Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość pisałam na początku topiku
hej ja też jestem i póki co oszczędzanie idzie dobrze, ale też nie chodzę po sklepach :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 767216721
Ja na Szkole ryczałam ze 4 razy pod rząd, przy Słodkim lisopadzie uroniłam parę łez, a na Pamiętniku ziewałam... :p Podobno tez Mosty Medison County sa dobre, i jeszcze kojarze z tych co widziałam niezły film Ethan Frome z Liamem Neesonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracając do tematu
Hej :) U mnie dziś wpłynął przelew, na który co prawda liczyłam przed świętami, ale cóż lepiej późno niż później jak to mówią :p Więc po szybkim oszacowaniu wydatków do następnego przelewu od razu przelałam nadwyżkę na konto oszczędnościowe. U mnie stałe zlecenie nie wchodzi w grę, bo dostaję przelewy nieregularnie i na różne kwoty, w zależności od wystawionych rachunków, dlatego muszę sama decydować ile przelać i nieraz wymaga to ode mnie dużo silnej woli aby kliknąć "zatwierdź" na przelewie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
Hej dziewczyny!! Witam nowe, pozdrawiam .... hmm zaprawione w oszczędzaniu:-)) Myślałam, że święta dają po kieszeni a tutaj jeszcze koszmarnie Sylwek mnie dopadł:-)). Nie mniej jednak od stycznia mam chytry plan ...... . Tak na prawdę to mogę jeszcze spokojnie zaoszczędzić na kilku rzeczach tylko muszę powalczyć z niezdrowymi nawykami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKTUALIZACJA!!:-) a więc saldo na styczeń wygląda następująco Konto oszczednościowe 1800 zł ( w tym miesiącu przelew 200 zł) prezent świąteczny- 40 dolców ( 40x 3=120 zł) ----------------------------------------------------- SUMA:1920 zł oraz SKARBONKA ( coraz cięższa)- X oszczędności A jak u was dziewczyny?? Która dziś też dostała wypłatę?? U mnie w tym miesiącu bez rewelacji bo muszę zapłacić składke OC w wysokości 300 zł:-( Ale tak jak sobie obiecałam coś tam wpłyneło na moje konto:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez tą składkę OC będę musiała zacisnąc pasa na moich przyjemnościach. Ale czego się nie robi dla oszczędzania:-) Kurcze powiem wam że czym więcej na koncie tym mam większą motywację. Strasznie mnie to cieszy, że tak się zmieniłam! A do skarbonki też bardzo dużo wrzuciłam w grudniu. Planuję ją rozbroić albo w maju albo czerwcu. Wtedy udokumentuję ten fakt na fotkach i tu je zamieszczę, na dowód tego że nie ściemniam:-) Ciekawe ile mi sie uzbiera w skarbonce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna kobita - podziwiam Cię :) ja dzis nagrzeszylam :) dostalam w pracy premie swiateczna (1200) i sporo przepuscilam na wyprzedazy w reserved i top secret :O 1. stycznia mamy wesele szwagierki i na prezent tez troche poszlo, grunt, ze jeszcze cos zostalo. 2. lub 3. stycznia spodziewam sie wiekszej wyplaty, bo mialam duzo nadgodzin i do sklepow nie zamierzam zagladac (no z malym wyjatkiem, bo zamierzam kupic kozaki na wyprzedazy). ale w tym miesiacu duzo mniej kasy poszlo na jedzenie (bylam na ostrej diecie :D), swieta spedzalismy glownie poza domem, wiec malo pieklam i gotowalam stad w portfelu wiecej kasy i na Nowy Rok tez nic nie robie, bo mamy to wesele. a podziwiam Cie za to, ze mimo niewysokich dochodow potrafisz tak duzo zaoszczedzic. ja mam na odwrot, im wiecej zarabiam tym mam bardziej lekka reke do wydawania i z tym musze walczyc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaaa 2777777777
