Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Natusia no właśnie słyszałam ;/ masakra. Mi od samego początku coś w tej sprawie "śmierdziało" Jeszcze jak ona cały czas gadała że mała wypadła jej jak wracały z kąpieli, a ostatnio w rozmowach w toku powiedziała że wyszła już z Madzią z domu i się wróciłaa po pampersy i wtedy się to stało. Masakra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jak juz kiedys tu pisalam wiem ze cos jest nie tak bo mam dziecko i wiem jak bym sie zachowala gdyby cos tylko sie stalo wiec dla mnie to ich zachowanie jest podle te usmiechy wyraz twarzy :/ eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumie tylko sprawiedliwosci jedne matki bardzo chca miec dziecko i nie moga albo jak naszej beatce cos sie stanie i czlowiek cierpi a inne zabijaja swoje dzieci zeby byc wolne bez obowiazkow albo mase dzieci rodzi sie w patologi mlode dziewczyny wpadaja i nie sa na to gotowe ehhh ale napisalam ze nie ma ladu i skladu ale chyba zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też taka matke jak bym dorwała to..... normalnie szok miejmy tylko nadzieje że temu maleństwu jest lepiej tam gdzie teraz sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych hemorojdów to też się obawiam a wręcz jestem pewna że przy porodzie mi się powiększy i pewnie potem będzie czekał mnie zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie rozumiem tego. Ja Ci powiem że sama jestem młoda i nie było to planowane, ale nie wyobrażam sobie żeby teraz coś zrobić malutkiej. Jeszcze jej nie mma na świecie, a ja już nie mogę sobie wyobrazić co bym zrobiła jakby jej się coś stało. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojego synka też urodziłam bardzo młodo bo miałam 18 lat ale też nie wyobrażam sobie takiej sytułacji.Nawet ostanio jak moja Jula spadła mi ze schodów w zasadzie nic jej sie nie stało bo bardziej się wystraszyła ale ja oczywiście spanikowana dzwoniłam do lekarza.Taki poprostu chyba odruch że jak się komuś coś stanie obojętnie czy to nasze dzieci czy ktoś zupełnie obcy chcemy mu pomuc jak najlepiej umiemy.No a przedewszystkim pierwsze co to dzwonimy po pomoc jak najlepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem nadal w dwupaku.. Noc miałam koszmarną..obudził mnie mocny wypływ czegoś z piersi aż musiałam zmienić bluzkę a potem strzyknięcie gdzieś w okolicach kości łonowej jakby mi się coś tam złamało.. Wystraszyłam się i nie wiem nadal co się stało..? Ogólnie słabo się czuję i mała niemiłosiernie się wierci...;/ A i obudziłam się, patrzę na brzuch a tu taki krzywy zygzak jakiś..jakoś się tak ułożyła, ale poszłam siku i już wszystko w normie.. Może coś sie stało przez to strzyknięcie w nocy? :( Sama nie wiem.. Beata trzymaj się kochana! :* Bądźcie dzielni! :* A teraz sobie Was poczytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka a już myślałam że się rozpakowałaś albo jesteś w trakcie ;) pisałam wczoraj do Ciebie napisz mi chociaż czy doszedł sms bo nie wiem czy dobrze numer przepisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....................Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua....................22.........01.04.......M......Fi lip...........1..........Zakopane słoneczko81..............30.........02.04.......K......L ena............?..........Rzeszów Dragoniki................28,........03.04.......K(?)...Ma ja......2..........Wrocław Czuprynaa................22.........04.04.......M......Le on............1..........Radom Bronka w kropki..........32.........04.04.......M......Adrian........ ..1..........Szkocja Hannelka.................26.........05.04.......M......Ka mil........