Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość kwietniowka+26
ja te jadam ju niemal wszystko. Np wczoraj jadłam pstrąga faszerowanego czosnkiem i surówkę z pekińskiej, a przedwczoraj pierogi ruskie polane olejem z podsmażoną cebulką:) Nic małej nie jest... Pizzę z pepperoni, kukurydzą i z pieczarkami też już jadłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski sposob na wywolanie kupki u malenstwa----> na koncowke termometra nabrac kremu i to malenstwu wsadzic delikatnie do dupci. Efekt kupki gwarantowany OD RAZU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że jest to niebezpieczne bo można uszkodzić odbyt a po drugie jelitka się przyzwyczajają i się rozleniwiają i maleństwo moze już samo nie robić.. jak już to coś takiego tylko dorażnie i nie szklanym termometrem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Po 11 nastpenego dnia go nakarmiłam i było ok. Dzisiaj wrócilismy ze szczepienia, tylko po 30 sek po jednym i drugim zastrzyku zapłakał, dzielny chłopak :) a tak sie martwiłam :) Waży 5800g, w przeciągu 8 dni przybrał 300 g, pani doktor jest w szoku :) mówiła, ze ma umiejętnosci 3-miesiecznego dziecka, pomimo tych szpitali to super się rozwija :) Dziewczyny, zawieszacie jakies gadżety dzieciom do wózka? i jak coś to gdzie kupowałyscie, tak w miare tanio :) Pozdrawiam !!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bez przesady przeciez codziennie dziecku tego nie stosuje przeciez wariatka nie jestem i wiem w jakim momecie pomoc dziecku!!! przciez herbatka z kopru wloskiego i masaz brzuszka to podstawa. Zreszta duzo ludzi stosuje takie metody (babcie tez tak robily) i jakos nikt nigdy dziecku krzywdy nie zrobil!!! Wiec to chyba normalne ze skoro stosuje sie taki sposob to delikatnie i z wyczuciem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi położna mówiła, żeby absolutnie nie wkładać termometru rtęciowego, z innymi nie wiem jak jest, moja mała na szczęście nie ma problemów z wypróżnianiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) My byliśmy dziś z Mają u lekarza, najprawdopodobniej ma AZS, dostaliśmy skierowanie do szpitala by to sprawdzić i jeśli ma - to od czego. Bo ja jem wszystko i lekarka stwierdziła, że ciężko byłoby sprawdzić co tak naprawdę uczula (no i długo by to trwało). Dodatkowo Dr. napisała na skierowaniu, że Mała ma zaparcia (robi kupkę raz na tydzień a nawet półtora, mimo, że ogólnie jest spokojna i puszcza pierdzioszki lekarka powiedziała, żeby lepiej sprawdzić). Zważyliśmy Ją od razu i Maja waży 5240 g, minął w niedzielę 11 tydzień:) Majeczka śmieje się już do nas na głos, co jest po prostu rozbrajające:) Jest bardzo towarzyska:) Dobra, spadam, bo jutro mamy pogrzeb :/ Zmarł Tata mojego R :( Co miesiąc coś nam się dzieje... Trzymajcie się i buziaczki dla Dzieciaczków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwietniowych mamusiek
witam moja corcia ma 11 tygodni i zauwazylam,ze kiedy biore ja w pionie np. zeby jej sie odbilo to po chwili noszenia jej tak robia jej sie sine nozki-a mianowicie stopy. Troszke sie tym martwie, dlatego chcialabym was zapytac czy moze zauwazylyscie cos takiego u swoich pociech? wiem,ze to moze byc niedojrzaly jeszcze uklad krazenia u takiego maluszka, ale wole was podpytac. z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz pozdrawiam Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kwietniowych mamusiek --> moj Piotrus jest raczej zawsze noszony w pionie (bo inaczej nieznosi) i u nas nic takiego sie nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kwietniowych mamusiek > moja Maja miała często sine rączki aż do łokci, bo tak zaciskała piąstki i okazało się, że ma napięcie mięśni, teraz się rehabilitujemy:) Dla świętego spokoju proponuję konsultację z lekarzem;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja radze zbadac serduszko