do oszczednej Nie ma co sie dziwic ze masz z czego odkladac jak mieszkasz z mama. Bo za takie pieniadze co zarabiasz nie bylabys w stanie sama sie utrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Jestem w szoku bo dziś dostaliśmy od szefa premię nowo roczną:-D Odkad tu rpacuję mieliśmy tylko premie świąteczne więc ta jest dużym zaskoczeniem. Aby nie kusić losu ODRAZU po rpzyjsciu do domu wrzuciłam 150 zł do SKARBONKI :-) Stwierdziłam że na koncie i tak mi sie pieknie odkłada wiec tą premię przeznaczę na wakacje i wrzucę do puszki!:-) A Wam jak idzie odkładanie? RAPORCIKI, RAPORCIKI moje drogie -mamy koniec miesiąca!!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarletta, Nie ma co podziwiać , lepiej wziąść sie też za siebie;-) Też dopiero teraz dojrzałam do oszczędzania, bo wcześniej było tak że ile zarobiłam tyle wydałam . I tak przed dluuugie lata..... Dostałas 1200 zł premi??piękna sumka:-) Ale odrazu daję naganę Scarleccie!!!! Przecież na 15 stronie wyrażnie jest napisane że KAZDA premię odkłądamy bezwzględnie uznając że jej nie było!! :-) Scarletta a ile zarabiasz i jaki masz meisieczny plan wydatków??Pisz pisz zaraz Cię tu podsumujemy..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwinka Tak mieszkam z rodzicami ale udowodnione jest że 90% ludzi nawet nie zdaje sobie sprawę że może oszczędzać co najmniej 10% swoich wydatków. Oczywiście są i tacy co zarabiają tak mało że ledwo wiążą koniec z końcem, ale jest też kupę ludzi takich jak my na tym forum , którzy przez lata nic nie odkładali bo wydawalo się że zarabiamy za mało żeby odkładać. Wiesz ja wczesniej też meiszkałam z rodzicami, był czas że zarabiałam o wiele lepiej i nigdy nie odkłożyłam nawet złotówki. Ten topik służy temu aby uświadomić takim osobom że można oszczędzać, tylko trzeba się do tego tematu odpowiednio zabrać. Bez pewnej wiedzy teoretycznej ciężko oszczędzac pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarabiam 3 500 na reke, w styczniu spodziewam sie nawet 3 800, wiec calkiem sporo. moje wydatki tez sa niewielkie, telefon ok 50 zl, raty za laptop 145 zl (zostaly mi jeszcze 3), dodatkowe ubezpieczenie 35 zl i wszelkie wydatki na dziecko ida z mojego konta (mam 3-letnia corke), za jedzenie i zakupy na tzw zycie tez z mojego, ale i tak sporo zostaje. zastanawiam sie nad kontem oszczednosciowym o ktorym pisalas. mozna miec ror w innym banku (ja mam w bgz) w to drugie w innym? jak to dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarletta piękna wypłata:-) powinnas to bez dwóch zdań wykorzytać.. Odnośnie konta to po pierwsze mam nadzieję ze za ROR w BGZ nic nie płacisz?:-)Bo jeśli płacisz to naprawdę warto otworzyć konto osobiste bezpłatne. Ja mam takie w mbanku. Wiesz to kolejne 100 zł oszczędności w roku. Jeśli chodzi o drugie konto to według mnie ejst ono NIEZBEDNE! Nietety ale gdy bedziesz trzymać oszczędności z co miesięcznymi wpływami to nie ebdziesz mieć nad tym kontroli. Zawsze będziesz podbierać z oszczedności gdy będzie na to okazja. Na ROR-ze najlpeiej zrobic stałe zlecenie i w dniu wypłaty przelewać na konto oszczednosciowe oszacowaną na podstawie PLANU WYDATKÓW(najlepiej) stałą kwotę.Jeszcze gdzieś czytałam że konto oszczednosciowe otworzyć najlepiej w banku gdzie są najwieksze kolejki, który jest ustuowany najdalej od naszego domu i należy wyrzucić wszytskie karty do takiego konta. No i tutaj za to konto oszczędnosciowe akurat nic sie nie płaci. Także Scarlett działaj działaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ror w m banku a oszczędnościowe w pko gdzie sa wielkie kolejki! Także zrobiłam tak jak radzili eksperci od oszczedzania:-) No i Scarletta kup sobie oczywiście świnkę skarbonkę!