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A...................28.........06.04.......M......Ad am............1..........Kraków Blanka6..................29.........06.04.......K......Ka rina..........1..........ok.Warszawy suri.......34............7.04.............M............?. ..........slask......... alexiasz.................25.........10.04.......M......Al eksander......1..........Krosno Brinka...................19.........11.04.......K......Ju lia(?)........1..........ok.Suwałk buteleczka85.............26.........12.04.......K......?? ?????.........2..........Gliwice Iwonaa19.................19.........12.04.......K......Ju lia...........1..........ok.Radomia Nastusiaelo..............25.........13.04.......k......Mi lena..........2..........śląsk kwietniowka26............25.........14.04.......K......Ol ga............1..........woj.dolnośląskie ani00....................29.........14.04.......M......Ja kub...........1..........Tychy Kiniu ...................30.........14.04.......M......Wiktor..... .....2..........???????? Kafka28..................29.........14.04.......M......Da nielek........1..........Niemcy Kasiek81legnica..........30.........18.04.......K......?? ??????........2..........Legnica agaf.....................26.........18.04.......M......Ku buś...........1..........Reszów martusia 82.........29...........18.04(5.04).....K....Lena........3........Uk Nadia_2012...............35.........19.04.......K......?? ??????........2..........Poznań różyczka83..........................20.04.......M...... Szymon..........1..........Wrocław martusia_mala............21.........20.04.......M......Ko rnel......................Jelenia Góra uleczka90................21.........21.04.......M......Pi otr...........1..........ok.Bielska Białej Anita1978................33.........22.04.......M......?? ??????........2..........ok.Białegostoku malutkaa28...............28.........22.04.......K......Kl ara...........1..........Gdańsk gwens....................24.........24.04.......K......Zu za............1..........Śląsk kika1603.................35.........25.04.......M......Da wid ..........2..........W-wa Zysiolinka...............25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 ..............25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li.................29.........29.04.......?......?? ????..........2..........Śląsk Karola11.................31.........29.04.......M......Ma teuszek.......1..........USA/Szczecin Sylvia4709..........................30.04.......M......Mi chałek........2..........?????? qwarce....22...21.04?...M...Philipp Kuba...1...Burgdorf MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA.............29.02......3050g......52.........Jaś ..........(?)..... Asia033...............24.03......3020g......54.......Oliw ka. ...........Lubin kasia_27_słupsk....25.03....3370g......47cm...Kajetan. ... ....Słupsk Krisii.................25.03....3750g......57cm.......... ... .. ............. FlorentynaAnna.....28.03.....3640g.....51cm.....Orest... ..ok. Suwałk beata.sr........24.........30.03.......2800...51cm.......Do minik- Śpij w spokoju Nasz Aniołku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak doszedł sms. Tylko ja mam więcej znajomych w ORANGE i rzadko kiedy doładowywuje telefon bo mi pakiety starczają na sms z orange a po za tym mój mąż ma do mnie za darmo non stop, więc nie potrzebuje kasy na koncie dlatego nie odpisałam :). Zostawiłam Ci wiadomość na facebook'u. Nie dotarła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....................Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua....................22.........01.04.......M......Fi lip...........1..........Zakopane słoneczko81..............30.........02.04.......K......L ena............?..........Rzeszów Dragoniki................28,........03.04.......K(?)...Ma ja......2..........Wrocław Czuprynaa................22.........04.04.......M......Le on............1..........Radom Bronka w kropki..........32.........04.04.......M......Adrian........ ..1..........Szkocja Hannelka.................26.........05.04.......M......Ka mil........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A...................28.........06.04.......M......Ad am............1..........Kraków Blanka6..................29.........06.04.......K......Ka rina..........1..........ok.Warszawy suri.......34............7.04.............M............?. ..........slask......... alexiasz.................25.........10.04.......M......Al eksander......1..........Krosno Brinka...................19.........11.04.......K......Ju lia(?)........1..........ok.Suwałk buteleczka85.............26.........12.04.......K......?? ?????.........2..........Gliwice Iwonaa19.................19.........12.04.......K......Ju lia...........1..........ok.Radomia Nastusiaelo..............25.........13.04.......k......Mi lena..........2..........śląsk kwietniowka26............25.........14.04.......K......Ol ga............1..........woj.dolnośląskie ani00....................29.........14.04.......M......Ja kub...........1..........Tychy Kiniu ...................30.........14.04.......M......Wiktor..... .....2..........???????? Kafka28..................29.........14.04.......M......Da nielek........1..........Niemcy Kasiek81legnica..........30.........18.04.......K......?? ??????........2..........Legnica agaf.....................26.........18.04.......M......Ku buś...........1..........Reszów martusia 82.........29...........18.04(5.04).....K....Lena........3.. ......Uk Nadia_2012...............35.........19.04.......K......?? ??????........2..........Poznań różyczka83..........................20.04.......M...... Szymon..........1..........Wrocław martusia_mala............21.........20.04.......M......Ko rnel......................Jelenia Góra uleczka90................21.........21.04.......M......Pi otr...........1..........ok.Bielska Białej Anita1978................33.........22.04.......M......?? ??????........2..........ok.Białegostoku malutkaa28...............28.........22.04.......K......Kl ara...........1..........Gdańsk gwens....................24.........24.04.......K......Zu za............1..........Śląsk kika1603.................35.........25.04.......M......Da wid ..........2..........W-wa Zysiolinka...............25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 ..............25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li.................29.........29.04.......?......?? ????..........2..........Śląsk Karola11.................31.........29.04.......M......Ma teuszek.......1..........USA/Szczecin Sylvia4709..........................30.04.......M......Mi chałek........2..........?????? qwarce....22...21.04?...M...Philipp Kuba...1...Burgdorf pierwsze_malenstwo........19........ 25.04........ K........Julia........1........Bydgoszcz MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA.............29.02......3050g......52.........Jaś ..........(?)..... Asia033...............24.03......3020g......54.......Oliw ka. ...........Lubin kasia_27_słupsk....25.03....3370g......47cm...Kajetan. ... ....Słupsk Krisii.................25.03....3750g......57cm.......... ... .. ............. FlorentynaAnna.....28.03.....3640g.....51cm.....Orest... ..ok. Suwałk beata.sr........24.........30.03.......2800...51cm....... Do minik- Śpij w spokoju Nasz Aniołku:* MMusiałam dopisać się jeszcze raz bo jakoś wcięło moje dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dziś miałam ostatnią wizytę jestem w 38tc, Zuza w dalszym ciągu źle odwrócona, już nie w rogal a całkowicie główka u góry więc jak nic czeka mnie cc którą mam już zaplanowaną na 16.04.. dziś po badaniu pobolewa mnie dość mocno brzuch, badając gin stwierdziła że szyjka się pomału skraca i "wchodzi 1 palec" ale co z tego jak i tak skończę na stole.. jestem trochę zdołowana ale ważne że z małą wszystko w