się Kochana...I jakby co....rodź dzisiaj a nie jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu chwalą Medelę...ja mam ręczny Avent...jak narazie kupiony żeby w razie braku pokarmu po cc pobudzać piersi...Myślę,że ręczny mi wystarczy,bo zamierzam być z synkiem ale gdybym ejdnak potrzebowała elektryczny to kupię dopeiro jak wysiądą mi ręce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól fizjologiczną zakraplamy bezpośrednio z tej malutkiej "buteleczki" do oczka. Powiem Ci, że ja to na sobie testuje na koniec ciąży, bo jakieś suche oczy mam. No i mi wystarczy tak po 3-4 krople na oko. Także myślę, że maleństwu pewnie 1-2 kropelek do oczka. Jeszcze u nas radzili w okolice noska po kropelce zapuścić. Jeszcze nie testowałam na swoim nosie, ale moze dziś jest dobry moment na to :P Myślę, że w nos to max. jedna kropelka do dziurki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktatoor mam ręczny lovi , dostałam go w prezencie ale gdybym miała kupować to tylko i wyłącznie medele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co. Marcowe szczęście a Ty masz avent isis ręczny? Taki: http://allegro.pl/laktator-reczny-philips-avent-isis-0-bpa-butelka-i2157005152.html Bo ja w sumie o takim myślę najbardziej. Też zamierzam z małą siedzieć w domu. W ogóle to te laktatory mnie przerażają. Mam wrażenie, że mi piersi popsują :P Najlepiej, żeby mój mały ssak spijał mleczko sam hehe. Klina nie musisz chyba prać. Ewetualnie jego pokrowiec możesz uprać i wkładasz pod prześcieradło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka ja mam zwykły ręczny avent i u mnie się sprawdza. Przydał się do pobudzenia laktacji i raz odciągnęłam pokarm jak musiałam wyjść z domu na dwie godziny, tak na wszelki wypadek. Jak będziesz miała swój, to najlepiej weź ze sobą do szpitala, jak coś nie będzie działać to siostry na pewno pomogą Ci go dobrze złożyć. U mnie na początku nie działał. Myślę że nie ma sensu od razu kupować drogiego, bo nie wiadomo czy się przyda. Kupiłam sobie tani aby w razie nagłej potrzeby coś tam mieć i okazało się, że u mnie taki wystarczy U nas dziś odpadł pępek.. ufff... powiem Wam, że octenisept jest trochę przereklamowany- na początku go używałam, ale nic nie podsychało, w końcu zrobiłam sobie roztwór 70% normalnego spirytusu i sechł w oczach, po 4 dniach stosowania odpadł. Jutro pierwsza wizyta u pediatry... ciekawe ile Jasiek przytył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- ja pracowałam 3 lata w branży dziecięcej (akcesoria i odzież niemowlęca i dziecięca) i powiem Wam, że nie ma co wariować z laktatorami. Lovi jest fajną firmą, tak samo jak Avent, Nuk czy Tomme Tippe-polecam. Madela moim osobistym zdaniem przereklamowana . Ja nastawiam się na karmienie piersią,ale w razie wu mam ręczny Aventa (niekiedy będzie trzeba na zapas ściągnąć pokarm). Ważniejsze od laktatora jest odpowiednie dobranie smoczka (uspakajającego i do butelki) - najlepiej, żeby mieć jedną firmę i tylko z niej kupować. Odradzam tworzywo kauczukowe. Pod wpływem amylazy ślinowej kauczuk szybciej "rozpuszcza" się i wytwarza w buźce dziecka specyficzny posmak,dlatego ciężej później dziecko odzwyczaić od dydusia .Ważnym asektem jest też kształt (anatomiczny, symetryczny, okrągły) ... niekiedy dziecko pluje smokiem, bo nie pasuje on do budowy jamy ustnej. Fajne smoki uspakajające firmy zaczęły wypuszczać w 2011 roku,które imitują anatomiczną budowę piersi mamy. Mają wypustki przypominające brodawkę, a w momencie ssania uwypuklają się (pracują) tak jak pierś :) Mam do Was pytanko o firmy z darmowymi próbkami...ja na str Johnsona podałam dane i dostałam pakiet ich próbek,a szukam próbek pampersów. Trafiła któraś na coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do soli fizjologicznej to tak jak mówicie do oczek po kropelce i kropelka do każdej dziurki w nosie raz dziennie lub dwa jeśli zachodzi taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×