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie musze miec w jednym banku dwoch kont? super, w takim razie po nowym roku zaczynam dzialac, otworze konto oszczednosciowe w pko, ror w bgz mam bezplatny z dostepem do wszystkich bankomatow. zastanawiam sie jaka kwote przelewac na to oszczednosciowe. bo zawsze moga wyskoczyc jakies nieplanowane wydatki. oszczedna kobita - a jakie masz plany co do dalszego oszczedzania? oszczedzasz na cos konkretnego? czy w Twoim planie masz zaplanowane rowniez wlasne przyjemnosci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarletta Jasne ze nie musisz mieć w tym samym banku. Ba!Nawet wskazane żeby konta były w dwóch róznych banakch:-) NO!Skoro ROR masz darmowy to już dzisiaj więcej nagan nie będzie..:-) Jaki mam plan oszczędzania? Hmm to co odkładam na koncie to odkładam na wydatki pt " konieczność i coś nieprzewidzianego". Uważam że każdy z nas musi posiadać jakieś oszczędności, bo rpzecież nigdy nie wiadomo co się może stać w rpzyszłosci i czy nie bedziemy potrzebowali wtedy wiekszej sumki:) W skarbonce zbieram głownie na WAkacje, jeśli coś zostanie to jakieś fajne ciuszki???:-) Pytasz czy uwzględniłam w moim planie przyjemności? Pewnie że tak:-) Bez tego, co to by było za zycie...??:-) Na przyjemnosci przeznaczam sobie co miesiąc 400 zł i w tym jest i hamburger i romantyczna kolacja i kino i jakiś ciuch ( chociaz tego mi nie potrzeba) i co tam tylko będe chcieć..:-) Oto mój plan wydatków: -150 zł szkoła -200 zł dla mamy -150 zł paliwo -50 zł kredyt -50 zł kosmetyki -400 zł wydatki na moje przyjemności na cały miesiąc także jak widzisz i na przyjemnosci przeznaczam PODOBNO nawet zbyt dużo ( według co pponiketórych:-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Przeczytałam cały topik i postanowiłam się do Was przyłączyć. Ja równiez wzięłam się za oszczędzanie. Założyłam konto w mbanku i do tego konsultantka założyła mi 8 kont oszczędnościowych. 4 z nich mają mikroskopijne oprocentowanie,a 4 pozostałe trochę większe. Dałam im różne nazwy,np. na auto, na komunię,na wakacje,itp. i na każde jakaś sumka,co miesiąć odkładam Oczywiście to wszystko za free. Baardzo to wygodne więc polecam. Do tego oczywiście na bierząco sledzę różne promocje w sklepach, i odwiedzam ciuchcie w poszukiwaniu różnych skarbów. Pozdrawiam Was cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra-idę do raportu :) Zaszalałam i kupiłam: -zegarek za 69zł (od lipca czekałam na przecenę ze 149zł) :) -komin-29zł -notes na 2012- 15zł -dwa paski-25zł -koszula-25zł -fryzjer-85zł SUMA: 250zł Ale UWAGA UWAGA-wszystko było na mojej liście MUST HAVE (poza fryzjerem, u którego byłam ostatnio w 20.12.2010 :D Ja mam nadzieję, że po I kwartale dostanę umowę o pracę bo takie słuchy chodzą :) Na konto oszczędnościowe wędruje 70zł-tyle mi zostało :) Niestety nie przelałam 10% wypłaty :( ucieli mi 500zł i nie było z czego odłożyć. Fajnie, że jest Nas coraz więcej. W grupie raźniej :D Jakie plany na Sylwestra dziewuchy? Ja idę do siostry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna kobito---> 400zł na przyjemności to dobra suma :) Ja mam konta w dwóch różnych bankach-mBank i BZ WBK-tam mam totalnie szajskie konto oszczędnościowe. Po prostu odsetki mnie porażają :D No nic-wracam do prania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malynka83 witamy Cię serdecznie i zapraszamy do częstych odwiedzin:-) Wiesz w sumie też na początku planowałam otworzyć kilka kont oszczędnosciowych, ale zdecydowałam że otwieram jedno poszczędnosciowe i kupuję skarbonkę. Ale jak najbardziej pomysł popieram:-) la-lyla Czesc:-) No dobra niech i będzie taki raport, ale od następnego miesiąca ma być już taki o oszczędnościach :-P heheh Ale o tym co kupiłyśmy tez się oczywiście chwalimy, w koncu nie bez powodu mamy też fundusz pt " przyjemności" nie??;-) Sylwester?? Domówka u znajomych,ale powiem wam szczerze że marzyłam w tym roku o takim zorganizowanym balu no ale neistety ceny mnie powaliły...300 zł od osoby to lekka przeginka:-( A przecież do tego dochodzi fryzjer, kreacja ,taksówa i za noc wychodzi z 1000 zł. No cóż nie dla oszczędnej bal sylwestrowy, będzie domówka...;-) Dziewczynki bawcie się dobrze i zycze wam Szczesliwego Nowego Roku...