porządku.. całą ciąże przygotowana byłam na poród naturalny ale cóż życie jak widać płata figle.. moje piersi od początku ciąży powiększyły się o rozmiar, siarę miałam koło 3-4 miesiąca a teraz nic a nic się nie dzieje. odebrałam wyniki z paciorkowca - też wszystko ok. muszę zrobić jeszcze przed samym porodem morfologię i mocz. dziś byliśmy na "przedświątecznych" zakupach, chciałam załatwić większość dziś myśląc że w rannych godzinach i kilka dni przed nie będzie ludzi... ale masakra... byliśmy w Kauflandzie i biedronce i porostu szok! ludzie zamiast w pracy to na zakupach, półki puste - taki mamy kryzys :D co do przeciw bólów lekarz też pozwolił mi brać apap. pranie zakończone, zostało mi poprasować ubranka małej i dopakować resztki rzeczy do torby szpitalnej.. dziś na obiad.. spagetti? :D mam w planach jeszcze ogarnąć mieszkanko na święta i upiec jakiś sernik i babę. pogoda piękna, idę na balkon na chwilę na leżaczek pojeść truskawek i biorę się za coś do roboty :) 3majscie się moje miłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doisałam sie do tabelki i stwierdziłam że trzymam sie według ich daty a co ma być to będzie myśle że mała chyba 4 tygodnie nie przesiedzi w brzuchu durzej a słyszałam że tylko 5 % dzieci przenosi sie za 42 tydzień.Tymbardziej że mam ciągle te bóle przepowiadające.wiec już wiecej się z nimi nie kłuce jeszcze tylko dzisiaj położnej sie zapytam o to i koniec bedzie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwens będzie wszystko dobrze zobaczysz ja też pierwszą miałam cesarke i bardzo dobrze ją wspominam wiadomo po naturalnym porodzie o wiele wczesniej doszłam do formy ale ważne byle dzidzius był zdrowy. Co najgorsz to np tutaj jak dziecko jest zle ułozone to lekarze probują je obrucic przez powłoki brzuszne co w Polsce jest zabronione już od dawna.Ja nigdy bym na to nie wyraziła zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie wiem czemu nie dotarła.. Trudno.. Też się boję tych hemoroidów..mam nadzieję, że się nie pojawią..są obrzydliwe..jak dla mnie. Wgl do jakiego lekarza trzeba się z nimi udać? A jakby się chciało zabieg usunięcia to do kogo? Też miałam zamiar dziś sprzątać ale jakoś nie za specjalnie się czuję..tragedia..:( Gwens nie martw się może jakimś cudem się jeszcze obróci :). Robią jeszcze jakieś USG przed tą cesarką? A jakichś sposobów na obrócenie nie ma? Uszy do góry przynajmniej wiesz kiedy zobaczysz dzieciaczka swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ja byłam znieczulana miejscowo od pasa w dół. Chociaż ,podczas zabiegu jak straciłam tyle krwi to i tak im odleciałam. Jestem uczulona na specyfik który się daje na przykład przy wyrywaniu zęba-coś na d,poza tym na większość leków przeciwbólowo-przeciwzapalnych-typu: tramal,majamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie odbywa ale prubują jakos przez brzuch podobnierz jest to bardzo bolesne dla mamy.u nas w szpitalu robili to kilka razy bo opowiadała mi znajoma co tam pracuje.ale ja sobie tego nie wyobrażam bo mozna w ten sposób uszkodzić dziecko oraz jest bardzo duże prawdopodobieństwo że dziecko owinie się w pępowine.no ale tutaj stawiaja wszystko na naturalny poród i wolą to zrobic niz dopuścic do operacji.Tylko tutaj matka na to musi podpisać zgode.Zaraz opisze wam mój poród przy córce jak ta naturalność im wyszła tylko dzicią zrobie lunch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na oddział przyjmują mnie 15.04 wieczorem i przypuszczam wtedy jeszcze raz sprawdzą albo zaraz przed cięciem. słyszałam o tym "obracaniu" ale jest groźne dla życia dziecka poza tym właśnie u nas zabronione, więc wole już cc niż żaby małej coś się stało. jedynym właśnie plusem jest fakt że przywitam ją 16.04 w godzinach rannych :D no chyba że coś wcześniej mnie łapnie i będę wcześniej musiała jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam