Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość dusigrosz-ka
w multikinie chyba :) wiem, wyciagne mojego mezczyzne na likendzie@ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
cinema, cinema... Ja też wyciągam moje chłopisko, popłaczemy sobie razem:-) Dzwoniłam właśnie do kina i nie mozna robic rezerwacji na ten dzień ani telefonicznie ali rpzez internet natomiast mozna kupic z wyprzedzeniem bilet w kasie. Póki co są bilety na "Listy do M" także dzis mój narzeczony ma za zadanie je zdobyć :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
my pojdziemy chyba do Multi- bilety 10-13.11 za 11 PLN. Zmuszę mojego do oglądania tych romantycznych (wg niego) bzdur :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
podobno straszna kicha ten wyjazd integracyjny:-/ cześć Zmotywowana:-) a oglądałas "listy do M"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
tez slyszalam ze WJAZD to straszny typowo polski wulgar :P my na LISTY DO M. idziemy w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholera co za czasy
dusi-groszka zrob sobie badanie na poziom testosteronu i zespol policystycznych jajnikow.. na tarczyce niech Tobie tez lekarz rzuci okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
że co....? niby na co :P przy policystycznych chyba są zaburzenia miesiączkowania a u mnie wszystko jak w zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholera co za czasy
to nie prawda do konca, moga byc, ale nie musza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholera co za czasy
pisalas o wypdaniu wlosow, a jak z tradzikiem, nadmiernym owlosieniem? jest wiele objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
genaralnie na twarzy mam sucha cere- czasami w okolicach strefy T cos sie pokaze, jakas krostka. Tradziku nigdy nie miałam.... z owlosieniem- ja wiem..chyba standardowe, wąsów nie mam, wlosow na brzuchu i klacie-tez nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przywykłam do zastanawiania się nad każdym wydatkiem wiele kosmetyków zmieniłam na wyszperane w sieci domowe, dzięki czemu pozbyłam się problemów np. zamiast kremu nawilżającego używam kremu ochronnego z wit. A, zamiast odżywki - olejek rycynowy, zamiast pudru mieszanki skrobi i cynamonu, która świetne matuje i leczy/dezynfekuje skórę, zamiast antycellulitowych balsamów oliwka i masaż bańka chińską (bańki sprawdzają sie przy chorobach) zakupy jedzeniowe raz w tygodniu po dobrym zaplanowaniu menu na tydzień i tylko tyle jedzenia ile naprawdę zjemy chemia - sprawdziłam te tańsze i znalazłam wiele świetnych odpowiedników, np. odplamiacze i proszki Domol z Rossmanna, płyny Fist z Biedronki ubrania - dzieckowe, wiadomo trzeba; ale swoje przerabiam - kombinuję ze stylizacjami, naprawiam, dbam kolorowanki drukuję z Internetu, książki wypożyczam z biblioteki, gotuję obiady, piekę ciasta/ciastka, sama robię ozdoby na różne uroczystości, w sieci jest mnóstwo pomysłów na coś z niczego - są rzeczy, które trzeba kupić, ale wiele można nakładam niewielkim zrobić samemu, kwestia chęci tak samo z naprawami wszelkimi, pomysłami na dodatki do strojów i td.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Co do filmu nawet mi sie podobał , mimo iz nie lubie polskiego kina , wiadomo z jakich przyczyn chyba ....( wszystko na jedno kopyto chamstwo , wulgaryzmy itp. ) ten w porównaniu z '' Baby sa jakieś inne'' jest naprawdę dobry do posmiania sie z ludzkiej głupoty. ''Listy do M '' nie oglądałam bo tak naprawdę nie mam z kim na to isć , mój towarzysz jakbym mu to zaproponowała to by mnie wysmiał w głos a przyjaciółki nie lubia romansideł , no niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
