Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skiti

Przepisy na obiady do pracy

Polecane posty

Witam, Oboje z mezem pracujemy i codziennie po powrocie do domu robimy cos na lunch na nastepny dzien. Cos co mozna zrobic szybko i zapakowac do pojemika (zupy odpadaja). Glownie jemy ryz, makaron jakimis sosami i miesem glownie kurczak (piersi) lub mieso mielone (spagetti bolognese) itp. Czasami jakies salatki na ryzu np z tunczykiem itp. Czy macie jakies pomysly na dobre, szybkie jedzonko? Aha mamy w pracy dostep do mikrofalowki wiec mozemy odgrzac. Prosze o urozmaicenie naszej diety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-leczo -warzywa mrozone z kurczakiem -sajgonki W sumie jesli mozecie odgrzac,to generalnie mozna wszystko.Ja bym chyba na waszym miejscu gotowala wiecej obiadu i czesc brala na nastepny dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie podawaj mu obiadu
Ja robię dokładnie to samo co Ty wymieniłaś już, więc za wiele nie pomogę. Masz dostęp do kaszy gryczanej? Bo z kaszy fajne sałatki wychodzą, pożywne i zdrowsze niż z białego ryżu. Ja uwielbiam też takie dania 2-dniowe, jak np. gulasz wołowy, cielęcy, 2 dnia jest jeszcze lepszy niż pierwszego, zawsze robię więcej i mamy na co najmniej dwa dni. Czasami jak mi się chce to smażę naleśniki i robię farsz szpinakowo-serowy, albo z soczewicy, fety i ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tortille z kurczakiem albo tuńczykiem. Naleśniki z różnymi nadzieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z reguly biore do pracy na "lunch" kanapki, czasem salate z pokrojonym miesem/jajkiem/tunczykiem, ew. cos gotowanego co zostalo z poprzednich dni (zupa, mieso w sosie, ryz z czyms tam...) a typowe gotowane dania obiadowe jemy na kolacje. dla mnie tak jest latwiej i praktyczniej niz codziennie wymyslac dania gotowane, ktore nadalyby sie jutro do odgrzania. ale nie wiem, jak jest u was szczegolnie z godzinami pracy, wiec moj sposob moze wam nie pasowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie podawaj mu obiadu
My chodzimy na 12, wracamy po 20 więc jedzenie o tej porze obiadu na kolację nie wchodzi w grę. Za to rano mamy czas na zrobienie czegoś. Pewnie jakbym chodziła do pracy na 8-9 to też bym wolała wziąć sałatkę czy kanapkę, bo uwielbiam kanapki, ale wtedy mogłabym o rozsądnej porze zjeść coś ciepłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, o 20 to faktycznie dosc pozno, zeby troche odpoczac, ew. isc na zakupy, no i dopiero wtedy gotowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filet z kurczaka pokrój w kostkę,cebulę pokrój w kostkę,podsmaż na niewielkiej ilości oleju,następnie podlej wodą ,dopraw solą i pieprzem i uduś do miękkości.@ marchewki,1 pietruszkę i kawałek selera zetrzyj na tarce o grubych oczkach,kilka pieczarek pokrój w małe plasterki,podsmaż na niewielkiej ilości,podlej wodą i duś,aż warzywa i pieczarki będą miękkie.Połącz warzywa z mięsem.W szklance wody rozrób 1łyzke mąki i kilka łyżek śmietany 18% ,wlej do mięsa z warzywami i gotuj do momentu,aż sos zgęstnieje.Dopraw jeszcze do smaku.Możesz podawać to z ryżem,kaszą,ziemniakami lub makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przygotowuje lunche dla mojego faceta i w pelni rozumiem Twoja potrzebe zroznicowania menu. mnie juz brakuje pomyslow. czesto robie bitki wieprzowe i daje mu do pracy razem z pokrojonym w plastry ogorkiem. czesto tez robie mu tortille a wlasciwie daje mu nalesnika a w pudelko wkladam salate, pomidory, saszetke majonezu, cajun kurczaka i on w pracy sam sobie zwija. robie mielone. ostatnio skupilam sie na zapiekankach makaronowych i ryzowych. sa sycace i szybkie w przygotowaniu. dzis akurat przygotowalam na jutro spaghetti ze smazonym boczkiem czosnkiem i piertuszka. zrobienie zajmuje dokladnie 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej będzie chorować
- naleśniki/krokiety - można też upiec zapiekankę i zwyczjanie odgrzać w mikrofali (tu pole do popisu ogromne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to w pracy uwielbiam salatk