sprawa odnosnie tabelki dopisujcie sie wedlug daty zeby byl jako taki sklad i wysrodkujcie zeby ladnie wygladalo :P moja myszka poszla spac a ja czekam na info od Sylvi i jakos sloneczko zaszlo i chyba bedzie padac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki:) Ja zaliczyłam dziś zakupy z moim R, ale ciuchowe...nakupiliśmy Synkowi koszulek, Mai dokupiliśmy sweterek, mojego R Córci kupiliśmy spodenki i bluzeczkę i R sobie kupił koszulkę...a ja oczywiście tylko obyłam się smakiem :P Ostatnio Mama coś mi mówiła, ze miała hemoroidy po ciąży i poradziła sobie naturalnym sposobem, ale dość długo to trwało. Przy okazji zapytam się Jej jeszcze raz co stosowała i Wam napiszę, może akurat którejś się przyda:) Macie siebie na facebook? Ja też mam konto, więc jak coś to na skrzynce podam namiar;) Martusia 82 ja raczej do porodu jeszcze poczekam, już umówiłam się na Święta u Mamy i tego się trzymam, no i nastawiłam się, że we wtorek do szpitala, więc bardziej liczę na przyszły tydzień, wtedy już na pewno urodzę, bo w poniedziałek zakończę 41 tc:) Trzymajcie się Kobitki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to u mnie było tak w sobote(7.06) o godzine 6 rano odeszly mi wody ale ni miałam żadnych skurczy i pojechałam do szpitala. Tam przyjeli mnie na oddział wiec całą sobote z moim M spacerowaliśmy po korytarzu potem troche poskakałam na piłce i nic nie pomagalo mimo że wody odeszły to miałam rozwarcie na jeden palec.Przyszła godzina 9 wieczorem i wyprosili mojego mówiąc że ja dzisiaj nie urodze i ma przyjechać jutro rano.Wiec ja sie ich pytam czy mi moze cos podadzą bo dziecko tam bez wód jest ale usłyszałam że wszystko naturalnie.Zaproponowli mi paracetamol,tabletke na sen albo zaszczyk.Wtedy sie wkórzyłam bo tabltkami juz faszerowali mnie cały dzień wiec zdecydowałm sie na ten zaszczyk bo podobniez miał pomóc na szybsze rozwarcie.Rano podłączyli mnie po ktg i po 5 minutach małej strasznie zaczeło spadać przez 5 min tetno więc szybko zdecydowali sie żeby podać mi oxytocyne.Oczywiście połozna za szybko zrobiła mi wlew i miałam tak silne skurcze że podkoniec mdlałam i zaproponowali mi epidural.Za bardzo nie chciałam sie zgodzić ale po 10 takich skurczach juz sama błagałam.Po podaniu go naprawde poczułam ulge.Bóle trwały strasznie długo i o godzinie 18:30 zaczeły mi sie bóle parte połozna stwierdziła że jest pełne rozwarcie i mała prawidłowo jest ułożona ale musze się powstrzymać od parcia bo nie ma lekarki bo jest zajęta a ona musi odebrać poród bo miałam podany epidural.Przez pół godziny co już znieczulenie przezstało mi działać wtrzymywałam się od parcia ból był nieziemski.około 19 zjawiła się wkońcu lekarka co sie okazało mała odwróciła sie buzką i nie mogłam ja wypchnąć więc w ruch poszły kleszcze po kilku prubach wydostania jej zabrali mnie prawie na sygnale na sale co przeprowadzaja cesarke.Tam naszczęście dostałam już duzą dawke znieczulenia i nie czułam bólu.Lekarka powiedziała że spróbuje ją obrucic ręcznie jak się nie uda to na miejscu zrobia cesarke.no ale na szczęście ją obruciła i kleszczami ją wydostali.Po całym porodzie strasznie sie spłakałam czemu ona musiała od samego początku przejść taki koszmar przez ich naturalność.Po porodzie na drugi dzień strasznie spuchłam i dostałam zapalenia więc wylądowałam na antybiotyku.Potem obchodziły się ze mną jak z jajkiem.Zostałam w szpitalu trzy dni i wszystko wróciło do normy.No i tutaj jak po porodzie wszystko jest ok to wypuszczają nawet po 9 godzinach.Tak moja koleżanka wyszła w tym samym dniu co urodziła. nie moge powiedzieć bo opieka przemiła i wogóle nie mogę narzekać ale z ta naturalnąścią to czasem przesadzają.Bo żeby dziecko bez wód płodowych było rawie 2 doby to tragednia na szczęście urodziła sie cała i zdrowa. Mam nadzieje że was nie zanudziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×