Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Brinka>tego to ja nie wiem, ale z pewnoscia dziewczyny zaraz odpowiedza :) Ogolnie dla mnie cc jest na NIE, ale jesli ktos ma takie wskazania od lekarza to wiadomo, ze to dla dobra kobiety i dziecka i wtedy nie ma zadnej dyskusji. Przynajmniej bedzie bolalo mniej przed :D Co do USG ja mam robione 4D na AOK odpowiednik NFZ. To 4D jest robione bardziej dla mnie. Ginekolozka wtedy pokazuje i tlumaczy mi co jest co, ale kiedy robi pomiary lub obliczenia, to i ta przelacza na 2D. Na koniec dostaje zdjecia z lepiej uchwyconych momentow. Fifolka zdjecie tez mi dala tak, jak ginekolog Martusi. Wyszedl gigantyczny hahaha Ogolnie myse, ze to jest zbedne, chyba ze chcemy miec pamiatkowe zdjecie dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, czy Wy też macie taki promienisty ból od kręgosłupa?nawiedza mnie to kilka razy w ciągu dnia, trwa pare sekund, ale tak mnie spina, że masakra! Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem podwójną cesarzową po pełnych znieczuleniach.Opis malutkiej28 jest stosowany przy planowanej cc.Normalnie przy bólach od kręgosłupa gdy poród trwa wygięcie odpowiednio kręgosłupa jest fizycznie niemożliwe moim zdaniem bo trzeba być nieruchomo.Od organizmu też zależy kiedy będziesz w stanie zająć się dzieckiem.Czasami same chęci nie wystarczą.Nie oznacza to jednak,że się jest złą matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna jak to zemdlałaś? Byłaś u lekarza lub ktoś wezwał karetkę?? Chyba nie powinnaś jeździć samochodem jeśli mdlejesz? Mój ukochany śp przyjaciel stracił przytomność za kierownicą i wjechał pod ciężarówkę. Twoje dziewczyny jak mój mąż mogą żyć w bałaganie. Mi to strasznie przeszkadza, a on może chodzić przez 3 dni obok błota na kafelkach i nic mu nie przeszkadza, a jak go pogonie do sprzątania to robi to z łaską i cierpieniem w oczach. Jednak jak ja się za to zabieram to odrazu biegnie, że przecież mi nie wolno i co wyprawiam. Faceci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cesarskie cięcie przy pierwszym porodzie uratowało życie moje i córki.Mój powrót do zdrowia--pół roku.Córka zdrowa na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się boję,że będę tak obolała że nie dam rady zaopiekowac się małą:/ wiecie co,miałam własnie wyjsc z domu żeby kupic sobie jakies wiosenne buty ale tak mi się słabo zrobiło,że daruję sobie wycieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wzywano karetki...ludziska pomogły chlapnąć na krześle,odsiedziałam trochę,dostałam wody i wszystko wróciło do normy......ja nawet jak w ciąży nie byłam to zdarzały mi się utraty przytomności......robiono mnóstwo badań,które nic nie wykazały...tylko eeg wykazało niewielkie anomalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkaa28 -dasz radę -poza tym pielęgniarka lub położna na początku ci pomoże,poda Ci dziecko,przewinie,potem będą Cię stawiać -no to nie jest przyjemne,ale jak już Ci się uda chodzić to pomalutku,powolutku dasz radę, a jak nie to nie wstydz się poprosić o pomoc.No i kobieto :-) Ty masz męża,on Ci będzie pomagał chyba,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrz FLorentyna,kompletnie o nim zapomniałam;) ok,nie ma co się zamartwiac,będzie dobrze-matka natura przecież wiedziała co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które rodziły przez cc powiedzcie po jakim czasie można wybrać sie w dłuższą podróż? Czy po 7 dniach dały byście rade jechać 80 km ? Czy to raczej odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od kondycji,ja bym nie dała rady bo po 7 dniach miałam niezrośnięte szwy,sączki i nakaz leżenia na płasko z termoforem na brzuchu,ale są laski u których śzybko się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh strasznie to wszystko wyglada w mojej wyobrazni ( ta cała cesarka) a mysle ze na 95% bede miala cc.. i jestem troche skołowana tym wszystkim juz...