Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Kasia wielkie gratulacje :) Aż popatrzyłam na Twoje zdjęcia w ciąży, a teraz już masz maluszka przy piersi. Nie stresuj się tylko przystawiaj jak najczęściej, jak trzeba to dokarmiaj MM (nie ma w tym nic złego). Mi zawsze liczą skończone tygodnie tak więc teraz jestem w 38 tc (a dokładnie 38t4d) i ciąża trwa 40 skończonych tygodni. Ale różnie lekarze to interpretują... w zasadzie to chyba niewielka różnica. Majtki siateczkowe mam wielorazowe w dwóch rozmiarach M i L. Ponoć bardzo się przydają bo rana może oddychać. Zamierzam je stosować również w domu przez pierwsze dni. Kupujecie jakieś mleko modyfikowane na początek gdyby trzeba było dokarmiać? A laktator? Jest sens kupować przed poprodem czy dopiero wtedy gdy będzie potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka ja nie kupuje zeby mnei nie korcilo bo przy corce wyslalam mojego i dokarmialam i po czasie skonczylo sie moje karmienie piersia i z tego powodu wpadlam w depresje tak wiec teraz tylko piers i koniec nawet nie patrze na inne mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak,że teraz mam 36 i 4 dni czyli mam skończony 36 tydzień.Ale jak was czytam to już sama nie wiem jak to jest. Ja na razie laktatora nie kupuję ani mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kwietniówki. Na początku gratuluję nowym mamusiom. Nic nie pisałam przez dłuższy czas, ale czytam codziennie co u Was. Dzisiaj zaczęłam 40 tc (wg obliczeń stosowanych u mnie). Jest mi bardzo ciężko. Wizytę na KTG odsypiałam kilka godzin. Młody nie spieszy się na świat, a ja bym go chciała już mieć przy sobie. Jest jeszcze szansa, że zostanę marcówką, tylko objawy są znikome. Mój lekarz stwierdził ciążę donoszoną 9 marca, tak więc czekamy dalej. Czy mogę prosić o poprawienie mojego wpisu w tabelce?? O zlikwidowanie przerwy i znaku zapytania w imieniu synka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisałyście :) I widzę , że mamy nową mamusie KASIU gratulacje :D czekamy na zdjecia maluszka.:) Ja równiez mam wizyty w równe tygodnie i np w poprzedni piatek w karte ciazy mam wpisany 38tydzien.. w ten piatek bede miala 39.. to wychodzi na to ze 40tydzien zaczne 6 kwietnia a termin mam na 11 :? ja tez juz sie gubie z tymi tygodniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....................Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua....................22.........01.04.......M......Fi lip...........1..........Zakopane słoneczko81..............30.........02.04.......K......L ena............?..........Rzeszów Dragoniki................28,........03.04.......K(?)...Na talka(?)......2..........Wrocław Czuprynaa................22.........04.04.......M......Le on............1..........Radom Bronka w kropki..........32.........04.04.......M......Adrian........ ..1..........Szkocja Hannelka.................26.........05.04.......M......Kamil........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A...................28.........06.04.......M......Ad am............1..........Kraków Blanka6..................29.........06.04.......K......Ka rina..........1..........ok.Warszawy suri.......34............7.04.............M............?. ..........slask......... Florentyna Anna..........42.........08.04.......M......Orest........... 3..........ok.Suwałk alexiasz.................25.........10.04.......M......Al eksander......1..........Krosno Brinka...................19.........11.04.......K......Ju lia(?)........1..........ok.Suwałk beata.sr.................24.........11.04.......M......Do minik.........1..........Jaworzno buteleczka85.............26.........12.04.......K......?? ?????.........2..........Gliwice Iwonaa19.................19.........12.04.......K......Ju lia...........1..........ok.Radomia Nastusiaelo..............25.........13.04.......k......Mi lena..........2..........śląsk kwietniowka26............25.........14.04.......K......Ol ga............1..........woj.dolnośląskie ani00....................29.........14.04.......M......Ja kub...........1..........Tychy Kiniu ...................30.........14.04.......M......Wiktor..... .....2..........???????? Kafka28..................29.........14.04.......M......Da nielek........1..........Niemcy Kasiek81legnica..........30.........18.04.......K......?? ??????........2..........Legnica agaf.....................26.........18.04.......M......Ku buś...........1..........Reszów Nadia_2012...............35.........19.04.......K......?? ??????........2..........Poznań różyczka83..........................20.04.......M...... Szymon..........1..........Wrocław martusia_mala............21.........20.04.......M......Ko rnel......................Jelenia Góra uleczka90................21.........21.04.......M......Pi otr...........1..........ok.Bielska Białej Anita1978................33.........22.04.......M......?? ??????........2..........ok.Białegostoku malutkaa28...............28.........22.04.......K......Kl ara...........1..........Gdańsk gwens....................24.........24.04.......K......Zu za............1..........