Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

moj maly wazy teraz ok 6,5 kilo --- wazylam sie z nim na wadze. mi zostalo do wagi przedporodowej okolo 5 kilo. ale ja sie nie ograniczam...nie cwicze itp...samo spada :P jak zaczelam uzywac rozmiaru pampersow"3" to moj wazyl mniej wiecej 5 kg. i sa na niego w sam raz. :) poslalam jego foki na poczte :) nuska tak myslalam ze moze ci chodzic o ciemieniuche. moj tego nie ma na glowce. a czy mozliwe zeby mial o na brwiach ???? bo tak mi to na ciemieniuche wyglada hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje sie niewidzialna :( dziewczyny ja wam zazdroszcze tego ze wam cos zostalo po ciąży ja mam juz swoja wage a bardzo bym chciala miec o 10 kg+ moja mala jak sie urodzila miala 2970g przy wypisie 2790g a teraz ma niecale 5 kg kupilam juz rozmiar 3 pampersów tych prenium care dalam 44.99 zl w SUPER-PHARM a tak kosztuja u mnie 59.99zl wiec trafilam na promocje fotki dzieci sa sliczne i tak szybko maluchy rosną :) ja przy 2 porodach mialam bóle krzyżowe a teraz jakos nie mam wiekszych problemow na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka, A twoj maly jest na piersi czy mm? Moj maly jkest 12 dni mlodszy od twojego i wazy 5,8 kg i mi sie wydaje ze to jest bardzo duzo. Strasznie sie martwie ze za duzo przybiera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusiaelo---> mojej córze też włosy jaśnieją. Urodziła się z czarnymi a teraz spod spodu widać jasne, wręcz złote. Karola---> każde dziecko inaczej przybiera na wadze. Ja też się martwiłam bo Karina bardzo dużo jadła od początku. Lekarka wytłumaczyła, że widocznie tyle potrzebuje i do teraz je tyle samo co w 2 tygodniu życia. Mleka z piersi dziecko może zjeść ile tylko chce. Jestem pewna, że Twoje dziecko też bardzo rośnie wzdłuż i stąd taka waga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Mamusiom:) Nastusiaelo woda miała ok. 36 st. a powietrze wcale nie mniej:) Więc baaaaardzo ciepło, wręcz jak Maja jadła z piersi to była cała upocona. AA czy woda jest jonizowana czy jakaś inna to szczerze mówiąc nie mam pojęcia:) My Majki nie zanurzaliśmy całej, główkę zawsze miała nad powierzchnią wody:) i wcale nie płakała, nic teraz się nie dzieje, więc myślę, ze woda była ok:) Kafka moja Mama mówiła, ze na hemoroidy stosowała smalec domowy wymieszany z miodem i po jakimś miesiącu pomogło, tylko oczywiście wkłądkę trzeba nosić by nie upaskudzić majteczek;) My jutro na szczepienie, aż się boje... Synek przeszedł szczepienia bardzo spokojnie, zobaczymy jak będzie z Mają. Ile teraz waży i czy wszystko jest ok jutro będę wiedziała... :) Ja już zgubiłam 17 kg., ale do wagi z początku ciąży zostało mi 9 kg, przy czym w ogóle nie ograniczam jedzenia i słodyczy. Jem kiedy chcę i to na co mam ochotę:) Ale chyba wprowadzę jakiś rygor, bo chciałabym do chrzcin (czyli do początku sierpnia) wrócić do wagi sprzed pierwszej ciąży czyli do zrzucenia mam 20 kg. Ach..no zobaczymy;) Na razie co tydzień spada ok. 2 kg. Indianka będzie dobrze, dasz radę:) Najważniejsze, że jesteście na swoim i że z Dzieciątkiem wszystko dobrze:) Buziaki:) :* Ps. Fajnie, że tak dużo piszecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka Dzieki za odp. Wiem ze nie Mozna przekaramic mlekiem z piersi ale moj maly jest na mm dlatego sie martwie. A ile wasW dieciaczki Jedza