wlsnie wrocilam z LISTÓW do M. bardzo fajny, wzruszajacy babski filmik :) ale mojemu mezczyznie tez sie podobal :). Fajna obsada, swietny scenarisuz, aczkolwiek widzialam kilka odniesien do LOve Actually i The Holiday (namiot indianski):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
hej jak wam idzie? Ja mało na siebie ostatnio wydaję teraz 23.11 mam kolejną wizytę u ortodonty i znów jakieś badanie 150 zł + 60 zł wizyta, zamówilam na internecie sukienkę 80 zł, płatne przy odbiorze muszę jeszcze w przysżłym tygodniu zapłacić 45 zł telefon, 120 zł rata kredytu i codziennie 4 zł na bilet, na drugi autobus mam miesięczny. więc w zasadzie tyle. w sumie nie tak źle w tym msc kupiłam kozaki, sukienkę i czapkę .. ale odłożyłam tylko 150 zł, to takie moje minimum. po nowym roku myślę zacząć odkładać 500 zł a minimum 300 zł miesięcznie chciałabym już mieć ten aparat na zęby żebym wiedziała jakie koszty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
a ja bylam u dentysty- mialam chirurgicznie usuwanie dziąsła i czeka mnie leczenie kanalowe zeba ( łącznie kolo 350 zł...) mam nauczke, zeby nie zwlekać z leczeniem. Obłęd. w tym miesiącu mocno! zaciskam pasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Czesc wszystkim oszczednym:-) Widzę ze nie tylko ja skorzystałam z promocji kinowych:) Dusigroszka ja tez chiałam iść na Listy do M ale było takie oblężenie , ze poszłam na " Zemste cieciów" z benem stilerem. Film fajny, mozna się posmiać. Co do oszczędzania idzie mi naprawde nieźle. Dodatkowo dostałam od mojej chrzestnej 200 zeta które wrzuciłam odrazu do skarbonki:-) Odkładam kasę ostro dziewczyny bo ja coraz bardziej boję się o swoja pracę. Od października taka kiszka u nas ze zlecaniami, że pracownicy siedza na urlopach bo nie mają co robić.Nieciekawie się zaczyna dziać, oj nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani inżynier 23
WTRĄCĘ SIĘ DZIEWCZYNY ODNOŚNIE WŁOSÓW Ja stosuję maskę 2 razy w tygodniu: mam włosy do połowy pleców nafta (ze 3-4 łyżki) olej rycynowy (3 łyżeczki, podgrzewam w mikrofali :D) olejek migdałowy (3 łyżeczki) albo miodu 1 łyżka 2 kapsułki witaminy A+E wcieram we włosy, nakładam torbę foliową, czapkę i chodzę tak ze 3h (najczęściej w soboty w tym sprzątam :D, i we wtorki jak się uczę). po umyciu włosy są idealne, sypkie, błyszczące, zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma dobre wiesci
tus w nagrode ze został wybrany podwyszy nam opłaty i ceny w sklepach Podwyżka akcyzy na paliwa i papierosy wejdzie w życie według projektu ustawy okołobudżetowej od 2012 roku. Da budżetowi państwa dodatkowe wpływy w wysokości około 2,5 miliardów złotych. W ślad za paliwem pójdą w górę ceny innych towarów.W Polsce mamy 473 ulgi podatkowe. Kosztują nas 65,9 mld zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma dobre wiesci
Od jutra cena Ketonalu skoczy z 1,7 zł do ponad 4 zł. Przeciwbólowy Ibufen z 3.30 zł podrożeje do 7,55 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
oszczędna- bardzo polecam Ci Listy :), ja bylam zacwycona filmem, mojemu mezczyznie tez sie podobalo a w niedziele byla mama z siostrą i tez wrocily pod wrazeniem :) u mnie jak pisalam- szykują się wielkie zmiany w sferze zawodowej- przenosze sie do działu sprzedazy( co wiaze sie tylko z praca w systemie 2 zmianowym :( i podwyzka o 100 zl) które pewnie i tak wydam ostatecznbie na bilety :P....ale ciesze się ( albo próbuję) z tego co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