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to po niedzieli wybieram sie do pko w celu zalozenia konta oszczednosciowego. wciaz zastanawiam sie nad suma , ktora tam przelewac. chyba zrobie tak - przeleje w styczniu 1 tysiac i zobacze jak mi zostanie to bede wiedziala, ze moge zwiekszyc kwote :) maz sie ucieszy jak zobaczy po jakims czasie oszczednosci, ktore odloze na budowe domu (bo jestesmy w trakcie) i na wakacje :) no i planuje wziac w pracy pozyczke wlasnie na budowe domu, wiec 500 zl dojdzie mi jako rata splaty ale pozyczka jest bezprocentowa wiec ok. to bedzie fajne uczucie zobaczyc efekty oszczedzania :) zaczynam od stycznia i raportu na koniec miesiaca sama jestem ciekawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylabym zapomniala: DZIEWCZYNY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!!! a w szczegolnosci, zeby nasze zamierzenia sie spelnily :) p.s. dostalam od meza portfel o ktorym marzylam a uwazalam, ze kosztuje duzo za duzo (prawie 200 zl od rylki) i jestem przeszczesliwa :D to znaczy, ze jest o kolejna rzecz mniej, ktora moglaby mnie zaprowadzic do grzechu jakim jest wydawanie pieniedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawiona w boju
Hejka :) Byłam wczoraj na zakupach w hurtowni ciuchów, bo jak co roku dostałam kupony zniżkowe (do 20% rabatu). Niestety już nawet tam zrobiło się drożej niż było kiedyś - ale i tak lubię tam kupować, bo jest ogromny wybór w jednym miejscu i wszystkie rzeczy są polskiej produkcji (taki mój mały wkład w patriotyzm). Nazbierałam zakupów na 1000, zapłaciłam nieco ponad 800 dzięki kuponom, ale w końcu mam wystarczającą ilość zimowych ciuchów (miałam za mało swetrów i czegoś pod nie), nowy zestaw skarpetek (większość nadawała się już do wyrzucenia) i marynarkę (nie miałam ani jednej przyzwoitej). Co do oszczędzania, w tym m-cu na lokatę poszło chyba 2000, nie pamiętam, czy nie z jakimś ogonkiem. I obiecuję, że w tym roku żadnych ciuchów już nie kupię :D :D :D No, czas zwlec zwłoki z wyrka i uzupełnić zawartość lodówki - imprezujemy w domu, kameralnie. Wolę wydać tysiaka na ciuchy niż przepuścić to na bal w hotelu. Dosiego Roku, dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
Szczęśliwego Nowego Roku!!!! Ja jestem zadowolona z siebie :) bo wypłatę za grudzień razem z premią miałam już przed świętami.. ale nie skusiłam i nic z niej nie ruszyłam, dopiero dziś wybrałam z bankomatu. ale zaraz 4.01 wizyta u ortodonty 180 zł (jak nie więcej):/ no ale na tym oszczędzać nie będę. pisaliście o rachunkach ja mam w rachunki ror ( w getin banku i ing) i 2 rachunki oszczędnościowe ( w getin bank i ing) wynagrodzenie wpływa mi na ING i do tego mam kartę bankomatową. a rachunki w getin banku mam bez karty i bez żadnych opłat .. mam je ze względu, że mają bardzo ciekawie oprocentowane lokaty internetowe (więcej % niż na rachunku oszczędnościowym) wszystkie te 4 konta mam bez płatne, jedynie opłata za kartę 7 zł - której i tak nigdy nie płacę, bo zawsze dokonam transakcji bez gotówkowej na minimum 100 zł i wtedy opłat za kartę nie pobierają (głównie płacę kartą jak tankuję auto) pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
HEJ!! Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a oszczędzającym cudownego rozmnażania oszczędności!! Spadam zaraz na imprezkę:-)) Pozdrawiam!! Do miłego ..... za rok!!!:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupuję i kupuję
co do kupowania to prawda prosty przykład> ciuchy można kupować bez końca tylko po cholerę to robić?nigdy ci tak naprawde nie bedzie mało dlatego powinno sie przystopowac i to zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kurcze, z ciuchami to chyba prawda.. kupuję i kupuję, na wlasne przyjemnosci wydaje miesiecznie okolo 500 zl- w tio wchodza wlasnie ciuchy,kino, jakies nieprzewidziane wydatki, prezenty itp. najwiecej jednak ciuchy a i tak nigdy nie mam sie w co ubrac. otwieram szafe i rozpacz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×