dziennie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laski Widzę, ze tylko ja mam nadwagę po ciązy ważę 70 kg:O a przed ciążą ważyłam 54 kg trochę mnie to załamuje wyglądam jakbym była w 6 miesiącu :O nie mogę się zmobilizować do odchudzania. A kiedyś to szybko mi szło bo zawsze miałam problem w utrzymaniu stałej wagi. Jeszcze nie byłam u endokrynologa i nie zrobiłam wyników na tarczyce, bo choruje na niedoczynność i nie wiem jaką mam brać teraz dawkę bo w ciąży mi podwoiła euthyrox. A teraz sobie sama wróciłam do dawki 75 jak sprzed ciązy. Usg główki Oliwki wyszło w porządku. 20 czerwca idę z nia na patologie noworodków. Iwonka napięcie mięśniowe u Oliwki objawia się tym że główkę i kręgosłup przechylała w prawą stronę, ma zaciśnięte mocno piąstki, [nie zawsze] jak tak robi i muszę ją głaskać po rączkach. Jak trzymam ją w pozycji pionowej na rękach to za bardzo odchyla główkę do tyłu i tak samo jak leży na brzuszku to główka ucieka jej do tyłu. Czasami jest taka sztywna. Jak ją rehabilitantka badała to powiedziała mi, że nie tych podstawowych odruchów jakie maja niemowlaki:O Powiedziała mi, że przyczyną tego jest niedotlenienie w czasie porodu jak tez brakowało mi wapna i magnesu w czasie ciąży. Mam nadzieje , ze rehabilitacja jej pomoże.Musze podawać jej jeszcze dwa razy dziennie krople wamag. Anitka te mleko Nutarmingen śmierdzi i ma niedobry smak, ale pediatra kazała mi mieszać je z bebilonem i tak ją przyzwyczaiłam do niego. Teraz Oliwka z chęcią wypija tak ok 120 czasami 90 ml tego mleka.Pomaga jej nie ma kupek ze śluzem i krwią. Pije z butelki Avent, jak dla nas wygodna jest ta butelka. Na kolki dawałam jej krople Biobotik i pomogły jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala- nie strasz mnie mam nadzieję, że te bóle kregosłupa przejdą z czasem :P Dragoniki- też mamy jutro szczepienie aż się boję mam nadzieję, że Adrianek nie będzie mocno płakał bo chyba ja też się popłaczę :( Co do szczepień bo podobno dzieci często mają po nich temperaturę. Czy można coś podać maleństwu żeby ją zbić, jak tak to co? Mi do wagi z przed pozostało jakieś 2,5 kg ale przy takich ilościach słodyczy jakie pochłaniam to chyba niedługo zacznę tyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkaa ja wizyte mam jutro u lekarza pierwsza po porodzie bo minelo 6 tygodni i da mi skierowanie na badanie krwi sama jestem ciekawa czy biore teraz dobra dawke.Teraz biore 100mg a przed ciaza bralam 50mg ale czuje ze cos jest nie tak bo pomalu zaczynaja mi sie bole w klatce piersiowej i dosc czesto mam zadyszke co swiadczy ze pora na zmiany. Widze ze nie jedyna jestem co po ciazy pochlania slodycze jak glupia az sama sobie sie dziwie ze nie moge sie powstrzymac... uleczka zdaza sie ze dzieci maja ciemieniuche na brwiach i na czulku bo mojej malej teraz sie wlanie zaczela i ma troche na brwiach i na poczatku lini wloskow.Wlasnie zaczelam jej smarowac oliwka i wyczesywac... Asia033 przepraszam ze zwracam ci uwage ale nie powinnas sama zmieniac dawki leku poniewaz po ciazy nasze hormony strasznie buzuja i powoli wracaja do normy tylko np.moja kolezanka po ciazy okazalo sie ze musi brac jeszcze wieksza dawke hormonow niz przed ciaza.No a wiadomo ze bardzo wazne jest zeby dobrac odpowiednia dawke cos wiem o tym bo walcze z ta tarczyca juz od 6 lat i naprawde bylo u mnie trudno dobrac odpowiednie proporcie a trwalo to prawie