Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mamaAsiiii

Porównanie przedszkola państwowego z prywatnym/niepublicznym

Polecane posty

Gość gość
ja też posłałam córkę do przedszkola prywatnego www.promyk.szczecin.pl i nie żałuję swojej decyzji. Ma tam bardzo dobrą opiekę i wiem, że jest tam szczęśliwa. Dzięki temu że grupy są mniejsze panie są w stanie złapać większy kontakt z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w prywatnych zaobserowalam duze zaangażowanie w sprawy dzieci – chrzesniaka odprowadzam do słodkiego domku w poznaniu i widze jak maly chce tam isc a potem opowiada jak to panie się nim zajmowaly, co robil, duzo prac plastycznych i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka chodzila i do panstwowego i do prywatnego i szczerze to nie potrafie znalezc powodow dlaczego panstwowe mialoby byc lepsze, w kwestii prywatnego moge polecic Aniołkowo z Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka chodziła i do prywatnego, i do państwowego... poza kasą, ja nie widze różnicy, powiedziałabym nawet że to państwowe lepsze, lepsze jedzenie i jakoś tak panie bardziej zainteresowane dziećmi:) ilośc wycieczek, angielski i inne 'atrakcje' - tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrekEk
Jeśli chodzi o przedszkole Piaseczno ma świetne rozwiązanie http://www.alaikot.pl/ mój syn chodzi i jest bardzo zadowolony. Prywatne i państwowe? Czasem i jedno i drugie jest dobre, a czasem i złe. Wszystko zależy od tego jak trafisz. Ja nie narzekam, a syn również jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie tylko przedszkole prywatne wchodziło w grę. Wybrałam dla swojego dziecka przedszkole www.familia.edu.pl w Katowicach. Ma bardzo dobrą opiekę, ciekawe zajęcia językowe i teatralne, fajne wycieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole prywatne ma często ciekawsze zajęcia, mniejsze grupy i bardziej indywidualny tok nauczania. Sama prowadze takie przedszkole. Aktualnie mamy remont ponieważ chcę zapewnić dzieciom największe bezpieczeństwo. Wymieniamy także meble. Orientuje się może ktoś z Was gdzie takie można zamówić? Znalazłam firmę www.refas.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn przez rok chodzil do prywatnego przedszkola i przez dwa kolejne do panstwowego. W prywatnym placilam dwa razy wiecej plus wpisowe i komitet rodzicielski na poczatku roku co za wrzesien wynioslo mnie 1,5 tys zl. Z tych pieniedzy nic totalnie nic nie poszlo na dzieci. na dzien chlopaka, na mikolajki, dzien nauczyciela wyciagali lape po pieniadze. przedstawien prawie nie bylo a jesli juz to na miejscu. dzieci nie wychodzily poza przedszkole. kiedy nie weszlam panie siedzialy przy biurku a dzieci biegaly samopas, z jedzenie tez kiepsko - catering. kiedy dziecko bylo chore chociazby i miesiac i tak placilam pelne czesne. w panstwowym jedzenie o niebo lepsze , jak dziecko chorowalo to zdazylo mi sie i 100 zl zaplacic za miesiac..ponadto mieli codzienne spacery i atrakcje w domu kultury, muzeum, pizzerii ..ciagle cos sie dzialo. pieniadze szly tylko i wylacznie z komitetu na ktory wydalam 150 zl. aha i bal karnawalowy w panstwowym normalnie w przedszkolu a w prywatnym na sali balowej 20 km od miasta..nie wiem dla dzieci czy rodzicow parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje pierwsze dziecko chodziło do publicznego i nauczona doświadczeniem drugie posłałam do prywatnego. Grupki są mniejsze, dzieci mają wszystko tłumaczone i rzadziej chorują co jest sporym plusem. Moje dziecko chodziło do akademii mądrych sówek. Jeśli chciałabyś jakieś info to wejdź na www.economicus.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też tak zrobiłam:) synek chodził do przedszkola państwowego a córka teraz poszła do prywatnego www.przedszkolekonradek.pl. Bardzo duża różnica, przede wszystkim w podejściu do dzieci - w przedszkolu prywatnym panie mają lepszy kontakt z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam porównania bezpośredniego bo żadne moje dziecko do państwowego się nie dostało. Wszystkie dzieci chodziły do bardzo fajnego przedszkola u nas w Rzeszowie (Radosne Słoneczko) tu dbają o jakość posiłków (własna kuchnia i fajne panie kucharki) i o rozwój dziecka fizyczny jak i ten wewnętrzny Przedszkole organizuje fajne wydarzenia – konkursy. Wszystko jest pięknie zorganizowane i sfotografowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek2016
Nasze dziecko chodzi do Niepublicznego Przedszkola www.akademiamadrychsowek.pl . Jako dziecko z orzecznictwem jest zwolnione z opłat czesnego. Wypróbowaliśmy je w wakacje i tak już zostało. Mnie przekonał duży bezpieczny parking pod placówką, żonę 8 godzin WWRD tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie trudno jednoznacznie stwierdzić czy lepsze będzie przedszkole państwowe czy prywatne. Mam znajomych którzy są bardzo zadowoleni i z tych i z tych. Moja córka chodzi do prywatnego Raz Dwa Trzy My na warszawskim Mokotowie www.razdwatrzymy.edu.pl i uważam że nie mogłyśmy lepiej trafić. Mają tam świetnie ułożony program i zajęcia w trzech blokach tematycznych edukacyjnym, artystycznym i ruchowym. Uczą dwóch języków obcych angielskiego i hiszpańskiego a uważam to za bardzo ważne. Do tego na bieżąco dostaję informacje jakie Sara robi postępy a nad czym jeszcze musi popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Akademii Rozwoju Malucha mój dzieciak ma angielski 5 razy w tygodniu. W państwowym przedszkolu nie miał wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko chodzilo najpierw do prywatnego żłobka do Bambino, a póxniej też do przedszkola. Dobrze się uczy, nie marudzi jak musi iść na lekcje. A co najważniejsze, zauważyłam, że jest lepiej przygotowane do szkoły niż dzieci, które nie były w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reklama goni reklamę :D A ja jako nauczycielka powiem Wam, że nie ma reguły. Bywają doskonałe przedszkola zarówno prywatne jak i publiczne, bywają fatalne jedne i drugie. Wszystko zależy indywidualnie od placówki, od osób tworzących ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam , nie liczy się czy państwowe czy prywatne liczą się ludzie....kadra po 40 stce to raczej panie pilnowaczki a nie nauczycielki, to piszę z doświadczenia, aha i ważna też jest toaleta, wyobraźcie sobie że są jeszcze przedszkola z ręcznikami wielokrotnego użytku - bleee komuna. właśnie dziecko z takiego wypisałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że nie ma reguły, ale jednak do tej pory nie spotkałam się z przedszkolem publicznym, które byłoby w stanie dorównać poziomem do tego co mam w przedszkolu prywatnym. Zaczynając od sal, zabawek poprzez samą jakość nauczania (nowoczesny program), ciągła obecność native speakera oraz ogólny poziom placówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej wybrać niepubliczne/prywatne, w jednym mieście posłaliśmy młodą do publicznego i była tragedia, niezadowolona, panie opryskliwe, potem po przeprowadzce do chojnic poszła do skrzatów - przedszkola niepublicznego i jesteśmy bardzo zadowoleni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×