Śląsk kika1603.................35.........25.04.......M......Da wid ..........2..........W-wa Zysiolinka...............25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 ..............25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li.................29.........29.04.......?......?? ????..........2..........Śląsk Karola11.................31.........29.04.......M......Ma teuszek.......1..........USA/Szczecin Sylvia4709..........................30.04.......M......Mi chałek........2..........?????? MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA.............29.02......3050g......52.........Jaś ................(?)..... AsiaOliwka..........24.03...........................Oliwk a............Lubin kasia_27_słupsk....25.03......3370g......47cm...Kajetan.... ......Słupsk Hannelka, poprawiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....................Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua....................22.........01.04.......M......Fi lip...........1..........Zakopane słoneczko81..............30.........02.04.......K......L ena............?..........Rzeszów Dragoniki................28,........03.04.......K(?)...Na talka(?)......2..........Wrocław Czuprynaa................22.........04.04.......M......Le on............1..........Radom Bronka w kropki..........32.........04.04.......M......Adrian........ ..1..........Szkocja Hannelka.................26.........05.04.......M......Kamil........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A...................28.........06.04.......M......Ad am............1..........Kraków Blanka6..................29.........06.04.......K......Ka rina..........1..........ok.Warszawy suri.......34............7.04.............M............?. ..........slask......... Florentyna Anna..........42.........08.04.......M......Orest........... 3..........ok.Suwałk alexiasz.................25.........10.04.......M......Al eksander......1..........Krosno Brinka...................19.........11.04.......K......Ju lia(?)........1..........ok.Suwałk beata.sr.................24.........11.04.......M......Do minik.........1..........Jaworzno buteleczka85.............26.........12.04.......K......?? ?????.........2..........Gliwice Iwonaa19.................19.........12.04.......K......Ju lia...........1..........ok.Radomia Nastusiaelo..............25.........13.04.......k......Mi lena..........2..........śląsk kwietniowka26............25.........14.04.......K......Ol ga............1..........woj.dolnośląskie ani00....................29.........14.04.......M......Ja kub...........1..........Tychy Kiniu ...................30.........14.04.......M......Wiktor..... .....2..........???????? Kafka28..................29.........14.04.......M......Da nielek........1..........Niemcy Kasiek81legnica..........30.........18.04.......K......?? ??????........2..........Legnica agaf.....................26.........18.04.......M......Ku buś...........1..........Reszów Nadia_2012...............35.........19.04.......K......?? ??????........2..........Poznań różyczka83..........................20.04.......M...... Szymon..........1..........Wrocław martusia_mala............21.........20.04.......M......Ko rnel......................Jelenia Góra uleczka90................21.........21.04.......M......Pi otr...........1..........ok.Bielska Białej Anita1978................33.........22.04.......M......?? ??????........2..........ok.Białegostoku malutkaa28...............28.........22.04.......K......Kl ara...........1..........Gdańsk gwens....................24.........24.04.......K......Zu za............1..........Śląsk kika1603.................35.........25.04.......M......Da wid ..........2..........W-wa Zysiolinka...............25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 ..............25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li.................29.........29.04.......?......?? ????..........2..........Śląsk Karola11.................31.........29.04.......M......Ma teuszek.......1..........USA/Szczecin Sylvia4709..........................30.04.......M......Mi chałek........2..........?????? MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA.............29.02......3050g......52.........Jaś ................(?)..... AsiaOliwka..........24.03...........................Oliwk a............Lubin kasia_27_słupsk....25.03......3370g......47cm...Kajetan.... ......Słupsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz- lekarze liczą tydzień zawsze skończony, Ty zaczynasz teraz 39 tydz a u nich to jest 38 tydz I od dnia dzisiejszego masz ciąże donoszoną i poród może zacząć się w każdej chwili Ja teraz jestem w 37 a oni liczą 36 tydz- tak miałam jak dziś byłam na KTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj a Sylvia rzeczywiscie biedaczka :( namęczy się przed samym porodem razem z dzidzi , współczuje ale mam nadzieje, że lekarze wiedzą co robia i wszystko się dobrze potoczy ;** Nastusiaelo - może ii tak heh już ja sie pogubiłam totalnie :) ale dla mnie najwazniejsze jest to zeby dzidzi wyszla w dobrym dla niej momencie :) jesli nie ma ochoty to nie musi sie spieszyc z przyjsciem na swiat - chciaz bardzo bym chciala juz teraz miec ja w swoich objeciach.