bo to sinienie boze byc oznaka ze z serduszkiem cos nei tam ... mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwietniowych mamusiek
dziekuje za wszystkie odpowiedzi. juz zarejestrowalam małą do kardiologa, wizyta za 1.5 tygodnia. pozdrawiam Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:-) Dawno mnie tu nie było. Dorosłam do tego aby pozwać ojca mego dziecka o ustalenie ojcostwa i alimenty.Potrzebuję namiaru na dobrego radcę prawnego lub adwokata.Ojciec Oresta to cwany lis który posiada kasę zniszczy mnie jeśli sama z tym wystąpię. Pozdrawiam wszystkie mamusie i maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam ! Jak tam wy i wasze maluszki? Ja to mam pecha.. jak misiu chory, już dwa razy, to teraz ja... i to jeszcze angine mam... opuchnięte dziąsła, od wczoraj biore antybiotyk i zaś kuźwa antybiotyk mój misiek zażywa...przez cycka.. Mam już dość naprawdę .. po 7 dniach brania antybiotyku, pójde do pediatry spr czy mały nie bedzie zarażony.. A jak znów bedzie choroba, to piernicze nie karmie piersią.. bo mam dosyć patrzenia jak to dziecko od urodzenia jest faszerowane antybiotykami.... ;/ :(:(:( U mojego dziecka nie sinieją nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defgdgd
INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl . . . . . . INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, byliśmy tydzień na wakacjach i czy to możliwe, że w tym czasie zapisałyście JEDNĄ stronę?! jestem w szoku.. W czym kąpiecie teraz Wasze maluszki ? W jakim płynie nadal w wanience?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie po bardzo długim czasie. Mam pytanie do mam karmiących wyłącznie piersią. Czy w te upały podajecie swoim maluchom wodę lub herbatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuprynaa jak kąpie synka w Oillanie. Jest to odpowiednik Oilatum. Cenowo wychodzi lepiej. :) Kąpany jest nadal w wanience. Zastanawiam się nad kupnem szamponu do włosków, bo czuprynka jest spora. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) My nadal kąpiemy w wanience, kąpiemy emolium, tak jak od samego początku. Jeszcze jedno opakowanie mam bo kupiłam 2 na raz, no a potem to już chyba spróbujemy jakichś płynów do kąpieli może z hippa?:-) Ja karmię wyłacznie piersią, póki co nie dopajałam w upały małego, chciałam nawet ale nie bardzo chciał pić więc olałam wciskanie mu na siłę wody czy herbatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja karmie tylko piersia bo maly nie chce sie chwycic butelki (chyba ze w niej jest odciagniete mleko :P )zadnej herbatki nie chce ani wody. kapie nadal w wanience a plyn mam z johnsohna. (bed time - taki fioletowy -slicznie pachnie polecam :P ) ide dzis z Piotrusiem do lekarza bo nie podoba mi sie ten jego pepek. (ma wystajacy) a czy wasze pepuszki sa oki ? tzn wklesle?? on mi czesto placze i mam wrazenie ze to bole brzuszka a nie wyglada mi to na kolke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo! Ja karmie piersią i małego nie dopajam bo po prostu się krztusi ;)) ale teraz nie chce non stop tak cycka, bo jest wszystkim zainteresowany :) Nadal kąpie w wanience, używałam Oilatum, a teraz Nivea płyn, ale jednak wróce do Oilatum bo ma wyschniętą skore na pleckach, a oliwką nie moge smarować bo ma uczulenie od nivea i bambino, a johnsona nie uzywam bo tez uczula, a nie chce z dziecka robic królika doświadcz. U mojego pępek jest wklęsły i głęboko bo ma duży brzusio :) Dzisiaj byłam u lekarza bo po braniu antybiotyków dostałam cholernej wysypki ;/ okazało sie ze jestem uczulona na peniciline , a nie byłam jeszcze w ciąży ! Lekarz kazał mi odsunac dziecko od piersi , a jak poszłam do lekarza mojego synka to sama mnie zbadała powiedziała, ze w zadnym wypadku nie odstawiac od piersi, nie zazywac tego antybiotyku bo gardło mam juz prawie zdrowe, ale za to afta mi sie zrobiła przez 4 zęby, bo ósemka mi wychodzi i lewa strona cała mnie nawala z migdałami ;/ i dzisiaj juz ide do dentysty. Zaczęła mi wychodzić w ciązy i myślałam, ze juz spoko, a to nie ;/ kazała kupic balsam na dziąsła :)) dla dzieci i smaruje, :) uwierzcie , że jest lzej :) jak zacznie się ząbkowanie maluszków kupcie im Calgel , jest tani i na prawde działa znieczulająco :):) Pozdrawiam !! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odp. Na razie nie będę małego niczym dopajała. Mleko powinno wystarczyć. martusia_mała ale Ty masz "przeboje". Ciągle coś. :( Wiem co to wyrzynanie się ósemki. Zapisałam sobie nazwę tej maści na ząbkowanie. Niedługo się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam calgel ale polecam tez dentinox :) obie masci dobre. najwazniejsze zeby masc miala w sobie lidocaine bo to ona znieczula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Chyba zmienię z balneum na rossmannowski babydream, ma świetny, naturalny skład i cenowo wychodzi bardzo korzystnie :) hannelka ja przepajam raz na parę dni herbatką ułatwiającą trawienie, daje mniej herbatki niż jest napisane na opakowaniu, i to pije Leonek, gdy czuję, że jest mu bardzo gorąco uleczka my mieliśmy przepuklinę pępkową, ale to jakoś ucichło po 1,5 miesiąca i pępek wygląda normalnie, czyli lekko wklęsły. Mieliśmy tylko zapowiedziane przez lekarza, żeby mały zbyt często nie płakał, bo wtedy pępek wypycha się na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam dziewczyny, że chyba gorzej już być nie może, jeszcze dzisiaj patrze,a małemu zrobiła się wysypka podobna do mojej, a nie zapytałam lekarki, czy może być taka opcja, że mały też bedzie uczulony na penicyline jak ja bo karmie piersią :( Ehh, dziadostwo, tak swędzą stopy , pije wapno ale jak narazie nic. Byłam u dentysty to mam przyjść w piatek i bedzie mi szlifować tą ósemke bo nie mieście się w dziąśle dlatego zrobił mi się obrzęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie :) Florentyna - niestety w sprawie prawnika nic nie doradzę ale super, że zdecydowałaś się walczyć o swoje :) trzymam kciuki i życzę powodzenia. do kąpieli i pielęgnacji używam johnsona jest on tu najbardziej popularny i małego wcale nie uczula jak dla mnie rewelacja. Mam płyn do kąpieli z oliwką, oliwkę do masażu, szampon i chusteczki. Martusia - no to rzeczywiście masz nie wesoło jak już się ci zwaliło to wszystko naraz :( Ja miałam przeboje z antybiotykami na początku ciąży i mały tez to odchorował. Brałam 2 na raz końskie dawki przez 14 dni, a że karmiłam piersią to mały miał strzelające żrące kupki, rozwolnienie przez co odparzoną pupkę i kolki. Jednak lekarz mi mówił żeby się nie zrażać i karmić bo mimo wszystko jest to dla niego lepsze niż mm. Teraz jest spoko i cieszę, się że nie przeszłam na butelkę choć już nad tym się zastanawiałam. Dziewczyny powiedzcie mi jak długo wasze maluszki się karmią? Mój robi to expresowo w ok5 minut i jje co 3 godziny co mnie nieco martwi no ale przybiera prawidłowo, więc raczej jest ok. No i jeszcze jedno, na którym centylu wagowo są wasze skarby i czy od początku są na tym samym czy różni się to nieco od początkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już kiedyś pisałam, że mój mały je 5 minut i mu starcza na 2,5h, czasem 3h, bardzo ładnie przybiera, wszystko byłoby super, gdyby to ekspresowe jedzenie nie kończyło się zazwyczaj krztuszeniem. Na szczęście ostatnio coraz rzadziej mu się zdarza, ale nadal prawie codziennie :( A na tych centylach to się kompletnie nie znam :/ jutro drugie szczepienie i umieram ze strachu :( czy będzie znowu tak bardzo płakał.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×