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczaki :) Ja w miarę się wyspałam. Wstałam o 5 , bo synus miał ochę mamusie pokopać po żebrach,potem o 7 bo mój wstawał do roboty a nie umie być cicho. Wkońcu zasnęłam o 9 i wstałam po 11 :) Młody non stop szaleje, mnie juz biodra bolą od tego leżenia z jednego boku na drugi, dajcie spokój :( Ja mialam raz tylko robione z grupą krwi badanie i wpisał mi jako jedna z badań Coombsa i potem jak go pytałam czy nie należy zrobić, to powiedział, że nie. No ale zrobiłam na te przeciwciała i będę znać wyniki w czw na wizycie. Także na tej kontroli będe miała robione na NFZ to badanie GBS. Już mam dość wydawania kasy prywatnie na tego lekarza... mogłam od samego początku chodzić na NFZ.. ale ja byłam mądrzejsza.. Badanie USG 3/4D robiłam u innego ginekologa , płaciłam 200 zł , gdybym miała filmik to 250zł, ale że misiu odwrócił sie to zrobił kilka sek i nie musiałam za to płacić. Nie chciał pokazać buzi, ale za to pindola pokazał, hehe :) Robiłam to badanie w 21 tc. chciałam sprawdzić czy wszystko ok. A zdjęcie dostałam własnie w formie takiej jak zdjęcie do albumu i w czarnobiałej z papieru USG. :) Zawsze to pamiątka :) hihi A tak poza tym to wczoraj łapał mnie skurcz.. czułam takie kłucie w w całym brzuchu , lekki ból , zaczęłam oddychać tak jak mi położna pokazała i po 5 min przeszło. Nie powtórzyło sie , na szczęscie. Wczoraj oglądałam porodu naturalne ze swoim to powiedział, że nie będzie ze mną, bo on zemdleje jak zobaczy ze taka duża dzidzia będzie wychodzić ze mnie , hehe to mu powiedziałam, że nikt go do przodu do oglądania broszki nie zaprasza :D będzie stał obok mnie hehe mama moja sie śmiała i mówiła, ze jak coś to będzie się wymieniać z moim na stanowisku :):) to powiedział, że ok ;P Jeju, jak nie bedzie chciał to trudno, ja chce aby był pierwszy wraz ze mną którzy zobaczą dziecko :) bo mnie on może jedynie pomóc wczesniej przy masowaniu krzyża. A potem to tyko za reke go bede trzymać, śmieje się, że jak go złapie to potem dłoń mu oderwe ;)) Prosił mnie tylko, żebym go nie wyzywała od najgorszych :D haha MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNY !!! :* I dziękuje za komentarze odnośnie mojego synka siusiaka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję,że dojdę szybko do siebie i wrócę do domu z córcią cała i zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze chyba niepotrzebnie napisałam o swoich.Widziałam wiele kobiet po cc jak byłam w szpitalu, w większości szybko dochodziły do siebie,rany szybko się goiły i na 6-7 dobę wychodziły uśmiechnięte do domu.Ja jestem specyficzna,bo na mnóstwo rzeczy uczulona,rany się fatalnie goją-wszystkie, no i nadwaga mi nie pomaga.Także nie bójcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma właśnie czkawkę co troche uniemożliwia mi pisanie przy kompie;) Florentyna-->ja też jestem uczulona na znieczulenie (takie jak u dentysty i okulisty miałam) no i mam nadwagę. Mam fatalne myśli które chcę odgonić. Wpadam w panikę jak np myślę o tym że mogłabym się nie obudzić i wiele takich innych bzdur chodzi mi po głowie... MArtusia-->co do krzyków na porodówce to kiedyś pracowałam w szpitalu jako rejestratorka medyczna, czasem musiałam coś załatwić na porodówce i tam często słychać właśnie było krzyki rodzących. A w lato jak okna były pootwierane to już w