rok.Wiec dopiero po badaniach powinien ci lekarz zmienic dawke.no a jeszcze jedno ze jak bedziesz miala dobrana dobrze dawke to ona pomoze ci schudnac bo mozesz miec teraz zlom dawke i hormony cie blokuja i nie mozesz dla tego schudnac. No a moja Amelka od urodzenia ma problem z jednym oczkiem poniewaz po spaniu albo placzu strasznie jej ropieje.Mowilam o tym najpierw poloznej to kazala mi przemywac oczko moim mlekiem i przegotowana woda.To nie pomoglo i zabralam ja do lekarza to przepisal kropelki do oczu jest teraz troche lepiej ale nadal nie jest idealnie. jak myslicie czy powinnam sie starac o skierowanie do okulisty czy jeszcze poczekac i podawac dalej kropelki? Na szczescie mam 12 wizyte u poloznej to mi doradzi a za dwa tygodnie mamy pierwsze szczepienia i spotkanie z lekarzem to musze z nim porozmawiac. no to sie rozpisalam zmykam w koncu spac bo rano mam wizyte u lekarza.Troche sie jej obawiam bo jak bedzie wszystko dobrze to bez problemu moge juz zaczac bzyku z moim M i kurcze nie mam juz zadnej wymuwki a jaks mi sie do tego nie spieszy.No a on wprost przeciwnie juz dni odliczal:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka- maluszek może mieć ciemieniuchę na brwiach, Hania tam miała i to bardzo często, smaruj oliwką i wycieraj wacikiem. Asia- nie tylko ty masz nadwagę , ja mam i to dużą i własnie muszę ją zrzucić, Ale od wczoraj sie już wziełam za siebie. NIe jem po 18 postaram sie słodycze odstawić i od wczoraj zaczełam jeżdzic na rowerku stacjonarnym . 60 minut wczoraj pedałowałam , Ja też do patologi noworodka mam 12czerwca :( Karola- mój zjada po 90-100ml mleka co 3-4 h. te szczepionki przeciw żółtaczce są bardzo piekące i dzidzia może płakać , ale u nas to trwało chwilę i mały bardzo dobrze zniósł :) Bronka- paracetamol 50mg lub 80mg w zależności od wagi dziecka na temp u dziecka, Ale pediatra powinien ci dokładnie powiedzieć lu sie sama zapytaj Martusia82- u mojego tez oczka często ropieją i łzawią i ma też kropelki od pediatry Lecę sie wybierać bo dziś jedziemy do lekarza który skieruje małego na rehabilitacje. Trzymajcie sie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia wiem, że powinnam najpierw skontrolować wyniki i pójść do lekarza, ale mam dosyć tych lekarzy, przychodni tego wszystkiego. Już mi moja mama dała kazanie i kazała zrobić wyniki. Pójdę w następnym tygodniu na wyniki. Ja leczę się na tarczyce od 2007 u nas w mieście jest tylko jedna endokrynolog kiedyś była fajna a teraz......co miesiąc w ciąży do niej chodziłam i płaciłam po 120 zł. A na fudusz idę dopiero w październiku. anitka ja się odchudzam od poniedziałku z marnym skutkiem, robiłam sobie głodówkę jedno dniową kiedyś byłam bardziej wytrzymała ;) a co do ćwiczeń fizycznych to nie mogę przekonać się jestem leniem. Wczoraj po kąpieli masowałam Oliwkę i obraziła się na mnie bo ją bolało. Jak ją później dotykałam to płakała, dobrze że dzisiaj nie jest już na mnie zła. Ja jej nie szczepiłam neurolog mówiła żeby jej nie szczepić bo nie wiadomo co by z niej było boimy się komplikacji po szczepieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu tez oczka ropialy, to przemywalam my herbatka z rumianku i pomoglo. natomiast lekarz kazal msowac czysta reka pod okiem, w strone noska, zeby sciagnac te rope. Moj Maluch zjada duzo. Ja nie mam wystarczajacej ilosci mleka. Musze Go dokarmiac mm