Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość v.n.

Co was razi w wystroju mieszkań?

Polecane posty

Gość gość
aż skopiowałam sobie twoją odpowiedź, bo właściwie wszystko jest u mnie odwrotnie :D Lubię ciężkie zasłony, może nie takie ze wzorami, ale nie przepadam z lnem. Lubię wszystkie te rzeczy tylko nie porcelanę, mam uczulenie na porcelanę :D Uwielbiam obrazy, nie mam nic przeciwko jakimś zdjęciom, ale robienie ze ściany albumu rodzinnego nadaj***ardzo dziwny klimat. To jak opisałaś ten miks tkanin brzmi akurat fajnie, bardzo kolorowo w stylu boho :P Z resztą się zgadzam, ale fajnie to ilustruje jak bardzo różne ludzie mają gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkami malowana
i razi mnie też jak ktoś wiesza jakieś plastikowe półeczki w łazience, stosuje plastikowe uchwyty na papier toaletowy, serwetki podaje w plastikowym serwetniku jak z taniego baru, przecież czasem zwykła półka sosnowa kosztuje taniej niż to plastikowe badziewie, ładny serwetnik też można zdobyć tanim kosztem, to samo z podstawkami pod jajka na miękko, a jeśli to wszystko jest jeszcze w kolorze soli z pieprzem (wiecie jaki) to mną rzuca........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz...ja się nigdy nie przyglądałam nawet na czym wisi mój papier toaletowy...chyba pójdę i sprawdzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczkami malowana
ja lubię styl boho jeśli to rzeczywiście boho urządzone ze smakiem, mnie chodziło o domy starszych ludzi lub ludzi nie zwracających uwagi na to co wieszają w karniszach lub kładą na wersalkach i powstaje taki misz masz nie mający nic wspólnego z boho żeby zrobić dobre boho trzeba umiejętności, inaczej wyjdzie kicz do kwadratu jeżeli chodzi o len, porcelanę, galerię zdjęć, lubię to bo uwielbiam uwielbiam styl belldeco lub shabby chic pomieszany z surowością stylu skandynawskiego (więcej skandi, kropelka belldeco do smaku), mam tak urządzony dom i czuję się w takim znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie rażą plastikowe czerwone elementy wystroju kuchni (talerzyki, miseczki, itp.) oraz meble w stylu góralskim w domu a także wielkie dębowe meblościanki z szybką, a tam grubo ciosane kryształy i zauważyłam że w sporej liczbie domów jest całoroczna bożonarodzeniową pierdółka (wianek, bombka, Mikołaj) stojąca gdzieś na widoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kropeleczka - starsi ludzie to starsi ludzie, ich domy często zatrzymały się w czasie 20-30 lat temu :) Co do tych zdjęć - ja zawsze wolałam obrazy i obrazki niż zdjęcia, coś jest w nich takiego co mnie strasznie drażni. Lubię styl boho i shabby chicks, ale własnie przez zamiłowanie do pierdół, kolorów i tekstur źle bym się czuła w takich surowych pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mając na myśli galerię zdjęć napisałam że chodzi o zdjęcia z duszą a nie każde zdjęcie jakie się nawinie pod rękę typu wnusio w kąpieli, mąż z teściem na weselu kuzynki, mamusia w papilotach stojąca na balkonie czy córeczka z gilem bawiąca się w piaskownicy, nie o taką galerię mi chodzi, zdjęcie z duszą to coś co trudno wytłumaczyć, a i najlepsze są czarno-białe:) ale oczywiście wszystko to rzecz gustu oczywiście że niektórzy starsi ludzie często mają stare meble ale wytłumacz mi dlaczego w oknie wisi róż, na stole pomarańcz a pufa w fioletowy welur - czyżby uwielbienie dla stylu boho? raczej brak zwracania uwagi lub bezguście, a może to nawyk - kupują tylko i włącznie dlatego że coś było po promocji albo że się przyda i nie ważne że nie pasuje do reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 16.07 to kropeczkami malowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prędzej dlatego, że coś im się po prostu podoba/jest tanie, do tego nawyki sprzed lat i ograniczone fundusze. No i fakt, że jak masz 80 lat to naprawdę nie obchodzi Cię czy obrus pasuje. Zwłaszcza, że jedno może być kupione tydzień temu, a drugie 15 lat. Wiem o jakich zdjęciach mówisz - takich też nie lubię. Właśnie wydają mi się bez duszy, ale to już kwestia gustu. Po prostu zawsze wolałam obrazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
starsi ludzie uwielbiają zbierać, mam babcię która kupuje wszystko i to raczej mało gustowne pierdółki, i nawet nie pamięta ile tego ma i co dokładnie, legendarne w naszej rodzinie są chińskie podstawki z bambusa z koronkowym wykończeniem, już 8 rok idzie jak dajemy sobie w prezencie - babcia je kiedyś kupiła, dała mi pod choinkę a za rok dostała je z powrotem (to akurat miał być żart sprawdzający babcię czy pamięta że je kupiła bo nie możemy wyplenić z niej nawyku kupowania np. 66. zastawy stołowej) i w ogóle ich nie poznała, potem ona dała mi je w kolejnym roku (babcia sknerzy na innych, na siebie nigdy więc oddaje w prezencie to sobie kupiła) a ja chowam i za rok oddaj***abci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stare 15letnie kwiaty w wazonach zaschniete na wior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pelno na szafie rzeczy u mojej rodziny 3 materace wielki pluszowy mis 2foteliki