i, obiad nawet późny na ciepło wolę zjeść w domu a w pracy jakieś smaczne sałatki, mogą być z kurczakiem lub grillowanym indykiem żeby było bardziej pożywnie a po powrocie z pracy razem gotujemy sobie ciepły obiadek ;) ale ja to jestem z tych co nie lubią odgrzewanego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlet z kurczaka+brokuły w sosie serowo-beszamelowym. Brokuły podgotowuję, osobno robie sos (mąka, masło, mleko, przyprawy), mieszam z serem i zapiekam w piekarniku, nie powinno być problemów z odgrzaniem. Czasem robie sobie ryz z owocami i jogurtem (ale, to umówmy sie, wersja lekkostrawna), a najczęsciej przesmażam warzywa, przyprawiam, dodaje makaron i ser - wychodzi takie "suche" spaghetti. Dobra jest też zapiekanka z ziemniaków, fasolki szparagowej, koperku i czegoś wędzonego- boczku lub kiełbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za wszystkie posty :) natchnelyscie mnie na jakies zapiekane dania :) cos poprobuje. A jak sie robi zapiekanke z ziemniakami to ziemniaki najpierw sie gotuje a potem piecze np z wazywami? czy surowe dojda w piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowe dojada w piekarniku, tylko musza byc w mokrym srodowisku ;) np. smietana, mleko, bulion. z tym, ze zapiekanki z reguly sa z serem, a odgrzewane dania z serem to jakos nie bardzo mi sie widza ... zreszta nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem do odgrzenia najlepiej nadaja sie potrawy w sosie, np. pomidorowym, gulaszowym, cebulowym, grzybowym, dania w stylu curry, no i zupy, ale zup mowisz, ze nie chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiejszy obiad: pieczone udka z cebulka . wiadomo jak zrobic??:) przyprawic polac olejem pokroic cebulke piec okolo godzin na 180 -200 stopni . ziemniaczki zapiekane . ziemniaki obrac pokroic ,kazdy na cztery male kawalki , zagotowac osolona wode , potem kolejno wrzucac , 12 podgotowac, odlac . i na blaszke osuszone ziemniaczki wrzucic ,przyprawic wegeta , i koperkiem . piec okolo godziny na 180 stopniach .. calosc robie zajela mi godzinke . do tego suroweczka mizeria , ogorczek smietanka sol i pieprz....pychoootka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatki makaronowe (z miesem, serem, ryba) to tez dobry pomysl na obiad do pracy, no i bez odgrzewania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzis bylam
a czemu zup nie? Przeciez sa pyszne i pozywne a jak piszesz macie w pracy mikrofale wiec mozecie bez problemu podgrzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zamawiam obiad domowy na dowoz z www.teleobiad.pl - blisko maja do mnie, wiec nie mam sie co martwic, ze bedzie zimne. poza tym są juz sprawdzeni i wiem, ze maja naprawde dobre dania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona889
Wiecie co to jest kubek pełen smaku Profi? Jeśli nie, to zajrzyjcie sobie tutaj http://profi.com.pl/zupy/#kubki-pelne-smaku . Zupa w żelu jest zdrowa, bo nie zwiera chemii. Poza tym wystarczy zalać ją gorącą wodą i mamy już gotowe danie. Dla mnie to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze bo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej lubię zabierać makaron z jakimś sosem, pesto, albo sałatkę. Makaron od http://makaronyanna.com.pl/ szybko się gotuje i nie rozgotowuje się, a gotwoe pesto wystarczy do niego dorzucić, więc pyszny obiad gotowy jest w kilka sekund tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę na pizze wraz ze współpracownikami do www.questapizza.pl bardzo lubię to miejsce, pyszne pizze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaa9344
Najprościej wejść sobie na stronę https://najlepszewkuchni.pl/ i tam czegoś poszukać. Moim zdaniem są tam świetne przepisy i właśnie z jakiegoś sobie skorzystam dzisiaj na obiad. Myślę, że będzie to świetny pomysł, ponieważ chciałabym wprowadzić jakieś nowości w domowych obiadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8
ogorek zielony i avocado pokrojone w kostke, a do tego albo puszka tunczyka, makreli, badz sardynek (w oleju lub sosie wlasnym), albo upiecozne mieso na zimno (np. piers z kurczaka), albo jajka na twardo. bardzo pozywana salatka. warzyw powinno byc dwa-trzy razy tyle, co miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka

Ja kupuję sobie gotowce, nie mam czasu na przygotowania dodatkowych obiadów do pracy. Ale też nie lubie jadać świństw, więc wybieram takie dobre gotowce jak np. kaszotto łowicza. Bardzo smaczne, uwielbiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość haneczka napisał:

Ja kupuję sobie gotowce, nie mam czasu na przygotowania dodatkowych obiadów do pracy. Ale też nie lubie jadać świństw, więc wybieram takie dobre gotowce jak np. kaszotto łowicza. Bardzo smaczne, uwielbiam 🙂

Przecież to jest szajs nie do zjedzenia! raz kupiłam, wylądowało w koszu po kęsie! OBRZYDLIWOŚĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×