Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

U nas Hania uwielbia wodę, ale kupiłam jej gąbkę - kaczuszkę i jak tylko ją wrzucam to od razu z przerażeniem w oczach wychodzi z wanny. Może wypróbuj czy zabawki któreś jej nie przerażają. My mamy inny problem, Hania budzi się każdej nocy, zazwyczaj ok. 3 i płacze, przytulam i jak tylko chcę odłożyć ją do łóżeczka to mocno chwyta mnie za szyję i obejmuje nogami. Raz próbowałam trzymać ja za rączkę itp, to 90 minut tak siedziałam na podłodze przy łóżeczku, ale i tak nic nie dało, jak tylko zaczęłam się ruszać to zaraz był płacz. Hania sypia z nami pół nocy i wtedy nawet męża budzik jej nie wybudza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati tez sie strasznie boi ochraniacza na kran. Jak tylko założe to nawet nie usiądzie tylko stoi i płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)My n szczepienie idziemy we wtorek. Ale tak jak próbowaliśmy mierzyć mała to ma około 87cm, waży 11 kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata_sr
Hej dziewczyny! Nie wiem, czy mnie pamiętacie(nie wiem czy nie miałam nicka beata.dz) :) Otóż chciałam się z Wami podzielić malutkimi nowinami :) Otóż razem z małżonkiem spodziewamy się maluszka i mam nadzieję, że tym razem pójdzie wszystko tak jak być powinno, także, jeśli macie chwilę czasu to proszę o mocne kciuki :) Buziaki dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Beatko! Ja Cię pamiętam bardzo dobrze:) Trzymam kciuki żeby wszystko się udało!Uda się na pewno!!!!!!!!! ściskam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 kg dziecko poltora roku, to chyba nieco za duzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Pomaranczko za wyczerpująca wpis. Domyślam sie ze jestes lekarzem Pediatra, znasz moje dziecko od urodzenia, wiesz jak wyglada jego jadłospis, jak wysocy są rodzice, i dlatego tez wysnuwasz taki wniosek. Jestem bardzo wdzięczna. Co proponujesz? Jakaś dietę, siłownię? A moze przeglodzic? Ile według ciebie powinno ważyć dziecko wzrostu mojego Mateusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska, Hania wysoka diewczynka :) super! M trochę stracił apetyt bo ku zabek trzonowy wychodził ale juz jest ok. Napiszcie dziewczyny co jedzą wasze maluch w ciagu dnia. Jestem ciekawa. Czytałam ostatnio o niejaskach, bo sie martwilam i niektóre dzieciaczki to rzeczywiście nic nie jedzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest duża, ale my też do małych nie należymy, więc ma po kim;)) a Hania jakby troszeczkę mniej jadła, ale to chyba przez zęby, bo górne "3" jej wychodzą i nocki mamy krótkie:/ rano wypija mleczko z kaszką, bo uwielbia i tak samo na kolację. W dzień drugie śniadanko - płatki z mlekiem, jajecznica z chlebkiem (samego jajka nie weźmie do ust), chlebek z dżemem albo powidłami, zależy. Jakiś czas temu jadała 2 skibeczki, teraz jedną. Zupka, po spaniu drugie danie - mięsko i do tego jakieś warzywko i makaron albo ryż albo kasza albo ziemniaczki. Podwieczorek to różnie, dość często nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kaska. Czyli podobnie jak mój mały. Rano mleko, na drugie sniadanko jajka lub parowka. Pózniej jakiś jogurt. Potem drzemka i obiadek. My mamy tylko 1 danie ale tresciwe. Pózniej jakiś owoc. I na kolacje kaszki z owocami. Ale ostatnio troszkę mniej wszystkiego przez zeby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Klarka je podobnie do waszych dzieciaczków, ale jak zęby ida nie je prawie w ogóle. Kaszek już nie tknie niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile zębów ma Klarka? M ma 8 i teraz mu idzie 9-ty. I tak Juz idzie od 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola Klarka nie ma czterech trójek na gorze i na dole, ale ostatnio wkłada do buzi rączki i przedmioty różne więc chyba idą ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzieci ile mają ząbków? Jedni mówią że 16, inni 20. My