dla bardzo glodnych dzieci. U nas szczepionka juz byla, ale doustna wiec nie bylo tak drastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciążą brałam Euthyrox 125. W ciąży doszłam do 200. Od porodu schodzę z dawki i co miesiąc robię badania. Brałam już 6x100 i 1x200 i było za dużo. Teraz biorę Euthyrox 100 i zobaczymy jakie będą wyniki. Może dlatego szybko schudłam bo moje TSH było 0,02 (a ma być 0,1). Z tarczycą nie ma żartów, zwłaszcza po porodzie kiedy hormony buzują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed ciążą brałam Euthyrox 75 w trakcie ciąży co miesiąc zwiększała mi dawkę i doszłam do 140, i teraz znowu biorę 75, kurcze muszę jednak zrobić te wyniki jestem nieodpowiedzialna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja już mam dosyć swojego faceta.... jest cholernym leniem, nie pomoże mi w nocy przy małym, chociaż na chwilkę, bo ON PRACUJE I MUSI SIE WYSPAĆ... po prostu szok, a domaga sie obiadu, posprzątania i żebym dbala o siebie !!! Powiem Wam, że ja już nie wyrabiam... kręgosłup mi kur odpada, oczy sie zamykaja a tu dziecko płacze.. Nie nawidze go, po prostu nie nawidze swojego faceta.............najchetniej bym sie z nim rozstała.. co z tego, ze pomaga mi przy kapieli dziecka..sama moge to zrobic ;/;/ Sorry, za wyżalenie, ale musiałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . .Internetowy ciucholand z odzieżą dla dzieci www.lumpik24.pl . . . . . www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Martusia dobrze zrobiłaś że się wyżaliłas czasem to pomaga skąd sie biorą takie samoluby :( ja z moim Grzesiem też właściwie sie sama zajmuje tylko że mam jeszcze duże dzieci i mi pomagają ale wieczorem też szybko padam ,tyle że mój M nie ma do mnie pretensji gdy cos nie jest zrobione .chyba musisz z nim poważnie i na spokojnie porozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala ja też mam podobnie, w dzień sama z dzidziusiem, mąż wyjeżdża do pracy o 6ej, wraca około 19ej-20ej, jedynie kąpie ze mną maluszka, a w nocy nie wstanie do malego nigdy, bo wciąż zmęczony-musi się wyspać! Całe szczęście weekendy ma wolne ( choć czasem wspomina,że w sobotę może pojedzie do pracy) i przynajmniej wtedy maluszek widzi tatę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcjgcgjcjg
martusia to po co robiłas sobie z nim dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale sie dzisiaj wyspalam tak ze zaspalam na wizyte do lekarza zla jestem jak cholera bo mi zegarek nie zadzwonil a mala jak poprzedniogo dnia obudzila sie o 5 a potem o 9 rano no a wizyte mialam na 8:20.Teraz musze znowu sie zapisac i czekac na wizyte:(:(:( no ale przynajmniej odwleke baraszkowanie z moim M wiecie co mam troche stracha przed tym .... Naprawde w polsce macie przegrzebane z tymi lekarzami ja to ide do lekarza rodzinnego on daje mi skierowanie na badanie krwi a potem dzwonia do mnie czy mam przyjsc po nowa recepte czy zostaje przy tej samej dawce.No i ze to jest choroba przewlekla to mam wszystkie leki za darmo.No a wiem ile w Polsce to wszystko kosztuje bo moja mama tez choruje na niedoczynnosc tarczycy. To poprostu szok jak oni postepuja z pacjetami tam z kad pochodze czyli z Kalisza to nawet zlikwidowali endokrynologa i trzeba jezdzic do innego miasta... Dziekuje za porade w sprawie oczka musze ten masaz zastosowac mam nadzieje ze pomoze. martusia_mala nie