do samochodu 3kartony po pampersach sanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znoszę firanek rodem z prl-u jak u ciotki klotki, firanek spiętych jakimiś kiczowatymi klamrami, firanek z rogami w kształcie trójkąta lub odwróconego trójkata tzw. vifałek, ogólnie przestrojonych okien jak w pałacu prezydenckim, oklepanych storczyków powciskanych na okna i komody, ktore może maja ladne kwiaty, ale całe - jako rośliny, prezentują się kiepsko, nie znoszę też tony tandetnych bibelotów poustawianych na meblach... obrazów pociętych na kawałki - typu tryptyk - to kicz do kwadratu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli wszystko jest urządzone gustowniej to nie razi mnie ani meblościanka z bibelotami ani pełno obrazów na ścianach. Jedynie wszystko musi pasować do całości a nie tak byle jak oby było. Uwielbiam domy z "duszą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie rażą firanki przy nowoczesnym wystroju. Nie wiem w ogóle czemu mają służyć takie staromodne szmaty w oknach. I tak przez nie widać, lepiej więc założyć rolety. Firany są dobra dla naprawdę wielkich okien, ale tylko woalowe gładkie. Inne zajeżdżają zacofaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie trawię PRLowskich firan a w 80 proc. domów takie wiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja za roletami nie przepadam, bo albo w domu jest ciemno, albo wszystko widać z ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiczowate obrazy w zdobionych/złotych ramach, maty/dywany na ścianach, perskie dywany, serwis porcelanowy wyłożony w przeszklonej szafce, mocne, jaskrawe kolory ścian, serwetki na meblach, sztuczne kwiaty, zbyt duża ilość kwiatów, koce w konie też :P, albo w panterkę/leoparda, kolorowe lub zbyt wzorzyste firanki, w łazienkach naklejki lub miękkie plackowate "dywaniki" założone na deskę klozetową (po jakiego ch..a?!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pięć dych na karku i razi mnie u mlodych kuchnia polaczona z salonem .Kojarzy mi się to z hotelem w Grecji czy Turcji .Kuchni w stylu prosektorium .I ten caly zimny minimalizm brrr .I te niskie kanciaste meble .Okropne zimne puste domy czy mieszkania dla sztucznych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdeewdew
wszelkiego rodzaju kolekcje i bibeloty. Np. rodzice koleżanki mają na ścianie kolekcje zegarów z kukułką mają ich chyba ze 20 ścia do tego zbierają stare rzeczy typu niedziałające stare radio które stoi na meblach. Jej ojciec jest były zawodnikiem karate więc w jednym miejscy mam "wystawkę" medali obok aniołki ehhh. Nie wspomnę o tym że pala papierosy w mieszkaniu więc jak wracam do domu wszystko do prania mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgtrgr
telewizor na telewizorze serwetka na serwetce wazon i w wazonie sztuczne kwiatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara meblościanka
"give me everything 2011.07.18 ja mam mega wiesniackie mieszkanie smiech.gi" xxx Stary temat a nadal aktualny JA mam mega wieśniackie mieszkanie :( " Lubię wystrój minimalistyczny " to też jest wieśniackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko jest wieśniackie :D większość z osób, które się tutaj wypowiadały, lub gdzie indziej, ale w podobny sposób za lat 20, 30 i więcej znajdzie się po drugiej stronie barykady/tęczy/czegokolwiek czyli będzie miało stare i wieśniackie przyzwyczajenia, często połączone z manią zbieractwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płetwonurka
rażą mnie obskurne kanapy. ale powiem też co mi się podoba. kontrasty i kolory. uwielbiam boho style i nie wyobrażam sobie nie mieć w domu ciekawych dodatków w tym stylu. zamawiam je w sklepie: www.innaja.istore.pl bardzo wiele ciekawych rzeczy tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na mnie zrobił ogromne wrażenie beton architektoniczny jako element dekoracyjny w mieszkaniu i postanowiłam zamówić taki projekt i płyty do swojego mieszkania w firmie VHCT.pl. Już nie mogę się doczekać realizacji. Wizja jest bardzo nowoczesna i przyszłościowa zarazem, nie ukrywam, że również praktyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika00

To ja muszę Wam powiedzieć że w AT mają mega dużo różnych wzorów. Jak są u Ciebie to koniecznie zajrzyj. DO tego mają teraz jakąś fajną wyprzedaż. Więc można prz okazji zakupów zaoszczędzić.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia89

Zdecydowanie w tym sklepie wybór jest naprawdę duży. A jak ktoś chce kupić taniej to teraz jest tam super wyprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc

Ja tez polecam AT. Normalnie nie kupiłabym za taką cenę, ale teraz jest u nich wyprzedaż to zerknij bo naprawdę ceny są mega dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rażą zasłony, firany – nie znoszę ich! 🤪 Dlatego zamiast nich mam plisy Nafi – ładne i praktyczne, a nie, że tony materiałów zwisają z karnisza🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaslony i firany... cos w tym jest. Mam rolety. Nawiasem mowiac, do wymiany 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×