ogóle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej kobietki nie przejumujcie sie tak cc kazda z nas ma inny organizm a ten inaczej sie goi jeden szybciej drugi pozniej.... Ja mialam 3 lata temu cc fakt ciezko bylo wstawac z lozka przypominajacego hamak smiac sie czy kochac tez juz graniczylo z cudem ale to przez pierwszy tydzien potem juz lajt... Do tego po tygodniu sciagnieto mi szwe jedna dluga nitke i nie pamietam zebym miala jakies saczki (no moze w pierwszych dobach) czy cos widocznie kazdy lekaz ma inne sposoby szycia...Sam stan po cc nie przeszkadzal mi w wykonywaniu czynnosci przy malenstwie na siedzaco przebieralam i karmilam wiec glowy do gory nie bedzie tak zle a najwazniejsze jest nastawienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corcia spi a ja caly czas mysle co by tu porobic dla 2 dziecka zeby miec radoche i jakos nic nie wymyslilam czy chodzicie w domu w biustonoszu ?? bo mnie uciska strasznie pod biustem jak siedze az mam czerwone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i zapraszam na moje aukcje ALLEGRO, na których sprzedaję ciuszki po swojej córeczce :) Głównie są to rzeczy mało używane, po jednym dziecku, z domu gdzie się nie pali i nie ma zwierząt, prane wyłącznie w proszkach dla dzieci. W większości sprzedaje markowe ciuszki, znanych i renomowanych polskich i angielskich firm takich jak: H&M, Mothercare, Early Days, St. Bernard, Cheerokee, Coccodrillo, Tup-Tup, Mariquita, Gap, Next, Hello Kitty, Disney, George,Marks&Spencer i inne. Zapraszam :) K. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7842084 Moje serduszko Zofia ❤️ :) Urodzona: 7.12.2010 Waga: 3380g i 53cm długa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkaa28 -nie panikuj,też mam uczulenie na te znieczulenia o których piszesz-ale anastezjolog wybierze odpowiednie dla Ciebie,musisz tylko rzetelnie spisać na kartce i wziąć ze sobą na co jesteś uczulona,ja większość rzeczy mam wpisaną w kartę ciąży-te po których szczególnie może być ze mną źle.Takie informacje dla lekarza są bezcenne a przed zabiegiem możesz nie wszystko pamiętać,więc lepiej to sobie napisać i mieć razem z kartą ciąży.Mąż też powinien mieć te informacje.I nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski. Ja jakoś nie miałam siły nic przez 3 dni pisać . czuje się taka zmęczona i nic sie nie chce. a od wczoraj boli mnie brzuch z samego dołu. Byłam dziś na zakupach z córeczką koleżanką i ona nosiła mi moja małą - sama bym nie dała rady. dziś chciałam sobie buty kupić- ale nogi już mam tak spuchnięte że żadne nie wchodzą -i weź tu coś kup . Ja też podziwiam te dziewczyny co maja remonty w domu. Ja poodkurzam i zmyje podłogę na moich metrach to muszę odpocząć . Brinka- poród cc nie jest taki straszny :) przeszłam go i jest ok :) a co do parawanu - jest tak jak czytałaś- zasłaniają wszystko że nic nie widzisz co tam się dzieje Razem to wszystko trwało około godzinę a na 5 dzień do domu i w domu małą zajmowałam się sama . może ja do tego spokojniej podchodziłam jak ty i się tak nie bałam bo moja siostra miała cc i widziałam że jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już troche powoli mnie dziewczyny uspokajacie z tą cesarką . ;) Mam nadzieje że wszystko bedzie ok.;) Nie moge sie doczekać piątku i wizyty u lekarza ajj . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane a co przygotowałyście dla maluszków na wyjście ze szpitala ? Ja tak myślę , że skoro mam rożek a on już jest cieplutki jak kołderka to myślę , że na wyjscie aż takich ciepłych ubranek nie bede pakować . Wyjście ze szpitala do samochodu i z samochodu do bloku to chwila moment.. Jak sądzicie ? Może jestem w błędzie to mnie nakierujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,bedzie co bedzie z tym porodem. Kazdy ma swoj wyznaczony los i trzeba sie z tym pogodzic. Myslmy pozytywnie, a wszystko bedzie latwiejsze! Ja jestem wlasnie jedna z tych co remontuja i jeszcze podrozuja do tego. Niestety, to przymus. No, ale nie jest zle, bo ja mam ludzi co tam pracuja, wiec nie przemeczam sie. Jedynie place :P Rodzice duzo tez pomoga zaraz jak bedziemy mogli sprzatac. Swieta beda u nas, ale ja mam super rodzinke i juz mialam oswiadczone, ze ja siedze, a oni zalatwia wszystko razem z mezusiem. Oczywiscie jak bede miala sily, to tez cos tam porobie - o ile mi sie uda, bo znajac zycie wszyscy beda zmuszac mnie do odpoczynku ;) Mam smieszne pytanie do Was. Przepraszam... Jak jestem w toalecie, to mam takie uczucie twardosci w kroczu, jak by glowka miala zaraz wyskoczyc. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale moze Wy tez tak macie? To takie dziwne uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie coś może o Hanelce? Trzymam za nią kciuki cały czas. Ja miałam dzisiaj mega doła od rana i postanowiłam wziąć sie w garść. Wymyłam włosy, wyrwał brwi i nałożyłam maseczkę, relaks miałam w planie zakończyć malowaniem paznokci ale do tych od stóp zdecydowanie nie sięgam a na dłoniach już skończyłam. Od razu mi lepiej mimo że wyglądam jak wieloryb i mam już chyba 4 fałdkę na podbródku :/ Dziewczyny widzę, że strasznie się nakręcacie negatywnie na cc. Na pewno nie jest to super przyjemne, ale bardzo ważne jest nastawienie psychiczne do takich trudnych nowych sytuacji. jeśli nastawicie się że będzie źle i tragiczne to tak będzie. Wiele zależy od naszego nastawienia psychicznego. Musimy wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Już kiedyś o tym pisałam, warto ćwiczyć wizualizacje- wyobrażenia jak lekarz wyciąga dziecko, jak kładą nam je na brzuszku jak pierwszy raz płacze i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z innej bajki :-) właśnie dostałam optymistyczną przesyłkę od swojej siostry....piękne tankini i seksowne majteczki na później ;-),kurcze tylko najpierw ze 20 kg trzeba stracić,ale podoba mi się ,że wierzy we mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka 28 :-) Ja mam takie odczucie nie tylko w toalecie,ostatnio prawie non stop,najgorzej jak wstaję do pozycji pionowej,zanim się rozchodzę to chwilę stoję bo tak mnie tam prze,że mam wrażenie,że jak dam krok to mi dziecko wypadnie :-)Ale ponoć pod koniec ciąży tak czasem bywa-co prawda z dziewczynami tego nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna> z Ciebie to fajna babeczka. Usmialam sie z tych seksownych majtasow i z warunkiem schudniecia haha No to chyba kazda z nas czeka, a chcialoby sie od razu po porodzie wcisnac w taka bielizne... Florentyna,co do dziecka, to moze to takie uczucie tylko z chlopcami???Moze nasze dzieci ulozyly sie troche nizej? A to lobuziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to az sie boije chodzic do toalety bo mam jak przy zaparciach mocne bolesne skurcze i wtedy az sie modle zeby nic sie nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis nas malo ale napisze z duzej zeby doczylały pozostale DZIEWCZYNY JA I SYLVIA MAMY SWOJE NT TEL ALE PRZYDALO BY SIE ZEBY SIE JAKOS WYMIENIC BO W RAZIE CZEGO ZEBY DAC ZNAC TERAZ NAS JUZ CZEKA NIESPODZIANKA WIEC DOBRZE BY BYLO POINFORMOWAC POZOSTALE BO OCZYWISCIE MY SIE TUTAJ MARTWIMY I JESTESMY CIEKAWE CO I JAK jesli sie nie zgadzacie to ok ale ja wolalam miec awaryjny tel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×