zalamuj sie moze to taki okres przechodni musisz z nim porozmawiac i postawic warunki.Ja naprawde nie moge narzekac bo moj po 12 godzinach pracy potrafi jeszcze mi odkurzyc mieszkanie,pozmywac i polozyc starsza corke spac chociaz staram sie robic jak najwiecej.No z nocnym wstawaniem to nie mamy problemu bo jak narazie wstaje tylko raz o 5 rano a wtedy juz mojego M nie ma w domu bo do pracy wyjezdza o 4:30 i nawet jak by chcial pomoc to nie ma jak hi hi hi Ale dobrze ze sie wyzalilas bedzie ci lzej zobaczysz napewno wszystko sie ulozy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrozumiem, że facet ma na 4:30 do pracy, a nie na 9, i to jeszcze może spokojnie się spóźnić, bo remontuje mieszkanie...... Ma wyliczone, żeby zjesc sniadanie, potrzymac małego chwile na rekach, pojsc na kibel i do pracy....... mam to gdzies, na prawde, nie bede mu robic obiadów, sprzatam dla siebie , ja moge cos podjesc sobie. Niech spada do swojej mamusi na obiadki... jejuu jak ja bym chciała isc do pracy juz.. ale oczywiście z misiem na plecach :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki dzieki za odpowiedzi. postaram sie was pozniej troszke bardziej nadrobic... strasznie malo wolnego czasu bo jeszcze dzis egzamin mam... my jestesmy po szczepieniu .. bralam 3 wklucia zeby nie placic za kazdym razem 200 zl bo na to to ja nie mam pieniedzy ale za to zaszczepilam malego na rotawirusy . teraz 300 zl i za iesiac tez 300 zl... zastanawiam sie nad pneumokokami ale zeby znowu 1000zl nie placic to prawdopodobnie zaszczepie na to jak juz beddzie mozna dac tylko 1 dawke za 300zl. maly mierzy 60 cm, wazy ok 6200, glowka 40cm i klatka 42 cm.. karola ---- ja karmie tylko piersia. tez mi sie wydaje ze Piotrus za duzo wazy ale jezeli karmi sie tylko piersia to nic sie na wage dziecka nie poradzi. je on tyle ile potrzebuje. przeciez nie odmowie dziecku jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratasrata
"niech idzie do mamusi" pierdzielenie, a potem umilacie takim życie te ex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia a moze faktycznie przestan mu podawac robic dla niego cokolwiek to moze zrozumie co sie dzieje i zacznie ci pomagac.Skoncentruj sie tylko na dziecku i nie zwracaj uwagi na balagan nic sie n ie stanie jak nie bedziesz sprzatac przez jakis czas moze zauwazy ze nie dajesz sobie rady i bedzie potykal sie o rzeczy. Kurcze ja tez z ochota poszla bym do pracy chociazby zeby pobyc wsrud ludzi a nie ciagle dom dzieci ,sprzatanie,gotowanie tez czasem dostaje juz na glowe tym bardziej ze jestesmy tutaj bez rodziny i mozemy liczyc tylko na siebie... Uleczka to twoj maluszek ladnie na wadze przybiera ja dowiem sie dopiero 12 po wizycie ile moja laleczka wazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te dziewczyny co podaja mm i dzieci maja nadwage i wypijaja wiecej mleczka niz jest zalecane to poprostu trzeba dopajac dzieci troszke wiecej woda bo moze one pija wiecej bo poprostu sa spragnione. No a co do piersi tak jak pisala uleczka to dawac na zadanie nawet jak dziecko za duzo wazy bo potem szybko to zgubi jak zacznie sie wiecej ruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj od wczoraj co godz chce jesc, widocznie to jest ten okres gdzie dziecko chce wiecej a w piersiach jest mniej dlatego trzeba wiecej dostawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×