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, ciekawe co u niej. Jadę niedługo na usg, zobaczę naszą malenka, ciekawe czy dalej jest dziewczynką;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a lola dzis rano pisała jakos po 10godzinie jest jej wpis .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka- nie ma sensu kupować teraz mleka mm , jak coś trzeba to zawsze można kupić w każdej chwili, a tak może ci się zmarnować . tak samo z laktatorem - chyba ze planujesz szybko wrócić do pracy lub często odciągać jak gdzieś będziesz wychodziła, to możesz teraz kupić . Nastusiello- LOLA dziś chyba się odezwała :) tak mi się zdaje Ja nie kupuje mleka- zawsze w każdej chili jak coś dokupię a laktator to mam siostry ręczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mleka nie kupuje :) nastawilam sie ze chocby niewiem co to chce karmic piersia i tylko piersia i koniec heheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to na te dokładne tygodnie nie patrzę a liczę po swojemu , a i lekarz wczoraj mówił że ja wszystko ok to będę miała cc 16-20 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe ze przeoczylam jej wpis dziewczyny co maja miec CC a co jesli zaczniecie rodzic wczesniej naturalnie ?? co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to jedni uznaja od 37 donoszona a inni od 38 - zalezy od lekarza. w szpitalu w ktorym lezalam w 27 tygodniu ordynator mi tlumaczyl ze od 38 tygodnia.;) i mowil ze ciaza trwa pelne 9 miesiecy ale tak naprawde to juz 10 tylko sie mowi ze 9 - no cos w tym stylu mi namieszal i jak po tym tlumaczeniu spojrzal na moja mine to wszystkie babki na oddziale lały ze smiechu bo niby tak dokladnie mi to tlumaczyl a ja nic nie zrozumialam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze maleństwo- co lekarz to inaczej liczy co gazeta czy inne źródła to inaczej piszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to zadna z tych babek nic nie zrozumiała z jego tłumaczenia ale smiały sie ze z ordynatorem weszłam w tak poważny temat a tyle śmiechu wyszło z tego ze masakra ordynator (człowiek dosyc poważny) na koniec też już smiechu opanować nie mógł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiello - ja właśnie zapytałam sie o to mojego lekarza ostatnio i on powiedział że mam przecież do niego telefon i on przyjedzie w każdej chwili na cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w szpitalu to ordynator taki bucowaty . ani się nie uśmiechnie a taki delikatny że masakra :) za grosz facet wyczucia nie ma , a ma też i około 65 lat , ale za to ponoć jest ok że jak trzeba zrobić cc to nie ma problemu i do lekarzy za bardzo się nie wtrąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi termin przypada za tydzień czyli 3 kwietnia, czyli skończyłam wczoraj 39 tc i zaczęłam 40 tc - ostatni:) Termin mam wyliczony na 40 tc i 1 dzień:) Ciąża donoszona to powszechnie między skończonym 38 a 42 tc. ja w termin porodu mam 282 dniu od ostatniego dnia okresu:) czyli od 27 czerwca A to tak dla wyjaśnienia o co chodzi z 9 i 10 miesiącami ciąży:) "Zakłada się, że ciąża trwa ok. 280 dni, czyli mniej więcej dziewięć miesięcy kalendarzowych. „Książkowa obejmuje 10 miesięcy księżycowych, czyli 40 tygodni każdy miesiąc składa się z czterech tygodni, czyli z 28 dni (miesiące księżycowe opierają się na cyklu miesięcznym wynoszącym 28 dni, podobnie jak cykl menstruacyjny).Ale tylko 5 proc. dzieci rodzi się dokładnie w wyznaczonym terminie. Normą jest ciąża, która trwa od 38 do 42 tygodni. W dodatku ciąża w rozumieniu medycznym zaczyna się kilkanaście dni przed poczęciem. Zanim bowiem powstanie nowe życie, organizm kobiety rozpoczyna przygotowania niezbędne do jego przyjęcia. Zaczynają się one podczas miesiączki. Gdy niezapłodniona komórka jajowa jest wydalana wraz z częścią błony śluzowej macicy, w jajniku dojrzewa już kolejne jajeczko, które może być zaczątkiem dziecka. Jeśli tym razem dojdzie do zapłodnienia, ciąża będzie liczona wstecz od daty ostatniej miesiączki. Istnieje też szkoła, że ciążę należy liczyć od chwili zapłodnienia i wówczas twój dzidziuś jest o dwa tygodnie „młodszy, będąc na tym samym etapie rozwoju. A więc ciąża liczona od chwili zapłodnienia trwa ok. 38 tygodni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam, ze kupowanie teraz mm jest niepotrzebne chociażby dlatego, że nie wiadomo jakie mm dzidzi będzie trzeba podawać. A kupić mm to akurat żaden problem, w większości sklepów jest a już na pewno w aptekach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Hania od początku piła mleko BEBIKO a że teraz był problem i nie było w sklepach to kupiłam inne i po prostu masakra- mała takiego zatwardzenia dostała ze aż płakała dniami bo kupy nie mogła było zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja po cycu pila Humanna potem Bebilon a na koniec Bebiko bananowe ale cos mi w sklepach nie maja mowia ze brak w dostawie ze produkcja niby wstrzymana z jakiegos powodu i mam sajgon bo innego nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiello- oni przez jakiś czas mają problemy, ponoć nie ma jakiegoś składnika , a ja ostatnio kupiłam 2 na zapas i na razie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×