dół mamy cały, tzn. lewa i prawa strona po 4, czyli 8. Na górze "1,2 i 4". Teraz te "3" idą i to chyba jednocześnie. Z tego co napisałam to wynika, że mamy 14 ząbków. Karola,a parówki to sama robisz czy kupujesz?? Bo my jeszcze nie jemy parówek, przynajmniej w Polsce nic odpowiedniego nie ma:/ zastanawiam się, żeby sama zrobić, bo znalazłam w necie przepis:)) Powiedz mi też, co pediatra u Ciebie mówi na wzrost i wagę Matiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska, przesrudiowalam skład wszystkich parowek tutaj i znalazłam takie z mięsa a nie odpadów. One sa z indyka. Pediatra nic nie mówi bo najważniejsze ze waga jest proporcjonalna do wzrostu. A pozatym mówi ze oboje rodzice wysocy więc jest ok. M sie duży urodził i zawsze był większy mi pozostałe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile mówią Wasze pociechy? Moja córa mówi tylko mama, nie, ne, baba, i to wszystko rozumie wszystko, pokazuje ale nie mówi. Jak to jest u Was? (często czytam, rzadko się udzielam - Joanna, mama Natalki (ur. 03.04.2012r.) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, mój mały tez mówi mama, dada (tata po angielsku), baba, i wiele innych. Umie liczyć do 3 po angielsku, próbuje alfabet ( puszczam mu phonics songs jak go karmie albo animal sound song). Bardzo dużo powtarza. Ale mój mały jest dwujezyczny więc pewnie będzie trochę w tyle za ważnymi maluchami. A po polsku umie kawa :) bo wie kiedy mama pije kawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, no Hania też jest właściwie na tym samym centylu zarówno wzrost jak i waga, to zależy tylko od źródła siatki centylowej. Dzisiaj spotkałam dziewczynkę miesiąc młodszą od mojej i ma niecałe 11kg, fakt też, że jest o pół głowy niższa. U nas też oboje jesteśmy wysocy, zresztą nawet moi dziadkowie byli wysocy. Troche się przejmuję tą wagą, ale Hania lubi jeść, ograniczam i nie pozwalam na wszystko, ale podstawowe posiłki dostaje zgodnie z zaleceniami pediatrów. No i jeszcze rozmiar buta...teraz papcie sztywniejsze do domu - rozm. 24. Nasza mówi: mama, tata, baba, zdarzy jej się dziadzia, papa, kocha słowo "nie";)) piła, gol, pani, kółko. Resztę pokazuje tylko paluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam:) Klara mówi mama,tata,koniec,kot,pies,baba,dziadzia,moje,to,bajki(baje),iść,da,mniam, nie i tak ale nie częściej;) i to chyba wszystko plus jakieś swoje takie gadanie;) Nie będzie wysoka, bo my nie jesteśmy. Lubi jeść ale wszystko zaraz spala,bo w miejscu nie usiedzi nawet 5min. teraz nauczyła się skakać i zamiast chodzić to skacze wszędzie i przy wszystkim, co oczywiście też robi się niebezpieczne. Rozmiar kapci to 21:)ja mam stopę 36 i myślę że Klarka więcej niż 36 mieć nie będzie. Teraz zmagamy się z lekkim przeziębieniem, ale przynajmniej da sobie wkroplić krople do nosa i połyka syropek więc nie jest źle-a lekarzy nienawidzi, biały kitel powoduje u niej momentalnie histerię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że moja córa z gatunku tych ,,większych" dzieci. Rozmiar bucika 24. Waga 14,3 kg, 92 cm. Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, rzeczywiacie twoja corcia duza :) Myslalyacie juz nad prezentami na gwiazdkę? Jak sie zastanawiam i chce juz niedługo kupić i mieć z głowy. Pózniej jest masakra w slepach, ludzi tłum i nie będę sie pchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc Udzielalam sie tutaj jak bylam w ciazy ale nie pamietam nicu Moj syn ma 83cm wzrostu i wazy 12kg pediatra nic nie mowil ze jest cos nie tak,co do mowienia moj syn mowi mama tata papa i niei cos tam po swojemu jak dla mnie bardzo malo ale mam nadzieje ze nadrobi szybko.co do jedzenia to na sniadanie platki owsiane na mleku potem obiad zupa albo drugie danie podwieczorek owoc albo jogurt a na kolacje to rozne czasem nic nie chce jesc.Zeby mamy juz wszystkie od dluzszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×