dzieki za rady nt wlosków- chyba to wypróbuję :). Przyznam szczerze, ze olejek rycynowy czasem stosuję ale solo- i faktycznie fajnie wpływa na włosy, są miękkie, błyszczące, fajne w dotyku :) oszczedna- na pociechę dodam, że tez mam niepewny grunt umowa przedluzana z dnia na dzien wlasciwie, ciagly lek i ciagla niepewnosc( ale trudno powiedziec zebym byla zachwycona obecnymi warunkami pracy) :/... Za to wiem czym pachnie bezrobocie- w koncu 9 miechow siedzialam po studiach w domu i wtedy wlasnie zmienil mi się stosunek do pieniędzy, kiedys wydawanych lekką ręką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny widzę , że dalej działamy na tym topiku. Jakoś za tydzień powinnam mieć przelew drugiej części wypłaty , a na te chwilę mam jeszcze prawie całość pierwszej części ....normalnie rekord w moim wykonaniu. Pomijając to , że muszę zrobić dzisiaj zakupy to myślę , że spokojnie z tej części odłoże przynajmniej 150 zl. Więc jestem mega zadowolona. Po odliczeniu kosztów z drugiej części powinnam też gdzieś tyle odłożyć więc wielkie prawdopodobieństwo , że w tym miesiącu zaoszczędze 300 zl. Mam nadzieję , że nic nie wypadnie jako to czasem bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
zmotywowana- super :) ładnie Ci idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wafle ryzowe
Ja tez oszczedzam i lapie sie wszystkiego na czym mozna zarobic;) polecam wam strone na ktorej zarabiacie za rejestrowanie sie na roznych portalach. jedna taka rejestracja to 40-80 groszy, troche da sie tego naklikac;) minimum do wyplaty to 7.50 ktore ja uzbieralam przez 3 dni, teraz juz zbieram wieksze sumy. w razie czego wytlumacze na gg co i jak: 31736767 http://www.mypay.pl/?ref=15549&subid=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktuzaoszczedzic
no własnie też muszę się wziąśc za oszczędzanie a na razie nie wyglada to najlepiej... mam na rękę 3800 .. tylko mnie nie besztajcie od razu... 1300 mieszkanie z oplatami max (czasami 1150 zalezy od sezonu) 920 kredyt ale placę 1100 żeby spłacać szybciej.. 100-150 telefon z internetem.. reszta to pomeiszanie jedzenia z rozp... gotówki... i tak nic nie zostaje, może jakieś rady? o kredyt się nie czepiajcie, wydalem go na leczenie i zostalo jeszcze 40 000 do spłaty, i tak jestem bardzo zalamany tym faktem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wyszłam z takiego kredytu
"mam na rękę 3800 .. tylko mnie nie besztajcie od razu... 1300 mieszkanie z oplatami max (czasami 1150 zalezy od sezonu) 920 kredyt ale placę 1100 żeby spłacać szybciej.. 100-150 telefon z internetem.. reszta to pomeiszanie jedzenia z rozp... gotówki... i tak nic nie zostaje, może jakieś rady?" Masz jakieś oszczędności? Jeśli nie, to przestań nadpłacać kredyt i za to odkładaj, bo w razie np. utraty pracy popłyniesz równo od razu, a mając oszczędności zdążysz znaleźć nową, zanim skończy Ci się gotówka. Co do reszty to nie noś ze sobą kart kredytowych ani bankomatowych tylko gotówkę. Zostaje Ci ok. 1400 miesięcznie na życie, z tego powiedzmy 400 możesz odłożyć, czyli codziennie wolno Ci włożyć do portfela 30 zł. Jak chcesz zrobić większe zakupy w markecie, to przyjmij zasadę, że najpierw trzeba zaoszczędzić z poprzednich dni. 30 zł na dzień to całkiem przyzwoicie, na pewno się w tym zmieścisz. I patrz na ceny jednostkowe (za litr, za kg), robiąc zakupy, a nie na cenę za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×